KENDİNDEN VAZGEÇMEK

Kendinden Vazgeçmek

Bu yüzyılın çaresizliği saymakla bitmez. Ancak bir tanesi var ki neredeyse bu hastalığa kapılmayan yok aramızda. Ben olmanın gücünü unutmuş, nasıl olduğunun farkında dahi olmayan, mutluluğunu bir başkasının varlığına bağlayan, aşkını bir başkasının insafına, vicdanına teslim eden hatta kendi hayatını bir başkasının kaderine bağlayan insanlar… Kendimize neden bunu yaptığımızı dahi sorgulamadan yaşıyor hatta deyim yerindeyse nefes almaya çalışıyoruz.

Aşk, sevgi, umut, minnet…

Hepsi çok güzel duygular. Peki bizden daha değerli ya da güzel olabilirler mi? Biz olmasak bu duygular hayatta kalabilir mi? Tüm bu duygular ve daha fazlası için önce bizim ayakta durmamız gerekmez mi?

Ailemiz için kendimizden vazgeçiyoruz. Çocuğumuz için, işimiz için, dostlarımız için, sevdiğimiz kişi için kendimizden vazgeçiyoruz. Onlar olmasa ben de olmazdım diyoruz, peki siz olmadan onlar olur muydu, hiç düşündünüz mü?

Nedir kendinden vazgeçmek?

 • Önce bir başkasının mutluluğunu düşünmektir.
 • Başkasının yazgısına katılmaktır.
 • Kendimiz olmaktan vazgeçip, hayatta kaybetmektir.
 • İnsan kendi olduğu zaman o can anlam bulur, anlamını kaybetmektir.
 • Herkes özüne döner, her şey özüne döner. Özünü terk etmektir.
 • Bir başkasına dönüşmeye çalışan insan kendini kaybeder. Kendini kaybetmektir.
 • Her seçiş, bir vazgeçiştir. Karşındaki kişiye kendini adamak, yok olmaktır.
 • Sizi siz yapan özelliklerinden, zevklerinden mahrum kalmaktır.
 • Hayatından ayları, yılları, daha neleri neleri vermek ancak geri alamamaktır.
 • İçindeki insana ihanet etmektir.
 • Uğrunda kendin olmaktan vazgeçebileceğin birini tanımak, olduğun gibi sevilmemektir.
 • Sevgiyi yanlış anlamak, anlamlandıramamaktır.

Bir başkası için kendi olmaktan vazgeçmek, bir başkasını kendinden çok önemsemenin getirdiği bir gerçekliktir. Bunu gerçekliğe ulaştırmanın öznesi de ancak kişinin kendisidir. Siz kendinizi var eder, kendinizi ateşe atar gibi kimseye adamazsanız kendinizden de vazgeçmemiş olursunuz. Değerinizi bilin!

Astrolog Zeynep Turan

09.08.2018

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 29641
82%
6%
4%
2%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Nil Ülengin - 14-08-2018 08:54:42
Olağanüstü✌harfien katılıyorum
Sibel Oktaş - 15-08-2018 06:54:10
Zeynep Hanım sizi uzun zamandır takip ediyor yazılarınızı yorumlarınızı okuyor ve takdir ediyorum.Bu yazınız itiraf etmeliyim beni ziyadesiyle etkileyip düşünmeme sorgulamama ben ne yapıyorum neden kendimden vazgeçtim diye hem üzülmeme aynı zamanda aydınlanmama vesile oldu.Videolarınızı izlerken sanki can arkadaşım veya kardeşim konuşuyormuşcasına yazılarınızı ve yorumlarınızı okurken de iç sesimle konuşuyormuşcasına hissediyorum.Size canı yürekten teşekkür ederim.İyi ki varsınız.Başarılarınızın devamını dilerim.Sevgi ile kalın.
Meral gökmen - 15-08-2018 06:53:52
Iki geceler zeynep hanım anlattiginiz tüm duyguları yaşadım ve şuanda bir çıkmazın içindeyim lütfen bana yardım edin lütfen rica ediyorum.

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA