TEMMUZ AYINDA NELER OLUYOR ?

TEMMUZ AYINDA NELER OLUYOR?

Gezegenler Temmuz ayında Dünya Liderlerini Köşeye Sıkıştırıyor.

Temmuz ayının gelişini Haziran aynın son haftasından itibaren hissetmeye başladık. Özellikle 28 Haziran döngüsünün sık sık altını yazılarımda da belirttim. Peki, Temmuz ayında neler oluyor? Bu günlerden itibaren mevsimin sıcak havasına artı bir sıcaklık katarak kamusal alanları, hizmet alanlarını etkisi altına aldığını görebileceğiz. Temmuz ayının ilk günlerinde Mars-Plüton ilişkisi dünyada ve ülkede sarsıcı olayların cereyan edeceğinin habercisi olacak. Huzur arayışı bu ay herkesin gündeminde olmakla beraber, toplumun genel yapısında iniş çıkışlar yaşanabilir. Bir yandan sosyal olarak çevremizden tutarlılık bekleyeceğiz. Yani sözüne, davranışlarına, ilişki düzeyine göre güven arayışımız artabilir. Bu durumu toplumun her alanında görmek mümkün olurken aynı minvalde tutarlılığı ülke nezdinde arıyor olacağız. 

Kendi kuralları koyarak değişmek!

Toplumun değişimini işaret eden Temmuz aynın gökyüzü konumları bireylere de kişisel farklılıklar kazandıracaktır.  Ancak ilişkilerde mesafeyi korumak o kadar kolay olmayabilir. Yani; çevrenizdeki insanların sizi mevcut sorunlarına dâhil etmeye çalıştığına şahit olabilirsiniz. İş ve sosyal hayatınızda kendini göstermek isteyen insanlar, öne çıkmak için yapılan haksız rekabetler yine mesafe oluşturma ihtiyacı oluşturacaktır. Temmuz’un ilk haftasında Yengeç-Mars ilişkisi hem de Güneş’ in Plüton’ la karşıtlığı söz konusu. Bu durum ilişkilerde bol dedikodu, beklenmeyen durumlardan kaynaklı kıskançlıklar, hiç tahmin edilmeyen ilişkilerin bitişi ya da başlangıcı gibi durumlara işaret edecektir.

9 Temmuz Oğlak burcunda Dolunay!

Yılın en sert, en derin, en kendinden emin Dolunayına hazır olun! Nerdeyse dünyadaki güç dengelerini sarsacak olayların başlamasına neden olabilir. Plüton sadece toplum değerlerini yerinden sarsmıyor aynı zamanda toprak, su gibi yerküreyi harekete geçirecek doğa olaylarına neden olabilir.

Türkiye’nin yükselen burcunun karşısında yer alacak Dolunay, topluma mal olmuş kişilerin yaşamsal risklerini, ülkemizin sınır komşularıyla alakalı ani gelişebilecek olayların altını da çiziyor. Adeta Ortadoğu’da bu ay için “ama ne Temmuz ayıydı” dedirtecek gelişmeleri meydana getireceğini işaret ediyor.

Gündem kendini sıcak tutmaya devam ederken, yaklaşık 7 yıldır yaşanan tüm kaosun gözler önüne dökülebileceğini vurguluyor. Ülkeler, ülke başkanları, ülkelerin iç güvenlik meseleleri aynı zamanda Akdeniz’deki gelişmeler oldukça dikkat çekebilir.

Bu döngüde İslam diniyle ilgili enteresan açıklamaların olacağını da vurguluyor. 10-20 Temmuz günleri arasında din ve din olgularıyla ilgili çokça konuşmalar, değerlendirmeler yapılması mümkün olabilir. Toplumu her kesimini ilgilendiren, din ve sosyolojik ilişkileri yaşamlara nasıl geçiyor ve şekillendiriyor bu dönem gözlemliyor olacağız.

Tam bir şöhret sınavı!

Güneş kendini en rahat pozisyonda konumlanırken sabit etki gökyüzüne hâkim olacak. Aslan burcuna geçen Güneş bir kez daha göz önünde olan insanları, grupları, şov dünyasını, siyasetçileri, liderleri, şirket yöneticileri öne çıkaracaktır. Bu geçişle birlikte Tutulma döngüsüne hazırlık yapıldığını bir kenara not edelim. Birçok insanın ya da şirketin kaderini belirleyecek gelişmeleri tam bir şöhret bedeli olarak olumlu ya da olumsuz görebiliriz.

Mars, kendini iyi hissettiği bir burçta hareket ederken Türkiye’nin Natal haritasında Neptün üzerinde baskınlık kuracak. Ancak kendi kabuğuna sığamayan bu etki demokrasi kavramının olası yaptırımlarla yeniden şekillendiği bu dönemde; perde arkasında kalan bazı konuları da gündeme getirebileceğini işaret ediyor. İnançları ile toplumda önemli yer edinmiş kişiler bu süreçte idealist ve iddialı açıklamaları ile dikkat çekerken, eğlence ya da spor camiasında göz önünde olan bazı isimler ise sahtecilik, dolandırıcılık gibi suçlamalarla karşı karşıya kalabilir.

Temmuz 2017 adeta tarih kitaplarına not düşüyor!

Özellikle Vatikan’ı ilgilendiren ani düzenlemeler gerekebilir. 1936 doğumlu Papa Franciscus Plüton’un etkisinde sağlık problemli ile baş başa kalabilir.  Bu süreçte, dinler arası sorunlar da bir şekilde dünya gündemine gelebilir. 

Temmuz ayında birçok üst düzey bilginin teknoloji üzerinden yayınlanacak olması bazı ülkelerde sosyal erişim ağlarının kısıtlanması yine Mars’ın güçsüz kaldığı günlere denk gelebilir.

Temmuz ayına damgasını vuracak önemli detaylardan biri ise ABD’de ve Rusya’nın ilişkilerindeki krizin boyutlarını da gözler önüne serilecek olması! Aynı zamanda yer altı gezegeni Plüton’un gökyüzünde en aktif olduğu ve savaş gezegeni Mars ile yapacağı karşıtlıkla birçok gizli belgenin bu dönemde deşifre edilebileceğini de işaret ediyor. 

Ay düğümleri sahnede!

Temmuz ayında artık hayatınızda olmasını istemediğiniz, davranışlarından rahatsız olduğunuz, bencilliklerine katlanamadığınız kim varsa yaşamınızdan uzaklaştıracağınız bir dönemi temsil edebilir. Bu zamana kadar kendini saklayan insanlar artık isteseler de davranışlarına engel olamayacak ve kendilerini belli edecekler. Yaşamı temsil eden Güneş, duyguları temsil eden Ay, Aslan burcunda kavuşum yaparken Ay Düğümleri de Aslan aksında ilişki halinde bırakıyor. Bu da demek oluyor ki; bu ay gördüklerinize ve duyduklarınıza inanamayabiliriz. 

Öne çıkan isimler ve ülkeler!

Angela Merkel (Almanya)

Ali Hamaney  (İran)

Beşşar Esad  (Süriye)

Donalt Trump (ABD)

İlham Aliyev  (Azerbeycan)

Papa Franciscus  (Vatikan)

Theresa May  (İngiltere)

Vladimir Putin  (Rusya)

Zeynep Turan

24-06-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 34918
68%
12%
7%
5%
4%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Fikriye bodur - 07-07-2017 14:21:39
Siz muhtesemsiniz tesekkurler bilgiler icin
Selame sezen - 07-07-2017 14:19:44
Güzel ve bir o kadarda ilginç bir yazı olmuş yaşayıp göreceğiz bakalım
Selame sezen - 07-07-2017 14:19:33
Güzel ve bir o kadar da ilginç bir yazı olmuş yaşayıp göreceğiz bakalım.
ŞEFİKA ERBAŞ - 10-07-2017 05:55:33
İŞİNİ SEVEREK YAPAN İNSANLARA HAYRANIM.HARİKASINIZ.BAŞARILARINIZ DAİM OLSUN.

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA