SEVGİNİN GÜCÜ SEVMENİN ENGELİNDE!

SEVGİNİN GÜCÜ SEVMENİN ENGELİNDE!

Sevmenin yaklaşık 10 yıl sonra marifet yani sadece yeten olarak algılanacağını söylesem inanır mısınız? İnanın! Çünkü sevmek hiç bu kadar yıpranmamıştı. Belki de hiçbir tarihin hiçbir köşesinde insanlık sevmeden, bu kadar uzun süre yaşamla baş başa kalmamıştı.

Sevmek aslında kişiye karşı yapılan bir eylem değildir. Önce ‘yaşamı sevmek’ sonra  ‘kendini sevmek’ ve sonra da ‘başkalarını sevmek’ hali doğar. Sizce de öyle değil mi? Yaşamayı sevmeyen kendini sevebilir mi? Kendini sevmeye layık görmeyen başkalarını nasıl sevebilir ki? Bu sorular derine indikçe çoğalır elbette. Hatta varlığımızı ortaya koyma nedenimizi bile ortaya çıkarabilir.

Sevmek marifete dönüşsün istemiyorsak; yapmamız gereken şey sevmenin sadece bir kişiye yönelik olmadığını anlamaktır. Sevmek bir anlamda tanışmaktır, keşfetmektir. Nasıl mı? Birini nadir olarak nedensizce seviyorsunuzdur. Ama illa ki birini sevmenizin altında bir neden yatar. Belki geçmişteki birini hatırlatması, belki içinizde kuvvetli bir güven duygusu oluşturmasından kaynaklanıyordur bu sevgi. Birini neden seviyorsun sorusuna bunun gibi onlarca cevap verebilirsiniz. Aslına ortaya koyduğunuz nedenler onu sevmeye karar vermeden önceki keşiflerinizden kaynaklanıyor. Şimdi kendinizden pay biçin.  Mesela kendinizi neden seviyorsunuz? sorusuna dürüst olduğum için cevabını verdiğinizi düşünün. Bu cevap; yalanla dürüstlük yan yana geldiğinde, sonu ne olursa olsun dürüstlüğü seçtiğinizi ve bu yüzden kendinizi sevdiğinizi göstermez mi? Yani aslında siz yalanı reddedip, dürüstlüğü seçerek kendinizi tanımış olmadınız mı?  Peki ya yaşamak? Yaşamayı neden sevdiğinizi sorsam; belki de bazılarınız hep yanımda olan ailem, bazılarınızsa dünyayı keşfetmek diyeceksiniz. İşte bakın yine bir tanışma, keşfetme söz konusu.

Yaşamı, kendinizi ve başkalarını severek, beklentisiz, naif bir sevmeyle sevginin gücüne erişebilirsiniz. Dünyadaki kötülüklerin sizi kötü yapmasına izin vermeyin. Sevgisizlik insanı yalnızlaştırır. Yalnızlık insanın içindeki sevinci yok eder. Ne farkımız kalır o zaman eskimiş eşyalardan?

 

 

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

09-03-2018

 

 

Sayfa görüntülenme : 31032
70%
11%
7%
4%
3%
3%


YORUM YAP

Yorumlar

ayşe çakmak - 12-03-2018 06:22:27
zeynep hanım nasıl bir kişisiniz kalbiniz nasıl gerçekten şaşırıyorum ama rabbim nazar değdirmesin... sizin bu yazdıgınız gibi yaşamaya çalışıyorum 30 yaşındayım ve ömrü hayatım boyunca kendim için fazla birşey yapmadım hep ailem için sevdiğim için ama bazen etrafımdakiler açık açık sen salaksın diyorlar açıkçası şu ki bazen ben gerçekten böylemiyim diye düşünüyorum ama sizin yazdıklarınızı okuduktan sonra nadide insanlar olduğumu düşünüyorum çok az kişi var benim gibi düşünen kendimi böyle teselli ediyorum.çok teşekkür ederimsize gerçekten

Popüler kelimeler

sevgi, sevmek, güç, engel, sevgisizlik,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA