JÜPİTER VE EVLER

JÜPİTER VE EVLER

JÜPİTER

Yönettiği Burçlar: Yay, Balık
 
Cinsiyeti: Eril

Sembol: Madde

Gün: Perşembe

Yönelimleri: Genişleme, arttırma, bollaştırma

Temsil ettiği şeyler: Bolluk, bereket, şans, hoşgörü, barış, affedicilik, iyimserlik, umut,  zenginlik, kazanç sağlayan işler, ileri görüşlülük, bilgelik, dürüstlük, ahlak, inanç, din, hukuk ve kanunlar, eğitim.

Temsil ettiği kişiler: Hakimler, papazlar, kardinaller, avukatlar, eğitmenler, üniversite öğrencileri, tüccarlar, yabancılar, yayıncılar, din görevlileri

Olumlu: Mütevazı, asil, adil, yardımsever, paylaşımcı, onurlu, dindar, sohbetli, toleranslı, hayırsever işlerine koşturan, vefakar, güvenilir, zeki, sabırlı, bilge, cömert , arkadaşçıl, eğitimli

Olumsuz: Fanatik, vurdumduymaz, küçümseyen, anlayışsız, dinsel konularda yanlışa düşen, yanlıştan kurtulamayan, gereksiz işlerle uğraşan.

Bu gezegen yücelik, cömertlik, güleryüzlülük, dostluk, doğruluk, adalet gibi en yüksek değerleri temsil eder. Jüpiter aynı zamanda başkalarının hakkını korumak ve sıkıntıda olanlara yardımcı olmak gibi özellikler taşır. 

İnsan olgunluk yıllarından, yaşlılık yıllarına doğru Jüpiter’in koruması altındadır.

Olumlu parlak yüzü ve karanlık tarafı ile Jüpiter horoskop’da iki evi etkiler. Dokuzuncu ev felsefe, eğitim, din, uzun yolculuklar ve iletişim alanlarını kapsar. Fakat 12.ev de Jüpiter’in kontrolündedir. Ama burası gizli düşmanlar, doğaüstü güçler, kısıtlamalar, suç ve ceza eylemleri alanıdır. Ters bir etkilenme durumunda Jüpiter’in karanlık yüzünü düşünürsek, kumarbazlık, alkolizm ortaya çıkar. Akıllı bir kafada dogmatik etkiler göz çapar. Jüpiter karakteri en yararlı olarak dine yönelebilir ve hayırsever bir mizaç oluşturur.

Jüpiter’in kontrolünde olan vücut organları arasında kollar, damarlar, mide, karaciğer bulunur. Baba figürü Jüpiter’in kapsamındadır.


Temel Fonksiyonları
 
Gezegenlerin en büyüğü Jüpiter; neşe, bolluk, zenginlik yıldızı olarak bilinir. Temel fonksiyonu da zaten kendini genişletmektir. Örneğin iyi bir konumdaysa kişinin servetini büyütür, ya da kişiye büyük bir şifa gücü verebilir. Kazanç, bilgelik, inanç, adalet bu gezegenin erdemleri arasındadır. Bolluk gezegeni Jüpiter aynı zamanda diğer yıldızların en iyimseridir. Kişinin her konuda olumlu ve büyük düşünmesini sağlar.  Jüpiter’in etkilediği insanlar adil, insancıl, sempatik, nazik olduğu kadar yeri geldiğinde oldukça sivri dilli olabilirler. Vücutta karaciğer, hipofiz bezi, damarlar, kalça ve baldırları yöneten Jüpiter, yöneticisi olduğu Yay ve Balık burcunda tüm özelliklerini sergiler. Özellikle saf Jüpiter insanı olarak Yaylar gezegenlerinin yardımıyla bolluk ve bereket içinde yaşarlar. Fakat bu bolluk ya da zenginlik bazen ters de tepebilir. Kişiye çok fazla para hırsı verebildiği gibi, her şeyi genişletme özelliğinden dolayı kilo artışına da neden olabilir. 

Mitolojik hikâyesinde de sevecendir.

Jüpiter (Iuppiter),Tanrıların en güçlülerinden birisi olan Zeus ile denktir. Bir tanrı olan Atlas'a dünyayı taşıma görevini o vermiştir.( Ben ayrıca severim kendisini oğluşumun adı bulmama da yardımcı oldu.) Ayrıca Romalıların büyük bir sevgiyle taptıkları yüce tanrılarından biridir. Etrüks mitolojisinde ise Tinia olarak bilinir.


Jüpiter on iki evi geziyor...

Jüpiter haritanızda 1. Evde ise
İnsanlarla rahat ve kolay ilişki kurabilirsiniz. Bağımsız ve iyimser bir tabiatınız var. Tiyatrodan hoşlanırsınız. Pratik bir zekâya sahipsiniz. İyi yemek yemeyi ve iyi vakit geçirmeyi seven birisiniz. Ruhsal bir zenginliğiniz vardır. Seyahat etmek için hiçbir fırsatı kaçırmazsınız. Dürüst birisiniz. Çok samimi ikazlarınız bazen düşüncesizce olabilir.
 
Jüpiter haritanızda 2. Evde ise
Kendi başınıza başarmayı seversiniz. Genellikle para ile ilgili meselelerde kendinizi fazla sıkmaz ve rahat olursunuz. Yabancı ülkelere seyahat etmekten ve alışveriş yapmaktan hoşlanan birisiniz. Danışmanlık, yayıncılık, tiyatro, eğitim, spor veya din ile ilgili konularda çalışmanız mümkün. Cömertsiniz, büyük meblağlar harcamak için iyi bir gelir sahibi olmak istersiniz.
 
Jüpiter haritanızda 3. Evde ise
Bilgiyi seversiniz ve iyi bir konuşmacı olursunuz. Mekanik kabiliyetiniz ve sanatsal becerileriniz gelişmiştir. Haberleşme ile ilişkilisiniz. Aileniz için sorumluluk duyar ve onlara özen göstermekten hoşlanırsınız. Fiziksel olarak kaba bir görünümde olabilirsiniz.
 
Jüpiter haritanızda 4. Evde ise
Dine, eğitime ve kültürel takiplere önem verilerek yetiştirilmiş olabilirsiniz. Yabancı bir ülkede doğma veya annenizin ya da babanızın yabancı uyruklu olma ihtimali yüksektir. Evinizde birden çok lisan konuşulma ihtimali vardır.
 
Jüpiter haritanızda 5. Evde ise
Yaratıcılık için kuvvetli dürtüleriniz vardır. Toplumsal konumunuz iyi olmasına rağmen yanlış yaşama özlemi duyarsınız. Cömertsiniz. Risk almaktan hoşlanırsınız. İyi vakit geçirmekten hoşlanan, çocuklara ve hayvanlara karşı sıcaklık ve alaka duyan birisiniz. Olgunluk kazanmakta zorluk çeken eğlenceli bir tabiatınız vardır.
 
Jüpiter haritanızda 6. Evde ise
Rehberlik, avukatlık, öğretmenlik, yazarlık veya sanatçılık işlerini seversiniz. Bağımsızlığınıza olan düşkünlüğünüz kendi işinizi yapmanızı mümkün kılar. Eğer size nasihat edilmez ve kısıtlanmazsanız, özgürlüğünüze izin verilirse sizden mutlusu yoktur. Hayvanları seversiniz. Organizasyonsuzluk ve ihmalcilik, sonraya bırakma en belirgin özelliklerinizdir.
 
Jüpiter haritanızda 7. Evde ise
Evliliğiniz veya iş ortaklığınız bağımsızlık gerektirir. Evlilik yoluyla kişisel gelişim sağlayabilirsiniz. İş ortaklığınızın statüyü arttırmak için özellikle organize edilmiş olma ihtimali vardır. Eşinizin sizden beklentileri büyüktür. Büyük fikirleri ve büyük planları olabilir.
 
Jüpiter haritanızda 8. Evde ise
Beceri, kabiliyet, entelektüel başarı veya aile bağlarını iyi kullandığınız gibi maddi kaynaklarınızın tümünü kullanmaktan çekinmezsiniz. Fiziksel hastalık, finansal zorluk veya diğer başarısızlıklardan kurtulmak için gereken gücü eşinizden alabilirsiniz. 
 
Jüpiter haritanızda 9. Evde ise
Entelektüel meraklarınız vardır. Gazete veya magazinlerin okuyucusu veya yazarı ya da yayıncısı olabilirsiniz. Keskin bir zekânız var. İmalı veya kırıcı konuşabilirsiniz. Bilgiyi takdir eder fakat eğitiminizi devam ettirmek için çok tembel davranabilirsiniz. Hukuk, politika ve yabancı ülkelere seyahatlere ilginiz yüksektir.
 
Jüpiter haritanızda 10. Evde ise
Ne bildiğinizi veya ne yaptığınızı görmek için bulunduğunuz toplumun fikirlerine ihtiyaç duyarsınız. Direk olarak toplumu ilgilendiren işler veya meslekler seçebilirsiniz. Babanız ile kuvvetli ilişkileriniz olur. Mesleki terfileri alırken, sizden üsttekiler tarafından kısıtlanma ya da engellenme veya geciktirilmeye maruz kaldığınızı düşünebilirsiniz. 
 
Jüpiter haritanızda 11. Evde ise
Arkadaşlarınızı veya tanıdıklarınızı kişisel gelişiminiz için kullanabilirsiniz. Belirli kuruluşlarda bir kere görüşmüş bile olsanız, herkesi kendi arkadaşınızmış gibi düşünebilirsiniz. Mutlu olma kapasitesine sahipsiniz fakat her zaman daha fazlasını isteyebilirsiniz.
 
Jüpiter haritanızda 12. Evde ise
Hiçbir zaman kendi limitlerinizin ne olabileceğinin ve ne olmayacağının farkında değilsiniz. Yardım kaynaklarınız genellikle eşinizden gelebilir. Gizli konulara fazlaca meraklısınız. Önsezileriniz kuvvetlidir. Tiyatro, sanat ve dansa ilginiz vardır.   

Sayfa görüntülenme : 121724
66%
15%
5%
4%
4%
3%


YORUM YAP

Yorumlar

Burcin ravanoğlu - 15-08-2016 06:16:39
Merhabalar, öncelikle sizi çok beğenerek ve ilgiyle takip ediyorum, mümkünse bir sorum olacak size, jüpiterin kaçıncı evimde olduğunu nerden bulabilirim , doğum tarihim 07.08.1986 12:05 , çok teşekkürler
Sevda niyazi - 07-10-2017 06:12:19
Çok harika yazıyorsunuz zeynep hanım, zevkle okuyorum tabi anladığım kadarını anlayabiliyorum. 17.12.1977 gündüz 3 te doğmuşum evim hangisi? Teşekkür ederim

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA