ALÇALAN BURÇ – 7.EV

ALÇALAN BURÇ – 7.EV


Aşk ve evlilik kavramları hepimizin ilgi alanında değil mi?

Güneş burcunuz yani öz burcunuz ne kadar önemliyse, yükselen burcunuz da en az onun kadar önemlidir. 1 ile belirtilen ev, gökyüzünün ilk evidir ve bu eve giren burç yükselen burcumuzu belirler. 

Peki, yükselen burcumuz var da, alçalan burcumuz yok mu? Gök haritasında doğudan batıya uzanan yatay çizgi “Gök ufku”nu temsil eder. Haritada bu çizgi 1. ve 7. ev başlangıç çizgileridir. Alçalan burç da işte 7 ile belirtilen ve yükselen burcun karşısındaki eve yerleşmiş olan burcu temsil eder. Örneğin yükselen burcunuz Yengeç ise, Alçalan burcunuz Yengeç’in karşıt burcu olan Oğlak’tır. Yükselen burç bizim dışarıya karşı gösterdiğimiz tepkileri ve davranışlarımızı temsil eder. İnsanlar bizi bu şekilde tanır. 

Doğduğumuz sırada ufuk çizgisinde batmakta olan Alçalan burcumuz ise evlilik partnerini, evlilik ve ikili ilişkiler ve çatışmaları yönlendirmektedir. Normalde 7.evin yöneticisi Terazi burcu ve yönetici gezegeni Venüs’tür. Kişinin yıldız haritasına bakılırken; 7. eve düştüğü burç ve bu eve düşen gezegenler birlikte incelendiğinde etkilendiği, ona çekici gelen ve aşık olabileceği insanlar hakkında bilgi sahibi olunabilir.  

7.ev aynı zamanda sosyal hayatımızı, ortaklıkları, toplumsal ilişkileri ve bencil olmayan isteklerimizi ön plana çıkartır. Bu yüzden de evlilik evi olarak görülür. Kişi, evlenerek bir başkasıyla hayatını paylaşmak isteyecektir. 7.evin yöneticisi ve bu evde yerleşen gezegenler evlilik ortağının karakterini, sağlığını ve kişisel özelliklerini çok iyi yansıtır. Bu ev bize adeta şunu söyler; artık “ben ve benim ihtiyaçlarım” yok, “benim için önemli olan diğer insan ve onun ihtiyaçları” var… 7.ev, partnerimizde bizi cezbeden ne varsa işte bunun ipuçlarını verir. 

Örneğin alçalan burcunuz Aslan ise, başkalarıyla iş birliği yapmak sizin için oldukça kolay ve karlıdır. Hayatınızda olan kişiyi yönetmek ister, otoriter bir tavır sergilersiniz. Kendine özen gösteren insanlar her zaman ilginizi çeker. Eğer Koç burcundaysa, partnerinizle sürekli bir çekişme ve tartışma halinde olabilirsiniz. Yerinde duramayan, hareketli insanlardan hoşlanırsınız. İlişkinize renk katacak bir birlikteliği tercih edersiniz. 7.eviniz Boğa'ya düşmüşse ikili ilişkilerde oldukça sabırlı bir yapınız olduğu söylenebilir. Her zaman güven arayışı içinde olursunuz… 

Kısacası, 7.evimize düşen gezegenler ve evlerin özelliklerine sahip insanları hayatımıza almak isteriz. Çünkü biz de ilişkilerimizde, o özellikleri içimizde barındırırız. 

Alçalan Burcunuzu bulmak için aşağıdaki listeden yükselen burcunuzu bulun, yanındaki burç ise alçalan burcunuzu ifade eder;

Koç ----> Terazi
Boğa ----> Akrep
İkizler ----> Yay
Yengeç ----> Oğlak
Aslan ----> Kova
Başak ----> Balık
Terazi ----> Koç
Akrep ----> Boğa
Yay ----> İkizler
Oğlak ----> Yengeç
Kova ----> Aslan
Balık ----> Başak

İki kişinin birbirine uyumu ise Sinastri ile yani haritalarının karşılaştırılması yoluyla bulunabilir. Bu şekilde yapılan bir çalışma, kişilerin aşk ve ilişki durumunu tüm detayıyla ortaya koyacaktır. 

Doğru insanı bulmanız dileği ile… 

Sayfa görüntülenme : 123581
44%
20%
11%
9%
7%
6%


YORUM YAP

Yorumlar

Yasemin Sezer - 05-10-2016 14:28:23
Burcum Yay, Yükselen ve Alçalan burcum da ikizler. Bu durumda neye dikkat etmeliyim. İyi çalışmalar...
Yeşim Şahin - 27-10-2016 08:43:15
YAy burcuyum yukselenim koc alcalanim ikizler. Sevgilim kova burcu yukseleni yay alcalani aslan.... uyumumuZ nasil ?
Lal özden - 07-07-2017 14:14:54
Burcum akrep.Yükselenim terazi ve alçalanım koç.Sizce nasıl bir kombinasyon bu?Bariz özellikleri ve dikkat etmem gerekenleri söylerseniz çok sevinirim.
Deniz Sezer - 30-01-2018 13:56:15
Benim burcum yengeç yükselenim aslan alçalanım kova sizce nasıl birisiyim
Hatice Yıldız - 25-05-2018 05:51:14
Mrb Zeynep Hanım.doğum haritam hakkında bilgi almak istiyorum.seans şeklinde mi oluyor ve ücreti ne kadar bilgi verir misiniz lütfen
cengiz vural - 09-07-2018 06:59:36
burcum akrep yükselenim aslan alçalan burç kova nasıl bir etkileşim olur ?

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA