SATÜRN KASIRGASINA HAZIR MISINIZ?

SATÜRN KASIRGASINA HAZIR MISINIZ?

Ambargolar, müdahaleler, krizler geliyor!

2017 yılının aralık ayından 2020 yılının aralık ayına kadar Satürn etkisindeyiz. Bu sürece Retro dönemlerinin de dahil olduğunu yazımın başında belirtmek isterim. Size tavsiyem bu yazıyı sonuna kadar okuyun. İşinizi, hayatınızı planlamanıza yardımcı olabilir.

Şimdi başlıyoruz.

21. yüzyılda Kova burcu çağında kendi evinde seyahat eden Satürn’ün temsil ettikleri, yayacağı enerji ve değişimin ayak sesleri ardı sıra gelirken neden, nasıl, niçin sorularının cevaplarını bulamadan yeni konularla yüzleşeceğiz.

İsterseniz kısaca Satürn’e eşlik edecek gezegenlerden de bahsedelim. Hatırlarsanız 2018 yılının son günlerinde şans gezegeni Jüpiter’in de kendi burcunda yani Yay burcunda seyahate çıkacağından bahsediyordum. İyiliği, şansı, adaleti, hakları temsil eden bu gezegen Yay burcuna yerleşti ve bizler de aslında bir şeylerin değiştiğini gözlemlemeye başladık. Bu kardinal gezegen sadece şansı mı körükleyecek derseniz tabi ki hayır. Jüpiter ile ilgili detaylara aşağıdaki linklerimden ulaşabilirsiniz.

Tabi ki konuşmamız gereken tek kardinal gezegen Jüpiter değil, bir de Uranüs var. Hani şu 7 yıllık yeni bir serüven yaratan devrimlerin gezegeni. Koç burcundaki 7 yıllık serüvenine son vereceğini 2018 yılının ocak ayında yavaş yavaş sinyallerini vermişti. Nasıl mı? Koç burcundaki seyrinden Boğa burcuna geçmişti ve 2019 yılının 6 Mart’ına kadar Retro hareketi ile bir Koç, bir Boğa burcunda hareket etmeye başlamıştı. Ta ki takvimler 6 Mart’ı gösterdiğinde tam anlamıyla Boğa burcuna yerleşti ve hodri meydan dedi. Dile kolay Uranüs tam 7 yıl kendisini çok da iyi hissetmediği bir burçta konumlanacak. Bu arada Boğa burcunun da toprak grubu olduğunu hatırlatırım! Uranüs ile ilgili detaylı bilgilere aşağıdaki linklerimden ulaşabilir, geçmişten günümüze almanağımı adım adım takip edebilirsiniz. Hatta doğum yılınıza göre Uranüs burcunuzu dahi bulabilirsiniz.

Satürn, Satürn olalı böyle gövde gösterisi yapmadı!

Evet, doğru okudunuz. Kendisi daha önce 1989-1991 yılları arasında Oğlak burcundan geçti. Ama Plüton’la kavuşup Jüpiter’i de yanına alıp tutulmaların Oğlak aksında yaşandığı döneme daha önce hiç denk gelmemiş. Gökyüzü 2019 aralık ile 2020 aralık arasında daha önce eşi benzeri görülmemiş olayların haberciliğini yapacak gibi görünüyor.  Kapitalist sistemin düzenine çomak sokacağından tutun da ben yıkılmam diyen yüzyıllık yapıları sanki ters düz edecek gibi görünüyor. Satürn’ün yolculuğuna sadece Jüpiter ve Uranüs değil, Ay düğümleri de eşlik ediyor. Bu durum dünyanın birçok yerinde özellikle 2019 nisan ayında terörün canlanmaya başlamasının tesadüf olmadığını işaret ediyor. Şöyle düşünebilirsiniz; dünyaya yakın ve uzak gezegenlerin yarısı sadece Oğlak burcunda sadece hareket etmiyor bir de üstüne kavuşuyor. İki kötücül gezegen Satürn ve Plüton Oğlak burcunda kavuşuyor. Ayrıca iyicil ve karmik döngüleri temsil eden Ay düğümleri, Jüpiter, Kuzey ve Güney Ay düğümü kavuşumu eşlik ediyor.  Aslında geçtiğimiz yıldan bu zamana aynı burçta hareket etmeye başlayan bu jenerasyon gezegenleri 2018 yılını kaleme alırken kitabımın adını koymamda ilham vermişti ‘’Dünya Değişiyor’’. Nitekim de dünya değişimin ayak seslerini yine Satürn baş öğretmen sayesinde öğrenmişti. Sınırların ve toprak bütünlüğünün önemi de daha çok ön plana çıkmaya başladı.

 • Ortadoğu’da yaşananlara yeni aktörler eklendi.
 • Afrin – Zeytin Dalı Harekâtı başlatıldı.
 • Kuzey Kore ve Güney Kore ilk defa kapılarını birbirlerine açtılar.
 • ABD, Tel Aviv'deki büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma kararını açıkladı.
 • Megan Markle, İngiliz Kraliyet Ailesi'ne katılan ilk melez oldu.
 • Suudi Arabistan’da kadınlara da ehliyet alarak araç kullanma izni verildi.
 • Ülkemizde erken seçim yapıldı.
 • Endonezya’da deprem ve ardından tsunami gerçekleşti.
 • Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğunda suikaste uğradı.
 • ABD'de Temsilciler Meclisi'nde çoğunluk sekiz yıl sonra Demokratların oldu. Böylece ABD Kongresi’nde ilk Müslüman kadın üyeleri yer aldı.
 • Fransa’da sarı yelekliler adı altında halk protestoları başladı. Etkileri hala devam etmektedir.
 • Ülkemizde genel seçimler yapıldı ve YSK süreci hala devam etmektedir.
 • Notre Dame Katedrali yandı.

Yukarıda bahsettiğim konular yalnızca dünya basınının yakından takip ettiği olaylar ve farkındaysanız ülkeler, ülke sınırları, askeri güç ve toplumsal konularla ilgili çok baskın olaylar. Tüm bu olayları tüm dünya Satürn’ün Oğlak burcuna geçmesi ile yaşadı.

Jüpiter, Oğlak burcundan geçeli 12 yıl oldu şimdi aynı yerden geçerken yine aynısı mı olacak?

Çok daha güçlü bir tetiklenme yaratacak. O tarihi hatırlayanlar bilir dünyada güçler el değiştirirken, orta ölçekte ekonomik kriz yaşanmıştı. 2008’de dünyada paranın yön değiştirmesi sizce tesadüf mü? Hayır. 12 yıl sonra sadece Jüpiter, Oğlak burcundan geçti diye para el değiştirmeyecek, dünyanın önem verdiği sermayeler değişecek. 2008 yılında Ortadoğu can havli günlerinden geçerken şimdilerde küllerinden doğacak. Bu cümlemi siyasi dengelerin üzerine kurmayın, yaşananların çok dışında daha büyük olaylar olacak. Çünkü Jüpiter, Oğlak’ta tek başına hareket etmeyecek! Ülkeler arasında güvenlik zafiyeti olarak görünen olaylara vurgu yaparken, siyasi anlamda yıpranan ya da yıpratan hamleleri, isimleri de merceğine alacak. Tabi aynı şekilde başarıları ile adından söz ettiren partileri, oluşumları, bilimi, kişileri, yeni ya da yenilenen sistemleri (sağlık, eğitim, adalet), parayı (dolar ve kripto para) da konuşacağız.

Satürn ne diyor, biz ne anlıyoruz?

Yalnızca toplumlar ve sınırlar değil bilimsel gelişmelerde de değişimler yaşanacak. Yeni icatların, buluşların yanı sıra farklı iş alanları, uzmanlıklar, değişen ve gelişen üretim alanları, robotların aktif olarak üretime katılması gibi gelişmeleri de Satürn Oğlak döngüsünde göreceğiz. Bu süreç birtakım gelenekselleşmiş mesleklerin de sonunu getirecek. Aşağıda sizin için Satürn-Oğlak döngüsünde 2018 yılından itibaren yaşanan gelişmeleri sıraladım.

 • Genetiği değiştirilen ilk bebekler dünyaya geldi.
 • Dünyanın muhtemelen en çok tanınan bilim insanı Stephen Hawking hayatını kaybetti.
 • Dünyanın ilk yapay zekâ Türkiye Uzay Ajansı kuruldu. 
 • Laboratuvarda yapay akciğer üretildi.
 • Robotlar aktif üretime katıldı.
 • İnsan düzeyine yaklaşan yapay zekâ üretildi.
 • Mars’ta ve Ay’da su bulundu.
 • NASA'nın Mars keşif aracı InSight ilk özçekim fotoğrafını gönderdi.
 • Ölü kişiden alınan rahim ile yapılan ilk doğum gerçekleşti.
 • Obeziteye son verecek midede 100 kat genişleyen hap icat edildi.
 • İnterneti 100 kat hızlandıracak yeni teknolojik gelişmeler yaşandı.
 • SpaceX'e ait Falcon 9 roketi yörüngeye uydu yerleştirip dünyaya döndü.
 • Suudi Arabistan'ın ilk robot memuru mesaiye başladı.
 • İlk defa ‘’Kara Delik’’ in fotoğrafı yayınlandı.
 • Bilim insanları, yapay bir kalp kası geliştirdi ve bunu fareler üzerinde deneyip başarılı sonuçlar elde etti.

Satürn, ahlakın önemini hepimize gösterecek.

Satürn’ün Oğlak burcunda hareket etmesi yaşamın her alanına dair ahlak vurgusu yapacak. Siyasetten, iş hayatına, kişisel yaşamlardan toplumsal yaşama varana dek etrafımızdaki herkeste önce ahlak diyeceğiz. Bu durum kişisel çıkarların ön plana çıkmasına neden olurken aslında bu tip insanlar için de kısıtlayıcı kurallar olacak.

Sistemleri sınava tabi tutuyor ve tutmaya da devam edecek.

Tüm dünyada kendi bildiğini okuyan, bilgisi ve yaptıkları kimseye bir şey kazandırmayan sistemleri ve kurucularını oyun dışına itecek. Kırmızı kart mı verecek yoksa sarı ile kenara mı çekecek, onu hep beraber göreceğiz. Ancak bu süreçte yaşadığı değişime ayak uyduramayan toplumlar da olacak. Toplumsal bir çöküş olur mu derseniz, evet.

Para önemini yitirmeyecek ancak önemli olan para değişecek. Ne demek bu derseniz; hatırlarsanız 2018 yılını anlattığım ‘Dünya Değişiyor’ kitabımın ‘Ağustos Ayı’ temasında ‘’dolar kanser olacak’ diye bir cümle kullanmıştım. Kaldı ki 2018 yılının ağustos-eylül aylarından itibaren doların önlenemez yükselişi ile karşılaştık. Satürn’ün de etkisi ile bu sürecin yalnızca ülkemizde değil tüm dünyada tekrarının olabileceğini işaret ediyor gezegenlerin seyri. Bu döngü zengin ile fakiri, varlıklı ile yoksulu çok daha keskin bir şekilde ayıracak.

Kaosa ve belirsizliğe son!

Satürn disiplin gezegenidir ve aşırılığa karşıdır. Bu da demektir ki dünyaya düzen getirmek istiyor ve emek vereni destekliyor. Kısa yoldan para kazanmak isteyenleri, hak yiyenleri, hukukun üstünlüğünü hiçe sayanlara ise pek de göz açtırmayacak. Dünyada kendi heybesini doldurmak için farklı ülkeleri sömürenler için de mutlaka planları olacak. Satürn’ün 2017 yılının aralık ayında Oğlak burcuna geçişini ve farklı etkilerini kaleme almıştım. Aşağıdaki linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Satürn’ün Oğlak döngüsü Türkiye’nin kaderine yön verecek.

Neden Satürn kadere mi yön veriyor derseniz, evet kararlarımızı, hedeflerimiz etkileyen bir enerjiye sahip. Bunun Türkiye’nin natal haritası ile ilgisi var mı diyorsanız, Türkiye’nin natal haritasında 7. evine düşüyor.  Bize karşı duranları, ortaklıkları ve ayrılıkları bu evde yanımızda ya da arkamızda olanı bu evin konumundan öğreniriz. Türkiye’nin natal haritasında özellikle 2019 Temmuz ayında ‘’Kader Yeniden Yazılıyor’’ kitabımda detaylı anlattığım gibi büyük bir sıkışma olacağını işaret ediyor. Ay düğümleri Plüton-Satürn ilişkisi 2019 temmuz ayında hız kazanmaya başlayıp 2019 aralık ayındaki tutulma ile zirveye ulaşıyor. Bu durum ülkemizin iç ve dış meseleleri önlenemez bir sürece gireceğini işaret ediyor. Özellikle sanayi, tekstil, bankacılık sistemleri ön planda olurken öyle ya da böyle 2019 yaz ayları her yazdan daha sıcak daha basık daha düşünceli geçebilir.  Ülkemizin prestiji uluslararası bankacılık yaptırımlarına maruz kalabilir. Doların ve borsanın kafa karıştıran süreci 2019 aralık ayına kadar iç derdimiz olabilir. En önemlisi de Satürn-Plüton kavuşumu bize IMF’nin kapısını çaldırtabilir.

Gökyüzünün rezervi Oğlak kavuşumları…

Yıllar sonra bir araya gelen Satürn- Plüton-Ay düğümleri ve tutulmalar gökyüzünde diz dize dururken yer yüzüne de bir düzine düzenleme getirebilir. Hali hazırda devam etmekte olan uluslararası ilişkilerde denklemler değişebilir.

Komşu ülkelerimizde dostumuzla düşmanımızı bir kez daha görebiliriz. Özellikle Rusya, Yunanistan ve İpek Yolu’nun yanı sıra da Çin ile giden birtakım müzakereler kesinlikle yön değiştirebilir. Ayrıca dünyada savaş ve suçluları üzerinden modern soykırımı konuşulabilir.  Hiç mi iyi yanı yok derseniz mülteci kaplarında dönen insanlık ayıplarını dünya kendi gündemine taşıyabilir. Kadınları ve çocukları dünyanın merkezine koyabilir. Satürn’ün erkek dünyasını ağır günlere tabi tutacağından hiç şüphe yok. Bu yazımda her ne kadar Oğlak burcunu anlatmış gibi görünsem de aslında hepimiz 2020 yılına kadar stelyum yapan gökyüzünden yeryüzüne yağan Oğlak ruhuna bürüneceğiz. Belki de hayatınızın, ülkemizin ve dünyanın en önemli yüz yılından geçerken dünya her zaman olduğundan daha hızlı dönecek.  Ayrıca Oğlak burcu ülkelerin iktidarını temsil eder. Birçok ülkede iktidarlar değişecekse inanın o da bu döngü sayesindedir. Yaşlı devlet yöneticilerinin ölümüyle de ilgisi bulunur. Kader Yeniden Yazılıyor kitabımda mayıs ayı temasında İngiltere kraliçesinin bu transitiyle ilgili örnek de vermiştim. Plüton bir yer altı gezegenidir. Dolayısıyla Türkiye’de ve dünyada tüm tarikatları ve içi çürümüş fakat dünyada örnek gösterilen itibarlı yardım kuruluşlarını da yerle yeksan edecek. Plüton, Satürn’den aldığı güçle manyetik enerji adeta sıçrayışa geçecek. Bu durum dünyada toprak kaymalarını, sınır meselelerini ağır bir şekilde insanlığın önüne koyacak. Yazımın sonuna şu cümleyi de eklemek istiyorum. 2020 yılının sonuna kadar hayatınızda yarım bıraktığınız şeyleri tamamlayabilirsiniz. Üretebilir, tasarruf edebilir daha mütevazi olabilirsiniz. O zaman Oğlak burcu ruhuna bürünen sıçrayışlı günleri arkanıza alırsınız. Size tavsiyem eğer iş, makam, mekân sahibiyseniz özellikle hacimli işler ile uğraşıyorsanız çalıştığınız sektörü, dünyayı biraz gözlemleyin. Dünya daha önce yaşanmamış günlerden geçerken keşke demeyin.

2020’ye kadar…

 • Rejim değiştiren ülkeleri
 • Krallıkla yönetilen ülkeleri
 • Yaşlı liderleri
 • Bankacılık sistemlerini
 • Kripto paraları
 • Batan inşaat ve medya sektörlerini
 • Mülteci kamplarını
 • Ayaklanmaları
 • Darbeleri
 • Tarihi ve dini adresleri
 • Akdeniz’i
 • Sanayi ve Petrol sanayi
 • Plastik ve Atık Sanayi

Astrolog Zeynep Turan

19.Nisan.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 108404
74%
12%
7%
2%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Ceren - 29-04-2019 13:39:01
Demek ki ben de sizi 6 yıldır takip ediyorum nice yıllara inş 6 Yıldır sürekli instagram youtube heryerden okuyorum izliyorum ağzınıza yüreğinize sağlık

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA