MERKÜR RETRO'SU BAŞLIYOR

MERKÜR RETRO'SU BAŞLIYOR

Boğa Burcunda Merkür Retro’su ( 9 Nisan – 3 Mayıs )

İletişim gezegeni Merkür, toprak grubunun en planlarına sadık, sağlamcı, ketum, inatçı ve sabit nitelikli burcunda geri hareketine başlayacak. Merkür'ü bilirsiniz; hızdır, iletişimdir kısaca yerinde durmamaktır!

Ben Merkür!

Güneş’ e en yakın gezegen olduğum konusunda hiçbir sıkıntınız olmasın. Sadece insanların arasındaki iletişimi yönetmem. Dinleme, konuşma, öğrenme, okuma, araştırma, pazarlık ve görüşme, satma ve satın alma dahil, iletişimle ilgili her türlü konuyu da yönetirim. Yetmez ayrıca resmi kontrat ve anlaşmaları, kitap, senaryo ve tez gibi tüm önemli yazılı dokümanların yönetimi de bendedir. İlgili olduğum konular arasında bilgisayar kodlaması dahil her çeşit kod, ulaşım, nakliye ve seyahat de yer alır. Geri hareketime başladığım zaman bu alanlarda karmaşa yaşatır ve olayları kontrolden çıkarırım. Yani anlayacağınız resmi ve sözleşme alt yapılı her şey benden sorulur. O yüzden eğer ben geri giderken doğmadıysanız, sakın bu işlere kalkışmayın. Eğer çoktan başladı diyorsanız da sorun yok, tabi bir iki aksilik dışında… Tüm bu büyük konuşmaları yapmış olabilirim ama gökyüzünde benim dışımda başlayan üç Retro daha olduğunu hatırlatmak isterim.

Nisan ayını farklı kılmak için elimden geleni yapacağım. Dünyayı tozu dumana katmaya hazırlanmıyorum, sadece biraz ortalığı karıştıracağım.  Bunun nasıl mı yapacağım, aşk gezegeni Venüs 15 Nisan’ a kadar Retro hareketine devam ediyor. Bunun üzerine ne katacağımı merak ediyorsanız, birlikteliklerde hava akımını karıştırabilirim. Bu durumu yalnızca evliliklerde, ilişkilerde hissettirmeyeceğim. Kaçan son treni göstermeye çalışacağım. Bir de üzerine Satürn Gerilemesi ve Plüton Gerilemesi’ nin de nisan ayında başlayacağını göz önünde bulundurursanız, bu konuların hepsinin benden sorumlu olmayacağını çok daha iyi anlayacaksınız. Aynı zamanda güçlü ile güçsüzü de karşı karşıya bırakacağım. Çünkü domino taşı gibi herkesi harekete geçirmek istiyorum.

 Kaderde ne varsa onu yaşayacağız…

Bugüne kadar ertelediğiniz birçok sorunla yüzleştirmek istiyorum sizi. Venüs’ün yönettiği bir burçta geri gideceğim yani Boğa burcunun inatçılığını hepinize göstereceğim. 9 Nisan’dan itibaren hepinizin ruhuna, kalbine sessizce girip, üç hafta boyunca diğer gezegenlerin de geri hareketlerini arkama alarak ve aynı zamanda içine Yeniay’ı da dahil ederek, yetmeyip ayın 20’sinden sonra Güneş’i de arkama alarak şanıma yakışır bir ortam yaratacağım. Satın almaları, ihaleleri, internet hukukunu, eğitimi, kampanya hazırlayan global markaları…  Hepsini bir şekilde ifşa edeceğim. Başka ne gibi olaylar çıkarabileceğimi merak ediyorsanız hiç ummadığınız kişilerin yazışmalarını, maillerini geri hareketim esnasında okuyabilirsiniz. Ayrıca büyük markaların ya da isimlerin de gizli kalmış sırları ortaya çıkabilir ve sosyal medyada ifşa olabilir. E tabi bu arada gizli yaşanan ilişkilerle ilgili bilgiler de ortaya dökülecektir. Tabi ki teknolojiyi yakından ilgilendiren etkilerimle bilgisayar, havalimanında elektrik kesintisi ya da elektrikten kaynaklanan sorunların da yaşanmasına neden olacağım. Unutmayın tüm bunların sebebi yalnızca ben olmayacağım. Ben sizin birbirinizi anlamanızı yönetiyorum. Ama Venüs sevmeyi ve birbirinize olan bağlarınızı yönetiyor. O da mart ayından bu yana geri giderken olmaz ilişkileri zorlayıp aslında daha sıkı olabilmesi için birtakım sınavlar yaptı. Şimdi ise ilişkilerde yeniden kök salma zamanı deyip şubat ayında ki bazı duyguları yeniden hatırlatacak. Velhâsıl  Venüs’ün Balık burcundaki düz seyriyle birlikte şubat ayında yaptığınız bazı konuşmaları hatta anları ve duyguları yeniden yaşarken bulacaksınız kendinizi.

15 Nisan’a kadar 4 Retro’yla evirileceğiz, bu da özlem duyduğunuz tüm duygularımızın peşine takılacağız demektir.

Bugünlerde bir yerlerde sistemin çöktüğünü görürseniz, rezervasyonunuzun bir anda silindiğine şahit olur ya da bir trafik lambasının yanlış çalıştığını fark eder ve sonuçlarına şahit olursanız aklınıza hemen ben geleyim. Seyahat esnasında bavulunuzu bir yerde kaybetmeniz beni şaşırtmayacaktır. Üç hafta boyunca unutulmaz günler yaşatmayı planlıyorum. Eğer bir işverenseniz ve bir alanı yönetiyorsanız unuttuğunuz bir ödeme ile de sizi karşılaştırabilir. Detaylar bu döngüde başınıza dert olacak, ancak benim amacım başınıza iş açmak değil, atladığınız sorumluluklarınızı size hatırlatıp hızlı bir çözüm almanızı sağlamak. Geçmişten birine ya da ayrıldığınız sevgilinizin bugünlerde gerçekten şans vermeyi düşünüyorsanız bir kere daha düşünün derim. Merkür- Venüs Retro’suyla gelen Satürn Retro’suyla kaybolur sakın unutmayın. ‘’

Merkür Retro’su Etkileri

 • Merkür Retro’su esnasında alınan kararların Retro bittikten sonra değişkenlik göstermesi çok yüksek ihtimal. Özellikle teknoloji alt yapılı konular ile ilgili karar almaktan çekinmelisiniz.
 • Teknoloji demişken, e-ticaret, web site, online alışveriş gibi faaliyetlerde bulunmak istiyorsanız da doğru zaman olmadığını söylememe gerek var mı sizce? İletişim gezegeni yeni atılımlar için uygun zaman olmadığını işaret ediyor.
 • Yeni bir anlaşma için kontrat imzalamak hatta el sıkışmak için uygun bir zaman değildir. Size ne söylense ve siz ne düşünseniz bile, ortam çok akışkan ve değişken olacaktır. Mutlaka karşınızdaki kişilerin kötü niyetli olması gerekmiyor sadece hiç kimse daha sonra koşulların nasıl olacağını tam olarak kestiremiyor.
 • Eğer yeni bir işe başlarsanız, en başta işi kabul ederken düşündüğünüz pozisyonda çalışmayabilirsiniz. Eğer yönetici iseniz, işe alacağınız elemanı seçerken zorlanabilirsiniz o yüzden eğer mümkünse işe almayı geciktirin. Eğer bir ev satın alırsanız, daha sonra hiç beklemediğiniz problemlerle karşılaşabilirsiniz.
 • Üzerinde çalıştığınız bir projede anlaşma yapacağınız kişiler aniden fikrini değiştirebilir ve size yeni talimatlar vermeye başlayabilir. Bu da şimdiye kadar yaptığınız bazı işler için boşa kürek çektiğinizi size gösterebilir. Bazen siz kendinizi bilseniz de başkaları tarafından yanlış anlaşılmalarla karşılaşabileceğiniz için fazladan çaba gösterin çok daha memnun olacaksınız!
 • Sakla samanı gelir zamanı. Eğer bir ofiste çalışıyorsanız ve önemli bir belgenin fotokopisini çekiyorsanız orijinalini saklamayı ihmal etmeyin. Aynı şekilde e-mail yolladığınız kişilere dikkat edin yanlış birine özel bir mail gönderebilirsiniz veya gönderdiğiniz bir mail yanlışlıkla aynı anda başkalarına da gidebilir.
 • Bir bakmışsınız aradığınız yok! Çoğu zaman aradığınız ürünün stoklarda kalmadığını öğrenebilirsiniz. Ya da eğer bir şey satın alırsanız bir araba, bilgisayar, mücevher gibi daha sonra bu kararınızdan pişmanlık duyabilir, aksaklıklar yaşayabilirsiniz.
 • Söyle bize Merkür senin niyetin ne? dediğinizi duyar gibiyim. Eğer araba ile seyahat ediyorsanız yanınıza fazladan haritalar alın, yeterince benzin olduğunu, doğru adrese sahip olduğunuzu ve yol tarifini iyi bir şekilde aldığınızı kontrol edin.
 • Eğer arabanızdan veya evdeki teknolojik aletlerinizden tuhaf sesler geliyorsa, yola çıkmadan veya kullanmadan mutlaka baktırın. Yolda bir problemle karşılaşmak istemezsiniz! Eğer uçakla veya feribotla bir yere gidiyorsanız kalkış saatinizi mutlaka kontrol edin. Bavulunuza sahip çıkın çünkü o başka yöne gidebilir. Gitmesin!
 • Bazı kişiler seyahatlerini tamamen iptal ederler, doğru mu? Eğer seyahatiniz işle ilgili ise, belki de bu akıllılık olacaktır. Yine de bu dönemlerde yapılan tatil amaçlı yolculuklar harika geçebilir. Ama velakin iyileştirici toparlayıcı bir seyahat organize ediyorsanız hemen bu fikirden uzaklaşın çünkü ilişkiniz tamamen bitebilir! Gidiyorum buralardan? Bu tarz bir yolculuk aklınıza düştü ise gerçekleştirin. Sonucunda her şeyden uzaklaşırsınız herkes sizi özler!
 • Geldi bahar ayları gevşedi gönül yayları! Bu dönemlerde aşkta bile karışıklık yaşanabilir. Çiftlerin birbirlerini yanlış anlamaları komik olaylara neden olabilir. Aniden bir sonuca varmamaya çalışın netleşene kadar çaba gösterin. Sevgiliniz ya da eşiniz de fikrini değiştirebilir. Örneğin, eğer kız ya da erkek arkadaşınız önce “Ayrılmak istiyorum”, daha sonra “Hayır, ayrılmayalım! Gerçekten öyle söylemek istememiştim” diyebilir. Bunun nedeni ise bu etki altında insanların sağlıklı düşünememeleridir.
 • Bir koltuğa iki karpuz sığmaz! Evliyseniz evliliğinizde eşinizden şüphe edebilir ya da karmaşık duygular yaşamanıza sebep olabilir. Merkür gerilerken ilişkinizi de geriletiyor. Uzun yıllar süren evliliklerin bir dizi sınava tabi tutulması büyük aşkların hiç beklenmedik bir şekilde sona ermesi gibi olaylar yaşayabilir veya tanık olabilirsiniz. Evliliğinizi kurtarmak ya da ilişkinize sahip çıkmak istiyorsanız; sabırlı ve kendini bilen biri olmalısınız. İpin ucunu kaçırırsanız bu dönemde sonuçların ne olacağını tahmin bile edemeyebilirsiniz.
 • Merkür’ün her gerileme döneminde Zodyak’ın 12 burcundan bir ya da ikisinde olduğunu aklınızda bulundurun. Eğer gerileme kendi burcunuzda gerçekleşirse, yaşamınızdaki gecikmeler ve karmaşa her zaman olduğundan biraz daha fazla göze batabilir. Bu durumda çok daha dikkatli olmalı ve teklifleri, fikirleri, yaratıcı çalışmaları ve tüm planları iki kere kontrol etmeli ve hataları bulmaya ve varsayımları düzeltmeye çalışmalısınız.
 • Hadi toparlanın! Dolaplarınızı ve dosyalarınızı düzenlemek için harika bir zaman olacaktır. Uzun zamandır giymediğiniz giysilerinizi toplayın ve bir yardım derneğine verin. Ayakkabılarınızı boyayın, hangilerinin tamire ihtiyacı olduğuna karar verin ve hazır bunları yaparken hangi aletlerin tamire ihtiyacı olduğunu da belirleyin. Bu dönemlerde çok meşgul olmamıza rağmen bu işleri yapmak için tuhaf bir şekilde daima daha fazla zaman buluruz.
 • Bir deli kuyuya taş atmış kırk akılı çıkaramamış! Merkür bir negatiflik abidesi gibi görünse de gerilediği zaman her şeyin kötüye gideceğini zannetmeyin. Bazen olaylar lehinize gelişir dönemlerini de barındırır aslında… Güzel haberler de alabilirsiniz. İsteyip de yapamadığınız herhangi bir olay da istekleriniz doğrultusunda gerçekleşebilir Retro dönemlerinde…

Hiç de Değil!

Merkür gerileme dönemleri aceleci ve tez canlı olabileceğimiz gibi; planlarımızı yeniden yapmamız, değerlendirmemiz, gözden geçirmemiz ve düzeltmemize olanak sağlayarak faydalı da olabilir. Bazen hayatın akışı içinde kendi temel varsayımlarımız ya da eylemlerimiz üzerinde fazla düşünmeden telaşla sürükleniriz. Merkür Gerilemesi durmamıza, bakmamıza, dinlememize ve enerjimizi daha verimli bir yöne aktarmamıza izin verir. Aynı zamanda belirli durumlara son noktayı koymamıza yardım eder.

Gerileme dönemlerinde eski arkadaş ve akrabalarla bir araya gelmek oldukça sık rastlanan bir durumdur ve bu gezegenin gerileme yörüngesinde olmasının en olumlu ve eğlenceli taraflarından biridir. Eğer Merkür Gerilemesi sırasında eski bir arkadaş ya da tanıdıktan haber alırsanız, bunun önemli bir nedeni olabilir. İkinizin birlikte yapması veya planlaması gereken bir durum veya faaliyet olabilir.

Durumlara daha yakından ve derinlemesine bakmak hepimiz için faydalı olabilir ve bu da Merkür gerilerken olur. Acele etmek isteseniz bile bunun nerede ise imkânsız olduğunu göreceksiniz. Merkür gerileme dönemleri yapışkanların üzerinde yürümeye benzer ama bazen böyle yapmak çok hayırlıdır!

Twitburc Tavsiyeleri;

 • Yanlış bir yöne sapmış proje üzerinde çalışıyor olabilir bu durumu çok tesadüfi şekilde çözebilirsiniz. Ya da son yıllarda iş yerinizin tutumu ve çalıştırma politikası değişmiş olabilir. Bu da sizin çalıştığınız kurumun toplumda konuşulacağını işaret eder.  Veya iş yerinizde size yapılan haksızlıklara göz yumanların bu dönemde başının ağrıdığını şahit olabilirsiniz.  Merkür gerilediği zaman ekip ya da müşteriniz projenin düzeltilmesi ya da değişiklik yapılması gerektiğini somut bir şekilde anlayacak. Eğer durumu kanıtlamak için ikna edici bir konuşma yaparsanız işler sizin istediğiniz gibi gelişebilir. Ne de olsa herkes kendi kaderinin demircisidir.
 • Bir iş teklifi geldi, hemen kabul etmediniz ve beklediniz. İyi ki de beklediniz; daha iyisi karşınıza çıkabilir.  Hata bir anda iş kurma fikri gelişebilir ya da uzun süre çalıştığınız yerden terfi alabilirsiniz.
 • Eğer bir toplantı ya da görüşme ertelenir veya iptal olursa, büyük olasılıkla çok işinize yarayacak ilave bilgiler toplamak için daha fazla zamana sahip olacaksınız.  Hatta beklemeye alındıysanız burada önce iletişiminiz güçlenecek projeyi veya işi alma olasılığınız artabilir.
 • Şeytan aldı götürdü satamadan getirdi durumlarıyla da karşılaşabilir, kayıp eşyalarınızı bulunabilirsiniz. Aslında o güzel bileziğiniz hiç kaybolmamış, kitaplığınızda en sevdiğiniz kitabın arkasında imiş!
 • Aman dikkat! Merkür Retro’sunda doğmadıysanız, Merkür geri hareketi sırasında önemli adımlar atmamanızı tavsiye ederim. İşlerin kontrolden çıkması yalnızca ufak bir hataya bakar.
 • Danışan dağlar aşar, danışmayan yolda şaşar! Bir ev için teklif verdiniz ve kabul edilmediyse, Merkür gerilediği zaman satıcı size geri dönebilir ve yeniden teklif vermenizi isteyebilir. Hatta bazen Merkür gerilerken insanlar durumları yeniden değerlendirir ve ortaya daha önce olduğundan daha avantajlı durumlar çıkabilir. Gördüğünüz gibi Merkür gerilemesi o kadar da kötü değil buna güvenebilirsiniz. Unutmayın; en fazla ileriye giden ok, en çok geriye çekilmiş yaydan çıkar. Merkür geriye gittikçe olumsuz durumlar ortaya çıkartsa da sonucunda geri dönüşümü çok daha iyi olabilir. 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Her Haklı Saklıdır

31.03.2017

 

Sayfa görüntülenme : 84141
64%
14%
9%
4%
3%
3%


YORUM YAP

Yorumlar

Ayşe - 07-04-2017 06:07:26
Artık varlığını unuttuğum kaybolmuş kıyafetimi yeni buldum
Fatma altundas - 10-04-2017 05:59:57
Ben bu hafta içi uçakla mersine gideceğim yengeç burcuyum Merkür Retro şu beni etkilermi

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA