YAŞAM YOLU

YAŞAM YOLU

Hepimiz kendimize göre zor bir süreçten geçtiğimizi düşünüyor ve yaşamın tüm zorluklarının yalnızca kendi başımıza geldiğini düşünüyoruz. Hem de öyle olmadığını bildiğimiz halde… Ruh halimiz hızla değişirken bir taraftan sebeplerini aramaya çalışıyor, bir taraftan da gücümüzü kaybetmemeye çalışıyoruz. Olumsuz düşüncelerimizin altında yatan sebepleri belki de asla kendimize yormuyor, bizim dışımızda yaşanan dünyayı suçluyoruz. Suçluluk duygusuyla baş etmek ne kadar zor değil mi? Deyim yerindeyse adeta dünyayı omuzlarınızda taşıyormuşsunuz hissi ile baş başasınız. Bu tarz duyguları hayatımızın belli dönemlerinde deneyimler ders almak yerine bir acı olarak içimizde taşırız. Neden kendinize bunu yaptığınızı sorun…

Siz değişirseniz, yaşadıklarınız da değişir.

Hayata karşı özgüveninizi asla kaybetmeyin. Hiçbir şey başaramamanın değil, hiçbir şey yapmamanın asıl sorun olduğunu fark edin. Sorunları sürekli erteleyerek geçirdiğiniz zamanı bir daha asla geri getiremezsiniz. Hatta bu durum kendinize olan saygınızı yitirmenize dahi sebep olur. Unutmayın siz çok değerlisiniz. Sizden başka hiç kimse öz benliğinizi yaralayamaz.

Kendinizi kötü hissedecekseniz yapmak istemediğiniz hiçbir şeyi yapmayın.

Hayatta mecburiyetler var dediğinizi duyar gibiyim. Çok haklısınız. Nasıl hayata karşı mecburiyetlerimiz, zorunluluklarımız var ise kendimize karşı da sorumluluğumuz var. Mutlu olmak için sevilmeyi beklemeden önce siz kendinizi çok sevin. O kadar çok sevin ki bir başkasının sizi sevmemesi sizin için asla sorun olmasın. Böylece kendinize üzülmekten de vazgeçer, çevrenizdeki insanların beklentilerini karşılamak zorunda olmadığınızı fark edersiniz.

Siz mükemmelsiniz.

Hiç kimsenin sizi onaylamasına ihtiyacınız olmadığını sık sık kendinize hatırlatın. Mücadele ederek elde ettiğiniz isteklerinizi, hedeflerinizi başkalarına kabul ettirmek zorunda değilsiniz. Çevrenizdeki insanların sizi onaylamaması yaptığınızın yanlış olduğunu göstermez. Yaşamaktan, yaşam yolundaki engellerden asla pes etmeyin.

Zihninizi güzelliklere ayırın.

Yaşadığınız kötü olayların altında yatan nedenleri düşünün ancak sürekli zihninizde taşımayın. Hep ya da hiç düşüncesinden kurtulun. Kendinize, insanlara güvenin. Kimse sizi yarı yolda bırakmak için sizinle yola çıkmıyor. Ancak hayat bazen bizlere bu şekilde sınıyor. Sınavınızı geçin ve yanınızda kalanlarla yola devam edin. Tek kalsanız dahi devam edin… Yalnız olmanın güzel taraflarını keşfedin. Kimseye muhtaç değilsiniz.

Kötü günlerin de iyi günler gibi geçip gideceğini unutmayın.

Geçmişe takılı kalmak anı mahvetmek değil midir? Boşuna öfkelenmek, kendiniz nefretle beslemek kendi hayatından çalmak değildir de nedir? Duygusal kararlarınıza mantığınızın da eşlik etmesine izin verin.  Olumsuz durumlar karşısında fevri hareket etmeyin, kendinize anlayışlı olun ki gün içinde büyük olaylarda başkalarına da yardımcı olabilin. Kendinize haksızlık yapmayın.  Bu hayatta her şeyi yapabilirsiniz. Yeter ki ne yapacağınıza karar verin.

Hayatta herkes kendi sebeplerine sahiptir ve herkesin bir doğrusu vardır. Sizin doğrunuzla bir olmayı yok saymayın. Unutmayın her insan farklı bir dünya!

Astrolog Zeynep Turan

05.02.2018

Yazının her hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 56495
45%
29%
18%
2%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Selma misirli - 06-02-2018 06:25:58
O kadar dolu rahatlatici terbiye edici ogretici yaziyorsunuz ki sagolun cok...
Songül eren - 21-02-2018 11:57:02
Zeynep Hanım sizi takip ettiğim den buyana kendimi gerçekten çok iyi hissediyorum harika yorumlarınız var kkedimi bu günlerde her kötü hissettiğim zaman sizin yorumlarınızla kendimi hemen topluyorum ben koç kadınıyım ve gerçekten zorlu bir süreçten geçiyorum teşekkür ediyorum tekrar
Bahar kumcuoğlu - 21-02-2018 11:56:54
Harika bir yazı olmuş tebrik ederim Kendimi çok iyi hissettirdi

Popüler kelimeler

İnsan, Hayat, Yaşam, Yol, RuhHali, Akıl, Zihin,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA