ZAMAN

Zaman

Ne yaşıyorsun?

Kalbinle aklının kavuştuğu yere git ve sor! Ve sonra söyle usul usul kaleme, kâğıda yahut kafanı kaldırıp cesurca diktiğin gözlerinle anlat bulutlara. Sanma ki ne uykusuz geçen geceler ne de yorgun başlayan sabahlar sadece sana ait.

Hiç kolay olmayan günlerden, zorlu yollardan geçerken yüreğin mi sıkıldı? Yoksa ruhunu kafese kapatıp çoktan unuttun mu yaşamanın ne demek olduğunu? Kendi söylediğin yalanların ağırlığıyla her geçen gün biraz daha ezildiğini mi hissediyorsun? Yoksa sadece ah edip kenara çekilerek, zamanı geldiğinde kördüğümlerin çözüleceğini düşünenlerden misin? Aklın ve vicdanın binlerce konuyu sorgulayıp süzerken yabancı mısın kendine? Önyargı gözlüklerini çıkarmamak için inatlaşırken aslında körleştiğini fark edemeyenlerden misin? Yoksa önyargılarını besleyen süslü ve büyük cümlelerle mi teselli ediyorsun kendini? Kendi âleminde boğulurken, koca bir âlemin içinde olduğunu bilmeye korkanlardan mısın?

Ne tuhaf! Belki de görmemekten korkan yok fakat fark edilmemek düşüncesi bile cehennem azabı gibi geliyor hepimize!

Sustur artık uçurumlara sürüklenen nefsini. Sırtını günbegün kamburlaştıran yüklerini indir ki nefes alsın şuurun. Arın önyargılarından. Tanı ve sev var olduğun âlemi ve kendini… Gülen gözlere hasret kalmış şu yüzyılda dünya dönmüyor mu? Dönüyor elbette. Dünün yarından farkı nedir diye soran olursa hemen söyleyeyim: Bugün! Kendinizden kaçtığınız bugün! Başkalarını konuştuğunuz, eleştirdiğiniz, ne yaptıklarını merak ettiğiniz fakat içinde olamadığınız bugün! Kızmayın bana ama bu sadece bir hatırlatma. İnsan kendinden ne kadar, nereye kadar kaçabilir? Sorun kendinize. Evet, dünya dönüyor. Dönerken kimine siyahın katran karasını gösteriyor kimine ise bembeyaz bir sayfa açtırıyor. Ne mi yapmalısınız? Bugün için umutsuzluğa kapılmak yok. Fark etmek gerek her şeyi. Özenmek, harekete geçmek hatta gözleriniz yorgunluktan patlayana kadar kafa tutmak gerekiyor hayata. Çünkü dünün de yarının da sırrı bugünde saklı.

Saygıyı önce kendi hayatlarımıza göstermezsek, alın terimizi kendimiz için dökmesek, hedeflerimize yürümezsek, bildiklerimize tutunup bilinmezlere kulaç atmazsak, en önemlisi de korkulara tutunup narsis yüz yılın ruhuna teslim olup sevmekten uzaklaşırsak en büyük zalimliği kendimize yapmış olmaz mıyız?  Kendini beyhudeliğe itenlerden ne farkımız kalır?

Gidenlere lafınız çok. Oysa kendinize yoksa çoktan giden ben miydim diye sormayacak mısınız? Yaralanmadan, yara almadan gerçek sevgi bulunur mu? Bu dünyadan sevilmeden sevmeden gidilir mi sanırsınız?

Güneş ve Ay hikayelerine bir yenisini ekleyip, insanoğluna bilinmezliklerin anahtarını verirken gözlerinizi kısıp iç dünyanıza bakmaya ne dersiniz?

NOT: Bu yazı hava gurubu burcunda gerçekleşecek Güneş Tutulması’na ithafen yazılmıştır. Her gün sohbet ettiğin dertleştiğin arkadaşlarına da okut.

Astrolog Zeynep Turan

05.02.2018

Yazının her hakkı saklıdır.

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 51470
70%
20%
4%
2%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Esra sürgücü - 09-02-2018 06:25:48
Arife tarif oldu kendimi buldum ne güzel anlatmışşınız
sebnem bel - 19-03-2018 06:21:40
❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
Ipek altıntaş - 19-03-2018 06:21:32
Harikasiniz gerçekten bu kadari bravo!!
Elvan Lale - 19-03-2018 06:21:26
Zeynep hanim beni anlatmisiniz yine yine icimi isitip uyandirdiniz beni Önce yüreginize sonra kaleminize saglik Cok seviyorum sizi.
Elvan Lale - 19-03-2018 06:21:16
Yüreginize Sağlık Zeynep hanim yine gönlümüze yüregimize dokunmusunuz Bir hava Burcu olarak.sizi Cok seviyorum.

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA