İŞTE ZAMANIN KALİTESİ

İşte Zamanın Kalitesi….

Neler mi var? Ne yok ki….

Hiçbir şey belki ilk değil, yaşadığımız zamanın bir benzeri olmayacak. Tıpkı dünümüz gibi…

Hissedip dile getiremediğimiz bir duygu ile yazıma başlamak isterim. Gökyüzünün kendi içinde bir ahengi var ve hissettikleriniz doğru. Dili olsa da konuşsalar belki de kendi gezegen hareketlerinden mutsuz değiller. Mutsuz olan, mutlu olmaya çalışan, meraklı olan biziz. Neler oluyor, neden oluyor ve neler olacak soruları Astroloji’ nin bir bilim dalı olduğunu ve matematiksel yaklaşımını ortaya koydu. Şimdi gelin zamana akan bu gökyüzü hareketlerinin kalitesine ve yaşamlarımıza katmaya çalıştığı durumlara genel bir bakış atalım. İçimizi ısıtan bir yaz olacağı kesin ama gezegenlerin semada ki seyri yüreğimizi yine açık denizlere mi bırakacak?

Neler yaşadık, bizi daha neler bekliyor?

Uranüs; hepimize bir elmanın yarısı olduğumuzu gösterdi. Üzüntülerimiz de sevincimiz de ortaktı!  Kendisi değil miydi yılın başından beri Retro hareketini başlatan. Koç burcu gibi cesur bir burcun kalbinde 6 yıldır yolculuk yaparken tarihte az görülen kanlı Ay Tutulmalarına misafirlik yaptı.  Ahir ömrümüzde ne kadar cehalet, haksızlık varsa gösterdi. Bir de yetmiyormuş gibi teknolojinin yaşamlarımızdaki yeri birbirimize karşı tutkumuzu öldürdü!  Allah müstahakkını vermesin Uranüs! Kara gün dostu olacağına şu insanlığa daha da yavan yaşamayı öğrettin.

Tamam ilahi sistem de mükemmel!

Ama dünya bize kalacakmış gibi hissettirdin be Uranüs!

Uranüs’ün doğasında sorgulanmak yoktu, çünkü sorgulayan zaten oydu.  Sorgulanan ise aslında insanlığın elzem duygularıydı. Sahiplenilmeyi, güveni   bugünlerde görebilene aşk olsun.   Tabi teknoloji ile bizi yanıltmaya ve şaşırtmaya devam edeceğinden hiç şüpheniz olmasın. Günahlara teşvik eden Uranüs, 2018 yılının mayıs ayına kadar bize sanki dünyanın sahibiymiş gibi davranmaya devam ettirecek. Çevrenizde böyle tipler varsa Allah şimdiden kolaylık versin. En etkili gizli silahı ise genç bir ruhu temsil eden yöneticisi Mars olan öncü burcun hakimiyetinde olması. Gençler, genç girişimciler, yeni sosyal medya trendleri, ortaklıklar, gizli saklı yapılan hisse satışları gibi konuların hem tatlı yüzlerini hem de acı gerçeklerini ortaya dökmeye devam edecek.

Güneş ile kavuşum yapması da çabası!

Yüzümüze karşı bir şey söylemiyor ama gençlerimizi, ilişkilerimize sebat duygusunu köreltiyor. Tabi nerden çıktı bu gezegen bir de bu mu varmış dediğinizi duyar gibiyim.   Gökyüzünün kötü çocuğunu Merkür sanıyorsunuz. Yeter çektiğim diyenler hayat çektirmeden vermiyor diye bir hatırlatma yapmak isterim. Neyse damarınıza basmayayım ama yine de size Merkür’ün bile nisan, mayıs arasında Koç burcunda geri gittiğini hatırlatayım.  Huzursuz Uranüs’e 2017 yılının ilk günlerinden bu yana kimse huzur vermedi, o da lokmalarımızı boğazımıza dizdi. Öyle ki Venüs’ ün Koç burcundaki geri hareketi ardından Merkür’ün Boğa burcunda başlayıp Koç burcunda el ele verip Uranüs buluşmaları uyuyan yılanı uyandırmak gibi bir şey oldu.  

Kim tutar artık Uranüs’ ü!

Nisan ayından başlayıp sonlarına kadar bu ikiliyi bir arada göreceğiz. Sevinsek mi, üzülsek mi bilemiyorum. Ama kırılmaktan korkup en çok savunma yapacağımız bir dönem olduğunu da bilmenizi isterim. Seviyorsan söyle diyen Güneş’ e (Boğa seyrine) rağmen değişim hayatımızın önemli temalarından biri olacak.  

Uranüs’ün bekarı, evlisi yok 2017 yılında

Yazsam olmuyor, yazmasam hiç olmaz. Dünya değişiyor, planlarınızı ona göre yapın.  Duymayanların, görmeyenlerin bile anlayacağı kadar günlük hayatımıza inecek olayların habercisi olacak. Tabi burada aklınıza hemen Türkiye geliyor.  Durun etmeyin, hemen kötü düşünmeyin. Uranüs, göreceğimiz güzel günler olduğunu söylüyor. Uranüs bundan 84  yıl önce Koç burcundayken Ayasofya  müze olmuş. Demem o ki Uranüs Koç burcundan çıkıp gidene kadar Ayasofya kaderi bir daha yazılacak. İşte Türkiye’nin yeni gündemi bunlar olacak. Ama dünya restleşmeye devam edecek ve ABD çok üzülecek. Rusya ise çok üzecek. Kısacası Koç Uranüs yolculuğunda çok şey gördük çok şey görmeye devam edeceğiz.  Dünyayı birkaç kelimeyle turladıktan sonra yine gönüllerimize döneceğim.

Çok şaşıracağımız bilmenin sınırlarını zorlayacağımız tarih ise 20 Ekim 2017 olacak. Takvimler bu tarihi gösterdiğinde Güneş-Uranüs karşıtlığı yaşanacak ve tabi Jüpiter artık Uranüs’ü muhatap almayıp Akrep burcuna geçmiş olacak.  Anlatmadan edemeyeceğim, 2016 Ekim ayından bu yana Uranüs’ü kızdıran biraz da Jüpiter’in Terazi burcuna yolculuğuydu.  Zaten Terazilere şans bende nerede dedirtirken, tüm büyük kararları da ülkemizin natal haritası aldı. Çünkü Cumhuriyetimiz’ in natal haritasında da bolca Terazi burcu bulunmaktadır.  Bunu da bilmeyenlere ileteyim.  İşte bu döngüde gelenin, gidenin haddi hesabı olmadı, 2017 yılının sonuna kadar da olmayacak. Otorite, gelenek, topluma aykırı davranışlar artarken gerginlik de kaçınılmaz olabilir. İsyan duygusuyla birlikte teknoloji, internet, fikirler alıp başını gidebilir. Bu süreçte kazalara ve beklenmedik hastalıklara da dikkat etmemiz gerekebilir. Olumlu yanı da teknoloji, bilim, iletişim, yatırım, finans, yönetim konularında güzel başlangıçlar ve fırsatlar sunacak.

Acıyı sevmek olur mu?

Olurmuş Venüs-Uranüs çekişmesinde onu da öğrendik. Şimdi ise sarıp sarmalamaya hazırlanıyor. Venüs’ ün doğası gereği zevk ve rahat koşulları sunmaya heveslenen bir yapısı vardır. Ona dokunan yılan bin yıl, bir yıl, bir ay, bir gün ile feleğin çemberini görür. Mart ayından bu yana yangın yeri gibi yürekleri savurdu. Henüz düz seyrine girmeye başlamışken bazı şeyleri neden yaşadığımızı, neden ilişkimizin bittiğini, kimlerin gönül hırsızlığı yaptığını anladığımız zamanlardayız. Yani Venüs kendi seyrine girmeye hazırlanırken savunması ve dramları ile birlikte bize bir süreliğine daha bu şekilde eşlik edecek. Yıpranmış kalpler yeni oluşumlara ve maceralara açılmak için Venüs’ün Koç burcuna geçmesini değerlendirebilirler.

Araya bir not girmek istiyorum; böyle tatlı tatlı salınmaya devam edecek olan Venüs’ün bir ziyaretçisi olacak; Jüpiter. Aman aman, birbirlerine karşıtlık yapacakları için sosyal hayatlar ve hedefler belli bir kaliteye çıkabilir.  Kendimizi birer sosyal böcek gibi bir oraya bir buraya konarken bulabiliriz. Ancak Jüpiter’in Retro yaptığını hatırlatmak isterim. Uzun süreli aşklar kavga ile bitebilir. Bir uçak yolculuğunda hayatınızın aşkını da bulabilirsiniz. Ayrıca hem tutkusu bol hem de gürültüsü uzaktan duyulan sansasyonel durumlara neden olabilir.

Ah şu Merkür; Evrenin iletişim Bakanı!

Bir rahat durmadı hakikaten. 2016 Aralık ayında başladı, nisan ayında ikinci Retro’sunu gerçekleştirdi. 2017 Aralık ayına kadar da iki Retro daha gerçekleştirmeye hazırlanıyor. Mayıs ayının ilk günlerinde önce Boğa burcunda, şimdilerde Koç’ta geri hareketine son veriyor. Mayıs ayında sabit burç etkisinde finans, bütçe, yatırım, gayrimenkul, aile davaları, toprak ve yol konulu icraatları normal seyrine dönüştürecektir. Bir söyleyip bin söyletecek kadar kendinden bahsettirmeye de devam edeceğini gökyüzü işaret ediyor. Önce teknolojinin kalesine çomak soktu, şimdide sosyal alanlara, yatırımlara ve eğlence anlayışımıza müdahil olmaya hazırlanıyor.

Mars; ne oyunlar edeceği belli olmuyor.

Mars’ ın 2017 yılında kendini oldukça ağırdan satan bir sinerjisi var. Önce seyrine geriden başladı, sırasıyla Koç, Boğa ve şimdiler de İkizler burcuna geçmesiyle bahar ve yaz aylarının temposunu belirlemeye hazırlanıyor. Savaşçı, cesur ve atak bir ruha sahip olan Mars, iletişimi yöneten bir burçta kendine nefes arayacak. Bir gün, bir saat hatta hiç abartmıyorum birkaç dakika önce aldığımız kararların aksine hareket etmemizi sağlayacak. Hızlı, çabuk, telaşlı, kararlı, çocuksu, hevesli olmamıza neden olurken peşi sıra adrenalini yüksek dozda sosyal yaşamlar tatmamıza neden olabilir. Mayıs ayında hem Neptün ile hem de Satürn ile ayrı ayrı dönemlerde muhatap oluyor. Cesaret ve cazibe, entrika ve skandalları bir araya getirebilir. Sanat, yönetim, liderlik vasıfları olan kişilere geçmişten gelen ya da gizli saklı kalmış iç dünyalarına dair haberleri ile manşete taşıyabilir. Olumlu yanı ise potansiyeli olan görsel ve işitsel sanatçıları dünya markası haline getirebilir. Anlayacağınız, bir yandan seviyor bir yandan tokatlıyor.

Satürn; alamadık gitti şu diplomayı!

Öğreten, öğretmeye devam ederken sınayan Satürn, uzun bir süredir Yay burcunda seyrine devam ediyor. Nisan ayı itibariyle sıkılmış olmalı ki yaşamlarımızı biraz munzurca karıştırmaya başlıyor. Karmik rollerin şahına bir diyeceğimiz yok elbette ama bu kadar haraketli bir bahar ayı geçirmemize neden olanlardan biri de kendisidir. Zamanı merkez alması, geçmişte yaşadıklarımızı bugünlerde önümüze getirmeye hevesli olmasıdır. Gönül borçlarımızı ödemeye hazırlanan bu döngüde geleceğe yatırım yapmak için bize fırsatlarda sunacak. Öz disiplin, saygı, olgunluk, uyum konusunda derslerimizi bu dönem iyice çalışmamamız gerekebilir. Tahmin edemediğimiz yerlerden sorular bu dönem sık sık karşımıza gelebilir. Kafanızı dağıtan, sorumluluk sahibi olmamıza engel her ne varsa bu süreçte görüp, iyileştirmek için de şans verecek. Birileri bizi kısıtlıyorsa, nedenlerini öğrenmek için ideal zamanlar olabilir.

Ve Plüton; iç soruşturma başlasın…

20 Nisan’da sahneye çıkan toplumun ruhunu temsil eden Plüton 28 Eylül’ e kadar Retro halinde olacak. Kendisi Oğlak burcunda yerleşmesi ile 2017 yılına zaten bir damga vurmuştu. Hayatımızdaki engelleri aşmak için bize ideal bir yaz ayı sunuyor. Korkmayın, endişelenmeyin hemen, biraz değişime açık olan bu gökyüzü koşullarında biraz zorlanabiliriz. Maddi ve manevi şartlarımız adına sınırlamalardan ve kayıp ihtimalinden ürkebiliriz. Rüyalar, geçmişten gelen rahatsızlıklar, kronik bağımlılıklar hep bu korku efekti ile mücadele etmek istediğimiz içsel nedenlere dönüşebilir. Kim bizi manipüle ediyor, kim iyi niyetimizden faydalanıyor gibi soruların da cevapları ile karşılaşmamız mümkün. Olumlu yani ise sezgilerimizi doğru kullanabilirsek şuna buna karışmadan başarı ve sosyal birlik tarafımız kazanç oluşturmamızı sağlayabilir.   

 2017 yılının gökyüzü oyunlarını size bir çırpıda anlatmaya çalıştım.  Sizi siz olun dünya bu yıl hızla dönerken hayatınızdan kimsenin çalmasına asla izin vermeyin. Yaşadıklarımızın hepsinin bir sebebi olduğunu unutmayın. Geçmişe kürek çekmek istemeyen gök kubbe size yarınlara bakmanız için elinden geleni yapıyor. Bu durumu bazen engel bazen destek olarak görün.

Sevgilerimle…

Zeynep Turan

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

19-04-2017

 

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 50773
74%
9%
7%
5%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Hayriye sartin - 12-05-2017 06:17:42
Agziniza saglik zeynep hanim cok guzel bir yazi olmus basak burcuna gun ne zaman dönecek sansimiz ne zaman donecek hayat bize hic guzel gitmiyor ne yazikki

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA