MAYIS AYINDA NELER YAŞANDI?

MAYIS AYINDA NELER YAŞANDI?

Mayıs ayında neler yaşadık, gökyüzünün gündeminde neler vardı?

Sizin için hazırladığım bu yazıda tüm ayın astro gündemini bulabilirsiniz.

1 MAYIS

Astrogündem: Yeni bir aya hoş geldiniz, güçlü dinamik tutuğunu koparan mayıs ayı hepimize somut çözümlerle geliyor. Bugünden itibaren önü alınmayan borsadan tutun da bir türlü değiştiremediğimiz evimizden işimize kadar birçok alanda değişiklik yapacağız. Duyanlar duymayanlara söylesin! Baharın geldiğini iliklerimize kadar hissederken, Güneş’in kararlı mesafeli bir o kadar da pratik zekâsıyla dikkat çeken Boğa burcundaki ruhu hepimizi sarıp sarmalayacak.

Sözüm, mayıs ayından beklentisi çok olanlara… Beklentilerinizi gerçekleştirmek için çok doğru bir aydasınız, bundan hiç şüpheniz olmasın. Her ne kadar bugünlerde çevrenizde kıskançlık ve az görüştüğünüz insanların sağlık sorunlarına aklınız takılsa da mayıs ayının kerameti özelikle borçlarıyla ilgili kaygıları olanları yakından ilgilendiriyor. Eğer kendi işini yapan biriyseniz, mayıs ayında işinizi büyütmek için karşınıza yeni bir yatırımcı çıkması gibi güzel bir fırsat yakalayabilirsiniz. Mayıs ayının nimetlerinden faydalanmayan sektör de olmayacak diyebilirim. Peki, mayıs ayının kaybedeni var mıdır diyecek olursanız; futbol dünyası ve kulüpler bir hayli karışık günlerden geçebilir. Yaşananlar ve iddialar akşam haberlerine dahi konu olabilir.  Sokaklarda bunun için yürüyen insanlar görebilirsiniz.

Astroduyuru: Mayıs ayında diyet yapanlar, ödemelerini düzenlemek için çabalayanlar, seyahatlerini ve tatillerini şimdiden organize edenler, önümüzdeki 4 ay rahat edecek. Eğer uzun zamandır planladığınız bir satış işiniz varsa sonuçlanır sonuçlanmaz herkesi haberdar etmeyin. Planlarınızı daha rahat bir kafayla organize etmeye çalışın. En önemlisiyse mayıs ayında, yüreğinizin temposunu asla düşürmeyin. Eğer yatırım yapmak istiyorsanız, 9 Mayıs’tan sonra harekete geçerseniz, işleriniz daha hızlı yürür.

2 MAYIS

Yüksekten bakanlar, yüksekten düşüyor!

Astrogündem: Bugün, mayıs ayının gündeminden size bahsetmeye devam ederken, bu ayın herkes için kazançlı olacağını bir kez daha belirtmek isterim. Tabii bazıları için geçerli olmayacak. Bu bazıları kim derseniz, hepimizin yakından bildiği egosu yüksek insanlar! Girdiği ortamda herkese yüksekten bakan kişilere gök kubbe 25 Mayıs’a kadar küçük dersler vermeyi planlıyor. Aynı zamanda Türkiye’yi dünya basınından indirmeyecek gibi görünüyor. Nihayetinde Güneş, Türkiye’nin natal haritasının tam karşında hareket ederken, Uranüs’te Koç burcunun son derecelerinde. Hal böyle olunca, toplumların olayların üstüne üstüne gitmekten korkmayacağını işaret ediyor gökyüzü. Bugünden itibaren para piyasalarını renklenirken, nabzını da yükseltecek. Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim, yaklaşık 63 gündür gündelik kararlarımızı ve ilişkilerimiz karıştıran Venüs ve Merkür Retroları yarından itibaren bitiyor. Bu da demektir ki gökyüzünden yeryüzüne güçlü günler akıyor, tabii değerlendirebilene! Bugünden itibaren mayıs ayının kime ne kazandıracağını ise ayın enlerinden yorumlayabilirsiniz. 

 

3 MAYIS

Astrogündem: Bugün gökyüzünde Ay, Satürn 60’lık yapıyor; iyi duygular takdir toplarken, insanların gerçek yüzü bir anda ortaya çıkabilir. Bazı kişilerin bugün yaptıklarıyla, geleceğinin şekilleneceğini söylüyor gezegenlerin yıldızlarda ki seyri… Bugünlerde iş kurmak isteyenleri destekleyen gökyüzünün akışı, yeni başlayacak ilişkilerin de temelini oluşturacak. Özellikle gönlü yaralı, yılın başından bu yana yüzü gülmeyen ünlülerin de hayatının değişeceğini vurguluyor. 

Aklınıza gelen, gelmeyen birçok evliliği ve ortaklığı bitiren yılın ilk 4 ayı, bir anda kaderin tesadüflerle şekillendiğini gösterecek. En çok da ümidini yitirenler döngüden nasiplenecek.  Eğer bu dönemde eviniz taşımayı düşünüyorsanız önünüze çok farklı fırsatlar çıkabilir. Ne de olsa gökyüzü dinamik bir ruha sahip. Bu da ani kararlarla dolu günlerde olduğumuzu vurguluyor. Duyguları yöneten Ay, bugün ateş grubunda olan Aslan burcunda hareket ederken, Aslan burçlarının konuşulacağını vurguluyor.  Eğer sizin de çevrenizde de Aslan burcu kişiler varsa, şaşırtıcı davranışlarıyla dikkat çektiklerine tanık olabilirsiniz. Ayrıca göz önündeki Aslan burçlarının yorumları da farklı çevrelerin tepkilerini çekebilir. Kim bu konuşulacak Aslan burçları diyecek olursanız: Meryem Uzerli, Deniz Akkaya, Bade İşçil, Vildan Atasever.

Astrohaber: Duyduk duymadık demeyin, duymayanlara da söyleyin, bugün Merkür, Koç burcunda düz seyrine giriyor. Yılın 2. Merkür Retro’sunu da geride bıraktık, gözünüz aydın. Bu demektir ki; ertelenen işlerimizde geri dönüşler olabilir. Eğer son 3 haftadır anlam veremediğiniz sorunlar yaşıyor ve aksiliklere maruz kaldığınızı düşünüyorsanız şimdiden geçmiş olsun. Yarından itibaren hiç beklemediğiniz telefonlar alabilirsiniz.

4 MAYIS

Astrogündem: Günün kalitesini naif ve fedakâr insanlar belirliyor. Yeryüzü bu döngüde fantastik konularla yüzleşirken, bilimin yeni keşifleri, insanlığın farklı yolarda olduğunu bir kez daha gösterecek.  Mayıs ayında neresinden bakarsanız bakın, belirsizliğe yer olmadığı konusunda hemen hemen herkes ikna olacak. Tabii bu süreçte yine Türkiye gündeme gelecek. Bu seferkinin bir hayli ilginç olacağını da işaret ediyor gökyüzü. Nasıl olacak bu iş derseniz, dünyaya ismini duyurmuş Hollywood’da bilinen isimlerinden birinin Türkiye ilgili açıklaması hatta görüşleri yabancı basında yer alacak. Sizin anlayacağınız, bu yıl büyük hesaplaşmada, çok ilginç sahneleri her an yaşayabileceğimizin habercisi.

Gökyüzü, ülkemizdeki ünlülerinin de görüşlerini uzun uzun okuyacağımız bir dönemi de işaret ediyor.   Hepimiz inanmakta zorluk çeksek de hala iyi insanların ve koşulsuz fedakârlık yapanların olduğunu göreceğiz. Merkür daha dün düz seyrine geçerken, hepimizin iletişimine deyim yerindeyse nur yağacak. Nasıl yağmasın! 2017’nin yüksek günleri Avrupa’yı sarıp sarmalamaya devam ederken, gözümüz ne olacağına kayarken, güzel haberler hepimizin ayağını yerden kesecek.

Unutmayın gezegenler bir yerlere gri bulutları yolarken, bizim topraklarımızda güneş açacağını vurguluyor. Çünkü Jüpiter’in Terazi burcundaki seyri hepimizi somut adımlara itebilir. Son zamanlarda yad ettiğiniz eski projelerinizin benzerlerini getirip bir anda önünüze koyabilir. Gönüllü yürütülen projeleri ön plana çıkartan gökyüzü, Ay’ın konumunda da destek alıyor. Bu da Başak burçlarının işlerinin hızlıca yoluna gireceğini vurguluyor. Kader kapılarını temsil eden Ay düğümleri bugün Başak burcuyla ilişki kurarken 2016 yılından bu yana yorgun düşen Başak burçlarının elinden tutuyor.  Gökyüzünün etkileri ünlü Başak burçlarını da yakından ilgilendiriyor. Kim bu Başak burçları derseniz, hemen size yeniden muzip gülüşleriyle kendilerinden söz ettirecek kişileri sıralayayım: Bergüzar Korel, Gülben Ergen, Hande Ataizi, Gamze Özçelik.

5 MAYIS

Astrogündem: Bugün göz önündeki sektörler için büyük bir gün olabilir. Özellikle medyada adını büyük harflerle yazdırmış bazı kuruluşların alacağı kararlar gündemi bir anda değiştirebilir. İletişim gezegeni Merkür’ün, mücadele gezegeni Mars ile yaptığı sert açı, medyayı kapsayan tüm sektörlerde yeni kararlarla farklı bir yöne doğru gidebileceğini işaret ediyor. Bugünden sonra gökyüzü herkesi biraz daha lükse ve para harcamaya iterken, kendinizi bir alışveriş merkezinde bulabilirsiniz. Ancak iş adamları için bugünkü gökyüzü konumları, tamamen sınav haftası olarak algılanabilir. Ve manşetlerde aklılara kazınacak hikâyelerini dinleyebilirsiniz. 

Sabah saatlerinde her ne kadar gün dağınık başlasa da öğleden sonra işler ve iletişim hız kazanabilir. Eğer eşinin ailesiyle problemleri olan kişiler tanıyorsanız, bu süreçte onların sorunları tamamen değişirken, aradaki maddi sorunların dahi çözüldüğünü görebilirsiniz. Nihayetinde mayıs ayının kerameti, geçmişten gelen sorunlu ilişkileri çözmesi. Güneş’in Boğa burcundaki seyri, haftanın son günü olmasına rağmen büyük firmalar ve yeni oluşumlar için imza ya da anlaşma zeminini başlatabilir. Firmalar yeni marka yüzleriyle anlaşırken, devam eden iş birlikleri de bir anda bozulabilir. Önümüzdeki günlerde göz önündeki genç ünlülerin iddialı tutumları, bazı işleri kaybetmelerine neden olabilir.  Gezegenlerin seyri, sağlam adım atanları, dikkatli ve sahiplenici davrananları mükâfatlandırırken, ben her şeyi biliyorum diyenleri dışlamakla meşgul olacak.

6 MAYIS

İyi konuşmayı bilenler, kısa ve öz iş yapar.

Astrogündem: Hafta sonu spontane programlar yaparken, telefon trafiğinden bir hayli meşgul olabiliriz. Hatta günün yarısını telefonda geçirebilir, duyacaklarınızı başkalarına anlatmak isteyebilirsiniz. Mayıs ayının ilk hafta sonunda kişisel bakımınız için uzun saatler harcayabilir, gideceğiniz bakım merkezlerinde uzun zamandır görmediğiniz insanlarla karşılaşabilirsiniz. Bugünlerde üst üste katılacağınız, düğün, davet ve organizasyonlar hafta sonu temponuzu arttırabilir.

Günün kalitesinin yine konuşmalardan geçeceğini düşünürsek, Ay, Merkür 120’liği gerekli kişilere yakın, gereksiz gördüğünüz kişilere mesafeli davranacağınızı vurguluyor. Eğer Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burcuysanız ya da katılacağınız daveti bu burçlardan birileri veriyorsa ya siz konuşulacaksınız ya da katıldığınız ortamda büyük dedikodular dönecek şimdiden hazırlıklı olun, derim.  Bitmeyen cumartesi…  Kim nerede olursa olsun gününü geç saatlere kadar değerlendirecek. Bir nevi gökyüzünün ruhu bugünlerde uykusuzluğu ve iştah artışını destekliyor. Özellikle bu hafta sonu İkizler, Başak, Yay ve Balık burçlarının kilo alımı hızlanacak. Eğer yeni bir diyete ya da spora başladıysan, kendini tutmakta zorlanabilir, küçük kaçamaklar yapabilirsin.

7 MAYIS

Bu döngüde evlenenler mutluluğu yakalayacak!

Astrogündem: Gündemi yoğun ve bir o kadar tempolu, eskilerin konuşulacağı güne hoş geldiniz! Sabahın erken saatlerinde başlayacak iletişim trafiği birçok kişinin kararsızlığı ile tüm planları değiştirecek. Gün karışık başlasa da endişelenmeyin, keyifli devam edecek diyor gökyüzü. Aynı zamanda güzel haberlerle birlikte daha çok aile ortamlarında olunacağının da habercisi.  Tabii gökyüzünün haylaz gezegenlerin iletişimi, dünyanın hızlı bir günden geçtiğini bir kez daha gösterirken, uluslararası konularda verilen sözlerin askıya alınabileceğine işaret ediyor. Gezegenler bugünlerde dünyayı yönetenleri huzursuz ederken, birçok ülkede sıcak saatlerin yaşanabileceğini vurguluyor. Gezegenlerin, cumartesi pazarı olmadığı için son dakika haberleri, hepimizin ilgi odağı olabilir. Kendimizi gelişmeleri takip etmekten alıkoyamayabiliriz.

Baharın ışıkları, yalnızların yüreğini bugünden itibaren ısıtırken, fırtınalı ilişkilerden çıkanların bile yüreklerinde bahar çiçeklerini açabileceğinin müjdesini veriyor gökyüzü. Nihayetinde Ay – Terazi – Güneş – Boğa -  Jüpiter -  Terazi iş birliği bugünlerde yapılan düğünlerin bile bir yastıkta kerevetine çıkabileceklerini vurguluyor.  Bu döngüde evlenenler oldukça şanslı anlayacağınız. Yürekleri ısıtacak gökyüzü olayları, kişisel kavgaları kızgınlıkları da farklı yorumlamamızı sağlayacak. Bir şekilde farkındalık kelimesini bertaraf edebileceğimizi işaret ediyor gök kubbe.

8 MAYIS

Kader yüzümüzü güldürecek!

Astrogündem; haftanın ilk gününde hepimiz kıymet bilenin yanında kıymet kazanılır bakış açısına sahip olacağız. Güneş Boğa burcunda hareket ederken Ay, Jüpiter ile kavuşuyor; bu da haftanın en yüksek gününün pazartesi olacağını işaret ediyor.  Hazırsanız güçlü bir haftaya girdiğinizi belirteyim.   Bugünlerde birçok kişinin derdi yaşam alanı olurken, hayatlara dair her türlü değişim fikrine ve farklı duygulara da açık bir gün olacak. Özellikle bugün ele alınan her konu rahatlıkla çözüme ulaşabilir. Finansal konularda çok daha temkinli davranmak ise uzun vadede kazanç sağlayacak. Aynı zamanda aile olgusuna da vurguda bulunan gökyüzü çocuk sahibi olmak isteyen çiftlere destek veriyor. Çevremizdeki insanların bebek ya da hamilelik haberlerini alabileceğimiz gibi, ünlü isimlerin ailelerine yeni üyelerin haberleri ile de meşgul olabiliriz.

Mayıs ayı herkese yenilik katmayı hedeflerken, son 1,5 yıldır hayatımıza eşlik eden tutulmaların etkilerini de hafifletmeyi amaçlıyor. Ayrıca bugünden itibaren hayatlarımıza eşlik edecek olan Ay Düğümleri emeklerin boşa gitmediğini de gösterecek. İki göstergenin Kuzey ve Güney’de kesişmesini ifade eden Ay Düğümleri insanın var oluş nedenini, dünyaya hangi amaçla geldiğini ve mevcut durumunu işaret eder. Bu süre zarfında her bireyin genetik mirasına, değerlerine, gelişmesi gereken yönlerine de vurgu yapar. Aslında iki noktanın kavuşumunda bir senaryo vardır. Bireylerin yaşam köprüsünü oluşturmasına vesile olurken hayat içinde derslerimizi, ödevlerimizi, sorumluluklarımızı ve planlarımızı bize zaman zaman hatırlatır. Tam olarak bugünden itibaren hayatımızı sorgulamaya, hedeflerimizi belirlemeye, amaçlarımızı uygulamaya başlıyoruz. Keskin ve net adımlarla bu duyguları bize katacak Ay Düğümlerinin burç değişikliğini şahsen ben 6 aydır bekliyordum. Çünkü hepimizin hayatında somut adımlar atabilecek, geçtiğimiz 1,5 yılın kaosunu üstümüzden atabileceğiz. 

9 MAYIS

Astrogündem; bugün vazgeçmenin ne demek olduğunu öğreniyoruz. Duygularımızı temsil eden zatıali nazlı ve hızlı Ay, çevremizde ve göz önünde bulunan kişilerin yaşadıklarına net bir şekilde şahit olacağız. Ay, Satürn ile 60’lık oluştururken; gizli ilişkiler ortaya çıkabilir. Gazete ve televizyon haberlerinde liderlerin birbirlerine dair sansasyonel iddialarına tanık olabiliriz. Çoğu kişinin başına buyruk olacağı bugün, olayları ve kişileri kontrol altına almak oldukça zor olabilir. Sorumluluk gerektiren işlerde yaşanan ufak tefek aksaklıklar iletişimde sorunların oluşmasına sebep olurken, aynı zamanda bireylere de acele davranmamayı öğretecek. Gökyüzü bugün gerçekleşecek organizasyonların istenildiği gibi geçmeyebileceğini de işaret ediyor.

Kaderin kapılarını temsil eden Ay Düğümleri bugünden itibaren Kuzey Ay Düğümü Aslan’a ve Güney Ay düğümü Kova’ya geçecek. 19 yıl önce bu burçlara misafir olan Ay Düğümleri şimdi ise çok daha cebbar ve cevval gezegen hareketlerinin tam ortasında yeniden kendilerine 1,5 yıllık bir konum belirliyorlar. Bu durum da yeteneklerimizi, doğal yollardan edindiğimiz becerilerimizi, başarılarımızı, bağlı olduğumuz alışkanlıkları yeniden süzgeçten geçirmemizi sağlayacak.  Şu anımıza kadar getirdiğimiz düşünce yapımızı, çalışmalarımızı, yaşam stilimizi yeniden inceleme fırsatı verecek. Her insanın doğasında kendisiyle ilgili bir yetenek gizlidir. Ancak uygulamak ve hayata geçirmek bizim elimizde işte şimdi yetenekleri ortaya koyma zamanı.

  • Hangi konularda eksik kalıyoruz?
  • Neden potansiyelimizi kullanmıyoruz?
  • Bizi başarısızlığa iten şey nedir?
  • Neden her şeye sahipken bu kadar mutsuzuz?

Gibi birçok sorunun cevabını bu tarihten itibaren bulmamıza yardımcı olacak olan kader kapıları Kasım/2018 tarihine kadar Aslan/Kova aksında devam edecek.

10 MAYIS

Astrogündem; bugün gökyüzü hepimize, hayat kendisini alt edenindir dedirtecek. Merkür, Uranüs kavuşum yaparken liderler teknoloji bazlı yatırımları ya da global projeleri kamuoyuna açıklayabilir. Günün büyük bir çoğunluğuna hareketlilik hâkim olurken, mantığın ön planda olması son derece çetin bir gün olacağını işaret ediyor. Güne dair önceden yapılmış planlarda değişiklikler yaşanırken, en küçük hataya karşı tahammülün azalması çevremizdeki herkesi gergin bir havaya sokabilir. Gökyüzü hesapta olmayan konuşmalara hazırlıklı olunması gerektiğine vurgu yapıyor. Aynı zamanda gökyüzünde bu gece gerçekleşecek heybetli bir Dolunay olduğunu da hatırlatmak isterim.

Baharın başka türlü geçeceğini hepimize göstermeyi hedefleyen Akrep burcundaki Dolunay, bugün Türkiye saati ile 23:45’ te gerçekleşecek. İddiaları bol, etkileri uzun sürecek Dolunay günün ilk saatlerinden itibaren hepimizi etkisi altına almaya başladı. Evet, bizleri karşılıyor çünkü hayatlarımızda bir süredir alt üst olmuş, belirsizlik yaşanmış, yıllardır yara olarak kalmış birçok konuyu ve alanı da revizyondan geçirmeye hazırlanıyor. Hem gündelik hayatlarımızı hem de çevremizi ilgilendiren konularıyla birlikte içgüdülerimizi ve algılarımızı oldukça dinamik tutacağını vurguluyor. Mayıs ayı her açıdan toparlatmak için uğraşırken, belirsiz kalan sorunları tartışmamıza da neden olacak. Tsunami gibi bir etkiye sahip olan bu gökyüzü olayının elbette yeryüzüne sıradan yansıması pek mümkün olmaz. Üstelik Dolunay meydana gelirken Venüs’ün Koç’ta olması, Merkür’ün Uranüs ile yakınlık kurması, Satürn’ün Yay burcunda geri hareketi gökyüzünün o an ki kalitesinin uzun süre yeryüzünü etkisi altına alacağını da gösteriyor. Gezegenlerin seyri delile gerek yok imajı çizerken, kendi adına unutulmayacak olaylara imza atacağını vurguluyor.

Akrep burcunda gerçekleşecek olan Dolunay’ın etki alanları:

  • Para, Finans, Borda
  • Global Markalar, Kurumsal Firmalar, Devlet İşletmeli Kurumlar
  • Medya, Medya Kuruluşları, Yazılı Basın
  • Evlilikler, İkili İlişkiler
  • Dedikodu, Kin ve Tutku

11 MAYIS

Akrep burcunda gerçekleşen Dolunay’ın etkileri devam ediyor.

Astrogündem; havada nostalji kokusu var! Mars, Neptün 90’lık oluştururken kaybettiğimizi sandığımız kişileri yeniden hayatımıza alabiliriz. Alışkınlıklarımızın ön planda olacağı bugün etrafımızda olan olaylara karşı çok daha hassas ve alıngan olmamız mümkün. Eğer çevrenizde psikolojik anlamda sizi zorlayan birileri var ise özelikle bugün o kişi ya da kişilerden uzaklaşmanızı tavsiye ederim. Gökyüzü tahammülü zorlarken, ilaç bağımlılığı gibi konuları da gündeme taşıyabilir. Aynı zamanda dün akşam saatlerinde Akrep burcunda gerçekleşen Dolunay’ın etkilerine Mars-Neptün 90’lığının da eşlik edecek olması ülke gündemini de farklı bir boyuta taşıyabilir. Siz siz olun bugünü kendinize yönelik geçirin.

Türkiye’nin 10. evinde gerçekleşen Dolunay, bireysellikten toplumsallığa kadar her alanı etkisi altına alacak. 2017 yılının sabit ve su etkisindeki ilk Dolunay’ı olması Türkiye’nin Natal haritasını yakından ilgilendirirken, bu süreçte global markalar gündemden düşmeyebilir. Alınan kararlar, yapılan açıklamalar hisse ve borsa değerlerinde düşüşü ya da artışı temsil edebilir. Önümüzdeki günlerde ismini büyük harfler ile yazdırmış kurum ya da kurumsal firmaların, aile şirketlerinin, yöneticilerinin hatta CEO’ların ani değişikliklerine tanık olabiliriz. Bu açıdan Akrep burcundaki Dolunay, önümüzdeki 21 gün boyunca Türkiye ekonomi tarihinde 1948 yılında kurulan tüm kurum ve kuruluşları yakından ilgilendiriyor.

Birçok sorunun cevabının aranmaya başlandığı bu dönem; her şeye yeniden mi başlıyoruz yoksa son mu buluyor, bazı şeyleri çözdük mü yoksa çözemedik mi gibi yorumları hep birlikte cevaplayacağız. Kariyer, itibar, gelecek, toplumda yer aldığımız konuma kadar mercek altına alan Dolunay’ ın ani bir değişimin de başlangıç noktası olduğunu anlamamız çok uzun sürmeyecek.  Bugün yarınlarımızın ilk günü niteliği taşıyor bilginize… Ayrıca eviniz veya iş yetinizle ilgili su ile ilgili problemler yaşayabilirsiniz temkini elden bırakmayın derim.

12 MAYIS

Astrogündem; yüreklerimiz bugün sevdiklerimizin ayaklarına dolanıyor. Mars, Jüpiter 120’lığı ile güne başlıyoruz. Bu durum sosyal medyalarda ve son dakika haberlerde mega projeleri duyarken, birçok ülke liderininim yeni stratejik kararlar aldığını duyabileceğimizi işaret ediyor. Günün ve haftanın gündemi aslında gezegenlerin seyrine göre otomobil firmaları, lojistik firmalar olurken, yeni yaptırımlarla birçok kişinin de izdihamına neden olacak. Tabi gökyüzü artık sabit burçlara teslim olurken, Ay Düğümleri’ nin ateş ve hava grubunda seyri bu burçları ön plana daha da çıkaracak. En çokta önümüzdeki günlerde baskın ve tuttuğunu koparan yıllar da doğanları yakından ilgilendirecek. Kim bu tutuğunu koparan, dediğini yaptıran, inandığından vazgeçmeyen, yeri gelip kitleleri peşine takan, seveni çok sevmeyeni de bol olan yıllar diyecek olursanız; 1946- 1959 yıları arasında doğanlar!  Hayat boyunca edindikleri tecrübeleri önümüzdeki 1,5 yıl boyunca hayata akıtacak, kendilerinden dünyanın her köşesinde konuşturacaklar. Aslında baktığımızda bu yıllar arasında doğanlar aslında hepimizin çevresinde var. Eğer uzun zamandır 1946-  1959 yıları arasında doğan kişilerle çalışıyorsanız bu kişilerin çıkışlarına hazır olun.  Güneş her gün farklı bir bakış açısını aydınlatmak için doğarken, hedeflerine bu yıllar arasında doğanları alıyor.  Eğer ailenizde bu yıllar arasında doğanlar varsa maddi konularda özelikle miras ve aile şirketleri ortaklarına kadar birçok keskin karar alırken, ilk defa onlardan beklenin dışında hareket edecekler. Gökyüzü ünlüler dünyasında da bu yıllar arası doğanları mercek altına alırken, yaptıklarıyla konuşulacaklarının da altını çiziyor. Bu yıllar arası doğan bazı isimler şöyle;

1952 Bülent Ersoy

1954 Ali Ağaoğlu

1956 Fatih Ürek

1958 Banu Alkan

13 MAYIS

Astrogündem; bugün önemli olan insan kazanmak diyeceğiz. Ay, Venüs ile kavuşum yapıyor; verilen sözler bu günlerde önemli olacak. İnsanlar güvendikleri kişilere kucak açıyor. ‘İstediğini elde et’ sözünü sık sık çevremizden duymamız mümkün. Mayıs ayına mevsimi sabitleyen bir burçta devam ediyor ve ikinci haftası ile beraber hem kendimizi hem de yanımızdaki insanların düşünce ve arzularını dikkate almaya başlıyoruz. Bu durum da konu ne olursa olsun hem karar almanın hem de uygulamanın kolay olacağına işaret ediyor. Her ne kadar sabit fikirli yaklaşımlar bize dayatmaları gösterse de Güneş’in Boğa burcu takım yıldızındaki yolculuğu, yaşam tarzımıza ve ihtiyaçlarımıza yönelik çalışacak. Bu vesile ile yaşam tarzımıza uygun ihtiyaçları karşılamak için risk almaya, mücadeleye devam dedirtecektir. Maddi, manevi, fiziksel görünüm, bireysel ve toplumsal normlar, güven ve kaynaklar hepimiz için bir o kadar önemli olacak.  Bazı soruların cevaplarını bulmak bu hafta son derece kolay olurken, yeni başlayan birçok ilişkiler için inceldiği yerden kopsun sözü bir kez daha geçerli olacak.

Gönüllerde bahar havası estirmeye başlayan mayıs ayı, uzun süredir beraberliği olan çiftleri mutlu sona bir adım daha yaklaştırabilir. Tabi kontrolü kaybetmediğiniz sürece. Çünkü bu günler kıskançlık ve tutkunun birbiriyle çarpıştığı Dolunay’ ın etkisini en keskin hissedeceğimiz günler.  Bu da demektir tarafınızı doğru seçmelisiniz. Hangi duyguyu beslemek istediğinize çok iyi karar vermelisiniz. Evlilik yoluna girdik bize bir şey olmaz diyorsanız da bir anda işlerin aslında hiç de göründüğü gibi olmadığı hissine özellikle bugün kapılabilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişinin ailesi ile ilgili konular gündeme gelirken aynı zamanda beklenmedik engellerle karşılaşmak istemiyorsanız sakinliğinizi koruyarak hareket edin.  Bu ayın genelinde birliktelikleri saracak olan aşk ve yönetme isteği herkesi etkisi altına almışken çarpışmaların yaşanması da muhtemel olabilir. Bu döngüde aile büyüklerini yönlendirmek yerine idare edin.  Sevenlere gelecek olursak tutkuyla beslediğiniz aşkınızı körü körüne kıskançlık kıskacına alabilir, sevginizden üstün gelmesine şahit olabilirsiniz. Siz siz olun hayatınızda her zaman güzel olana odaklanın.

14 MAYIS

Astrogündem; haftanın son gününde kendini yeniden keşfeden bir adım öndedir ruh haline bürünen güne erken saatlerde başlayabiliriz.  Duyguları temsil eden Ay’ ın, iletişimi yöneten Merkür ile olumlu açısı kalbimizle mantığın el elle verdiğini gösterecek. Bugün özelikle birçok ailede yeni yollar, köklü kararlar alabileceğini sevginin tercih etmek için uygun bir dönem olabilir. Kaygılardan daha çok hislere yönelmek ve duygularla hareket etmek günün gündemini oluşturabilir.  Bu da birçok kişinin sosyal bir gün geçirebileceğini, hatta kısa mesafeli yolculukların söz konusu olabileceğini işaret ediyor.  Gökyüzü anlık kararları desteklerken, dikkat dağınıklığı yaşayarak pot kırabileceğinizi de belirtiyor. Siz siz olun bugün uzun zamandır görmediğiniz kişilerle görüşürken, düşündükten sonra harekete geçmeyi aklınızın bir yerine not edin. Özellikle aile bağlarının ön planda olacağı bugün anneler gününün yanı sıra düğün, davet gibi organizasyonlarda birlikte hareket etmek, biraz yorucu olabilir. Çevremizdeki insanların ihtiyaçlarına kulak vermek son derece önemli olurken bir anda farklı sorumlulukları üstlenmek hatta maddi destek vermek zorunda kalabilirsiniz. Dinlenme fırsatı buluğunuzda unutmamanız gereken en önemli ayrıntıyı size bir kez daha hatırlatmak isterim, şans kapılarının sonuna kadar açıldığı mayıs ayında hayata verdiğiniz kadarından fazlasını alabilirsiniz.   Tabi iyilik yapan iyilik bulacak, uyanıklık yapanında da planları bozulacak. Yani gökyüzünün istisna tanıdığı kişiler yine emekçiler ve fedakârlar olacak.  Yeni projelerin, yeni aşkların, yeni evliliklerin sıkça konuşulacağı bugün aile kavramı bir kez daha gündeme gelip günün önem ve anlamını belirten resim kareleri ile dolup taşacak.

15 MAYIS

Astrogündem;  Haftanın ilk gününde yüreğinize su serpecek haberler alabilirsiniz. Merkür, Ay Düğümleri ile olumlu açı yapıyor. Yani hiç ummadığınız insanların yan yana geldiğini görebilir, bazı kişilerin çıkarları için neleri feda edebileceğini anlamakta güçlü çekebilirsiniz. Zihnimiz  olayları sorgularken karşılaşmaların bir sebebe hizmet ettiğini düşünebilirsiniz.  Bugünden itibaren karşınıza çıkacak olan tesedüflerin aslında yeni anlaşmalara hizmet ettiğini görecek, yaşadığınız esnekliğin iç dünyanıza iyi geldiğini hissedeceksiniz.  2017 yılının birçok duyguyu içinde barındıran ruhu yerini artık kazandıran, motive eden, geleceğe biraz daha odaklanacağımız bir sürece bırakacak. Çevremizdeki insanlardan beklentilerimiz azalırken, herkesin kendine olan güveni çok daha artacak. Çabalarının karşılığını alamadığını düşünen herkes aslında kazanmaya başladığını fark etmekle kalmayıp aynı zamanda bir süredir içinde barındırdığı endişelerden de kurtulduğunu fark edecek. Anlayacağınız iyi niyetini koruyup kollayan herkes hedeflerine bir adım da daha yaklaşmış olacak.

Özellikle bugünlerde gündeme gelecek bazı olaylar sadece Türkiye’yi yakından ilgilendirmeyecek olup dünyaca ünlü birçok sektörü de etkisi altına alacak. Son 1,5 yıldır kişisel markaları için kendilerine bir şey katamadığını düşünenlere de büyük umutlar aşılayacak bir gökyüzü etkisi var. Tabi bu günlerde iş kurmak isteyenlerin önüne farklı fırsatlar çıkarken,  planda olmayan  iş seyahatleri de gündeme gelebilir. Gökyüzü bu hafta hepimizin gündemine alışkanlıkları, yenilik yapma ihtiyacını, kariyerle ilgili keskin çıkışları getirirken birçok kişinin de yeni insanlarlar tanışabileceğini vurguluyor.  Tabi  dünyanın bir yerlerinde karışıklıkların da olabileceğini,  teknoloji ve hava yollarıyla ilgili tuhaf olaylar duyabileceğimizin de altını çiziyor.  Nihayetinde yaşadığımız zaman dilimi Neptünyen günlere  doğru akarken bazı şehirlerde de nem  oranının normalin üzerinde artabileceğini vurguluyor.

Astroduyuru:  Yarından itibaren kararlı, rahatına düşkün, kişiliğinden ödün vermeyen, kendi bildiği dışına çıkmayan özgür ruhlu insanların dönemi başlıyor. Eğer çevrenizde bu karakterde kişiler varsa, bir süreliğine  iletişiminizi fazla zorlamayın. Çünkü iletişim gezegeni Merkür hepimizi konfor alanlarına doğru yönlendirirken,  bugünlerde iş yoğunluğundan uzaklaşmak isteyebilirsiniz.  Eğer bu duyguları mevsim değişikliğine bağlıyorsanız, yanılıyorsunuz.

16 MAYIS

var.  Merkür  Boğa burcuna tekrar geçiş yapıyor. İletişim gezegeni Merkür herkesin kendine dönük tavırlarını bertaraf ederken, lükse düşkün insanların döneminin de başlayacağını vurguluyor. Bu dönemde bütçe planlamasını çok iyi yapamayan kişiler ay sonunda çok kazandım ancak kazandığımdan çok daha fazlasını harcadım gibi cümleler kurabilirler. Merkür – Boğa süreci harcamaları desteklerken aynı zamanda kazançları da destekleyecek. Aşırılığın da hakim olduğu gökyüzü her şeyi kontrol altında tutmanın faydasını da gösterecek. Eğer bu süreçte fazla kilo aldığınızı düşünüyorsanız kararlı davranıp diyetinizi gözlem altına alabilirsiniz. Ya da bırakmak istediğiniz bir alışkanlığınız var ise bu süreçte rahatlıkla bırakabilir, hatta bu konuyla kendinizi profesyonel yardım araştırmalarının içinde bile bulabilirsiniz.

Gün, hakkikatli ve çalışkan bir gün! Sebebi ise Ay, Güneş ile olumlu açı yaprken hizmet alanlarında güven ilişkileri dikkate alınacak  hatta birçok kişi ve kurum  hizmet sektörlerinde çok daha dikkatli hareket etmeye başlayacak. Bugüne kadar beklettiğiniz, bir türlü yapamadığınız evrak ve kayıt işiniz var ise bugün tüm bu işlerinizi organize etmek için uygun bir gün. Eğer uzun zamandır  almak istediğiniz bir gayrimenkul, çekmek istediğiniz bir kredi yada arabanızı değiştirme fikriniz var ise  bu haftayı mutlaka  değerlendirin diyor gökyüzü.

Kararlı, ısrarcı davranan bir çok inşaat firmasını da  bu günlerde popüler çıkışlarıyla  konuşabiliriz.  Emlak dünyasını hareket ettirecek olan Merkür, Güneş ve Boğa  seyri yazlık veya başka şehirde ev almak isteyenleri de  harekete geçirecek.  Bu süreçte bir çok kişinin evi ile ilgili mutlaka bir gündemi olurken, asla taşınmaz dediğiniz insanlar farklı bir semte taşınarak dikkat çekecek. Günün gündemin de bu kadar toprak temalı konu olunca doğa-toprak ilişkisinin de gündeme gelmesi an meselesi! Asla panik olmanızı istemem ancak Tropikal Adalar’da yaşanacak doğa olayları söz konusu olabilir.

17 MAYIS

Astrogündem: Bugün Ay’ın , Merkür’e kafa tutmasıyla biraz meşgul olacağız. Nasıl mı?  Gökyüzü duyduğumuz her şeye inanmamak gerektiğinin altını bir kez daha çizerken, bir anda basında ve sosyal medyada gündeme gelen videoları konuşmaya başlayabiliriz. Hatta olayların bir anda tırmanabileceğini söyleyen gezegenlerin seyri,  sivil toplum örgütlerinin açıklamalarıyla olayların nereye gittiğini anlamak için oldukça çaba sarf edeceğimizi bile vurguluyor. Günün sonunda kendimizi birilerinin fazla cesur çıkışlarını   tartışırken bulabiliriz. Gündem kendi içinde çıkışlarla başlarken, gündelik hayata bir çok  kişinin  ilişkisini konuşmaktan dedikodu masaları yorgun düşebilir. Eğer sizde renkli bir çevreye sahipseniz düzenli görüştüğünüz insanların çıkışlarını konuşabilir yada duyabilirsiniz. Bugünlerde ilişkilerin arka sokakları daha çok irdelenirken, boşanan çiftlerin çocuklarıyla ilgili konular da gündeme gelebilir.  Eğer ailenizde son zamanlarda işleri yüzünden evliliğinde problemi olan kişiler varsa bu süreçte iyileştiren fırsatlarla karşılaşabilirler. Haftanın ortasından geçerken Halsizim sözünü  gün içerisinde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.  Sebebi ise şansı yöneten Jüpter’in  geri hareketinin yanı sıra birde  Balık burcunda hareket eden Neptün’e kafa karışıklığı vermesi. Türkiye gündeminde ise bu kafa karışıklığı borsayı dalgalandırabilir. Özellikle  belli kuruluşların hisse senetlerinin düşmesine sebep olacak sansasyonel dedikodulara  veya olaylara şahitlik edebiliriz.  Bu iki gezegenin iletişimi daha önce 2016 yılının ekim ayında yaşanırken,  siber saldırılar  gündeme gelmişti. Bu da demektir ki ABD’nin ekim ayında yaşadığı siber saldırının benzeri bir kez daha yaşanabilir. Peki bu sefer nerede yaşanacak derseniz,  bunu da yaşayarak göreceğiz. 

Astrobilgi: Ay’ın Merkür ile yaptığı 90’lık açı herkesin üzerine gereksiz bir gerginlik vermekle beraber, aile bağlarını da zorlayan bir etkiye sahip. Düşüncelerimizi dile getirirken keskin bir üslup takınabilir, sosyal hayata uyum sağlama konusunda zorluk yaşayabiliriz. Alınganlığın ve hassasiyetin ön planda olduğu bir gün.

18 MAYIS

Astrogündem: Ay, Jüpiter 120’lığı meydana gelirken temelleri sağlam olan duygusal ilişkileri destekler nitelikte olacak. Herkes birlikteliğinde yaşanan sorunları halletmek yana olurken, kısa süreli ilişkilerde de evlilik kararları alınabilir. Özellikle gönül bağı sağlam olan ilişkiler ve evlilikler rahat bir sürece girerken, bu birlikteliklere karışmak isteyen üçüncü kişiler de kendi kendilerini bertaraf edebilirler. Gökyüzü kötü niyetli kişilere iyi bir ders vereceğini işaret ediyor. Nasıl mı derseniz, kendi isteklerini ve benliğini ön plana koyarak, çevresinde bulunan kimseyi önemsemeyen kişileri çok ağır sınavlara tabi tutarak. Gökyüzüznün vurgu yaptığı bir diğer nokta ise eski aşklara duyulan özlemin artabileceği yönünde. Kalbi karışık bireyler bu döngüde eski ve yeni aşk arasında kıyaslama yapmaya başlayabilir ve bu durumu birlikteliğine yansıtabilir. Aklı ile kalbini bir tutmayı başaranları büyük mutluluklar beklerken, aklının karışıklığı ile yanlış tercihler yapanlar da bedelini ödeyecekler.

Merhametin ve şefkatin baskın olacağı bugünlerde özellikle büyük isimlerin ve markaların sosyal sorumluluk projelerine şahit olabiliriz. Çevre veya gençlerle ilgili dünyaca söz sahibi sosyal sorumluluk vakıflarının tüm dünyayı ilgilendiren çalışmaları ortaya çıkabilir. İnanç ve din konulu tartışmalar gündeme gelirken, bu konuda uzmanlaşmış kişilerin açıklamaları dünyada çok fazla ses getirebilir. Maneviyatın her şeyden önemli olduğu günlerden geçerken Ay-Jüpiter 120’liği kutsal olan her şeyi ön plana çıkarmayı planlıyor. Eğer uzun zamandır huzursuzluk duyduğunuz ve nedenini bir türlü anlayamadığınız bir durum yaşıyorsanız bu süreçte kendinizi çok daha iyi hissedebilir, kendi içinize yönelmek isteyebilirsiniz.

19 MAYIS

Astrogündem: Güne güzelik gezegeni Venüs’ün şans gezgeni  Jüpiter’e meydan okumasıyla başlıyoruz. Bu da iki iyicil gezegenin birbirini şu an sevenlerden çok, geçmişte sevenlerin sıkıntıları olabileceğini işaret ediyor. Hedefe ise cemiyet hayatının önde gelen isimleri koyuyor. Özelikle topluma mal olmuş ailelerin evliliklerini, ilişkilerini  masaya yatarırken, boşanma ve  rekor tazminat davaları ile gündeme düşebilirler.  Tabi  bu da bir çok magazin kulusini harekete geçiririken,  gündelik hayatta herkesin diline düşebilecek, dudak uçuklatacak rakamların konuşulacağnı vurguluyor. Eğer Türkiye’nin önde gelen markalarından birinde çalışyorsanız, çalıştığınız firmanın bu günlerde basında özellikle magazinde sıkça yer almasına hazır olun.  Tabi gündem bunlarla da sınırlı kalmayacak Güneş Boğa burcunun son derecelerinde hareket ederken, birilerinin çıkışlarına yürek yemiş mübarek  sözünü hep birlikte söyleyeceğiz. Haftanın son iş günü bitmeyecek gibi görünürken, geçtiğimiz hafta futbolcuların özel hayatını deşifre eden gezegenlerin seyri bugünden itibaren ve hafta sonu sıkça konuşulacakların  arasında  yer alabilir. Bu arada gökyüzü önümüzdeki  günlerde transfer dünyasında da özel hayatlarıyla değerlendirilecek birçok futbolcu olacağını işaret ediyor.

Bugün akşam saatlerinde eğer bir organizasyona katılacaksanız dağınıklığınız başınızı ağrıtabilir. Sevdiğiniz, kişilerin özel gününe bugün yetişmekte zorlanabilir, trafikte hiç olmadık aksilikler yaşayabilirsiniz. Sabrınızın sınırları zorlanırken bugün ayrıca özel ve değerli eşyalarınıza dikkat etmenizi de öneririm.

20 MAYIS

Astrogündem: Güneş, Venüs ile 45’lık oluştururken göz önünde olan ilişkiler sorunlarını dışa yansıtıyor. Büyük aşkla başlayan evlilikler ya da anlaşmalar büyük nefretlerle bitebilir.  Peki ne oluyor insanlara da böyle oluyor ve  bir anda herkesin ilişkisini yerle yeksan ediyor. Gökyüzünün buna söyleyeceği bir söz var mı derseniz, evet var. Hemen size yıllar üzerinden yönlendirme yapmak isterim. Gökyüzünün en dönüştürücü, baş döndürücü gezegeni Uranüs 1981-1988 yılları arasında doğanların haritasında Yay burcunda hareket ediyor. Öyle ki astrolojiye 7 yılık döngüyü de bu gezegen katıyor. Peki Uranüs’ü Yay burcunda olanların neden bugüne kadar derdi yoktu da şimdi var derseniz, geçtiğimiz ay geri gitmeye başlayan Satürn bu yıllar arasında doğanların Uranüs’üne adeta meydan okuyor. Eğer sizde bu yıllar arasında doğduysanız dikkatli olmanızı öneririm. Hangi konuda diyecek olursanız hemen söyleyeyim. İlişkinizde veya uzun yıllardır çalıştığınız ortamda yenilik yapmak isteyebilir, yaşadığınız hayatı sorgulamaya başlayabilirsiniz. Verdiğiniz emeklerin karşılığını almadığınızı düşünebilir, hatta son zamanlarda yaşadığınız olayların içine nasıl dahil olduğunuzu anlayamayabilirsiniz. Belirtmek isterim ki bu günlerde ilişkilerin başını döndüren Uranüs’ü Yay burcunda olan ve bu 7 yıllık döngüde doğanlar ne yapmak istediklerini bilemeyebilirler. Öğretmen gezegen Satürn 1981-1988 yılları arasında doğanları zorlarken, Güneş yarından itibaren Satürn’ün karşısına geçmeye başlayacak. Bu yüzendir ki bu yıllarda doğanlar kalıplara sığmayan Uranüs gezegenine bu ara mukayyet olurlarsa hem pişman olacakları kararlar almazlar hem de sevdiklerini çok daha kaygılanmalarına sebep olurlar.

Bu yıllarda doğan ve bugünlerde ilişkisindeki tavırları sebebiyle birçok kişi tarafından büyüteç altına alınan ünlüler dünyasında ise 1984 doğumlu Aslı Enver’i , 1984 doğumlu Eser Yenenler’i ve 1987doğumlu Arda Turan’ ı yakından ilgilendiriyor. 1981-1988 yılları arasında doğan ünlülerin ilişkileri daha çok konuşulacak olup aynı zamanda işleri ile de ön planda olacaklar.

21 MAYIS

Astrogündem: Bugün gökyüzü bizi ruhsal yolculuğa çıkıyor.  Sebebi ise zihni yöneten Merkür, mücedele gezegeni Mars’a ayak bağı oluyor.  Bu durum da gündemde gençleri ilgilendiren haberler ve konuları işaret ediyor. Mücadele ve yarışın ön planda olacağı bugün tatlı çekişmelere şahit olabiliriz. Hızlı düşünmek yanlış kararların önünü açarken, mevcut sorunlarla ilgili de alternatif çözümler üretmemize yardımcı olacak. Özellikle her türlü ikili ilişkiyi merceği altına alan gökyüzü, iletişimde tüm yolları açarken açık ve net konuşmaların gerçekleşeceğini de vurguluyor. Zihinsel faaliyetlerin hızla akıp gideceği bugün yeni bir şeyler öğrenmek ve yeni bir aktiviteye başlamak için oldukça uygun.

Kaybettiğimizi sandığımız her şeyin aslında hala bizim olduğunu anlayacağımız günlerin başladığını işaret eden gökyüzü, herkese tecrübelerini hatırlatacak. Evet kaybediyoruz, yitiriyoruz isteyerek yahut istemeyerek. Acı çekiyoruz, kalbimiz daha önce hiç bu kadar kötü kırılmadı sanıyoruz, bu acı hiç geçmeyecekmiş gibi hissediyoruz ama işin aslı öyle değil. Bu dünyaya sınavlardan geçmek ve birilerinin sınavı olmak için geldik. Kayıplarımızın çetelesini tutarken kazançlarımızı unutursak mutsuzluk kaçınılmaz sonumuz olur. Her şey biz insanlar için. Her mutluluk, her acı, her iyilik, her kötülük. Bunlardan biri eksik olduğunda aslında biz eksik oluruz. Mükemmel dengeyi ayakta tutan tüm bu zıtlıklardır. Hepsine ihtiyacımız var ve tüm bu zıtlıkların da kendi içinde birbirine ihtiyacı var. Birini yaşamadan, tecrübe etmeden bir diğerinin kıymetini anlayamayız. Kabullenmek bu dünyadaki tek lüksümüz. Kabul etmek bir yetenektir, herkes bu ciddi işin altından kalkamaz, bunu başaramaz. Gökyüzü herkesi desteklerken siz başaranlardan olun, hayata devam edebilmeniz için önünüze sunulan bu fırsatı kaçırmayın.

Astrohaber: Güneş bugün itibariyle hava grubunun asli üyesi İkizler burcu takım yıldızında! İletişimde hızlı, teknolojide çok daha yaratıcı olacağımız günler başlıyor. Merak ve hayretin ortalıkta gezindiği bugünlerde fikirler çok çabuk değişebileceği gibi aynı zamanda kararsızlıkta kendini gösterebilir. Bu dönemde düşüncelerinin arkasında duranlar kazanacaklar. Peki, aşklar diyecek olursanız 2017 yılının yaz aylarında burçların aşk hayatına dair kıskançlıklarını, aşka dair risklerini ve nasıl tepkiler vereceklerini bir kez daha hatırlayalım diyerek yarından itibaren yeni yazı dizimde burçların özelliklerini anlattım.

22 MAYIS

Astrogündem: Haftanın ilk gününde Ay, Jüpiter ile karşıtlık yapıyor. Kadın haklarıyla ilgili hukuki kararlar gündemi uzunca bir süre etkisi altına alabilir. Birçok kişisel işinizi halletmek için kolları sıvayabilir, sabah saatlerinden itibaren kendinizi kurumsal yazışmaların içinde bulabilirsiniz. Çevrenizde alıngan kişiler varsa bugün biraz daha dikkatli olmanızı tavsiye ederim. Ay’ ın Koç burcundaki seyri telefon trafiğini yönetenin günü karlı kapatacağını söylüyor.

23 MAYIS

Astrogündem: Bugün Ay Mars ile mücadeleye giriyor.  Gün içerisinde Jüpiter’le de kuracağı iletişim ülkemizin bazı bölgelerinde sıcak gelişmelerin olabileceğini vurgularken ordu ve asker konulu haberler gündemi değiştirebilir.  Sosyal hayatlarda ise tempo artarken, telefon ve ödemelerle ilgili aksaklılar birçok kişiyi yakından ilgilendiriyor olacak.

24 MAYIS

Astrogündem: Haftanın ortasında kendinizi yorgun hissedebilir, iklim değişiklinden doğan alerjik konular birçok kişide gündeme gelebilir.  Toplumsa olaylarda ise korkuya odaklanan baştan kaybeder sözünü bir kez daha hatırlayabilir, 2017 yılında bir anda popüler olan kişilerin hazin hikayelerine şahitlik edebiliriz. Ay, Neptün kavuşumu duygusal tepkilerin yüksek olabileceğinin habercisi! Ayrıca Sağlık Bakanlığı’nın bugünden sonra yapacağı birçok düzenleme birilerini sevindirirken bazı ilaç firmalarını üzebilir.

25 MAYIS

Astrogündem: 2017 yılının ikinci yarısına doğru hazırlanırken gökyüzü birçok kurum ve kuruluşun yeni düzenlemelere gideceğini vurguluyor.  Bu da sektörde önde gelen firmaların hangisinin yükselmeye hangisinin düşüşe geçtiğini bugünden itibaren öğrenebileceğimizi vurguluyor.  Günün en önemli açısıysa, Venüs, Plüton 90’lığı. İlişkilerde manipülasyonu artırırken, yöneticiler arasında güç ilişkisini sorgulatabilir. Duymadıklarımızı duyacağımız günler başladı herkesin dikkatine!

26 MAYIS

Astrogündem; Dün gerçekleşen Yeniay’ ın etkilerini önümüzdeki 12 gün boyunca hissedeceğiz.  Mutluluğun tek yolu, paylaşmaktan geçer sloganıyla algılarımızda yer bulmaya çalışan, Yeniay aynı zamanda sabah saatlerinde şans gezegeni ile olumlu açı yapıyor. Dahası ilişkilerimize bereket, huzur samimi mesajlar verirken, toplumu yakından ilgilendiren konularında dozunu yükseltiyor. Beklenmedik istifalar günün en etkili olaylarından sadece bir olurken, kişisel hayatlarımızda başarı kelimesine daha fazla odaklanıyoruz. Bu gece başlayan Ramazan ayının hepimize sağlık ve bereket getirmesini dilerim.

27 MAYIS

Astrogündem: Dostluğu, sevgiyi, geleceği bir ekmekle bölüşenlerin gününe hoş geldiniz. Medyayı ve gazetecileri yakından ilgilendiren bugün, birçok kişi için bitmek bilmeyebilir. İletişim gezegeni Merkür’ün yaralarımızın temsilcisi Chiron ile 45’lik yapıyor olması da pişmiş aşa su katan konuşmalara şahitlik edeceğimizin habercisi.  Günün kârlı kapatanlar ise ekip ruhuna sahip olanlar olacak. Bugünden itibaren kalbinizi inançlarınızla besleyebilir, öfke ve dedikodudan uzak durarak ruhsal olarak da oruçta tutmayı deneyebilirsiniz.

28 MAYIS

Astorgündem; Haftanın son gününde gökyüzü kreatif işlerle uğraşanlara adeta ilham verirken, Merkür, Neptün ile 60’lığı ilişkileri toparlıyor.  Bugün mistik ve ruhsal konulara ilgi artarken dünyanın bir yerinde insanların psikolojisinin neler yaptırabileceğine şahitlik edeceğiz.  Eğer yaratıcı yönü yazmak olan biriyseniz bugünlerde kendinizden sıkça bahsettirebilirsiniz. Günün konuşulacak meslekleri arasındaysa yazarlar geliyor, dikkat edilmesi gereken konuysa beslenme. Emin olmadığınız yiyeceklerden bugün uzak durun.  

Astrolog Zeynep Turan

29.05.2017

Yazının her hakkı saklıdır.

 

 

Sayfa görüntülenme : 3324
100%
0%
0%
0%
0%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA