MUTLU OLMANIN YOLLARI

MUTLU OLMANIN YOLLARI

Ardına bile bakmadan ilerleyen çağın hızına yetişemediğimiz gibi hayat kimi zaman üstümüze üstümüze geliverir. Her ne kadar ailemizden, arkadaşlarımızdan, yakınlarımızdan destek görsek de kişisel motivasyonun yeri apayrıdır. Motive olmazsak ne zamanı dolu dolu yaşar ne de hayallerimizi gerçekleştirebilecek cesareti bulabiliriz kendimizde. Yeri geldiğinde en kararlı insanların bile enerjisinin düştüğünü, duygusal inişler yaşadığını unutmamalıyız. Bu noktada asıl mesele duygusal buhrana kapılıp gitmeden, sıkıntıların içinde boğulmadan içimizdeki umuda, inanca tutunarak sarılabilmektir hayata. Aşağıdaki birkaç başlıkla mutlu olmanın yolları…

Umut etmekten, kendimize inanmaktan vazgeçmeyelim!

Güzel günlerin çoğalacağı inancını kalbimizin derinliklerinde taşıdığımızda yarınımız daha da umutla dolacaktır. Mutlu olmak için kendimize dolayısıyla yapacaklarımıza, hayallerimize de inanmış olacağız. Böylece hayatın bize sunduklarını fark etme olasılığımız da artacaktır.

Hedeflerimiz, olmazsa olmazlarımız!

Evet, hedeflerimiz, hayallerimiz yaşamı daha da anlamlı kılar. Ancak bazen hayallerimize ulaşamamak büyük hayal kırıklıklarını da beraberinde getirir. Tam da bu noktada pes etmememiz gerektiğini bilmeliyiz. Kendimize daha gerçekçi hedefler koyarak yola devam etmeliyiz. Elbette hayallerimize ulaşmak için deyim yerindeyse dağları aşmamız gereken durumlar yaşayabiliriz. Ancak bazen hayaller kendimize bile meydan okumamızdan geçer. Ne kadar büyük engellerle karşılaşırsak karşılaşalım, mutluluğumuzu korumak adına hedeflerimizi kontrol etmeliyiz. Ne kadar ilerledim, hayallerim için neler yaptım? Sorularına verdiğimiz cevaplar kendimizi daha güçlü hissetmemizi sağlayacaktır.

Hayalleriniz için attığınız her adımda kendinizi ödüllendirin!

Gündelik hayatımızda bile kendimizi unutuyoruz. Oysa zaman zaman kendimizi ödüllendirmeyi ve şımartmayı bilmeliyiz. Başarılarımız için adım atma cesareti gösterdiğimizde, gerektiğinde yeniden başladığımızda, çaba sarf ettiğimizde kendimizi ödüllendirmeliyiz. Böylece mutluluğumuzu korumaya alabiliriz. 

Gerektiğinde mola verin!

Bazen güçlü, kararlı insanlar bile bunalır. Onca mücadelenin, koşturmanın içerisinde mola vermeyi unutmamalıyız. Kendimize yüklendiğimizde motivasyon kaybı yaşayabiliriz. Bu da mutsuzluğu beraberinde getirir. Bu anlamda zaman zaman mola vermeyi unutmamalıyız.

Kötü tecrübeler, başarısızlık değildir!

Hedeflerimize, hayallerimize ulaşamadığımızda kendimizi başarısızlıkla suçlamamalıyız. Pes etmemeliyiz. Attığımız her adımı bir tecrübe olarak görmeliyiz. Gerektiğinde farklı yollar deneyebilmeliyiz. Tecrübelerin olumlu tarafına odaklanabilirsek, motivasyonumuzun düşmesine de engel olabiliriz.

Engellerin dışında kalmak!

Elbette ki hayat her birimiz için ayrı zorlukları taşıyor. Bazen öylesine engellerin içerisine hapsoluyoruz ki elimizden bir şey gelmediğini hissediyoruz. Belki bazı engellerin ve zorlukların üstesinden gelemeyiz ancak gereksiz olumsuzluklara dur diyebiliriz. Örneğin sürekli şikâyet eden, hayallerimize destek yerine köstek olan insanlarla aramıza mesafe koyabiliriz.

Astrolog Zeynep Turan

19.02.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz.

 

 

Sayfa görüntülenme : 21479
76%
21%
1%
0%
0%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA