MART AYINDA NELER OLDU?

Mart ayını uğurlamaya hazırlanırken, bu ayın astroloji gündeminde neler var, gelin hep birlikte bakalım. Mart ayında sizin için hangi günler daha önemliydi? O gün gökyüzünde neler olmuş? Mart ayını gün gün okuyabilirsiniz.

1 Mart

Astro gündem: İlişkileri yakından ilgilendiren mart ayında Venüs Retro’sunun yansımalarını bir hayli konuşacağız. Gökyüzü, istemediğimiz birçok konuyu bir anda görmemizi sağlayacağını söylüyor. Hal böyle olunca 41 gün sürecek Venüs Retro’sunun mart ayında direk kalplerimize dokunması an meselesi… Yalnız kalpleri sevindirecek, ilişkileri bir dizi teste tabi tutacak bahar habercisi mart, kimin kaç yüzü var hepsini gösterecek!  Mart ayının gökyüzü teması merhametli insanları yakından ilgilendirirken, haklar, haklı olanlar, ortak çıkarlar, kariyer ve para, kişisel tercihler, estetik görünüm, diyet, spor gibi unsurlar öne çıkabilir. Dünyanın en önemli şirketlerinin, CEO’ları ya da patronları üzerine yapılan ticari oyunları basında sıkça okuyabiliriz!  Sosyal hayatın kabuk değiştirdiği bu döngü birçok alışkanlığın da bu ay masaya yatırabilir. Mart ayında burcunuzun en çok hangi duyguya bürüneceğini merak ediyorsanız, enleri açıklıyorum.

2 Mart

Astro gündem: Samimi duygular test edilebilir. Güneş, Neptün kavuşumu ahlaki ve estetik kavramlarını kutuplaştıracak. Samimi yaklaşımlar, sivil toplum ruhunu tetiklerken, mart ayının en baskın duygularını gündelik hayatta görebiliriz. Mars – Venüs - Uranüs işbirliği dünyanın birçok yerinde toplumsal hareketleri gündeme getirirken, dünya liderlerinin ringe indiğini düşünebilirsiniz. Uzaktan izlediğiniz kişilerin, hayatlarının çok yolunda gittiğini düşünüyorsanız, sıkı durun, aslında gördükleriniz sadece bir illüzyon. Onlar sizin görmek istediğiniz mutluluğu göstermek istiyorlar. Buz dağının görünen kısmı ise gecenizi, gündüzünüze katmaya yetiyor olabilir. Ancak hiç aklınızdan çıkarmayın, bilmedikleriniz düşündüğünüz gibi değil, rüya gibi hiç değil. Gerçekçi olmaya çalışın, kendi masalınız için harekete geçin! Hayatınızın başrol oyuncusu elbette siz olmalısınız. Peki, diğer rol kimin? Venüs retrosu göz kırparken, hoş geldin duyguların karmaşası diyeceğiz. Hazır mısınız?

3 Mart

Astro gündem: Büyük değişiklikler çoğu zaman küçük işaretlerle başlar. Jüpiter, Uranüs karşıtlığı ABD ile Trump mücadelesini, dünyanın derdi yapmaya hazırlanıyor. Daha sonrasında ise bağımsız duygular dalga dalga artabilir. Bu da demektir ki gezegenlerin seyri yeni bir başlangıcın haberciliğini yaparken, gündelik hayatımızda duyacaklarınızın tezatlığını tartışabiliriz. Mesela uzun zamandır düzenli görüştüğümüz kişilerin, aralarına sebepsiz bir mesafe girebilir. Herkesin farklı telden çaldığı bu döngüde aldatılmaları, gizili konuşmaları ve yılan hikâyesine dönen boşanmaları konuşacağımızı işaret ediyor. Kadınları, kadın kuruluşlarını yakından etkileyecek gökyüzü,  marjinal ilişiklerin de konuşabileceğini vurguluyor. Eğer çok yoğun çalışan biriyseniz, bugünlerde önünüze çok güzel fırsatlar çıkabilir. Bu fırsatları değerlendirmeden önce iyi düşünmenizi tavsiye ederim. Gökyüzü, risk almak için uygun bir zamanda olmadığımızı söylüyor.

4 Mart

Astro gündem: Sadece nasıl konuştuğun değil ne düşündüğün de önemli. Merkür, Neptün kavuşumu meydana gelirken, dikkat dağınıklığına işaret ediyor. Rüyalar ancak bir amaç varsa gerçeğe dönüşebileceğini vurgularken, özellikle bazı insanların hayatına yük olan konuları tamamen farklı bir boyuta taşıyor.  Bugün, anlaşamayan iki gezegenin kavuşması, ülkemizin dünya basınında konuşulacak bir durumla karşı karşıya bırakabilir.

İlişkilerinde abartılı ve taşkın davranışlarda bulunan magazin dünyasındaki hemen hemen her isim fazlasıyla dikkat çekebilir. Geçmişte kapanmamış konular tekrar alevlenecek. Bu kadar da olmaz dediğiniz olayların, kat be kat üstünün yaşandığını mayıs ayına kadar göreceğimiz bir sürece giriyoruz. Venüs Retro’su değişim için hareket ederken, bitmesi gerekeni de bitirecek bir etki yaratacak. Aslında bir süredir farkında olduğunuz ancak toz konduramadığınız her şey revizyondan geçerek, kendi içinizde yarattığınız pembe bulutlar dağılacak.

5 Mart

Astro gündem: Hayatı iyi yönünden bakarsan, sahip olduğun her şey değerlidir. Mars, Neptün 45’lığı sanat camiasında önemli isimleri bir araya getiriyor. Bugünlerde birilerine yardım etmek önemli olacak.

Sevenleri sınayacak, yalnızları sevindirecek döngü başlıyor!

2017 yılının en duygu yüklü ayına hoş geldiniz. İlişkileri yakından ilgilendiren bir dönem başlıyor. Bu dönemin öncülüğünü ise Venüs Retro’su yapacak.  Yaklaşık 41 gün sürecek Retro bu güne kadar görmek istemediğimiz birçok detayı bir anda görmemizi sağlayacak. Hal böyle olunca ilişkiler kırklanacak diyebilirsiniz.  Kalplerimize dokunacak, emek verdiğimiz alanları sorgulatacak, yaşadığımız alandan sıkılmamızı sağlayacak Retro, 2017 yılının en duygusal kararlarını da barındırıyor. Bu süreçte yalnızları sevindirecek ilişkiler, bir dizi teste tabi tutacak ve kimin kaç yüzü var göreceğiz. Merhametli ve duygusal insanlar, hiç beklemedikleri tepkilerle karşılaşırken, savunması yüksek karakterlerin sinir krizlerinize şahitlik edeceğiz. Sizin anlayacağınız, seveni, sevmeyeni yakından ilgilendiren bu döngü aslında ne kadar sevgiye ihtiyacımız olduğunu da görmemizi sağlayacak. Aşkın temsilcisi Venüs geri giderken,   aklınıza gelebilecek tüm ilişkilere kendi içinde yama işlevi görürken, alışkanlığa dönüşmüş ilişkileri de şöyle bir silkeleyecek. Mart ayının dert ayı olmasını istemiyorsanız, Venüs Retro’sunda estetik yaptırmayın.  Aynı zamanda sanatçıları, medyayı yakından ilgilendiren kanunlar, bu süreçte geçebilir.

Venüs retrosu, 2017 yılını 2017 yapacak olaylarla geliyor!

Venüs retrosunun, ilkbahar - yaz modası gibi kısa sürecek evlilikleri ve gündemden düşmeyen evlilik programlarının akıbetini belirleyeceğini göreceğiz.  Gökyüzü, ilişkilere güncelleme atarken, bazı dünya liderlerinin gönül ilişkilerini deşifre edecek. Bu döngüde kimlerin göründüğü gibi olmadığını da ortaya koyacak. Dizi tadındaki Venüs Retro’sunu seyrederken siz siz olun büyük laflar söylemeyin. Yer duymasa gök duyar unutmayın.

6 Mart

Astro gündem: Mars - Satürn 120’liği evlilere ateşten gömlek giydirirken, yüreklere şüphe düşürüyor. 2003 - 2004 yıllarında kurulan, ortaklı yapıya sahip kurum ve kuruluşların, global markaların üst düzey yöneticilerinin değişeceğini vurguluyor.  Bu hafta ani ani istifalar ve hukuksal sorunlar, çok konuşulacak!

7 Mart

Astro gündem: Tatlı dil en sert kalpleri bile yumuşatır. Güneş, Merkür kavuşumu, 2001 yılında kurulan birçok yapının revizyondan geçeceğini vurguluyor.  Aynı zamanda sanat ve edebiyatın eski günlerine dönebileceğinin de habercisi…  Şans gezegeni Jüpiter’in, bu döngüdeki geri hareketi bolluktan çok kaygıyı ve küçük ev kazalarını destekliyor. Aynı zamanda gizli kapaklı yaşanan ilişkilerin fotoğraflarla ifşa olması söz konusu!

8 Mart

Astro gündem: İnsan inandığı kadardır. Merkür, Plüton 60’lığı ile perde arkasında konuşulanlar sahnenin önüne taşınıyor. Cesur açıklamalar ve skandallar peşi sıra gelirken, eski liderler konuşulabilir. Gün, büyüklerin günü dedirtiyor! Dolar kurunun artış hızına, açıklama üstüne açıklama yapan siyasetçilerin kararlarına yetişemeyeceğimizi söylüyor gökyüzü konumları! 

9 Mart

Astro gündem: Hırsından gemileri yakarsın da sözünden dönmezsin! Güneş, Plüton 60’lığı komşu ülkelerin yaklaşımlarına yeni bir perspektif kazandırırken, tarihten gelen anlaşmalar, bugün çok konuşulur. Türkiye’nin önde gelen kulüplerinde istifalar bugünden itibaren çok konuşulabilir.  Estetik yaptırmayı düşünenlere bir süre ertelemelerini tavsiye ederim.

10 Mart

Astro gündem: Merkür, yaralarımızı gizleyen Chiron’la kavuşurken, asteroitlerde oluşan büyük üçgen,  2001’den bu yana popüler olan iş adamlarını, bu döngüde büyük sınavlara tabi olabileceğini vurguluyor.  Ayrıca Balık - Başak burcu ünlüleri açıklamaları ile dikkat çekerken, birçok ünlünün de evliliğinin konuşulacağını vurguluyor.  Eğer ailenizde minik üyeler varsa bu günlerde uyku problemleri çekebilir.

11 Mart

Astro gündem: Gördüğümüz, duyduğumuza düşmandır! Güneş - Jüpiter iletişimi siber saldırıların bugünden itibaren çok konuşulacağını işaret ediyor. Teknoloji, insan hayatını kolaylaştırırken, bir yandan büyük tehlikeler barındırdığını net bir şeklide göreceğiz. Akıl almaz olaylar duyabilir, akıl almaz belgelerin ifşa olmasıyla doğruları tekrar tartışabiliriz. Bu hafta sonu herkes için farklı duygularla dolu bir hafta sonu olabilir.

12 Mart

Astro gündem: Demir nemden, insan gamdan çürür! Başak burcunda gerçekleşecek Dolunay’a eşlik eden Merkür, Satürn ile sert açı kalıbı yapıyor. Bu da güvene dayalı ilişkileri zorlayacağını işaret ediyor. Sanayi ve hizmet sektöründe yapılan anlaşmalar veya grevler, dünya gündeminde çok uzun süre konuşulabilir. Venüs retrosu tüm hızıyla devam ederken,  felekler Türkiye’nin natal haritasına göre 1948 yılında kurulan tüm kurumların büyük sınava tabi olduğunu görmemizi sağlayacak. Bu Dolunay başka Dolunay bilginize!

13 Mart

Astro gündem: Sözden anlamayana ne kadar dil dökseniz boşuna… Ay, iletişim gezegeni Merkür ile tartışıyor. Sevdiğiniz, değer verdiğiniz kişilerle ortak bir noktada buluşmakta zorlanabilirsiniz. Dünya siyasetçilerini de yakından ilgilendiren döngüde, 1965 doğumlu Başak burcu Esad’ın, sağlığı ile gelişmeler gündemde yer alabilir.  

14 Mart

Astro gündem: Açlık kılıçtan bile keskindir… Jüpiter, Uranüs 180’lığı, 1946 kuruluşlu Suriye’nin kendi tarihini yeniden yazacağı bir döngüye işaret ediyor. Merkür, Koç burcunda hareket etmeye başlıyor. Bugünlerde sivri konuşmalar yapabilir, önemli kararlar alabiliriz. Gökyüzü, iletişimin hızlı ve sert Sözler sivri, iletişim hızla ilerliyor.

15 Mart

Astro gündem: Her şeyin yenisi dostun eskisi makbuldür. Güneş, Chrion ile kavuşum yaparken manevi uyanışı yükseltiyor, dinler arası diyalogları arttırıyor. Gerçek dostluğun önemi, vefasız kişilerin varlığıyla daha iyi anlaşılacak. Bu dünyada insan kazanmanın her şeyin ötesinde olduğunu daha iyi anlayacağımız günlerdeyiz.

16 Mart

Astro gündem: En kötü nefret akrabaların nefretidir. Ay, Jonu 60’lığı ilişkilerin toparlanması için “Aracı kurum ya da kişilere yer açın” dedirtebilir. Bugün karar mekanizmasında mantık ön planda yer alırken aile içi para ilişkileri konuşulacak. Uzun süredir sonuçlanamayan konularda bugün, krizler yaşanabilir.

17 Mart

Astro gündem: Dünyanın üstün zekâdan çok, vicdanlı kararlara ihtiyacı var. Ay, Neptün 60’lığı bunca zaman çalışıp, didinip kazanamayan insanların önündeki engelleri kaldırıyor. Kadın otorite figürleri için önemli bir gün olacak. Derli toplu hareket etmenin önemine vurgu yapan gökyüzü, sahneyi sözünün eri olan kişilere bırakacak.

18 Mart

Astro gündem: Üzüntüsü gerçek olmayanın, ağlaması gösterişli olur! Merkür - Venüs kavuşumu, ülkenin yakın komşuları ile zorlandığı bir güne işaret ediyor. Sevenlerin ise birbirine naz yaptığı günleri vurguluyor. Bir ilişki içindeyseniz, her konuyu ağırdan alıp, bekletmek isteyebilirsiniz. Ancak unutmayın, fazla naz âşık usandıracak!

19 Mart

Astro gündem: Kaçmak duygusal bir dürtü olabilir ama kaybetmek değil! Ay, Neptün 90’lığı yapıcı olmaya çalışırken, yanlış anlaşılmaların kaosa dönüşebileceğini işaret ediyor. Bir diğer yandan, sağduyu çağrısı yapan kişiler itibar kaybedebilir. Gök kubbe, olayları akılcı değerlendirmemiz gerektiğinin altını çiziyor.

20 Mart

Astro gündem: Mevsim uyanıyor! İlkbaharın ilk gününde, kendinizi ihmal etiğinizin düşünüyorsanız, bugün güzel bir liste yapmaya ne dersiniz? Güneş Koç burcunda hareket etmeye başlarken, ekinoks gücünü üstünüze çekin. Bugün yapacağınız listeyi uygulamanız için gökyüzünden büyük destek göreceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Hedeflerinizi büyütebilir, yüreğinizi yoran her türlü duygudan arınma kararı alabilirsiniz. Unutmayın, hedefler büyürken, yenilik kaçınılmaz olur. Sırf bu bakış acısını 10 gün korursanız, zihninizi gereksiz her türlü kaygıdan arındırabilirsiniz. Güneşin öncü burçta hareketi, diğer gezegenleri de tetiğe geçirecek.  Bu da ülkemizin natal haritasında özellikle ekonomideki açılımları ve para piyasalarını hareketlendirecek. Türkiye’nin dünyada konuşulmaya devam edeceğini vurguluyor gökyüzü! Eğer 2014 yılından gelen hukuksal problemleriniz varsa bu dönemde alınacak kararlar, dertlerinize deva olabilir. Gökyüzü ateşten gömlek giyerken, yeni başlayan ilişkilerin ayaklarını yerden kesmeye hazırlanıyor. Uzun süredir problemleri olanları da yüzleşmeye çağırıyor. Gökyüzü, bu dönemde diyet yapanlara destek olurken, estetikle ilgili konuları popüler alanlara taşıyor.

21 Mart

Astro gündem: Göğe direk, denize kapak olmaz. Ay, Venüs 90’lığı güven problemi olan ilişkilere dikkat uyarısı yapacak! Aynı zamanda insanların hırsları yüzünden nasıl yenilgiye düştüğünü apaçık gösterebilir. Dünya liderleri uranyumu konuşurken, magazinde evlilik programları yeniden gündeme gelebilir. Gökyüzünde oluşan büyük kare açı, İstanbul’un önde gelen tarihi yapılarının Avrupa basınında yer alacağını vurguluyor. Ayrıca bu konuda İngiltere’nin açıklamalarının dikkat çekeceğini işaret ediyor. Kısacası Jüpiter - Uranüs mücadelesine Güneş ve Venüs’ün de eşlik etmesi toplumları ve bireyleri yakından ilgilendiren günler olduğunu ve alınan kararların herkese bir şeklide iyi gelebileceğini gösterecek. Kişisel markaların sahipleri için talih kuşu niteliği taşıyan teklifler de söz konusu olacak. Birilerinin yüzleşebileceği birilerinin de sevineceği bugünlerde havanızın aniden değişmesine izin vermeyin. Baharın başlangıcına en güzel merhabanızla karşılık verin.

Bugün baharın ilk günlerini temsil eden Ekinoksu kutluyoruz. Yeni bir mevsim başlarken, kendinizi yenilemeye ne dersiniz?

22 Mart

Astro gündem: Büyük başın, büyük derdi olur. Merkür, Kuzey Ay Düğümü 45’liği teknoloji alt tabanlı dünya markalarının iç sorunlarını kamuoyuna taşıyabilir. Özelikle 2004 yılının şubat ayında kurulan facebook sosyal paylaşım sitesiyle ilgili iddialar, borsada değer kaybedebileceğini işaret ediyor. 1984 yılında doğan Boğa burcu Mark Zuckerberg, son dönemlerdeki yatırımlarına da gölge düşebilir. Dünya döndükçe kimilerini sevindirirken, kimilerinin ise unuttuğu, göz ardı ettiği konuları hatırlatıyor. Gökyüzünün bu dönemde göz hapsine aldığı konular, toplumları yakından ilgilendiriyor. Birçok ülkenin istihbaratlarıyla ilgili farklı iddialar, ülkelerin yönetimi tarafından farklı yaptırımlar almaya itebilir. Gökyüzü, kuruluşlara tekzip yayınlatacak yanlış anlamaların olabileceğini vurgularken, Güneşin öncü burçtaki ilk adımlarının da birçok yöneticiyi de yerinden oynatabileceğini belirtiyor. Özel kuruluşların üst düzey yöneticilerinin vereceği kararlar tüm çalışanları etkileyebilir.

23 Mart

Astro gündem: Kalbiyle bağlantısını kaybetmiş insana, ‘tecrübeli’ denir. Güneş, Ay Düğümü ilişkisi 2015 yılından bu yana otoritesini kaybetmiş siyasetçilerin çok konuşulacağını işaret ediyor. Siyasetçilerin farklı açıklamaları ve iddiaları gündemi bir hayli meşgul edecek gibi görünüyor.

24 Mart

Astro gündem: Herkesin yorulduğu yere han yapılmaz. Bir işi yapmakla yükümlü olan kişiye, bu işi dilediği zaman yapması, dilediği gibi yapması, istemediği zaman yapmaması hakkı tanınmaz. Merkür, Jüpiter’e muhalefet olurken fikirler dayatılabilir, planlar ise karambole girerken, yeni projeler kaldırılabilir. Bugünden itibaren ayrıntıların önemi artıyor! Baharın ilk günleri kimleri düşündürecek derseniz, başlangıç tarihlerine göre hangi dizilerin ve dizi oyuncularının gündemde olacağına bir bakalım.

25 Mart

Astro gündem: Sanat toplumdan gelir, topluma geri döner. Güneş - Venüs kavuşumu, ulus olarak sevineceğimiz gelişmeler olabileceğini vurguluyor. Ayrıca sanat camiasında popüler evlilikleri de mercek altına alıyor. Haliyle uzun zamandır basında yer alan kişiler, bu dönemde dikkat çeken açıklamalar yapacaklar. 

26 Mart

Astro gündem: Her büyük usta, sanatına kendi damgasını vurur. Merkür - Uranüs kavuşumu, Koç burcu etkisinde; politik arenada karalama kampanyalarına şahit olabileceğimizi vurguluyor. Dünya basını, havacılık ve ulaşım sektöründeki yeniliklere vurgu yapabilir. Ayrıca bu kavuşumun diğer bir işareti ise adaleti temsil eden Jüpiter’den destek alması. Bu da dinlerin ve devrimlerin tekrar gündeme gelebileceğini işaret ediyor. Dünya siyasetinde, tatil günü demeden yapılacak konuşmalar ve farklı din adamlarının eş zamanlı siyasi alt yapılı açıklamaları gündemimiz olabilir.

Bugün aksiliklere takılmak istemiyorsanız, enerjinizi yaşam alanınıza çevirin.  Evinizde uzun zamandır yapmayı düşündüğünüz değişiklikleri yapmak hem size hem aile üyelerinizle ilişkinize iyi gelebilir. Unutmayın, mart ayının ilk günlerinden bu yana huzursuz gökyüzü konumları fikirlerinizi aniden değiştirmeye hazırlanıyor.

27 Mart

Astro gündem: Haftanın ilk gününde konuşmaların hiçbir kalıba sığmayacağına tanıklık edebilirsiniz. Dünyanın baş döndürücü döngüsünden, gökyüzünde her gelenle iletişim kuran Uranüs sorumlu! Gezegenler Koç burcunda toplandıkça gündemimiz şişmeye devam edecek.  Bu da daha tedbirli davranmanız gerektiğine işaret ediyor. Gökyüzü, topluma mal olmuş kişilerin keskin bir tavır sergileyeceğini vurguluyor. 2012 yılından bu yana değişen teknolojinin yüzünü görebilir ve gündelik hayatlarımızı nasıl birbirine katacağına tanık olabiliriz. 

Eğer 25 Nisan’a kadar başınızın geçmişinizle ağrımasını istemiyorsanız, eski mail ve mesajlarınızı silip silmediğinizi kontrol edin. Büyük günlerden geçtiğimizi anlatmaya çalışan gökyüzünün asi gezegeni,  dünyanın sayılı teknoloji firmalarının büyük revizyonlardan geçeceğini belirtiyor. Aynı zamanda sistemle, insanın karşı karşıya kaldığını düşünebilirsiniz.   Mars, Neptün ile 60’lığının farklı bir köşede aktif olması, siyasi ve dini liderlerin açıklamalarıyla karşı karşıya kalabileceğini işaret ediyor. Gökyüzündeki adrenalin her geçen gün dozunu arttıra dursun, nisan ayını ateş topuna çevirmeyi hedefliyor. Eğer birilerine mesaj vermek istiyorsanız, bunu sosyal medya hesaplarını üzerinden yapmayın.  Bire bin katanların ağına takılabilir, günün sonunda üzülen siz olabilirsiniz. 

28 Mart

Astro gündem: Aşk gezegeni Venüs, kaderi yönlendiren Ay düğümleriyle iletişim kuruyor. Bu da klas ama bir o kadar keskin kişilerin günü olabileceğini vurguluyor. Gökyüzünün her gün anlatmak istediği farklı bir duygu olduğunu düşünürsek, mutlaka birilerine destek birilerine köstek olduğunu siz de göreceksiniz. Bugünlerde gökyüzünün mesajı hayat yaşla değil yaşadıklarınla ölçülür kıvamında akıyor. Mars’ın Boğa burcundaki heybetini hepimize göstermeyi hedefliyor. Örnek vermek gerekirse, eş zamanlı projeleriyle gündeme gelen Boğa burcu jönlerini hedef alıyor. Bu ünlülere gelecek olursak: Halit Ergenç, Cem Yılmaz, Özcan Deniz, Mehmet Günsür ve Ozan Güven. Bahsettiğim ünlüler, baharın desteğini üzerlerinde hissederken, savaş gezegeni Mars’ın hendeklerine takılabilirler. Bu da demektir ki kuracakları cümleler, yapacakları açıklamalar dikkat çekecek. Eğer sizin de çevrenizde Boğa burcu erkeği varsa bu günlerde fazla hassas olduklarını göz ardı etmeyin derim.

29 Mart

Astro gündem:

Dün Koç burcunda gerçekleşen Yeniay’ın etkileri meydanlara indi!

Gökyüzü, ateşten gömlek giyip cesareti fişeklerken, herkesin yaşamını etkileyeceğini vurguluyor. Koç burcunda Yeniay meydana gelirken gökyüzü oldukça hareketli ve hızını hiç kesmiyor. Güneş’in etkisini yanına alarak ideal olmaya çalışıyor. Zihnimizi temsil eden Merkür’ün Koç burcundaki ziyareti iletişimde sivri tutumları artırırken dönüştürücü gezegen Uranüs ile bağlantı kuruyor ve aynı zamanda Venüs’ün Koç burcunda Retro hareketi ile şahsına münhasır davranmaya devam ettireceğini vurguluyor. Bu döngüde kimler öfkeli, kimler çileden çıkıyor, kimler beklentilerini gerçekleştiremiyor bizlere gösterebilir. Mart ayının içimizi şişiren, volkan etkisi yaratan, büyük hesaplaşmaları oluşturan, dünyayı da bir yandan farklı bir psikolojiye getiren unsurlarını ortaya çıkartabilir.

Hiç olmadık, aklımızın köşesinden geçmeyen, abartılı diyeceğimiz olayları, kişileri dünya kamuoyunun gündemine getirebilir. Bir yandan da gökyüzünün bu kadar ateş odaklı bir etkide olması, öğreten Satürn’ün Yay burcundakini seyrini göz önünde bulundurursak, emek verenlerin kazanacağı da bir döngü. Aynı zamanda hayatı kolaylaştıran teknoloji sistemleri gibi konuların hepimizin gündemini aniden değiştirebileceğini vurguluyor. Tüm bu süreçte meraklı, hevesli, girişken, cesur bir sinerji taşıyabiliriz.

30 Mart

Astro gündem:

Venüs retrosu tam hız devam ederken, bahar geldi kapımızı çaldı. Ve yüreklerimizde karmaşa devam ediyor. Haliyle de bu durum olmazsa olmazımız ilişkilerimizi daha karmaşık bir hale getiriyor. Her insan bir diğeriyle bağ kurmak ister ama bu bağı kurmak düşünüldüğü kadar kolay mı? İki kişi birbirini sevdikten sonra samanlık seyran olur mu? Ya da gerçekten sevginin hakkını vererek yaşamak kolay mı…

İlişkimiz yolunda gitmediğinde kendimize sorduğumuz sorular, başkalarına da açılır. Ama döner dolaşır yine bizi bulur. Ben fedakârlık yaparken, neden o egosunu tatmin etmeye devam eder? Ben verebileceğimden fazlasını verirken, neden o alması gerekenden fazlasını almak ister? Ben onu tüm kusurlarıyla severken o neden beni değiştirmeye çalışır? Benim güvenim sonsuzken o neden şüpheye düşer?  Ben onu özgür bırakırken, o neden beni tutsak eder? Ben onun kararlarını sorgusuz desteklerken o neden bana köstek olur? Ben ona ‘’Seni her halde ve koşulda anlayacağım’’ derken o neden beni yargılar?’’  Ben duygusu beni yorarken, o neden ben olmaktan sadece birkaç dakika kurtulmaz? Tabii bu benler, biz olmayı ne kadar besler?

Bu ve muadili yüzlerce soru var aklımızda. İlişkimizi, kafamızda hayal ettiğimiz yere oturtamadığımız an ortaya çıkıyor bu sorular. Cevabı yok gibi düşünsek de aslında cevabın ne olduğunu ve ne yapmamız gerektiğini en iyi biz biliyoruz. Buna inanmanız, yeni bir hayatın da başlangıcı aslında.

31 Mart

Nisan gelmeden ne yapalım?

• Öncelikle mart ayında yarım kalmış işleriniz varsa hepsini bitirin.

• Kendinizi ihmal etiğinizi düşünüyorsanız, hemen bir liste oluşturun ve asla ertelemeden uygulayın.

•  Nisan ayının ilk günlerinde Merkür retrosuna maruz kalmak istemiyorsanız, eksik gördüğünüz teknoloji alt yapılı işlerinizi bitirin. Örneğin telefonunuzu değiştirmek istiyorsanız, bunu ya ayın ilk günlerinde ya da son günlerine bırakın.

• Eğer nisan ayında seyahate çıkacaksanız son kontrollerinizi bir daha yapın. Unutkanlık ve iptaller nisan ayının en popüler konuları arsına girecek.

• Sevdiklerinizde olsa fedakârlıklarınıza biraz ara verin, kendinize odaklanın.

• Yaşamınız için daha çok çaba sarf edin.

• Sizi dinlemeyenlere karşı sesinizi duyurmak için bağırmayın. Kendinizi boş yere yormayın, farklı yolları araştırın.

 

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır. 

29.03.2017

Sayfa görüntülenme : 17727
78%
11%
3%
3%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA