İLİŞKİLERİ ZORA SOKAN ALIŞKANLIKLAR

İLİŞKİLERİ ZORA SOKAN ALIŞKANLIKLAR

Kadın ya da erkek fark etmez, hoşunuza gitmeyen bir konuyu konuşmaktan kaçınır ya da en ufak bir kavga da kullanmak için kendinize saklamayı tercih ederseniz ortada büyük bir sorun var demektir. Eğer bu durumu kendinize bir silah olarak saklayıp kullanmayı alışkanlık haline getirdiyseniz sorun çıkması kaçınılmaz olacaktır. Sevginize en son yapacağınız hamleyi ilk anda da yaparak ilişkide yaraya dönüşecek ön yargılı davranışlara kadar sürükleyen durumları oluşturur.  İsteklerimizin tersine davranma şekli en sık yapılan hatalardan biridir. Yoğun duygular birçok insanda baş edilmesi zor bir durum yaratabiliyor. Herkes aşkla bir anda baş edemeyeceği gibi bir anda adapte olacağı anlamına da gelmez.    İnsanlar genelde duyguların yoğunluğu cesaret yüklenip hiç yapmayacağı hareketleri bile sergiledikleri olur. Hatta birçok insan yaşamında, giyiminde, görünüşünde gözle görülür değişiklikleri bu süreçte yapar.  Çok az insan ise tam tersi tepkiler verir.  Örneğin; motive olacağı yerde farklı kaygılara kapılıp ilişkiyi ilk günden sıradanlaştırmak gibi… Bu noktada sevdiğinizi çok iyi gözlemlemeniz gerekir.  Geçmişin mi izlerini taşıyor yoksa hissettiklerini yanlış mı ifade ediyor? Bu durum sizin ustalığınıza kalmış.

Her şeyi paylaşmayı göze aldığınız kişiye karşı aşırı alıngan ve hassas davranmanız birlikteliğiniz için içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Ona alıngan olmayacağım da kime olacağım gibi bir anlayış aslında size en yakın olan kişiyi uzaklaştırmanıza ve sizinle konuşmamasına sebep olacaktır.

  • Her ne kadar ortak bir yaşama adım atmış olsanız da birbirinizden farklı olduğunuzu kabullenmemek ve onu da kendiniz gibi görmek sorun çıkmasına neden olacaktır. Sizin rahatsız olduğunuz herhangi bir konuyla ilgili olarak rahatsız olmak zorunda değil ancak burada küçük bir nokta var, sizi rahatsız edecek davranışlardan kaçınmaya özen göstermeli. Vazgeçilemeyen alışkanlıklar da bir ilişkinin ana sorunlarından biridir.
  • Geçmişte halledildiği düşünülen bir konunun tekrar tekrar, her kavgada gündeme gelmesi ve aynı sorunun baştan yaşanması durumunun alışkanlık haline getirilmesi ilişkinin ileri gitmesini engelleyici unsurdur.
  • Gerçekleştirilmesi çok kolay olay bir işi birlikte olduğunuz kişinin yapacağını bilseniz dahi ısrarla anlatmaya çalışmanız itici duracaktır. Nasıl yapılacağını biliyorsa yapmasına izin vermelisiniz. Hiç kimse kendisine çocuk gibi davranılmasından hoşlanmaz.
  • Sevdiğiniz kişiden özür dilemek konusunda çekinmemelisiniz. Hiç kimseden özür dilemem prensibini edinmiş olsanız dahi birlikte olduğunuz kişiden özür dilemek size bir şey kaybettirmeyecektir.
  • Aman sorun çıkmasın diye sürekli karşınızdaki kişiyi onaylamanız bir süre sonra sıkıcı olmaya ve birliktelikteki heyecanı yok etmeye başlar.
  • Birlikte olduğunuz kişiyi dinlememek, sürekli ben bilirim havasını yaratmak ve bunu bir alışkanlık haline getirmek hem saygısızlığı hem de değersizleştirmeyi beraberinde getirir. Dikkat!
  • Bir ilişkiniz olmadan önce bağımsızdınız ama artık bir birlikteliğiniz var. Tabi ki kendi sosyal alanlarınız olacaktır ancak bu bağımsızlık hissini törpüleyemediğiniz sürece kaçınılmaz son sizi bulacaktır.

Birlikte olduğunuz kişinin aslında sizin bir yansımanız olduğunu ve ayna görevi gördüğünü unutmayın.

Astrolog Zeynep Turan

Sayfa görüntülenme : 32221
74%
13%
4%
3%
2%
1%

Anket

YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA