AŞKA HAZIR OLMAK

AŞKA HAZIR OLMAK

Sevgilinizin olmamasını bir sorun olarak mı görüyorsunuz? Merak etmeyin. Bu durum kalıcı değil.   Daha önceki deneyimleriniz ve kalbinizin yorgunluğuna bağlı olarak sorunu en azamiye indirmekte sizin elinizde. Sadece kendinizi bu süreçte bir süre geçiştirmeniz gerekiyor. Evet doğru okudunuz, insan kendini yalnız hissettiği dönemlerde yalnızlığına çözüm bulamayınca kendi asli isteklerini geçiştiriyor.  Bir de hazin, yıkıcı bir aşk hikâyesinden çıktınız ve kalbinizin kapılarını da kapattınız ise kendinizi yetersiz hissetmeniz an meselesi.  Hedefiniz herkes gibi mutlu ve güvenli bir ilişki yaşamak.  Gelin görün ki son deneyimlerinizden olmadık yaralar alırken devamlı kulağınıza gelen sonlar sizin gardınızı da yükseltiyor.  Tüm bunlar güven konusunda yerleşmiş tepkilerinizi yönetmekte sizi zorlayabilir. Bu durumun sizi paniğe düşürüp, kendinizi toparlamanıza izin vermeyecek ve böyle yaşamaya devam edeceksiniz. Etmelisiniz de. Kendinizi bir başkasında tekrar bulana kadar yüreğiniz ellerinizde kalacak. Hatta yakın dostlarınıza bakın kalbimi ne hale getirdi diye yakınacaksınız. Ama unutmadan hatırlatayım kalbinizi ellerinize almayı siz tercih ettiniz, o kapıları sonuna kadar siz açtınız ve tavizin tavizi doğuracağını unutarak kendinizden verdiniz.

Pişman mısınız?

Belki.

Peki geçer mi bu acı?

Mutlaka.

Hayatınızın en zor ama en öğretici dersini aldınız. Artık ne yaşadığınızı, size ne yaşatıldığını iyice analiz etmeli ve bir sonraki adımınızı ona göre atmalısınız.

Nasıl biri artık sizin sevgiliniz olmamalı; tabi ki hepinizin yaşadığı ilişkiye göre yorumları vardır ancak ben sizin için bu durumu biraz genelleştirmek istiyorum.

Gönül ağrınızı da yanınıza alıp birisiyle görüşmeye karar verdiniz, şans ya belki olur umuduyla;

  • Şans verdiğiniz kişi sizi daha ilk buluşmada hayatının merkezine aldı ve ileriye dönük hayaller kurmaya başladı bile! İşte karşınızda gözleri kalp kalp bakan şıpsevdi bir erkek! Büyük ihtimal sizden önceki ilişkilerinde de aynı hislerle yola çıkıp yarı yolda bırakmıştır ya da o kadar şansını zorlamıştır ki yanından koşarak uzaklaşılmıştır. Bir kez daha düşünün isterseniz.

İş yerinde ortamların insanı dediğiniz gayet hoş birisinin size olan ilgisini fark ettiniz ve neden olmasın diyerek görüşmeye başladınız. Gerçekten de neden olmasın;

  • Olur olmasına neden olmasın da tam karşınızda sürekli kendisini anlatan hatta sizin anlattığınız her olayla kendisini bağdaştıran, yetmiyormuş gibi bir de mükemmel kişiliğini anlatan yani kısaca narsist biri var. Sizce ne kadar doğru bir insan olabilir?

En yakın arkadaşlarınız, aile dostlarınız ‘ ne kadar da iyi aile çocuğu ‘ diyerek sizi birisiyle tanıştırmaya çalışıyorlar, e sizde baskılara dayanamayarak tanışmaktan zarar gelmez diyorsunuz;

  • Bir bakıyorsunuz karşınızda tamamen sanal olarak yaşayan birisi var. Her anını sosyal medya da paylaşmayı bırakın, her duygusunu paylaşıyor ve yüzünüze bakmaktan ziyade telefonuna bakıyor. E olamaz mı olabilir tabi, çağımızın hastalığı sosyal medya ama ne zaman iki kelime laf etmeye çalışsanız konuyu yine istediği yere getiriyor. Yani konuşamıyorsunuz! Bu da olmadı…

Eski erkek arkadaşınız sevgilinizden ayrıldığınızı öğendi ve ısrarla bir şans daha istiyor, geçmişten tanıdığınız birisi size kendinizi daha güvende hissettiriyor ve; 

  • Daha ilk görüşmede neden ayrıldığınızı hatırlıyor ve pişmanlıklar içinde boğuluyorsunuz. Çünkü karşınızda bu zamana kadar en ufak bir değişim göstermemiş, hala kıskanç birisi var. Anlıyorsunuz ki aynı derede iki kez yüzülmüyor ama aynı hata ikinci kez yapılıyor.

Bu şekilde örnekleri çoğaltabilirim. Eminim siz de okudukça kendi içinizde örnekleri çoğalttınız. Belki de biraz kendinize bakmanız gerekiyor. Siz nerede hata yapıyorsunuz?

  • Her şeyden önce hayat sizin hayatınız ve merkezinde siz olmalısınız. Kalbinize giren/girecek olan birisini o merkeze oturtuyor olabilir misiniz?
  • Sizin fikirlerinizi sürekli eleştiren, en iyiyi kendisinin bildiğine inanan ve bu duruma da sizi inandırmış birisini belki de yanlış yorumluyorsunuz. Aslında sizden daha çok ya da daha iyi bilmiyor. Yalnızca sizi manipüle edebiliyor ve kibir dolu kimliğini bu şekilde saklıyor. Hiç düşündünüz mü bu duruma neden izin verdiğinizi?
  • Yeter ki o mutlu olsun diye tamam dediğiniz her şey yanlış anlaşılmış olabilir. Birlikte olduğunuz kişiye ben ne dersem yapıyor, ilişkide baskın olan taraf benim hissini aşıladınız farkında olmadan.
  • Hiç kimse dört dörtlük değildir diyerek bazı sorunları ve yalanları görmemezlikten geldiniz ve bu durumu birlikte olduğunuz kişi için normalleştirdiniz. Gerçekten de sorun değil miydi, bu durumu düşündünüz mü hiç?
  • Onun için her şeyi yaptınız, işinizi değiştirdiniz belki de bıraktınız, kıyafetlerinizi onun isteğine göre seçtiniz, eleştirdiği arkadaşlarınızla görüşmeyi kestiniz. Yani kısacası hayatlarınızı birleştirmek yerine onun hayatına adapte oldunuz. Daha mı mutlu oldunuz?

Birlikte olduğunuz kişi sizi sevdi, siz de sevdiniz ve değişmek için çabaladınız her ne kadar zor olsa da kendinizce değişmeyi de başardınız hem de tükene tükene. Ama unutmayın kazanan da siz oldunuz. Bundan sonra kendinizi değersiz hissedeceğiniz, hissettirileceğiniz hiçbir ilişki artık size yakın değil.

NOT: Yorumlarınızı mutlaka bekliyorum. :)

Astrolog Zeynep Turan

 

 

Sayfa görüntülenme : 101187
81%
11%
3%
1%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Gülen hidayetoğlu - 16-08-2017 06:24:51
Zeynep hn çok güzel yazmışsınız, emeğinize sağlık. Dedikleriniz son derece doğru ve birtakım şeyleri yaşayarak öğrenmektense bu gibi kötü örneklemeleri okumak çok daha iyi. Ancak insan uzunca bir süre yalnız kalıp, bu arada sürekli arkadaşlarının düğününe gidip, onların hayatlarını mükemmel şekilde oturttuğunu biraz onlar adına sevinip çokça boynu bükük kendine üzülerek izleyince , ne yazık ki insan gözünü karartıyor ve en olmayacak kişilere bile boyun eğmek durumunda kalabiliyor.
Gülen Hidayetoğlu - 16-08-2017 06:24:23
Zeynep hn çok güzel yazmışsınız, emeğinize sağlık. Dedikleriniz son derece doğru ve birtakım şeyleri yaşayarak öğrenmektense bu gibi kötü örneklemeleri okumak çok daha iyi. Ancak insan uzunca bir süre yalnız kalıp, bu arada sürekli arkadaşlarının düğününe gidip, onların hayatlarını mükemmel şekilde oturttuğunu biraz onlar adına sevinip çokça boynu bükük kendine üzülerek izleyince , ne yazık ki insan gözünü karartıyor ve en olmayacak kişilere bile boyun eğmek durumunda kalabiliyor.
esra .. - 16-08-2017 06:24:13
çok doğru..21 gündür konuştuğum kişi daha dün sessizce sildi engelledi beni ..ben hiç birşey yapmamıştım ona oysa ..kiziyorum kendime ama nafile ..dedikleriniz çok doğru şuan ayrilik acisi yasiyorum
Zeynep - 16-08-2017 06:23:54
Selam Zeynep hanım. Yazının güzelliği ve bize bu kadar dokunması. İyiki varsınız iyiki. Ben 22.06.1993 20:30 Kocaeli doğumluyum. Yıllardır hayatımda kimse olmadı. Tanışıyorum ve bi noktadan sonra hiç ilersi olmuyor. Erkeklere güvenemiyorum. Sorun bende mi bilmiyorum. Herkes gibi bende mutlu olmayı hak ediyor ve istiyorum. Ama olmuyor. Sabrediyor ve merakla bekliyorum. Allah iyi insanlara çıkarsın tüm kapılarımızı. Tüm yazılarınızı okumaya çalışıyorum tebrikler işinizde çok başarılısınız.
Şeyma Kuzpınar - 16-08-2017 06:23:42
Yine mükemmel bi yazı ile kalbime dokundunuz. En zor anımda imdat diye bağırışlarımı duyuyorsunuz adeta. Ne yapıcam diye düşünürken kalbime açılan umut dolu kapılarınız var. Siz varsa İyiki varsınız ❤️
esra sag - 16-08-2017 06:23:30
çok doğru ..benin de dün 21 günlük ilişkim sessizce bitti amaçsız ama pişman olacak biliyorum
Arife tekeli - 16-08-2017 06:23:17
O kadar doğru ki ama aldatılanlar ben 1 yıl 3 ay önce aldatıldım ve 1 yıl 3 ay kimseyle konuşmadım kendime öyle büyük cezalar verdim ki sonra bir bakmışım ki aslında o beni haketmiyor kendime değer vermeye başladım birşeyler değişti mi diye sorarsanız değişmedi hala kimseye güvenmiyorum nedendir bilmiyorum ama kendimi artık ben uğursuzum o yüzden mutlu olamıyorum diye avutmaya başladım.
Arife tekeli - 16-08-2017 06:22:54
O kadar doğru ki ama aldatılanlar ben 1 yıl 3 ay önce aldatıldım ve 1 yıl 3 ay kimseyle konuşmadım kendime öyle büyük cezalar verdim ki sonra bir bakmışım ki aslında o beni haketmiyor kendime değer vermeye başladım birşeyler değişti mi diye sorarsanız değişmedi hala kimseye güvenmiyorum nedendir bilmiyorum ama kendimi artık ben uğursuzum o yüzden mutlu olamıyorum diye avutmaya başladım.
Esra Uludağ - 16-08-2017 06:22:39
Bu yazıda resmen yaşadıklarım aklıma geldi. 2 yıldır hayatımda biri yoktu kendımce kendıme duvarlar örüyorurdum kımseyı sokmıyacağım artık hayatıma dıye. Arkdaslarım kendıne kötülük edıyosun dıyorlardı.sonradan bende hak verdım. Birinin hayatıma girmesıne izin verdım herşey çok iyi giderken problem yokken kendıni benden soğutma çabalarına girdı . Sebebını sorduğumda net bı cevap alamamıştım. Bı kaç ay geçtı ve yakın zamanda sosyal medyadan yazdı . Bu seferde kendını affettırme barışma çabaları. Ve ben ne yapıcağıma bılmıyorum . Aslında aklım şans vermemekden yana . Çunku yaptıkları söyledıklerı hâla aklımda . Sizce ne yapmalıyım zeynep hanım. Tecrübelerınzden bende yararlanmak istıyorum :) Teşekkur ederım
Sema Mirza Kara - 16-08-2017 06:21:34
Evet değişmeyi de basardım hem de tükene tükene. Ama başar dım mı sanmıyorum. Bundan sonra hic bir ilişki bana göre değil. Ben terazi eşim terazi cok zor
DERYA ŞAHİN - 16-08-2017 06:21:21
cok emek verdiniz cok sevdiniz cok fedakarlık yapıtınız yıllar gecti ve evlenmeyi beklerken kötü bir şekilde bitti insan gercekten tekrar asık olabilir mi baskasına aynı sekilde kanatlanır mı kalbi ikinci kez emeginize saglık cok güzel anlatmışsınız ama olmuyo zeynep hanım :(
Hava K. - 16-08-2017 06:21:04
Yine cok güzel bir yazi, yalnizligimi daha da sever oldum dogrusu
Berna0616 - 16-08-2017 06:20:40
Zeynep hanim 30.06.94 dogumluyum yengec burcuyun beyefendide yay 1985 dogumlu icim yaniyo sanki dayanamiyo gibi yere göğe sığamıyorum beni öyle büyük hayal kırıklığını uğrattı ki yaziniz cok doğru her fedakarlığı yaptim kendi degerimi kaybettim kendim kendime ne yapmisim boyle farkinda olmadan nolur icime su serpin gececekmi nolur bi cevap verin
Berna0616 - 16-08-2017 06:20:15
Zeynep hanim 30.06.94 yengec burcuyum beyefendi de 1985 yay burcu beni öyle bir hayal kirikligina ugrattiki yere göğe sigamiyorum sanki icim sıkılıyo isin icinden cikamiyorum gecicekmi bu durum nolur icime su serpin yaziniz okadar dogruki her fedakarligi yaptim karsiligi hayal kirikligi nankörlük haketmedim nolur cevap verin icim cok acıyo
Dilem Çakmak - 16-08-2017 06:19:41
Sanırım en heyecanla okuduğum yazılarınızdan birisi oldu çok teşekkürler kaleminize sağlık zeynep hanım
Dilem Çakmak - 16-08-2017 06:19:33
Sanırım en heyecanla okuduğum yazılarınızdan birisi oldu çok teşekkürler kaleminize sağlık zeynep hanım
Arzu - 16-08-2017 06:19:21
Çok doğru.. Maalesef sondaki maddelerin hepsini yaşadım ve çoook çoooook zarardayım hem maddî hem manevî..
Ferah Sezer - 16-08-2017 06:17:44
Ne güzel demişsiniz... "tükene tükene" aaaah.... farketmeden o kadar tüketmìşim ki kendimi, kendimi posa gibi hissediyorum. Ve halaaaa daha bir ilişkiye cesaretim yok. Evet, bir daha buna izin vermeyeceksiniz diyorsunuz.... Mantıklı olan bu.... ama huy canın altında derler. Yani can çikmadan huy çikmamis olursa.... Evet şu an herrrr hatamın farkındayım ve bir daha yapmam diyorum. Ben nasil yaptimları, sadece ilk oldugu için aşabildim ve affettim kendimi. Ama aynı hatalari tekrar yaparken yakalarsam kendimi diye korkuyorum. Cunku o zaman kendime olan saygimi yitiririm. Hayatimda pişmanliklarim var herkes gibi...hicbirseyden pisman degilim diyen yalan soyler. Hatalar insan içindir. Bir hatayi bir kere yaptin mi dersini alir oturursun. Pismanlik duyarsin ama, bilmeden yaptigin bir sey hata cikmistir, geçer. Ama "keşke" yok mu aahhh... keşke, pismanlik degildir....öfkedir, keşke ders almak degildir...kavgadir, keşke geçmez....her gün acıtır.Ruhunu, aklini, kalbini... sende kac tane sen varsa tüketesiye acıtir. Işte ben keşkem olsun istemiyorum bu yuzden. Pismanligimin icindeki keşke kirintilari bile yetti bana... Hayirli ve saglikli bir dogum dilerim. Sevgiler,
ebrar güler - 17-08-2017 09:38:38
yine beni anlatmışsınız. içimdeki sorulara yanıt olmuşsunuz. Düşüncelerine hislerinize sağlık. güzel yüreğiniz her kelimede hissediliyor. Her şeyin gönlünüzce olacağı bir gün diliyorum. sevgiler...
Duygu bicakci - 17-08-2017 09:35:49
Emeginize saglik zeynep Hakim. Yani mukemmel kendimi buldum be inanin dedimki yazinin sounds .be ettiysem kendimi ettim kendime.
Merve Goş - 17-08-2017 09:35:42
Merhaba Zeynep hanım, yazdıklarınızın hepsini yaptım evet eskiyi yeniyi tanıdım tanıdıkça kaybettiğimi düşünüyordum taki yazınızı okuyana kadar halbuki neler kazanmışım ☺️ hepimizin ortak istediği sevgi saygı ve huzur bunu kendimizde aramıyoruz önce karşı tarafa veriyoruz taleplerimiz aynı konuşuyoruz anlatıyoruz fakat biz ne yaparsak yapalım ne anlatırsak anlatalım sadece karşı tarafın anladığı kadar yaşamıyormuyuz ilişkimizi bununla yetinmeyi bilsekte bilmesekte kaybeden gene biz oluyoruz
Dilek yigit - 17-08-2017 09:03:40
Çok guzel bir yazi olmus Zeynep hanim. Çogumuzun iç sesi ollmuşsunuz. Ancak insan kalbine biraz zor söz geçiriyor. Bir tarafinizda kişiliginizle savaşiyorsunuz obur tarafinizda sevginizle. Işin icinden cikilmaz bir hal aliyor. Biz insaoglu riski mi seviyoruz bilmiyorum. Hep zor bizi çekiyor. Ancak zaman insanin acilarini hafifletsede izlerini kaybettirmeye yetmiyor. Kisacasi bazen açik ara farkla eski sevgili uzulerek diyorum ki kazanabiliyor. Tum dilegim kalpten herkes için biten iliskilerimizin ardindan sifalanmamiz ve guclu olmamiz. Ancak bu gunler sizinde dediginiz gibi çok kolay olmuyor:((
Saadet şahin - 17-08-2017 09:03:20
Merhaba çok uzun bir ilişkiden yoğun kırık bir kalple gazi olarak hayattayım 4 aydır ayrıyız şu yazdığınız yazı varya tamamen ilişkide beni anlatıyor bide o kadar uzun bir birliktelik ki başkası nasıl sevilir tekrar yeni biriyle nasıl olur düşünemiyorum şu an .sizi seviyorum iyiki varsınız
Hatice Öztürk - 17-08-2017 09:03:11
Zeynep hnm.emeğinize sağlık. Yine herzaman olduğu gibi bugünde mükemmel siniz. Sizi tebrik ediyorum ❤
Seda kıyık - 18-08-2017 06:19:50
Bu kadar da olamaz yani. Herkes mi aynı yaşıyor. Yazdıklarınızı harfiyen yaşadım ne bir eksik ne bir fazla. O kadar haklisiniz ki. Bu dediklerinize katılıyorum fakat hala ondan vaz geçemiyorum bunu ne yapıcaz? Buna bi çözümünüz yok mu? Bile bile lades diyorum hala sunabileceğiniz bir fikriniz var mi?
Sima - 18-08-2017 06:19:38
Zeynep Hanım çok guzel yazmışsın ız gerçekten..özellikle ilk buluşmada sizi hayatının merkezine koyup ileriye dönük hayaller kuran adamlar kısmında yakın zamanda kendi yaşadıklarım aklıma geldi, kaleminize sağlık.
tugce cicek - 18-08-2017 06:19:17
Muhteşem yazmışsınız Zeynep hanım ağzınıza saglik. Bizim toplumumuzda da biraz baskı yok değil sürü psikolojisine tabi tutuluyor biraz. Okul bitti iş buldun " Ee hani damat ?" Bir çok kişinin başına gelmistir, Üniversitenin bittiği yıl bir çok arkadaşım evlendi benim hala bi ilişkim yoktu. Annem " Elalemin kızı evlendi çocukları oldu sen hala yerinde say, bu okuduğun kitaplar İşe yaşasaydı şimdiye kadar bi yuvan olmustu."Diyor. Herkesin bi ilişkisi var diye yanlış kişiyi seçmekte kötü, kalbinizi boş boşuna çalıştırmak olur.
tugce cicek - 18-08-2017 06:19:09
Muhteşem yazmışsınız Zeynep hanım ağzınıza saglik. Bizim toplumumuzda da biraz baskı yok değil sürü psikolojisine tabi tutuluyor biraz. Okul bitti iş buldun " Ee hani damat ?" Bir çok kişinin başına gelmistir, Üniversitenin bittiği yıl bir çok arkadaşım evlendi benim hala bi ilişkim yoktu. Annem " Elalemin kızı evlendi çocukları oldu sen hala yerinde say, bu okuduğun kitaplar İşe yaşasaydı şimdiye kadar bi yuvan olmustu."Diyor. Herkesin bi ilişkisi var diye yanlış kişiyi seçmekte kötü, kalbinizi boş boşuna çalıştırmak olur.
Sahan - 18-08-2017 06:18:53
Bravo daha iyi ozetlenemezdi.tebrikler.olmazlari oldurmaya degil oldugu zaman zaten yuruyor.balik bastan kokarmis nasil baslarsa oyle gidiyor.degisim degismeyen bir gercek ancak degisen olmali degismesini beklemek degistirmeye calismak durumu surdurebilmek icin iliski icinde kendimi kaybetmelere son.,,
Melis kalpakçıoğlu - 18-08-2017 15:14:37
Sanki kendime yazılmış özel bir yazı gibi hissettirdi kendimi bana ve tamamen doğru yazdıklarınız. Bir ilişkiye 2. 3. 4. Şansları vermek gerçekten de çok yalnış bi durum. İlk düşüneceğimiz kendimiz olmalıyız.
Dilek Ascioglu - 21-08-2017 06:03:29
Harika bir yazı olmuş ve çok doğru kaleme almışsınız. Olurken keyif aldım tesekkurler.
Ozlem - 21-08-2017 06:00:09
Supersiniz!Tüm tahmin ve teshisleriniz doğru!Bir akrep burcu olarak ne dediyseniz cikti ne yazık ki:)
Selin Korkmaz - 21-08-2017 13:18:23
Tek kelimeyle harika, yazınızda kendi deneyimlerimi, hatalarımı ve pismanlıklarımı gördüm yazınızda gerçekten kendimi gördüm teşekkürler Zeynep TURAN
Neslisah - 21-08-2017 13:17:07
Çok doğru tespitler.bende anlattığınız tarzda bi ilişki yaşadım.ama ben yaptım kalbimin kırılmasına ben razı oldum.bu kadar izin verdim.simdi de çok zorlaniyorum.nasil olacak bilmiyorum.sevgiyle kalin
Merve Mertcan - 22-08-2017 06:17:01
Zeynep Hanım sizi yıllardır takip ediyorum ve yazılarınızı okuyorum. Pür dikkat ile hatta bazen bazı cümlelerin defalarca üstünden geçerek okuyorum. Yazı diliniz, anlatım diliniz okuyucuyu yazının içine hapsediyor adeta, severek tebrik ediyorum sizi. Gelelim "Aşka Hazır Olmak" adlı yazınıza, okurken yazının içinde %100 kendimi buldum. Sanki yaşadıklarımı size anlatmışım da sizde kaleme almışsınız gibi... Bu yazınızı saklayıp, hayat dersi niteliğinde olarak dijital ve yazılı olarak saklayacağım ki birşey olduğu zaman açıp "Evet böyleydi" demeyi unutmamalıyım. Elinize, deneyimlerinize,kaleminize sağlık... Sevgi ile kalın...
Merve Mertcan - 22-08-2017 06:16:49
Zeynep Hanım sizi yıllardır takip ediyorum ve yazılarınızı okuyorum. Pür dikkat ile hatta bazen bazı cümlelerin defalarca üstünden geçerek okuyorum. Yazı diliniz, anlatım diliniz okuyucuyu yazının içine hapsediyor adeta, severek tebrik ediyorum sizi. Gelelim "Aşka Hazır Olmak" adlı yazınıza, okurken yazının içinde %100 kendimi buldum. Sanki yaşadıklarımı size anlatmışım da sizde kaleme almışsınız gibi... Bu yazınızı saklayıp, hayat dersi niteliğinde olarak dijital ve yazılı olarak saklayacağım ki birşey olduğu zaman açıp "Evet böyleydi" demeyi unutmamalıyım. Elinize, deneyimlerinize,kaleminize sağlık... Sevgi ile kalın...
Neval Tamuman - 23-08-2017 06:45:31
Yazılan her kelime doğru, belkide yalnızlık korkusu ile saplanıp kalınıyor bu insanlara... Ben de yaşadım hatta yaşıyorum... Kendimi sıyırıp girmem gerektiğini hatta tamamen hayatımdan çıkarmam gerektiğini de biliyorum. Er yada geç yapicam.. Biraz yavaş oluyor ama olacak
Fidan - 23-08-2017 06:45:25
Cok dogru
Fidan Zahid - 23-08-2017 06:45:19
Cok dogru
Ebru ışık - 23-08-2017 06:45:12
Gerçekten kendimi analiz ettiğim şu süreçte,bana yol gösteren bir yazı olmuş.Çok başarılı bir yazı teşekkür ediyorum Zeynep hanım kaleminize yüreğinize sağlık
Buket can - 23-08-2017 06:45:03
Merhabalar, Bu kadar düzgün, içten, güzel anlaşılabilirdi.. söyleyecek söz bırakmıyorsunuz. Okudukça insan daha iyi anlıyor kendi hayatında şuan hangi noktada olduğunu, nerede durduğunu.. Teşekkür ederim.
Özlem özlem - 23-08-2017 06:44:55
Zeynep Hanım yine muhteşem, en derinlerimize dokunan bir yazı.. en kötüsü de birçoğumuzun başına geldiği gibi uzun bir ayrılık atlatma sürecinden çıkıp gozleri kalp kalp bakan şıpsevdi bir erkeğin her dediğine inanıp 1 ay sonra hayatından kayıp gitmesi oluyormuş. Peki çözüm nedir? Sürekli hatalarımızdan ders çıkarıyoruz ve yine karşımıza her çıkani kalbimizin ortasına alip husranla gidisini izliyoruz.. biz ne zaman akıllanıp huzurlu bir aşk yaşayacağız? :(
Özlem özlem - 23-08-2017 06:44:47
Zeynep Hanım yine muhteşem, en derinlerimize dokunan bir yazı.. en kötüsü de birçoğumuzun başına geldiği gibi uzun bir ayrılık atlatma sürecinden çıkıp gozleri kalp kalp bakan şıpsevdi bir erkeğin her dediğine inanıp 1 ay sonra hayatından kayıp gitmesi oluyormuş. Peki çözüm nedir? Sürekli hatalarımızdan ders çıkarıyoruz ve yine karşımıza her çıkani kalbimizin ortasına alip husranla gidisini izliyoruz.. biz ne zaman akıllanıp huzurlu bir aşk yaşayacağız? :(
gamze batı - 23-08-2017 06:44:29
Suan icerisin de olmuş olduğum durumu yazmışsınız öncelikle yureginize sağlık içimi bu kdar rahat döküp okumami sagladiniz kesinlikle doğru
Öznur Metin - 23-08-2017 06:44:18
Zeynep hanım bir çok insanın birebir yasadiklarini kelimelere dökmüşsunuz. Uzun bir ilişkiden sonra 1 buçuk yıllık bir ara verdim ve kimseyi hayatıma alamıyorum. Sanırım tekrar hayal kırıklığı ve uzulmek istemiyorum. Ama aklımda ya doğru kişiye hayır dediysem diye soru işaretleri kalıyor.
Sinem Mt - 23-08-2017 06:44:09
Aile içi tanıştırma olayı klasiktir zaten ve kesinde mükemmel biridir. Çevrende tek bekar da kalmışsan tamam artık. Kim olduğu önemli değil nasıl biri olduğu da önemli değil. Ev-len-me-li-sin nokta başka bir şansın var mı sevsen ne olacak ki sevgi bir gün bitiyor kalbi iyi olsun yeter. Bizde zaten kalbini açıp baktık mükemmel
Sinem Mt - 23-08-2017 06:44:01
Az önce muhteşem bir şekilde yazdıklarımı sanırım yanlışlıkla sildim. Lütfen çevremizin kurbanı olmayalım. Evinde zaten mutsuz olanların sizin için çaba gösterdiğini falan düşünmeyin. Kendinizi şartladığınız için evlenemiyorsunuz. Evlilik öyle birşey değil, aşık olduğun insanla hayatı paylaşmak için evlenirsin. Çevremiz bunu şart gösterdiği için değil. Ben hala savaşıyorum umarım en kısa sürede de böyle muhteşem şekilde aşık olurum, aşık olursunuz...
Ergül - 23-08-2017 06:43:06
Gecenin tam da şu saatinde tam da böyle biten bir ilişki ile...Başka yazacak birşey yok bence Saygı ve Sevgilerimle...
Gülay şenol - 23-08-2017 06:42:58
Merhaba aşka hazır olmak yazınızı okudum bir harika ne güzelde dile getirip kaleme dökmüşsünüz sanki benim yaşadıklarımı bir bir yazdınız bence kadın erkek ilişkileri ile ilgili sizden biraz daha sık yazı bekliyorum kendine geliyor insan
Adife arabaci - 25-08-2017 06:38:53
Aynen bütün yazdıklarınıza katiliyorum
Adife arabaci - 25-08-2017 06:38:41
Aynen bütün yazdıklarınıza katiliyorum
Zübeyde Karaduman - 28-08-2017 15:34:57
Okadar doğru anlamışsınız ki asıl olanın kendimiz olduğumuzu ne kadar da unutmuşuz. Başkaları için yaşamış ve kendi fikir ya da düşüncelerimizi her defasında bertaraf edip aslında doğru bildiklerimizi saklamışız.
Fatma Oktay - 30-08-2017 06:31:33
Ya nasılda 2 gündür herkesi derinden etkileyen olayları öngörüyor sunuz.yıldızlar gerçektende bize yol gösteriyor .ve yorumlarınız beni bir daha hayrete düşürdü Zeynep hanım .sevgiler saygılar
Büşra - 12-09-2017 10:17:18
Merhaba Zeynep Hanım, gerçekten çok güzel bir yazı olmuş. Ellerinize sağlık :) 3 Haziran 89 doğumluyum. Doğum saatim 5.30. Tam bir ikizler im ve bütün özelliklerini taşıdığımı düşünüyorum. Çok farklı ve çok ilginç insanlarla tanıştım aslında fakat bir türlü tutturamadığım oturtamadığım ilişkiler yaşadım. Sanırım ikizler, partnerini mutlu etmek için bazı şeylerden fedakarlık etmeliyim herşeyi değil derken bile iki arada kalıyor ve sonuç olumsuz oluyor. Geçmiş ilişkileri kabullenip kendimizi affedip yola devam etmemiz gerektiğini düşünüyorum. Başarılarınızın devamını diliyorum :)
Yasrmin çetin - 17-10-2017 13:12:37
Kisa bir cevap vercem KESİNLİKLE 20 yilin sonunda
Yasemin Ekinci - 17-10-2017 13:12:19
Daha ilk paragrafta afalladım, paragrafın son cümlesi ile kendime geldim. Tam olarak da böyle oluyor biz hep iyi niyetimizle (aslında kendimize zarar verdiğimizi farketmeden) bazı şeyleri gözardı edebiliyoruz. Etmemiz gerektiği halde. Ama dediğiniz gibi artık çok şey öğrendik. Acı oldu ama geleceğe çok şey öğrenerek devam ediyoruz. Ve artık en ufak bir şeyde üzülmüyoruz. Yüreğinize sağlık.
çağla altunel - 17-10-2017 13:12:11
Merhabalar,bayılarak okuyorum kendimi kandırılmış hissetmeden,ve ilk defa söz kesmeden aşık olduğum adamı savunmadan sözlerin ve yazılarınızın tüm samimiyetiyle okuyorum.. Kimse bilemez ben yaşadım demeden okuyorum,ve çalışırken ekrana gömülerek işime ara veriyorum :) yorumlarınıza sağlık,huzurlu günler :)
Esra Özkan - 11-11-2017 06:31:15
Zor bu işler
Nildal Sarol - 11-11-2017 06:31:09
Yazdiklarinizi agzim acik okudum.oyle sasirdim ki birebir beni,benim yasadiklarimi anlatmissiniz.cok saskinim.hatta hayatimin merkezi yaptigim kisi bir hic ugruna iki aydir cekip gitti.size cok tesekkur ederim benim icin biseyler olursa cok mutlu olurum.sevgiler...
Yağmur - 11-11-2017 06:31:01
Ne kadar doğru yazmışsınız cuk oturuyor bugün yaşadığıma
Suzan - 11-11-2017 06:30:53
Hayatımın özeti gibiydi. Pişman değilim, ne zaman geçecekse artık bekliyorum :) Kaleminize en çok da yüreğinize sağlık...
raşide yigitoglu - 11-11-2017 06:30:46
cok guzel yazmissiniz hepsinde kendimden bir parca buldum ancak icinde bulundugum psikolojik durumdan midir bilmiyorum ama çozüm bulamiyorum göremiyorum konu aşk evet ona da bulamiyorum hayatimin hic bir alanina cözum bulamiyorum ve sebebi benim cozumu de benim ama goremiyorum...
raşide yigitoglu - 11-11-2017 06:30:38
cok guzel yazmissiniz hepsinde kendimden bir parca buldum ancak icinde bulundugum psikolojik durumdan midir bilmiyorum ama çozüm bulamiyorum göremiyorum konu aşk evet ona da bulamiyorum hayatimin hic bir alanina cözum bulamiyorum ve sebebi benim cozumu de benim ama goremiyorum...
raşide yigitoglu - 11-11-2017 06:30:32
cok guzel yazmissiniz hepsinde kendimden bir parca buldum ancak icinde bulundugum psikolojik durumdan midir bilmiyorum ama çozüm bulamiyorum göremiyorum konu aşk evet ona da bulamiyorum hayatimin hic bir alanina cözum bulamiyorum ve sebebi benim cozumu de benim ama goremiyorum...
Feride Çelik - 25-11-2017 06:26:14
Yazdıklarınız gözyaşlarıma tanık oldu. O kadar yaşanmış o kadar iyi anlatmışsınız ki bir astrolojiden daha fazlasını yaptınız her zaman ki gibi bizi hiç tanımadan görmeden bilmeden dokunuşlarınız bir öğretmen kadar asıllıdır.Teşekkürler Zeynep Turan
Yasemin - 15-03-2018 06:22:56
O kadar doğru söylüyorsunuz ki uzun süreli bi ilişkim vardı farklı sehirlerdeydik iliskimızı bu şekilde yürüttük bir süre. Sonra farkettim ki tükenmişim aslında karşımdaki insan hicte mükemmel bi insan değilmiş adeta gözlerimde ki perde yavaş yavaş açıldı. Onu aşık olmak istediğim adam gibi gormuşum ama o hiçte öyle biri değilmiş. Benim hatamdi kendime çok kızıyorum bu konuda onu hayatımın merkezine aldıgim icin ona çok fazla değer verdiğim için onu hep alttan aldığım için.. Sonunda bitti tabiki o kadar doğru bi karar almışım ki bunu biraz yanlız kalip kendimi dinleme fırsatı yakaladığım da anladım . Bundan sonra hayatıma alacağım insana aşık olmak istemiyorum sadece sevmek ve saygı duymak istiyorum hayatını olduğu gibi kabul etmek istiyorum güvenemeyemeğim bi insana güvenmek için kendimı yormayacagim. Kisacasi hayatima aldığım insana en doğru şekilde yaklaşacağim ve banada aynen bu sekilde yaklaşmayi tercih eden bir insanı hayatıma almaya çalışacağım. Tabiki gönülden geçen bunlar Rabbim nasip eder inşallah..
Mood Gardını al! - 28-11-2019 13:19:41
Zeynep Hanım.. Çok güzel analiz etmişsiniz tekrarlayan ilişki modelini.. Dönüp kendisine bakması lazım insanın evet. Her sevgi kırıntısına kanmadan önce ne istiyorum u sormalı kendine. Ama öğreniyor çarpa çarpa insan. Bir daha aynı şansı vermek zor.
Alime ozger - 28-11-2019 13:19:31
Yine onikiden vurmuş iki gözümün çiçeği...
Hava Celik - 28-11-2019 13:19:25
Can yanarken tam ortasına yerleşti bu yazınız. Inanmak zor bundan sonra...

Popüler kelimeler

İnsan, Aşk, Sevgili, Hayat, Yaşam,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA