KUZEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN- GÜNEY AY DÜĞÜMÜ KOVA

KUZEY AY DÜĞÜMÜ ASLAN- GÜNEY AY DÜĞÜMÜ KOVA

Güney ay düğümü Kova burcu; geçmiş hayattan getirdiğiniz özellikleri ve bu özelliklerden neleri bırakmanız gerektiğini, manevi, ruhsal kazanımları anlatır.

Kuzey ay düğümü Aslan burcu ise; ilerleme, değişme ve gelişimi içinde barındıran geleceği anlatır. Kuzey ay düğümü Aslan ayrıca; toplum için mücadele, idealist olma, hoşgörülü olma, bireyselliği koruma, moderni takip etme, hak ve eşitliğe önem vermek, bilgi ve bilimin ışığında değişime açık olmak gibi özellikleri temsil eder.  

2018 yılında ay düğümlerinin tutulmalara eşlik edecek olması ise özelikle ay düğümleri Aslan- Kova aksında olanların, temmuz ağustos aylarında içsel bir yolculuğuna çıkacaklarını söylüyor. Birçok kişiye nazaran hayatları yolundayken kendilerini eksik hissetmelerine sebep olacak olan bu seyir,  hayatlarında bazı konuları sırf düzen yürüsün diye götürenleri deyim yerindeyse dürtecek.

Evlilikleri yakından etkileyecek

İlişkisi için kendimi yalnız hissediyorum, eskisi gibi değiliz, hiçbir şey değişmedi gibi sözleri söyleyenler bu ay düğümlerinin seyrinden çok ciddi etkilenecekler. Ay düğümlerinin dâhil olduğu tutulmalar ruhlara ateşten gömlek giydirecek. Kimileri evliliklerinde paylaşımın ve cinselliğin bittiğini fark ederken,  yalnız olanlar ise kendilerini büyük konuştukları ilişkilerin içinde bulabilirler.  Haziran ayının son günlerinden itibaren gökyüzü, yürekleri susuz çöllere düşürürken,  ruhlar sevgisizliğin ve tutuksuzluğun yokluğunu iyiden iyiye çekecek. Hatta öyle ki birbirimizi seviyorduk bize ne oldu diyenlere kısa metrajlı yabancılık çektirecek.

Önlemlerinizi alın!

Bazen ufak tefek bazen de radikal değişimleri yaşarken, bireyselleşme sürecinde, her bakımdan farklılıklarla öne çıkmak isteyebilirsiniz. İlk etapta, atacağınız bu adımda zorlanmanız gayet doğal bir süreç olarak karşınıza çıkacaktır. Çünkü geleceğinizi temsil eden Kuzey Ay düğümü Aslan ile bir şeyler yapmaya çalışırken; geçmişiniz olan Güney Ay düğümü Kova sizi sekteye uğratacak olabilir.  Aslan burcunun gösteriş, hayranlık ve beğenilme dürtüsüyle bocalayabilirsiniz. Yani ‘ben’ duygusundan kurtulup; akılcı bir şekilde geleceğinize sahip çıkmalısınız.  Yoksa narsisim en yoğun yaşadığınız yıl olarak hatırlarınızda yer alacaktır. Peki, en çok kim etkilenecek derseniz hartası ateş ağırlıklı olanlar etkilenecek derim. Yıl bazında ele almak gerekirse;  benim dediğim doğrudur bu bana nasıl yapılır diyen 1983 – 1984’lüler epey etkilenmiş olacak.  Çünkü hartaları ateş ağırlıklı olan, ateş aksında hareket eden ay düğümleri belki de 2017 yılından bu yana hayata kafa tutmak için ellerinden geleni yapıyordu.

Ay düğümlerinin etkilerini tanıyalım

Aslan burcunun kibrine düşüp, etrafınızdaki dayanışmaları, olayları, yapıları azımsamayın. Küçük dokunuşlarla da olsa topluma faydalı olabilecek işler yapabilirsiniz. Aslan burcunun egosunu da bir kenara bırakmalısınız. Elbette geçmişte insanların tüm fikirlerinize önem vermesi ruhunuzu okşuyordu. Okşuyordu fakat kendi fikirlerinizin dışındaki hiçbir fikri umursamıyordunuz. Artık; bireysellikle kolektif olmayı harmanlamanız gerekiyor.

Arkadaş seçiminde daha seçici olmanız gerekir. Sevmenin yanında ortak paydada buluşabileceğiniz, ideallerinize yakın kişileri seçmelisiniz. Kova burcu aynı zamanda yurt dışını temsil eder. Dolayısıyla yurtdışı ve yabancı kişilerle bağlantınızın olacağına işaret eder.  Kendi var oluşunuzu gerçekleştireceğiniz bir hayat sizi hedefinize götürecektir. Ve bu hedefleri gerçekleştirirken; geçmişten gelen; sezgi, içgüdü, cesaret gibi duyguların dışında akılcı, eleştirel ve objektif bir şekilde de yaklaşmalısınız.

Etme eyleme 2018

Kuzey Ay Düğümü Aslan, aşk konusunda oldukça tutkulu olmaya vurgu yapıyor. Hatta deli divane sevilmeyi ve egonuzun cilalanması da hoşunuza gittiğini fark ettiğiniz zamanlar olmuştur. Fakat Güney Ay Düğümü Kova; tutkunun yanında aklı ve karşılıklı özgürlük ve saygının olduğu bir ilişkinin sağlıklı olduğunu işaret ediyor.

Kariyerinizle ilgili seçimlerinizin çoğu; Güney Ay Düğümü Kova kaynaklıdır.  Bu meslekler; teknoloji, mimarlık, astronomi, kameramanlık gibi mesleklerdir.  Bazılarınızın içinde Kuzey Ay Düğümü Aslan’a uygun meslekler yatmaktadır. Gösterişi seven Aslan, aktörlük, sahne sanatçılığı, moda tasarımı, siyaset, yöneticilik gibi konulara yönelerek bu duygusunu daha da perçinlemek ister. Fakat ille de bu meslek tercihini yapmalısınız diye bir kural yok. Bu yüzden buna benzer meslekleri de tercih edebilirsiniz.

Tüm bunların yanında aslında dikkat etmeniz ve hayatınıza kanalize etmeniz gereken şey; geçmişinizle geleceğiniz arasında bir denge kurabilmeniz. İstediğiniz hayata engel oluşturabilecek tüm olumsuz özelliklerinizi törpüleyebilmeniz gerekir.  

Düğümlerin Belirtileri

Evliliği sorgulama

Güvensizlik

Kendine yabancılaşma

Katılaşma

İlişkilerde cinselliğin / tutkunun önemi

Meslek değiştirme

Kurumsaldan ayrılma

Ülke ve şehir değiştirme isteği

Çocuğunuz varsa eğitimini sorgulama

Gündelik hayata mesafe

 

 

 

 

Daha detaylı bilgi için aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

https://bit.ly/2I5vbZM

Astrolog Zeynep Turan

10.05.2018

Yazının her hakkı saklıdır.

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 20997
63%
18%
13%
2%
2%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA