ZORLU GÜNLERDE MÜCADELE ETMEK!

ZORLU GÜNLERDE MÜCADELE ETMEK!

Yaşam iniş çıkışlarla, bazen zorlu bazen ise güzel yolculuklarla doludur. Zaman zaman engel olamadığımız engellerle yüzleşmek zorunda kalır, kendimizi çaresiz hissederiz. Zihnimiz olumsuzluk durumlarında bir anda karmaşanın içinde kalıverir. Öyle anların içine hapsoluruz ki gözümüzün önünde duran cevapları, çözümleri bile göremez, deyim yerindeyse karanlığa çekiliriz. Zorlu günlerden geçerken asıl olan mücadele etme şeklimizdir. Sakin kalmayı başarabildiğimiz, başımıza gelen her şeyin hayata dair olduğunu kavradığımız ve üstesinden gelmek için çabaladığımız anda güçlüyüzdür.

Her yokuşun bir inişi vardır!

Sonu gelmeyecekmiş gibi görünen zorlu günler bile içinde bir umut barındırır. Sabretmek, çabalamak, soğuk kanlı kalarak çözüm aramak bizi biz yapacaktır. Şimdi, tam da şu an geçmişe doğru dönüp bakmaya ne dersiniz? Hangimiz kötü günlerden geçmedik ki? Hayat bizi sınadı, sınavlardan geçirdi ama bir şekilde sıyrılıp geçtik o günlerden. Yaralarımız olur elbette ancak o yaraları güçlü tecrübelere dönüştürmemizdir önemli olan. Geçmişte nasıl üstesinden geldiysek, şimdi daha iyisini neden yapmayalım ki? Bu yüzden içimizdeki güce inanmalı, umut etmekten asla vazgeçmemeliyiz. Hayat bizi yeniden zorlasa da en azından denedim diyebilmenin gururunu hissetmeliyiz.

Şükredip, teşekkür etmek gerek hayata.

Belki de unutmamamız gereken önemli noktalardan biri de hayatın sadece bizi zorlamadığıdır. Yaşam bir şekilde, öyle ya da böyle herkesi köşeye sıkıştırır. Bu anlamda kendi dertlerimizin üstesinden gelirken, etrafımızdaki insanların da türlü türlü sıkıntıları olabileceğini unutmamalıyız. Bu anlamda kendi kişisel mücadelemizi verirken, başkalarına destek olabilmeli gerektiğinde yaşadığımız sıkıntıları paylaşmaktan, yardım almaktan çekinmemeliyiz. Hepimiz birbirimize destek olduğumuz sürece varız.

Hatırlamalıyız hayatın şükürlerle ve umutlarla dolu olduğunu. Sağlıklı, sevdiklerimizle yan yana olduğumuz için ve içimizdeki güce inandığımız, mücadele ettiğimiz için şükretmeliyiz. Kendimize dürüst davrandığımız, olumsuzluklara karşı mücadele ettiğimiz için gurur duymalıyız kendimizle. En önemlisi de ne yaşamış olursak olalım iyi kalmayı başarabildiğimiz için teşekkür etmeliyiz kendimize.

Unutmamalıyız;

Hayatın güzelliklerle dolu olduğunu

Dertlerin de er ya da geç gelip geçtiğini

Başkalarına yardım etmekten geri kalmamamız gerektiğini

Hayatın akışını yakalayıp hayallerimize doğru yürümeyi

Vefayı, saygıyı, dostluğu bir arada olmanın güzelliğini

Kalbimizde bir madalyon gibi taşımalıyız iyiliğin ta kendisini.

Astrolog Zeynep Turan

05.02.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz.

 

 

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 20324
60%
27%
5%
3%
2%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

mücadele, yaşam, hayat, saygı, vefa, iyilik,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA