MERKÜR BURCUNUZA GÖRE İLETİŞİMİNİZ

Merkür burcunuzu biliyor musunuz?

Merkür’ü anlatırken gökyüzünün en asi gezegeni olduğundan bahsediyor ve sık sık iletişimi ve zekayı yönettiğini de belirtiyorum. Natal haritamızda hangi burçta konumlanıyorsa iletişimimizi o burcun özellikleriyle yansıtıyoruz. Kısacası Merkür burcunuz neyse sizin yansımanız da o! İletişim esnasında dışarıdan nasıl göründüğünüzü, kendinizi nasıl ifade ettiğinizi merak ediyorsanız, buyurun size Merkür burcunuza göre özelliklerinizi yazdım.

KOÇ: Hızlı konuşur, hızlı kararlar alır ve hızlı hareket eder. Konuşurken bir taraftan da düşünmeye devam eder. Kelimeler adeta ağzından seri bir şekilde dökülür. Bazen anlamak zor olsa da onun sizi anlaması oldukça kolaydır.

BOĞA: İkna kabiliyeti yüksektir. Sakinliği ile Merkür’ün iletişim gücü birleştiğinden kendisini çok iyi ifade eder. Hem anlamak hem de anlaşmak çok kolaydır.

İKİZLER: Hem sözlü olarak hem de yazarak kendilerini çok iyi ifade ederler. Karşılarındaki kişinin onları anladığından emin olana dek anlatmaya devam edebilirler. Çoğu zaman coşku içindedirler ve bunu yansıtmaktan çekinmezler.

YENGEÇ: Empati kurma özellikleri oldukça gelişmiştir. Duygusallıkları sebebi ile kendilerini ifade etmekte sorun yaşayabilirler. Herhangi bir konudan emin olmadan dile getirmeyi tercih etmezler.

ASLAN: Gösterişten, büyük cümleler kurmaktan, büyük konuşmaktan çekinmezler. Konuşmalarının yanı sıra tavırları ile de dikkat çekmez isterler. Kendi fikirlerini kabul ettirene kadar konuşurlar.

BAŞAK: Hızlı düşündükleri için kendilerini de eksik ifade eder ve çoğu zaman konuşmadan karşılarındaki kişinin onu anlamasını beklerler. İletişim kurmakta oldukça becerikliler ancak fazla konuşmaları bazen başlarına iş açılmasına neden olabilir.

TERAZİ: Bin düşünür, bir konuşur demek yanlış anlamaz. Konuşacağı her şeyi uzun uzun aklının süzgecinden geçirir. Mesafeli bir tavrı vardır. Anlatmak istediği konuyu tekrar etmez.

AKREP: Her şeyin altında bir şey aramak en belirgin huyudur, bu sebeple de kendisini ifade ederken dolambaçlı yollar dener ve zekâ oyunları oynar. Kırıcı davranmaktan kolay kolay çekinmez.

YAY: Tanımadığı insanlarla dahi iletişim kurmaktan çekinmez. Anlatım tarzı samimidir ve hayata geniş bir açıdan bakar. Aklına geleni söylemekten çekinmez, açık sözlü ve dürüsttür.

OĞLAK: Heyecanlı bir iletişim tarzına sahip değildir. He zaman ağırbaşlı davranır ve kelimelerini özenle seçer. Mizah anlayışları gelişmiştir. Anlatmak istediğiniz kısa ve öz anlatır.

KOVA: Hayata bakış açısı farklı olmakla beraber, kendisini ifade ediş tarzı da farklılık gösterir. Karşısındaki kişiye göre çok çabuk şekillenir. Herkesle iletişim kurabilir.

BALIK: Konuşmak yerine tavırlarıyla kendilerini ifade etmeyi tercih ederler. Sezgileri gelişmiştir ve bu yüzden hayal dünyasında yaşamayı tercih ederler. Manipülasyona açık olmaları hızlı değişimler yaşamalarına neden olur.

Astrolog Zeynep Turan

11.09.2018

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 69198
65%
12%
7%
4%
4%
4%

Anket

YORUM YAP

Yorumlar

kübra - 20-09-2018 05:54:27
zeynep hanım, bunları paylaşmanız çok hoş ama birde o burcumuzu nasıl hesaplayabileceğimizi gösterirseniz çok iyi olacak :)
kbr - 20-09-2018 05:54:22
zeynep hanım, bunları paylaşmanız çok hoş ama birde o burcumuzu nasıl hesaplayabileceğimizi gösterirseniz çok iyi olacak :)
ZEYNEP BAĞDATLI - 20-09-2018 05:54:16
Yazınız çok bilgilendiriciydi, teşekkürler..
Nazik Şengül - 20-09-2018 05:54:10
Merkür burcum meraknediyirim
Çiğdem Karanfil - 20-09-2018 05:54:00
Merhaba Ben Merkür burcumu öğrenmek istıyorum. Yardımcı olursanız çok sevınırım Sevgiler Çiğdem.
Erman durgun - 20-09-2018 05:53:44
Merkür burcum nedir
Gül aksoy - 20-09-2018 05:53:38
19 12 1966doğumluyum

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA