URANÜS HAKKINDA BİLGİ

Uranüs Hakkında Bilgi

Bundan yaklaşık 85 sene önce dünyanın kapısını araladığı konular, günümüzün döngüsünde belki de çok şeyi ifade ediyordur, kim bilir! Her biri hayat memat meselesi olan başlıkların yanında, toplumda ilklerin temsilciğini oluşturan konularda oldu. Gökyüzü benzer konumları ve ardında geliştirdiği temaları aslında peşi sıra diziyor. Dönemin yapısı bu açıdan çok önemli…  Uzun bir süredir, jenerasyon gezegenlerinin tarihsel sürecine kafa yoran birisiyim. Bu yüzden şu an yaşadıklarımızı geçmişe bağlı olarak yorumlamak gerektiğini astrolojik olarak vurgulamak istiyorum.  Bu yazımda ise; 1935 senesinin gezegen konumlarını 2018’deki gezegen oluşumlarına göre değerlendirmek niyetindeyim.

Uranüs ve Jüpiter birbirine kafa tutar, ilkleri yaşatır mı?

Kafa tutan bir Uranüs’ten bu esnada bahsetmek çok yerinde olur. Çünkü devrim ve dönüşüm gezegeni 2018 yılının mayıs ayında kapılarını farklı yönlere aralıyor. Uzun zamandır gençlik timsali Zodyak’ın biricik evladı Koç’ta seyir ederken kargaşayı, değişim rüzgârını, savaşı zorbalığı, sınırları zorlayan kararları, günlük hayata her köşeden yaşattı durdu. Peki, şimdi durur ve sakinleşir mi? Evet, bunlar olmayacak ama sırdan şeyler de olmayacak.  Yeni sektörlerin yıldızını parlatacak. Kesin bilinen ise eskisi gibi olmayacağı. Uranüs kendini hantal hissedeceği bir burca girerken sağ gösterip sol vurabilir.  Çocuk sahibi olamayanları gülümsetirken tıpta bu konuda önümüzdeki 7 yıl büyük bir ivme kazanacak.  Özelikle tıp dünyasının yüzünü güldürecek buluşlar 2018 yılının mayıs ayından sonra büyük hız kazanacak. Çünkü Uranüs toprak temasına bürünürken Jüpiter’e de kafa tutacak. Devrim gezegeni yıllar sonra şans gezegeni ile karşı karşıya gelirken, talih kuşunun gerçekten kimlere konacağına bir kez daha şaşıracak, gözlerimizle gördüklerimize inanamayacağız. Uranüs ilk önce Boğa ve Akrep burçlarını sarıp sarmalarken burcu ve Ay burcu Koç veya Terazi olanları yakından ilgilendirecek. Nikah masasından kalkanlar mı dersiniz, yüz yıllık gelenekler mi dersiniz yoksa devlerin çöküşü büyük olur mu dersiniz bilinmez.

Uranüs-Jüpiter karşıtlığı bir yana Neptün 45’liği de büyük bir çanak oluşturacak. Kısacası kaderi temsil eden gezegenlerin adete bir çanak gibi dizilmeleri 2019 ve 2020’de çok daha etkili yıllar olacağını, bir tarafın siyah da bir tarafın beyaz da kalacağını, toplumların bilincinden bireylerin tüketim alışkanlıklarına kadar birçok şeyin değişeceğini vurguluyor. Tabi o yıllarda sokak protestolarını her ülkede görmenin çok doğal bir durum olabileceğini dahi işaret ediyor gökyüzü. Aynı zamanda Barnabas İncili'ni de gündeme getirecek olan Uranüs, arkeolojik kazılarda bulunacak olan tabletlerin Barnabas İncili'ne ait olabileceğinin de altını çiziyor.

Değişimden korkmayın, çünkü mecburi olacak!

Uranüs’ün toprak burcundaki seyrine eşlik eden Jüpiter karşıt burcunu tetikliyor olacak. Aynı o yıllarda olduğu gibi geniş konuları ve konukları ağırlamaya çalışacak. Öne çıkan konular arasında; şirketler, ulusal kuruluşlar, medya kurumları, yasalar, liderler, siyaset, finans ve para, kadın ve çocuk hakları, cinsel eğilimler ve temel özgürlükler, tarihi yapılar, eğitim, yükseköğrenim, tarım ve ziraat, tıp dünyası, havayolları, limanlar, madenler ve ülke kaynakları, nükleer çalışmalar başlıkların arasında yer alacak. İlkelere imza atacağını da bir kenara not edin lütfen. Sık sık gökyüzünü incelerken kaleme alacağım yazılarımda benzer konuları gündeme getiriyor olacağım. Çünkü gökyüzü Uranüs-Jüpiter birleşiminde yukarıda bahsettiğim konuları uzun bir süre gündeme getirecek.

Gelin, 85 yıl öncesine dönelim, neler olmuş? (1935)

Uzun yıllardır soluksuz basım hayatına devam eden Milliyet, Ocak 1935 yılında kurulmuştu. Soyadı kanunu yürürlüğe girdi. Büyük depremler meydana geldi. Sanata duyarlı bir Türkiye imajı ile opera sahnesinde ilklere imza atan oyunlar sergilenmeye başlandı (Kuğu Gölü Balesi).  Türkiye’deki Fransız okulları millileştirildi. 4. kez Atatürk Cumhurbaşkanı olarak seçildi. Türk Milli Güreş Takımı Balkan Şampiyonu oldu.  Dünyada ilk defa tek kişilik uçuş gerçekleştirildi.  Kutu içinde içecekler üretilmeye başlanıldığı ay yine Ocak 1935’tir. Bir Avrupa ülkesinde kürtaj yasağı getirildi (İzlanda). 1 Şubat 1935’de Ayasofya Müze olarak halka açıldı. Cumhuriyet Halk Fırkası yerine Parti sözcüğü kullanılmaya başlandı. Hafta tatili Cuma gününden Pazar ‘a alındı. Haziran 1935 yılında Ankara Dil Tarih Coğrafya Fakültesi kurulmasına ilişkin yasa, kabul edildi. Hitler Alman-Yahudi evliliklerine yasak geldi ve Yahudilerin kamu personeli olmasını da ayrıca yasaklandı. Atatürk’e yönelik bir suikast planı ortaya çıkarıldı. İlk Arkeoloji kazı çalışması Çorum-Alacahöyük’te başlatıldı.  İstanbul telefon firması, Eylül 1935’de hükümet tarafından işletilmeye başlandı. Mao önderliğinde başlatılan ve milliyetçiliğe karşı yapılan yürüyüşün ilk parkuru bir sene sonra tamamlandı. İtalya Habeşistan’a girdi. Almanya Milletler Cemiyetinden ayrıldı.  İstanbul Paşabahçe Şişe ve Cam Fabrikası hizmete açıldı. Afyon-Isparta demiryolu açıldı. Douglas DC-C tipi uçağın ilk uçuşu gerçekleştirildi.

Devlerin derdi büyük olacak!

Bundan 85 yıl önce Uranüs döngüsünden bazı başlıkları okursunuz.  Şimdi bunların da üstüne konacağının ise haberciliğini Plüton ve Satürn 3 yıl boyunca toprak burçlarındaki hareketi sayesinde Uranüs’e destek verecekler. Yanı sırada tutulmalarda tabi aks değiştirirken Oğlak ve Yengeç burcundan toparlanırken adeta gökyüzün sarıp sarmaladığını göreceğiz.  Kaldı ki 2019 yılının sonlarında ve 2020 yılında ise Jüpiter Oğlak burcuna geçerek 21. yüzyılda toprakları ile sorunları olan ülkelere şifa verecek. Toprak hakimiyetine teslim olan gökyüzü kitleleri etkisi altına alan her türlü köklü yapıyı sınavlara tabi tutacak. Benim diyen global firmalar örneğin; Pepsi, Coca Cola veya McDonalds ya da dünyanın her köşesinde bilinen yiyecek içecek şirketlerinin bir günde   çöküşlerine tanıklık edeceğiz.  Ayrıca uluslararası uçak şirketlerini dev sınavlara tabi tutacağım diyor Uranüs seyri.

Mayıs ayından itibaren burçların hayatında büyük değişimler yaşanacak;

Koç burçları evlenirken, kişilikleri esneyecek ve adeta sakinleşecekler.

Boğa burçları değişecekler. Ben bilirim tavırları dağılacak ve artık çok daha paylaşımcı olacaklar.

İkizler burçları Yenilenecek herkesi olduğu gibi kabul edecekler. Kendi işlerini dahi kurabilirler.

Yengeç burçları geçmişlerini affedecek, yeni bir hayata başlayacaklar. Kök salacakları istikrarlı bir yaşam sürecekler.

Aslan burçları sahiplenmeyi sevecekler. Hayatlarında detayların önemi kalmayacak, irdeleyici ruh hallerini bir kenara bırakacaklar.

Başak burçları kaygılarını dağıtacak, sahip olmadıkları şeylere sahip olacaklar. Köklü ve düzenli yatırımlar yapacaklar.

Terazi burçları sevgilerini, kaygılarını ve korkularını dizgilerken, şehir hatta ülke dahi değiştirebilirler.

Akrep burçları; kendi kaderlerini yeniden yazarken, pesimist duygulardan uzaklaşacaklar.

Yay burçları hayatlarının rutinini değiştirirken kendilerine de farklı kazanç kapıları aralayacaklar

Oğlak burçlarının kararlılığı daha da artarken, adeta tuttuklarını koparacaklar ve gelecekleri adına yeni bir düzen kuracaklar.

Kova burçları kendi hayatlarına, isteklerine çok daha fazla önem verirken, hedeflerine de ulaşacaklar.

Balık burçları uzun vadeli planlardan vazgeçip, hayatlarını akışına bırakacaklar. Aile bağları güçlenecek.

Uranüs ve tutulmaların etkilerini dünya için bir cümle ile ifade et Twitburc derseniz 2016’dan büyük 2018 var derim…

Aşağıda sizler için bir link bırakıyorum, kahve eşliğinde mutlaka okuyun. Neler gördük daha neler göreceğiz…  http://bit.ly/2Ie3g5Q

 

NOT : Natal haritanızda Uranüs’le iletişimde olan gezegenleriniz var ise yazılarımda bahsettiğim etkilerin aksini yaşayabilirsiniz. Bu durumu anlamak ve çözmek için ise mutlaka güvendiğiniz bir astrologla çalışmalı, Natal haritanızın yorumlamasını yaptırmalısınız. Böylece 7 yıllık yeni bir döngüye kendinizi hazırlayabilir, Uranüs’ün burç değiştirmesinin etkilerini hayatınıza uyarlayabilirsiniz.

[email protected]

 

Astrolog Zeynep Turan

10.05.2018

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 93332
58%
25%
5%
4%
2%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Esvet Özer - 14-05-2018 05:45:20
Emeginize sağlık teşekkür ederim ama aklım almıyor dev global kurumlar bir günde nasıl çökecek.
Özben beytekin - 14-05-2018 05:45:32
Eşimin doğum haritasinda güneş merkur ve satürn uranus ile uymsuz bu anlattıklariniz onu ters yonde mi etkiler
Özben beytekin - 14-05-2018 05:45:38
Eşimin doğum haritasinda güneş merkur ve satürn uranus ile uymsuz bu anlattıklariniz onu ters yonde mi etkiler
Burcu Yilmaz - 07-02-2019 07:51:03
Natal haritama baktirmak istutorum
Nurcan Gür - 05-03-2019 06:26:31
Benim gibi gerçek doğum tarihini ve burcunu bilmeyenler ne yapacak Zeynep hanim? Nasıl bir yol gösterirsiniz Bu konuda?
Sibel kanbicak - 05-03-2019 06:26:20
Merhaba Zeynep hanim, haritama baktirmak istiyorum. Sizinle nasil kontaga gecebilirim?

Popüler kelimeler

Uranüs, 1935, 2018, 2019, 2020, Neptün, Satürn, 85Yıl,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA