Yükleniyor . . .

YAY, AÇIK SÖZLÜSÜN!

Makale 09/12/2021

YAY, AÇIK SÖZLÜSÜN!

 

Yay burcu, ateş grubunun en değişkenisin! (23 Kasım-21 Aralık)

 

Yıldızın: Jüpiter (Bolluk, neşe ve zenginlik kaynağı)
Grubun: Ateş, pozitif
Niteliği: Değişken
Burcunun cinsiyeti: Eril
Burcunun türü: Canlılık
Yeteneğin: Düşünme
Hedefin: Büyük üne kavuşmak
Amacın: Çok gezip görmek
Bastırman gereken huyun: Başkalarını küçümsemek
Şanslı günün: Perşembe
Şanslı sayıların: 4, 14, 24
Şanslı taşın: Turkuaz, mor ve tonları 
Şans getiren renklerin: Yeşil, mor, menekşe moru ve koyu mavi
Sevdiğin çiçekler: Leylak, mor menekşe
Bitkilerin: Anason, Ardıç, Hodan
Sevdiğin kokular: Nergis, menekşe, zambak
Müzik tarzın: Pop müziği
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Uyluklar, karaciğerler. 
Mevsimin: Kış
Olası Hastalıkların: kalçalar ve uyluk bölgesi ile ilgili sorunlar, romatizma, gut, siyatik, ateşten, ısıdan zarar görme, spor sakatlıkları…
Salığına yararlı besinler: Yağlı tohumlar, süt ve süt ürünleri, muz, sebze
Uzak durulması gereken besinler: Şekerli içecekler
Uyumlu Burç: Terazi ve Kova
Karşıt Burcun: İkizler
Başarılı olabileceğin meslekler: Bankacılık, komisyonculuk, menajerlik, müdürlük, yöneticilik, politika, yargıçlık, avukatlık, hukuk müşavirliği, memurluk, devlet adamlığı, öğretmenlik, sanatkârlık
Olumlu özelliklerin: Geniş ve esin veren bir zihin. Sonuçları önceden görme kabiliyeti. Yüce ruhlu ve cömert… Hem öğretmen hem yargıç… Açık sözlü ve gözü pek…
Olumsuz özelliklerin: Abartmaya eğilimli, dağınıklıktan hoşlanan, sorumluluktan kaçan, sınırları zorlayan.
Burcunun yönettiği Ülkeler: Avustralya, Arabistan, Macaristan, İspanya, Madagaskar
Burcunun yönettiği şehirler: Stuttgart, Narnbonne, Avignon

 

 

Bizden kendini dinle…

Yayların büyük bir yüreği vardır. Yay'ın düşüncesi, hayatımızın görünürdeki tüm gelişi güzelliğinin arkasında müthiş bir düzen olduğuna güvenmektir. Bu düzenin anahtarını deneyimle, araştırmayla, günlük yaşamın akıl köreltici kalıplarını kırmaya istekli olmakla bulur. Neşeli yapıları ile çevrelerine enerji saçar. İçgüdüleri ile hareket eder, üzerinde düşünmeye gerek duymaz. Gösterişten hoşlanmazlar. Aklına ilk geleni söyledikleri için patavatsız olarak da bilinirler. Değişik düşünce biçimlerine açık kalma ihtiyacında olan Yay'ın, bunun için seçebileceği yöntemlerden biri yolculuktur. Böylelikle kendinin dışında kalan kültürlerle gönüllü, açık kalpli ilişkiler geliştirebilir. Esas düşüncesi hem iç hem de dış dünyanın ufuklarını genişletmektir. Yay'ın stratejisi, hayatı bir serüven gibi adrenalin içerisinde, güvence korkusu taşımadan yaşamaktır. Bu stratejiler için özgürlük zorunludur. Coşku ve macera, Yay'ın kaynaklarıdır. Hemen uyum sağlayabilir, esnektir, sıkıntılardan kolay kurtulabilir. İyi niyetli olmaları sebebiyle plan yapıp taktik geliştirmek, onlara göre değildir. Kendisiyle ilgili saklayacak bir şey olmadığını düşünür ve içinden geldiği gibi davranmayı tercih eder. Her şeyi bildiğini sanmak, kibir, lütufkârlık, aşırı iyimserlik, boyunu aşma ve yanlış değerlendirme yüzünden Yay bir anda trajedi burcuna dönüşebilir. Diğer gölgesi, insan ilişkilerinde yaşanan gerçek yakınlıktan kaçınmasında yatar. Eğlenceli yapıları ve neşeli hareketleriyle, arkadaş ortamında aranan kişilerdendir. Çevresinde de kendisi gibi insanları görürsünüz. Geçmişle ilgili hesapları yoktur, yaşanması gerekiyorsa yaşanılır diye düşünüp yollarına devam ederler. Dışarıdan bakıldığında oldukça rahat tipler olarak görülebilirler. Hayal güçleri gelişmiş olan Yayların risk almaktan kaçmadıklarını da görürsünüz.

 

Yay burcu erkeği nasıldır?

Özgürlüğüne düşkün olmasına rağmen, sevgilisine karşı çok kıskançtır ama bunu belli etmemeye özen gösterir. Ne kadar saklamak ve kabul etmek istemese de sürekli sahiplenici tavırlarıyla sevgilisini çileden çıkarabilir. Karşısındaki kişiye sevdiğini aniden söyleyebilir. Onu memnun etmek için elinden geleni yapar. Fakat daha sonra ondan uzaklaşabilir. Sorun karşı tarafta değil, Yay burcu erkeğindedir. Çünkü fikir değiştirmiştir. Her konuda mutlaka söyleyecek sözü vardır. Karşısındakinin sorunlarına, hassasiyetle yaklaşır. Hareketli yapılarına rağmen, rahat tavırları sizi zorlayabilir. Neşeli tavırları ile gülünç durumlara düşmekten hiç korkmazlar. Ciddi bir konuda bile onu gülerken bulabilirsiniz. Umursamamasından kaynaklı değildir. Sıkıntılı zamanlarınızda yanınızda bir Yay erkeği varsa, kendinizi gülerken bulursanız şaşırmayın. Pozitif yaklaşımlı ve çevresine karşı yardımseverdir. Sözler vermekten çekinmez ama tutmakta zorlandıklarını da görürsünüz.

 

Yay burcu kadını nasıldır?

Hareketliliği ile Yay kadını dikkat çekicidir. Yay burcunda doğan erkekler gibi kadınları da bağımsızlıklarına çok düşkündür. Kolay kolay evlenmek istemezler. Yardımsever yapıları ile kimseye karşı kötü niyet beslemezler. Her konuda ben bilirim diye ortaya kendini attığını görebilirsiniz. Bu hareketleriyle ukala olarak algılansalar da yaptığı sevimlilikler ile gönül çalmasını da iyi bilirler. Bunun yanı sıra zaman zaman kıskançlıkları ve düşüncesizlikleri su yüzüne çıkabilir. Yay burcu kadını, ailesini ve yakınlarını sever ve onlarla çok ilgilenir. Ailesini tenkit etmekten kaçınmalısınız. Onlardan uzak kalsa bile yine de onları arayıp sormayı ihmal etmez. Evde de otursa, çalışsa da kendini oyalayacak bir konu bulacaktır. Bilgiye hayrandır. Bu nedenle okumayı, devamlı öğrenmeyi çok sever. Yay erkeklerine göre hayatı daha ciddiye alırlar. Verdikleri sözleri ve sorumluluklarını yerine getirirler. Yay kadını ile yapılan evlilikten sıkılmazsınız. Neşeli ve rahat olmasının yanı sıra, yeri geldiğinde sorumluluktan kaçmayan Yay kadını ile hayat renkli geçecektir.   

 

Yükselen Yay

Düşünmeden harekete geçen, bilginin, öğrenmenin peşinde koşan enerji dolu yükselen Yayların en olumlu özelliği, hayata pozitif bakmaları ve iyimser olmalarıdır. Onların yanındayken sıkılmak, melankolik davranmak imkansız gibidir. Onlar zaten sizi harekete geçirecek, size gerekli olan enerjiyi verecektir. Özgür ruhları, bilgelik arayışı, felsefeye düşkünlükleri onların en temel özellikleridir. Özel hayatlarında ise dikiş tutturmakta zorlanırlar. Bir yere bağlı kalmak onlar için ne kadar zorsa, bir kişiye bağlı kalmak da aynı şekilde zordur.

 

Ay Yay’da

Sabitlik arayışı olan Ay için iyimser, meraklı, heyecanlı, maceracı, filozof Yay adeta faklı iki kişiliktir. Ay burcu Yay olanlar, Ay’ın evine düşkün ve duygusal yapısının tam tersine hareket edip maceracı, karşısındakinin hislerine önem vermeyen, patavatsız bir insan haline gelir. Dışadönük, eğlenceli yapıları her ortama ayak uydurmasına ve geniş arkadaş çevresine işaret eder. Özgürlük önemlidir, baskıya gelemez, sınırlandırmalardan hoşlanmaz. Duygularıyla hareket etmese de sezgileri ve 6.hisleri oldukça kuvvetlidir. 

 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…