NİSAN AYINDA NELER OLDU?

Nisan ayını da bitirdik. Peki, geçtiğimiz nisan ayında astroloji gündeminde neler oldu? Sizin için en önemli gün hangisiydi? Ve o gün gökyüzü ne söylüyordu… Sizin için hazırladığım bu yazıda tüm ayın astro gündemini bulabilirsiniz.

 

1 Nisan

Astro gündem: Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak! Baş döndürücü nisan ayına hoş geldiniz. Venüs, Mars 45’liği, bazı ilişkileri çözmenin zor olabileceğini işaret ediyor. Bu dönem, miras ya da boşanma davaları eş zamanlı birçok yerde konuşulabilir. Nihayetinde 2017 yılının en cesur ayındayız. Bu yılın her günü, her ayı kendine özel olmakla beraber, birçok yeni başlangıcı da içinde barındırdığını görüyor ve yaşıyorsunuz. Her şey sanki film şeridi gibi gözler önünde yaşanırken, kişisel hayatların dışında da toplumda değişiklikler yaratacak. Yenilikler herkesin hayatında etkili olacak, yediden yetmişi hepimizi yakından ilgilendirecek nisan ayının tarihe de geçeceğinden hiç şüpheniz olmasın.  Nisan ayında daha önce yapmış olduğunuz seçimleri değiştirmenin yollarını arayabilirsiniz. Dile getirmeseniz de bu otuz günlük süreçte cesur girişimlerde bulunabilirsiniz.

2 Nisan

Astro gündem: Venüs’ün geri hareketi birçok ilişkiyle uğraşmaya devam ederken, 9 Nisan’da başlayacak Merkür retrosu, hepimize çok iddialı kararlar aldıracak. Kendinizi yapmam dediklerinizi yaparken, gitmem dediğiniz yere giderken bulabilirsiniz. Önyargılı olduğunuz kişileri bir anda hayatınıza alabilir, aniden taşınma kararlarıyla yaşam alanınızı değiştirebilirsiniz. Anlayacağınız içimizi ısıtan güneş, hayatlarımıza farklı pencereler de açacak.

Hepimize ilkleri yaşatacak nisan ayında harekete geçmekten korkmayın! Kendi içinizde sorunlarla uğraşırken, ülke gündeminden tutun da Avrupa ve ABD’ye kadar uzanan büyük değişimde, siz de kendinizle ilgili yenilik yapmaktan korkmayın. 2017 yılının en güçlü gökyüzü hareketleri bugünden itibaren, gündelik hayatları etkileyecek ve birçok karar alacağız.  Hazır değilim dediğiniz her konunun, içinde bulacaksınız kendinizi ve unutmayın ki gövdesine sığmayan nisan ayı, yeryüzünde fırtına gibi esecek.

3 Nisan

Astro gündem: Haftanın ilk gününe iletişim gezegeni Merkür’ün, kader kapılarını temsil eden Güney Ay düğümüyle yapacağı olumlu açıyla başlıyoruz. Bu da demektir ki, iş hayatında yeni anlaşmalar karşılıklı güven esasına göre yeniden düzenlenecek. Bir süredir işinizle ilgili belli sorunlar yaşıyorsanız, çalıştığınız kurumda iç düzenlemeler yapılabilir. Bugünden itibaren, iş hayatında olanlar için gökyüzü yoğun bir temponun başladığının işaret ediyor!

Güneş, ateş burcunda heybetiyle süzülürken, beklentilerinizi değiştirecek fırsatlar önünüze gelebilir. Nisan ayı yaşama sevincini ruhumuza üflüyor, bu sayede gündelik hayatta kaygılandığımız konular bir bir dağılabilir. Eğer pazarlamaya dayalı sektörlerde görev alıyorsanız, yükselmeniz an meselesi... Ayrıca global birçok markanın eş zamanlı atağa geçmesi gök kubbeye göre tesadüf değil. Nisan ayı, dünyanın dört köşesinde hissedilecek, toplumları ilgilendirecek kararları da beraberinde getirecek. Bu da firmaların geleceğini yakından ilgilendiren günlerde olduğumuzu vurguluyor.

2017 yılının ilk 3 ayında ilişkilerinizde kendinizi ifade etmekte zorluk çektiyseniz, gökyüzünün iyicil ve kötücül gezegenlerinin Retrolarının eş zamanlı başlaması sorunlarınızı çözebilir. Diğer yandan gök kubbe sabırsız olanları da sınayacak! Bu yüzden bugünlerde sadece hedefinize odaklanın.

4 Nisan

Astro gündem: Duyguları yöneten Ay,  dönüştüren gezegen Uranüs ile sert açı kalıbıyla hareket ediyor bu da herkesin yoğun duygularla güne başlayacağını vurguluyor. Aile, yuva, evlilik gibi özel alanlarda, inatlaşmalara itecek gelişmeler yaşanabilir. Aynı zamanda gökyüzü, bazı tv programlarının yeniden tartışılacağını işaret ediyor. İzlenme oranları yüksek programlara katılan kişiler, olay yaratacak sözlerle gündemi farklı bir yere sürükleyebilir. Açıklamaların aslı astarının olup olmadığı bir süre merak unsuru olacak.

Ay’ın Yengeç burcundaki konumu ise kişisel hayatlarımızda birliğe çağırıyor. Gökyüzü, hepimizi kendi dünyamızdan ve isteklerimizden çıkma konusunda bizi uyarıyor. Eğer kaybetmek istemiyorsak, sevdiklerimizin yaşamına da özenle yaklaşmamız gerekiyor. Herkesin hayatı biricik ve kıymetli olmakla birlikte, sevgisinin hakkını verenlerin, sadece sözde değil özde de sevenlerin beklentilerinin karşılanabileceğini vurguluyor.

5 Nisan

Astrogündem: Gökyüzü, kalplerde fırtınalar estirecek!

Bu yılın her günü, her ayı kendine özel olmakla beraber, birçok yeni başlangıcı da içinde barındırıyor. Her şey sanki film şeridi gibi gözler önünde yaşanırken, kişisel hayatların dışında toplumda değişiklikler yaratacak yenilikler herkesin hayatında etkili olacak. Nisan ayında daha önce yapmış olduğunuz seçimleri değiştirmenin yollarını arayabilir, özel hayatınızı farklılaştırmak isteyebilirsiniz. Örneğin; evliyseniz eşinizin ailesiyle ilişkilerinizi yeniden düzenleyebilirsiniz. 2016 Aralık ayından bu yana belli başlı problemleriniz var ve hiçbir şeklide harekete geçmediğinizi düşünüyorsanız, bu dönemde sürpriz gelişmelere açık olun derim. Bugünden itibaren her şey baş döndürücü boyuta giderken, bir de ülke gündemindeki siyasetçilerin sağlık sorunlarıyla gündemin sıcaklığını fark edebiliriz. 2017 yılının en güçlü gökyüzü hareketleri nisan ayında yaşanırken, gündelik hayatları etkileyecek kararlar almakla kalmayacağız, nabzımız da farklı duygularla hızlanacak.

Gökyüzü, “Gönül ferman dinlemiyor” dedirtecek. Gönül ilişkilerinde ben pek iddialı değilim, öyle büyük duygular da bana göre değil aslında diyenler de dâhil, tutku dolu günler başlıyor! Seviyor, sevmiyor derken, ruhunuzun derinliklerini, gizli duyguları keşfedeceksiniz.

6 Nisan

Astro gündem: Bugün meydanlara Mars iniyor ve yetmiyormuş gibi her türlü kirli yapıyı ilgilendiren Plüton ile iletişim kuruyor. Sabah saatlerinden itibaren, kendini kanıtlamak isteyen kişiler, gizli düşmanlıklarını ortaya çıkartabilir. Ayrıca bir bakmışsınız uzun zamandır düşündüğünüz insan, bir anda karşınızda ve çok düşünüp bir türlü adım atamadığınız konuları bir anda oldu bittiye getirmiş. Gün içinde binbir duyguyu bulacağınızdan hiç şüpheniz olmasın. Eğer ailenizde uzun yıllardır süren miras konuları varsa hiç beklemediğiniz kişilerden şaşıracağınız yorumlar duyabilirsiniz. Nisan ayının ilk 15 günü ani kararları tetikleyen gökyüzü hareketleri, yeni yasalar ve bu tarz konularla ilgili bir anda hızlı çözümler sunacak.

Gökyüzü, evlilikleri sınıyor!

2003 - 2004 yılları arasında yapılan evliliklerin sınavı başlıyor. Gökyüzü, nisan ayında bir gün bile direnç bırakmıyorken, iklimi de yakından ilgilendirecek. Bu süreçte hayatınızda bulunan Koç, Boğa, Yay ve Oğlak erkeklerinin gündelik ruh hallerininim dışında davrandıklarına şahit olabilirsiniz. Sırf bu yüzden bu burçlarda olan tanıdıklarınıza biraz torpil geçin derim. Yaşanan tüm bu gelişmeler kişisel hayatlar adına farkındalığı artırırken, bir taraftan da herkesin eteğindeki taşları döktüğünü göreceksiniz. Eğer ailelerinizde 1930 – 1944 arası doğumlu kişiler var ise nisan ayında kronik sıkıntılarıyla daha yakından ilgilenmeniz gerekebilir.

7 Nisan

ÖGRETMEN GEZEGEN UNUTTUKLARIMIZI HATIRLATACAK

Astro gündem: Bugün Ay, iletişim gezeni ile bizi geçmişe götürüyor. Sesleriyle para kazanan bazı eski yüzlerin yeniden popülerliği artabilir. Neredeyse unuttuğumuz kişilerin tekrar ekranlarda boy göstermesi herkesi şaşırtırken, bir yandan da nostalji rüzgarları estirecek.

Satürn Retrosu Yay burcunda başladı!

Gökyüzünün öğretici gezegeni Satürn geri gitmeye çalışırken, Mars ile kuracağı iletişim, alışkanlıklarımızın ve beslenmenin önemini arttırabilir. Bir anda sosyal medyada bu konuyla ilgili dev bir kampanya başladığına şahitlik edebiliriz. Normal şartlarda sorun olmayacak konular, beklenmedik şekilde sonuçlanabilir. Daha siz ne olduğunun farkına varmadan kendinizi başka bir olayın içinde bulabilirsiniz. Peki, ne yapmalı diyorsanız, sağduyu her zaman kazandırır. İlkeleriniz arasına sağduyulu olmayı başarmalı mutlaka almalı ve sahip olduğunuz bakış açısını genişletmelisiniz. Gerçekten doğrunuzu bir kez daha sorgulayın, bu sefer hayata farklı bir yerden tekrar bakacaksınız.

8 Nisan

Astro gündem: Duyduk duymadık demeyin, Merkür geri hareketine sadece 24 saat kaldı! Türkiye’de başarılı isimlere göz diken Merkür Retrosu gelmeden kendinden sıkça söz ettirmeye başladı. Ünlülerin sosyal medya hesaplarından göndermelerle dolu paylaşımları yakında size de sıçrayabilir. Yarından itibaren, öncelikle ekranlar ünlü Boğa kadınlarını yakın markaja alırken, çevrenizde tanıdığınız tüm Boğa burcu kadınlarını da fazlasıyla ilgilendirecek.  Peki, son 2 aydır Retrolar, kararlı bir o kadar da mağrur Boğa burçlarından ne mi istiyor? Gökyüzü onlara bir düzüne testi hakkıyla verebilirlerse, hayatlarında uzun soluklu adımlar atabilecekleri, bunun yanı sıra pişman olmayacakları uzun soluklu bir döneme gireceklerini söylüyor. Sabit burçlar için bitişleri ve başlangıçları temsil eden dönemin ilk şartı Merkür Retrosu’nun sınavlarından hakkıyla çıkmak.

Ön plana çıkacak Boğa kadınları: Ece Erken, Esra Erol,  Bengü, Ziynet Sali, Demet Akalın ve Demet Evgar’ın isimlerini sık sık duyabiliriz. Merkür, ünlü isimlerin, kararlı ve çalışkan tavırlarının yanı sıra farklı konularla da onları gündemde bu dönemde bol bol göreceğimizi işaret ediyor. Aynı zamanda bize de kişisel hayatlarımızda en sevdiğimiz arkadaşlarımızla, sosyal hayatta birbirimizden ayrı hareket edebileceğimizi söylüyor.   

9 Nisan

Astro gündem: İletişim gezegeni Merkür, toprak grubunun en planlarına sadık, sağlamcı, ketum, karalı ve sabit nitelikli burcunda geri hareketine başlayacak. Merkür'ü bilirsiniz; hızdır, iletişimdir kısaca yerinde durmamaktır!

Merkür Retro’sunun Etkileri

  • Merkür gerilerken ilişkinizi de geriletiyor. Uzun yıllar süren evliliklerin bir dizi sınava tabi tutulması büyük aşkların hiç beklenmedik bir şekilde sona ermesi gibi olaylar yaşayabilir veya tanık olabilirsiniz.
  • Bir iş teklifi geldi ve hemen kabul etmediniz ve beklediniz. İyi ki de beklediniz; daha iyisi karşınıza çıkabilir. Hatta bir anda iş kurma fikri gelişebilir ya da uzun süre çalıştığınız yerden terfi alabilirsiniz.
  • Şeytan aldı götürdü satamadan getirdi durumlarıyla da karşılaşabilir, kayıp eşyalarınızı bulunabilirsiniz.
  • Aman dikkat! Merkür Retro’sunda doğmadıysanız, Merkür geri hareketi sırasında önemli adımlar atmayın! İşlerin kontrolden çıkması yalnızca ufak bir hataya bakar.
  • E-ticaret, web site, online alışveriş gibi faaliyetlerde bulunmak istiyorsanız da doğru zaman değil. İletişim gezegeni yeni atılımlar için uygun zaman olmadığını işaret ediyor.

 

10 Nisan

Merkür Retro’su başlıyor! / Aman dikkat, Merkür’ün gazına gelmeyin!

Astro gündem: İletişim gezegeni Merkür, Boğa burcunda gerilemeye başlıyor, bu da tüm ilişkilerin dengesinin önümüzdeki 3 hafta boyunca hiç planlanmadık bir yöne gidebileceğini gösteriyor. Gökyüzü, tutkulu akan gündemin daha çok yükselebileceğinin habercisi! Bana soracak olursanız, Merkür Retrosuyla bu dönemde baş edebilirsiniz. Nasıl mı? Kendinize yönelebilir, uzun zamandır ihmal etiğiniz işlerinizi yapabilirsiniz. Haftanın ilk gününde gerekmediği sürece çok önemli telefon konuşmaları yapmayın derim.

Eğer uzun zamandır görmediğiniz biriyle bugün görüşecekseniz, daha sakin bir saati seçmenizi tavsiye ederim. Sizi tedirgin etmek istemem ama Merkür meydanlara sadece iletişim ve ulaşımda problemleri çıkarmak için inmiyor. 2016 Eylül ayından bu yana işleri askıda kalan birçok kurumun ve aile şirketinin geleceğini de yakından ilgilendiriyor. Bu süreçte ev satmak isteyenler için belirsiz bir dönem başlayabilir. Tabii Merkür, dur durak bilmiyor. Merkür’ün yapacakları, önümüzdeki günlerde Türkiye için de çok önemli olacak. Sürecin, magazin dünyasında harareti artırdığını göreceksiniz. Bu hafta gök kubbe için de büyük bir hafta…

11 Nisan

Dönüştüren Dolunay’a hazır mısınız? / Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak dedirten Dolunay bugün!

Astro gündem: İçimiz, dışımızdan daha gerçekçi! Terazi burcunda meydana gelen Dolunay, beklentileri arttırıyor. Bugün, yaşadığımız her şeyden emin olmak isteyeceğiz. Büyük bir servet üzerine oturmuş gibi edayla Terazi burcunda meydana gelen Dolunay, yeryüzüne çok şey vaat ediyor. Erişilmesi zor kaynakları, yatırımları, hatta fırsatları ardı ardına sıralarken, bir yandan bu alanları sınıyor olacağını vurguluyor. Potansiyel olarak dengeleri değiştirmeye hazırlanan Dolunay, servet avcılarını açığa çıkartabilir, önemli aile şirketlerinin de perde arkasındaki gerçekleri kamuoyuna sunabilir. Gök kubbe, başarıya ve mutluluğa giden yolda bazı tuzakların olduğunu bize göstermeye hazırlanıyor. Bunlardan kaçınmak ve korunmak için Dolunay’ın gündeme getireceği gerçekleri değerlendirmek gerektiğini işaret ediyor. Güç kullanma ve kutuplaşma Dolunay’ın teması haline gelirken, uyumsuzluğa neden olan faktörleri ortadan kaldıracağını vurguluyor. Hali hazırda Jüpiter’in Terazi burcunda geri hareket etmesi zor olanı başarmak için bile engeller oluşturmuştu. Dolunay ile birlikte karşılaştığımız bazı gerçekler ise bize doğru yolda mıyız, yoksa yanlış yola mı sapmak üzereyiz gösterecek.

12 Nisan

Satürn, kimin kimi çekemediğin gösterecek / Satürn Retros’u haklıyla haksızı ayırıyor.

Astro gündem: Bugün gök kubbede büyük bir düello var! Satürn Retro’su iyice günlük hayatımıza sızıyor ve bir de yetmiyormuş gibi Ay, Merkür ile ters düşüyor; duyacaklarımızın gerçekçiliğini araştırırken, bugünlerde yaşanan çelişkiler, ortaklık ilişkilerini, yol ayrımına getirebilir. Uzun yıllardır süregelen iş ortaklıklarının bir anda bitebileceğini işaret ediyor. Öyle büyük günler ki, bir yandan birçok dostun arasına kara kedi girmesine sebep olabileceğini vurgularken, bir yandan da Avrupa’nın ve Türkiye’nin tarihe atıfta bulunacak kararlar alacağını işaret ediyor. Tabii bu da, birilerinin doğum yıllarını yakından ilgilendiriyor. Gökyüzü, 1960 - 1969 yılları arasında doğanların nefes almasına yardımcı olurken, hukuk ve mirasla ilgili konularda rahata ereceklerini vurguluyor. Bu günler sadece 1960 – 1969 arası doğanların kaderine torpil yapıyor.

13 Nisan

Astro gündem: Savaşçı gezegen Mars, olmazları oldurtan Uranüs’ e kafa tutuyor. Bu da olmadık konuları büyütürken, daha büyük problemlerle karşılaşabileceğimizi vurguluyor. Elektrik alt yapılı cihazlarda sıkıntılar yaşanabilir. Dünya da bu kadar yoğun günlerden geçerken, insanın aklına gelmeyecek olaylar, bu dönemde bazı medyatik isimlerin başına gelebilir. Bahsettiğim ünlülerin ortak özelliği ise 1970 - 1984 yılları arasında doğması. Çünkü bu tarih aralığında gökyüzünde Neptün - Yay transiti var.  Peki, nedir bu Neptün? Kim sataştı da ona, bu kadar huzursuz diyecek olursanız, son 2 yıldır Satürn’ün - Yay burcundaki seyrini hatırlatmak isterim. Belirttiğim yıllar arasında doğanların hayatını her anlamda değiştiren gökyüzü, şimdi ise onlar için son sınavlarını planlıyor. Bu dönemde yaşamlarında engebeli yollarda yürüyecek olan, 1970 – 1984 yılları arasında doğan ünlüler: Serdar Ortaç, Ebru Şallı, Gökçe Bahadır, Meryem Uzerli, Cansu Dere, Murat Dalkılıç, olacak. 

14 Nisan

Astro gündem: Bugün cesaretin olsun, yarına zamanın olmayabilir! Güneş, Uranüs ile kavuşum yapıyor: Kalıbına sığmayan gök kubbe meydanların tozunu attırmaya başlıyor. Ortadoğu ile ilgili anlaşmalar bu süreçte başlayabilir. Gökyüzünün, dünya sefere çıkmış, durdurabilene aşk olsun dediği günlerdeyiz. Hatırlarsanız, kitabımdan tutun da birçok yerde size nisan ayının ateşten gömlek giydiğini anlattım. Ayrıca dünya liderlerinin de ringe ineceğini belirtmiştim. Nisan ayı aslında bu yüzyılın rengini belirlemeye başlıyor. Eğer önümüzdeki 29 yılın nelere gebe olacağını merak ediyorsanız, siz de benim gibi bugünlerde atılan adımlarla ön görebilirsiniz. Evet, dünyada adı konulamayan bir kaos var, lakin bu kaos bazı sektörleri parlatırken, büyük yatırımcıların da yön değiştirdiğini gösteriyor. Nasıl olacağını da dünya devi markaların önümüzdeki günlerde yapacağı açıklamalarda öğreneceğiz.

15 Nisan

Astro gündem: Bugün Ay, şans gezgeni Jüpiter’le olumlu açı yapıyor. Bu da göz önündeki bazı isimlerin dünyada birkaç saatte olsa konuşulacağını vurguluyor. Ülkemizde, topluma mal olmuş kişilerin, dünyada da haber konusu olacağını işaret ederken,  çok farklı duygusal sahnelere tanık olacağımızı belirtiyor.

Sosyal hayatımızın da gündemden geri kalır yanı olmayacak. Arkadaşlık ilişkilerimizin değiştiğine tanıklık edeceğiz. Bu süreçte yapılan organizasyonlar ve verilen davetler çok iddialı olacak. Merkür Retrosu, katılacağınız düğün veya doğum günü gibi ortamlarda, yıllardır görmediğiniz kişilerle karşılaşabileceğinizi vurguluyor. Kısacası, gökyüzünün bu dönemde herkese bir sürprizi var.  Gökyüzü, bugün küçük çaplı yatırımlar için olumlu bir etkiyi işaret ediyor. Hedeflerine mantıklı yaklaşanlar yurtdışı bağlantılı işlerde bugünden itibaren önemli başarılılar elde edebilirler.

16 Nisan

Astro gündem: Dünya kendi yolunu çizerken bizler de kendi yolumuzu çizeceğiz.

Türkiye’nin beklediği büyük gün sonunda geldi. Gökyüzünde yıldızlar bugünden itibaren birçok kişinin kaderini tayin edeceğini vurgularken, hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağını da gösterecek. Aslına bakarsanız bugün sadece ülkemiz için bir seçim yapılmayacak. Bu seçimin hemen arkasından müttefiklerimizle kaderimiz de belli olacak.   Nisan ayını gündemden düşürmeyen gökyüzü hareketlerinde ise yok yok! Ne hikmettir ki, en önemlisi de Güneş-Uranüs yakınlığı! Bu açı yaklaşık son 6 yıldır, her yıl bir kere yaşanırken, hep önem arz etmiş, gökyüzündeki diğer göstergeler bir şekilde saygı duruşunda bulunmuştur. Tabii duygularımızı temsil eden Ay’ın da Yay burcunda hareket ediyor olması herkesin kendine göre söyleyeceği bir şeyler olduğunu vurguluyor. Gök kubbe, akşam saatlerinde ise Türkiye’nin var olan gündemini değiştirebilecek belli başlı ani gelişmelerin yaşanabileceğini söylüyor. Bitti mi, bitmedi. Akşam saatlerinde Venüs Retro’sunun 40 günlük geri hareketi yavaşlıyor. Bunun meali ise tarihe not düşülecek birçok karenin yanı sıra sürprizlerin de yaşanabileceği. Gezegenlerin şifreleri ise, bugünden sonra tüm dengelerin değişebileceğini, Avrupa’nın ve Suriye’nin de hızlı bir döngüye gebe olduğunu vurguluyor. Tabii bu da dünya siyasetinin son günlerde hızlanan nabzının bir anda değişilebileceğinin de işareti. Sınırları yeniden tayin eden günlerin başlangıcında herkes nasibine düşeni alacak.

Toplumların kaderini belirleyen günlerin yanı sıra gök kubbe bu döngüde aklınıza gelebilecek tüm ilişkileri de zorlamıştı, ta ki bu akşam saatlerine kadar!  Deyim yerindeyse tüm evlilikleri ve önemli ortaklıkları kırklayan Venüs’ün Balık burcundaki geri hareketi durağan hale gelecek. Güneş burcu Balık olanlar, bugünden itibaren nefes almaya başlarken, özellikle ilişkilerin de girdiği derin çıkmazdan kurtulmasını sağlayacak.

17 Nisan

Astro gündem: Haftanın ilk gününde dün yaşanan karelerin yansımalarını konuşmaya devam edeceğiz. Tabii dedikodu kulislerini kaynatacak birçok olay da yaşanabilir. Venüs, Mars 60’lığı yeni iş, girişimler ve başvurular için uygun bir gün olacağını vurguluyor. Para piyasalarını hareketlendiren günün bitmeyeceğini de söylüyor gökyüzü! Son ayların en uzun pazartesini yaşamaya hazır mısınız? Hazırsanız, dünyanın eş zamanlı olarak birçok köşesinde keskin olaylara şahitlik ettiğini duyabiliriz. Kişisel hayatlarımızda gökyüzünün gündeminden etkileniyor elbette… Günlük hayatınızın tam orasından Merkür geçerken, işte trafikte evde telefonda inatlaşmanın an meselesi olabileceğini de vurguluyor.  Tabii Ay’ın konumu çocuklarla ilgili bazı haksızlıkların da olabileceğini işaret ediyor. Eğer bu döngüde doğum günü kutlayan bir Koç burcuysanız, son 6 yıldır hayatınızda ters gittiğini düşündüğünüz bir sorunları çözüme kavuşturabilirsiniz. Tek yapmamız gereken bu dönemde sağduyuyu elden bırakmamak çünkü gökyüzü sınırlarımızı görmemiz için elinden gelen tüm engelleri önümüze çıkarıyor. Size tavsiyem, bu dönemde sinir harplerine girmek yerine baharın rehavetine kendiniz bırakın ve ruhunuzu dinlendirin.

18 Nisan

Astro gündem: Bugünlerde gökyüzünün gündeminde Merkür retrosu var biliyorsunuz. Peki, kim bu Merkür? Gelin, bu kez Merkür anlatsın kendini…

 “Ben gök kubbenin İletişim gezegeni Merkür, toprak grubunun en planlarına sadık, sağlamcı, ketum, inatçı ve sabit nitelikli gezegeniyim. Beni bilirsiniz; hız, iletişim, teknoloji deyinde aklınıza gelirim.  Güneş’ e en yakın gezegen olduğum konusunda hiçbir sıkıntınız olmasın. Sadece insanların arasındaki iletişimi yönetmem. Dinleme, konuşma, öğrenme, okuma, araştırma, pazarlık ve görüşme, satma ve satın alma dâhil, iletişimle ilgili her türlü konuyu da yönetirim. Yetmez ayrıca resmi kontrat ve anlaşmaları, kitap, senaryo ve tez gibi tüm önemli yazılı dokümanların yönetimi de bendedir. İlgili olduğum konular arasında bilgisayar kodlaması dâhil her çeşit kod, ulaşım, nakliye ve seyahat de yer alır. Geri hareketime başladığım zaman bu alanlarda karmaşa yaşatır ve olayları kontrolden çıkarırım. Yani anlayacağınız resmi ve sözleşme alt yapılı her şey benden sorulur. O yüzden eğer ben geri giderken doğmadıysanız, sakın bu işlere kalkışmayın.

19 Nisan

Astrogündem: Bugün, tarihten günümüze dair yapılan mimarı çalışmalar, farklı bir yorumla gündeme gelebilir. Hali hazırda da Merkür Retrosu devam ederken, sizlere etkilerini iki bölümde ele alacağım. Yazının devamını yarın okumayı unutmayın ki Merkür’ün gazabına uğramayın.

Merkür Retro’su Etkileri 1. Bölüm

Merkür Retro’su esnasında alınan kararların Retro bittikten sonra değişkenlik göstermesi çok yüksek ihtimal. Özellikle teknoloji alt yapılı konular ile ilgili karar almaktan çekinmelisiniz.

Teknoloji demişken, e-ticaret, web site, online alışveriş gibi faaliyetlerde bulunmak istiyorsanız da doğru zaman olmadığını söylememe gerek var mı sizce? İletişim gezegeni yeni atılımlar için uygun zaman olmadığını işaret ediyor.

Yeni bir anlaşma için kontrat imzalamak hatta el sıkışmak için uygun bir zaman değildir. Size ne söylense ve siz ne düşünseniz bile, ortam çok akışkan ve değişken olacaktır. Mutlaka karşınızdaki kişilerin kötü niyetli olması gerekmiyor sadece hiç kimse daha sonra koşulların nasıl olacağını tam olarak kestiremiyor.

20 Nisan

Astro Gündem

Merkür Retro’su Etkileri 2. Bölüm

Merkür retrosu boyunca eğer yeni bir işe başlarsanız, en başta işi kabul ederken, düşündüğünüz pozisyonda çalışmayabilirsiniz. Yöneticiyseniz, işe alacağınız elemanı seçerken zorlanabilirsiniz o yüzden eğer mümkünse işe almayı geciktirin. Eğer bir ev satın alırsanız, daha sonra hiç beklemediğiniz problemlerle karşılaşabilirsiniz.

Üzerinde çalıştığınız bir projede anlaşma yapacağınız kişiler aniden fikrini değiştirebilir ve size yeni talimatlar vermeye başlayabilir. Bazen siz kendinizi bilseniz de başkaları tarafından yanlış anlaşılmalarla karşılaşabileceğiniz için fazladan çaba gösterin çok daha memnun olacaksınız!

E-mail yolladığınız kişilere dikkat edin yanlış birine özel bir mail gönderebilirsiniz veya gönderdiğiniz bir mail yanlışlıkla aynı anda başkalarına da gidebilir.

Bir bakmışsınız aradığınız yok! Çoğu zaman aradığınız ürünün stoklarda kalmadığını öğrenebilirsiniz. Ya da eğer bir şey satın alırsanız bir araba, bilgisayar, mücevher gibi daha sonra bu kararınızdan pişmanlık duyabilir, aksaklıklar yaşayabilirsiniz.

21 Nisan

Astro gündem

MARS, İKİZLER BURCUNDA!

Mücadeleyi ve savaşı temsil eden gezegen Mars boğa burcunda hiçbir şey yapacak halim yok kafasından çıkıp, bir anda sivri dilli, haksızlığa gelemeyen, her duyduğu tıkırtıya tepki veren bir burçta hareket edecek! Zihni kıpır kıpır bir burç olan İkizler burcunda hareket edecek olan Mars, konuşmacı bir burcun ruhuna bürünmesi ile evlere şenlik konuların havada uçuşacağı anlamına geliyor. 21 Nisan’da ikizler burcunda misafirliği başladığında inanın hepimiz fark edeceğiz. Öyle ki dile gelmeyenleri bile dile getirecek.   Mutlu olmanın başka bahara kaldığını düşünenler varsa bu süreçte dualarınızda aradığınız kozu gözünüzün önünde bulup iki çift laf söyleyecek hale gelebilirsiniz benden söylemesi… Bu dönemde yapılacak derbi maçlarını da yakından etkileyecek olan Mars İkizler seyri Türkiye’de yapılacak derbilerin gerçekten orijinal sahnelerden oluşacağını işaret ediyor. Nasıl olacak derseniz, takımların göz bebeği olan oyuncuların yapacakları çıkışlar gerçekten birçok kişiyi şaşırtacak. 

22 Nisan

Astro gündem: Güçlü insanların güçlü zaafları vardır! Ay, Uranüs ile 45’lık yapıyor; duygusal patlamalar var! Anneleri ile arasına duygusal mesafeler koyan 1970 - 84 doğumlu bireyler, geçmişe dönük pişmanlıklar yaşayabilirler. Son 6 yıldır Koç burcunda seyri devam eden Uranüs, artık yolculuğunun sonlarına yaklaşıyor. Bu da demektir ki bir yıl içinde Uranüs, Koç seyrindeyken, hepimizin kişisel hayatlarında önemli yol kat etti. İsterseniz şöyle bir dönüp bakın, 2012 yılında dünya kıyameti tartışıyordu. O günlerden bugüne nelerden vazgeçtiniz, hayatın hangi bölümlerine yol almaya devam ettiniz? Bu çok önemli bir açıdır ve bir bakıma da tercihlerimizi temsil eder. Uranüs her seçiş bir vazgeçiştir mantığıyla her 7 yılda bir başlayan döngülerin habercisidir.

23 Nisan

Astro gündem: İçinizdeki yaratıcı gücün farkında olun! Ay, Plüton ile 60’lık yaparken, kendi yeteneklerimizi daha çok keşfetmemiz konusunda ısrarcı. Özellikle ilişkilerde çıkmazda olduğunuzu düşünüyorsanız, gelin bugün kendinize şu soruyu sorun:

Kendime ne yapmaya çalışıyorum?

Ne istediğimizden çok ne istemediğimizi bilirsek işin zor kısmını çözmüş oluruz. Karşımızdakinin kim olduğunu öğrenmeye çalışmayı bırakıp, kendimizin gerçekte kim olduğunu öğrendiğimizde içsel değişimimiz başlayacak. Olmak istediğimiz kişi olmalı, kalbimizden geçtiği gibi hareket etmeli, başkalarının davranışlarımızı kısıtlamasına izin vermemeliyiz. Bu bizim hayatımız, bizim seçimlerimiz, bizim doğrularımız. Kendimize ben kimim diye sorduğumuzda alacağımız yanıtlardan memnun olmak bizim elimizde. Üzerimize giydirilmeye çalışılan bunca sıfata rağmen hala kendimize yabancı oluşumuz ne tuhaf değil mi? Hiçbir şey için geç değil, aradığınız mutluluk belki hemen şimdi değil ama bir adım atmak sizin elinizde. Başlama cesaretini gösterin, baharın ilk sıcaklığının içinizi ısıtmasına ve ruhunuzun kışının bitmesine izin verin.

24 Nisan

Astro gündem: Doğru sarsılır ama yıkılmaz! Merkür, Satürn 120’liği mantıklı düşünenleri hem onurlandırıyor hem de ödüllendiriyor. Bilim camiasındaki genç yetenekler önemli başarılar elde ederken, farklı ülkelerde, bizim gündemimizde bolca konuşulabilir. Gün, aslında biraz duygusal biraz da ailevi konulara akıyor. Bugünlerde zamansız öfkelendiğinizi düşünüyorsanız, toprağında gereksiz enerjisi olduğunu bilmenizde fayda var. Güneş Boğa burcunda ilk adımlarını atarken, birçoğumuza dinginlik de verecek. Bu da haftanın ilk gününde özelikle çalışanlar için biraz ağır geçebileceğini işaret ediyor. Gökyüzünde biraz olsun dengelerin rutine girmesi birçok kişinin işlerini de yoluna sokabilir. Eğer bugün banka işleriniz varsa rahatlıkla yoluna sokabilirsiniz. Tabii bu arada seyahat organize etmeye çalışanlar için internet doğru bir secim olmayabilir. Bugün bekârlar, yalnızlar için çok farklı bir gün diyor gök kubbe. Nasıl mı?  Gündelik işlerinizi halletmek için gideceğiniz adreslerde çok farklı kişilerle tanışabilir ya da karşılaşabilirsiniz. Eğer akşamüstü bir yere davet edilirseniz, sakın reddetmeyin.

25 Nisan

Astro gündem: Bugün duyguları temsil eden Ay, şansı temsil eden Jüpiter ile karşıtlık yaparken, herkes kendini haklı çıkartmaya çalışabilir. Tabii birde gökyüzünde ateş burçlarında toplanan gezegenlerin tutku veren tarafları görmezden gelinecek gibi değil. Havanın da bizimle bir barışık bir gün bize küs halinin iç dünyamızda bir hayli etkili olduğunu hissedebilirsiniz. Bugün özellikle çalışmayanlar yeni adımlar atarken, çalışanlar ise işin yoğunluğundan günün nasıl bitiğini anlamayabilirler. Son aylarda biten ortaklılar veya akrabasıyla iş yapanlar için zor bir döngü olabilir.  Çünkü birtakım kişilerden farklı yorumların ve ekstra ödemelerin çıkması yeni biten birçok ortağın canını sıkabilir. Eğer bu hafta tatil yapanlardansanız, iş yerinden bugün bol bol telefon alabilirsiniz. Bununla da bitmiyor, günün temposu bugün alışveriş planınız yok ise bir anda kendinizi akşam saatlerinde alış veriş yaparken bulabilirsiniz. Unutmayın, bugün gökyüzü hiç ummadığınız insanların sizin hakkınızda düşüncelerini öğrenme fırsatı veriyor. Bu durumu aslında avantaja çevirebilir öğrendiklerinizi zamanı gelince kullanabilirsiniz. 

26 Nisan

Astro gündem: Başarı, cesaretin çocuğudur! Ay, Güneş ile kavuşum yaparken, Yeniay gerçekleşiyor. Bize de geçmişi unutup yeniliklere odaklanma zamanının geldiğini vurguluyor. Peki, bu Yeniay’da bireysel hayatlarımızda bizi neler bekliyor?

          2012 yılından bu yana aile konulu miras davaları ya da hukuksal boyuta taşınmış konular çözülecek.

          Merhamete bolca ihtiyacımız olacak; maddi konuların yanı sıra sahip olduğumuz değerler üzerinden sınanabiliriz.

          Hayal kırıklıkları yaşayan insanların hayatlarında daha çok arzu ve tutku istediklerini gözlemleyeceğiz.

          Gayrimenkul konularında alım-satım amaçlı projeler gelişebilir. (Ev, arsa, toprak, eski bir tarihi eser, bina gibi)

          Uzun zamandır kredi ödeyen kurum ya da kişiler bu süreçte avantajlarla ya da ufak tefek aksiliklerle karşılaşabilirler.

          Sponsor destekli işlerde dengeler değişebilir.

          Yeni kredi başvurusu yapanlar ya da borç altına girecek olanlar ise bu süreçte fırsatlar kazanabilir. 

          Yurtdışı bağlantılı eğitim programlarında güzel işler oluşabilir.

          Yeni yatırımlar ve bağlantılar bu tarihlerden itibaren şekil alacak.

          Maddi kazanımların yanında manevi büyümenin de yolu açılacak.

 

27 Nisan

Bazı günlere yürek dayanmaz!

Astrogündem:  Bugün Ay, gökyüzünün en sinsi gezgeni ile iletişim kuruyor. Ve yeni kararların duyurularını yöneticilerden dinleyeceğimizi işaret ediyor. Gökyüzü günlüğü, kadınlar ve çocuklar hakkında yeni uygulamaların da yürürlüğü gireceğini vurguluyor. Eğer sağlık sektöründe çalışan biriyseniz, çalıştığınız kurumda önemli gelişmeler yaşanabilir. Birimizi değil hepimizi değiştirecek mayıs ayı yaklaştıkça, nisan aydının da gündemi dağılıyor yavaş yavaş... 2007’den bu yana ticaretle uğraşanları yakından ilgilendiren Mars İkizler seyri bu kişilerin önlerine hayal bile edemeyecekleri fırsatları çıkartabilir.  Akşam saatlerinde sosyal medyaların bir anda gündemi değişirken, dışarıda programları olanlar, son dakika planlarını değiştirebilir. Gün hızlı, duygular ondan hızlı akacak… Gökyüzü, toprak burcunda hareket ederken, gece geç saatlere kadar herkesi bir şekilde yüksek tutabileceğini işaret ediyor.

28 Nisan

Astro gündem: Gökyüzü bugün beklemesini bilene, yeri geldiğinde taviz de vermesi gerektiğini öğretmek istiyor.  Sebebi ise 9 Nisan’dan bu yana karışık duygulara boğan Merkür! Bugün aynı zamanda geri giden Merkür, Uranüs’le kavuşum yapacak.  Bu da en hızlı alanlarda yani dijital ve internet dünyasında, yeniliklerinden haberdar olacağımızı vurguluyor.  Birçok fenomen,  için de farklı bir gün olabileceğini işaret ediyor. Kazananı da kaybedeni de çok olacak bugünlerde renkli olaylara da şahitlik yapabileceğimizi işaret ediyor gök kubbe.  Bir yandan uzun soluklu ilişkilerin bir anda bitişlerine tanıklık edebilirsiniz. Bu döngünde en önemli gelişme, dünyanın birçok ülkesinde eş zamanlı toprak hareketleri dikkat çekebilir. Güneş, her ne kadar zarif bir burçta hareket etse de Merkür - Uranüs kavuşumu devam ediyor! Dünden daha yüksek bir gün yaşayacağınızda hiç şüpheniz olmasın. Eğer yurt dışı eğitimiyle ilgili bir planınız varsa evraklarınıza daha özen göstermeyi unutmayın.  Gökyüzünün en önemli diğer bir gündemi ise önümüzdeki aylarda evlilik hazırlığı yapan çiftler! Düğün hazırlığı yapan çiftlere sakin ve soğukkanlı olmalarını tavsiye ederim. Bu süreçte çıkabilecek aksiliklerin sebebinin voltajı yüksek olabileceğini hatırlayın. Göz önündeki kişilerin de bu günlerde yeni ilişkilere yelken açtığını görebilirsiniz. Her köşede farklı bir dedikoduların yaşandığı bu süreçte siz siz olun bu haftayı bitirmeye çalışın.

29 Nisan

Astro gündem: Sabah saatlerinden itibaren devamlı tenkitte bulanan kişilerin baskısıyla uğraşabilirsiniz. Tabii çevrenize böyle insanlar varsa…   Gökyüzünün seyrinde, duyguları temsil eden Ay ile şansı temsil eden gezegen Jüpiter’in uyumu var bugün. Bu da kadın haklarıyla ilgili konularda hukuki gelişmeler yaşanabileceğinin altını çiziyor. Gökyüzü, dünyanın dört bir köşesinde kadınların konuşulacağının altını çizerken, demir yumruklu leydilerin dönemin de başlayacağını vurguluyor. Sosyal hayatın tam ortasına kendinizi atarken, seyahate çıkanlar içinde dinlendirici bir döngü olacağını işaret ediyor gök kubbe. Bu süreç, gökyüzü ateş burçlarında hareket ettiği için ateş burçlarını daha yakından ilgilendirecek.  Kim bu ateş burçları diyecek olursanız, Koç, Aslan ve Yay burçları önümüzdeki haftaların en konuşulanı olacaklar. Ünlüler dünyasında ise çiçeği burnunda, başarılarıyla gündemde yerlerini alacaklar. NESLİHAN ATAGÜL ASLAN HANDE ERÇEL YAY BENSU SORAL KOÇ işleri ve ilişkileri ile bugünlerin popüler isimleri olacaklar.

30 Nisan

Astro gündem: Gökyüzünün tatili olmadığına bugün yakından tanıklık edeceksiniz! Nasıl mı? Ay’ın Yengeç burcundaki seyri ve zorlayan gösterge Satürn, hiç akla gelmeyecek bilgilerle geçmişin ifşa olacağını vurguluyor. Öyle ki hepimiz kâğıda dokunan kalem, kibritten daha çok yakar sözünü bir kez daha hatırlayacağız. Gökyüzü bugün üst düzey yöneticilerin ve ünlülerin çok konuşulacağını vurguluyor. Sebebi ise Venüs’ün Koç burcundaki seyri. Venüs, 40 gün önceki yolları yeniden yürürken, kader kapılarını temsil eden Ay Düğümü ile 150’lik yapıyor. Bu da bazı ilişkilerde hayal kırıklıklarının ortaya çıkarabileceğini işaret ediyor. Özelikle son iki yıldır siyasetten ve ekranlardan uzak olan kişilerin ortaya çıkacağını vurguluyor. Eğer bugün bir organizasyona veya davete katılacaksanız, akrabalarınız veya yakın arkadaşlarınızla ilgili ilginç detaylar öğrenebilirsiniz. Özelikle 1962- 68 arası doğanlar bu süreçte yaşadıkları ani sağlık sorunlarından yorgun düşmüş olabilirler. Neyse ki Uranüs’ü Başak burcunda olanların hayatları eskiye dönüyor. Tam olarak nefes aldıklarını, rahatladıklarını ise haziran ayında hissedebilirler. 

 

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

02.05.2017

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 4165
100%
0%
0%
0%
0%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA