İLİŞKİDE KADINLARIN YAPTIKLARI HATALAR

İLİŞKİDE KADINLARIN YAPTIKLARI HATALAR

 

 

MASUM DEĞİLİZ HİÇBİRİMİZ!

 

Kadınlar için her zaman düşünülecek bir detay mutlaka vardır. İlişkisi olmasa “karşıma neden istediğim gibi biri çıkmıyor?” denir; ilişki başladığında ise kafalarındaki sorulardan uzunca bir liste oluşturulabilir. Erkekler, hemen kendisini melek sanmasın. Kadınları anlamak evet, kolay değildir. Ama aslında kısa bir tanımlama ile duyguyla aklı birleştirecek birini isterler.

 

Mevcut bir ilişki sürdürmek bazen çok yıpratıcıdır. Sürekli açık yara ile oynamaya benzer. Bazen ters giden bir şeyler vardır. Neden olduğunu ve ne zaman başladığını çok iyi bilirsiniz ama susar beklersiniz. Kadınlar değer gösterilmesini ister. Yok sayıldığını hissettiği anda şaşırtan tepkilerde verebilir. 

 

En büyük hata belki de kendine güvensizliktir. Kendine güvenmeyen bir kadın, hayatındaki erkeğin hayatını sorgulamaya başlayacaktır. Kaybetme korkusu içinde bir yerlerde onu huzursuz eder, hatta içi içini yer. Kafasında sürekli dolanıp duran, bastıramadığı endişeler büyüdüğünde, huzursuzlukların başlangıç ateşini vermiş olacaktır. Güven duygusu, ilişkinin temelini oluşturur. Siz sağlam bir temel kurmadığınız sürece istediğiniz kadar üstünü sağlamlaştırmaya çalışın; ilişki bir yerde çatlak verecektir.

 

 

Ateş grubundan Koç, Aslan, Yay burçları erkeklerin dış görünümlerine, davranışlarına dikkat ederler. 

 

Önce insanın içi güzel olsun derler ya hani, evet büyük bir yalan! Genellikle insanlar önce dış görünüşe bakar, sonrasında karakteri ağır basar. Tabii bu durumu abartan insanlar yok mudur, elbette var. Kişiliğinden ziyade, karşısındaki erkeğin dış görünüşüne dikkat eden burçlar ise genellikle ateş grubundan çıkar. Cesur ve korkusuz ateş grupları ilişkilerinde de atak ve cesur davranırlar. Karşısındaki insan iyi mi, kötü mü onlar için ikinci plandadır. Eğer fiziksel olarak hoşlarına gitmişse, ilişkiyi başlatırlar. Diğer her şey ise detaydır. Baktı karakterleri birbirine çok zıt, uzatmadan ilişkiye nokta koymasını da bilirler ve arkalarına bakmazlar.

 

Tavsiye; Sadece bakış açınızın bunun üzerine kurulu olduğunu düşünmüyoruz tabii ki de. Estetik kadar, karakter de sizin için önemlidir. Fakat şunu da kabul edin; gösterişli, bakımlı, fiziksel olarak size çekici gelen bir erkekle karşılaştığınızda başka hiçbir şeye dikkat etmiyorsunuz. Ama sadece dürtülerinizin peşinden gitmeniz ne kadar sağlıklı? Kısa süreli ilişkilerden siz de sıkılmadınız mı? Tamam, karşınızdaki erkek çok yakışıklı olabilir, ama önce onu tanımaya çalışıp, ondan sonra ilişkiye başlarsanız hem daha huzurlu hem de uzun süreli ilişkiler kurarsınız.  

 

 

 

Toprak grubunun üyelerinden; Boğa, Başak ve Oğlak burçları için beklentiler her zaman yüksektir.

 

İnsanız sonuçta, ister istemez hayattan birçok beklentimiz var. Bazen başkasında olan hoşumuza gidiyor, kendimizde de olsun istiyoruz; bazen sevdiğimiz insandan, ailemizden, yöneticimizden kısacası etkileşimde olduğumuz kişilerden bir şeyler bekliyoruz. Fakat bazen beklentilerimizin dozunu ayarlayamayıp, fazlasını istiyoruz. Sonuç ise hayal kırıklığı… Bu hataya düşen burçlar ise genellikle toprak grupları oluyor. Mükemmeliyetçi yapıları onların azla yetinmesine olanak sağlamaz. Bu burçlar için her zaman mükemmele yakını vardır. 

 

Tavsiye; Hayatınızdaki erkeğe fazla sorumluluk yüklemek ve bitmek bilmeyen istekler büyük bir hatadır. Bu isteklerinizin karşılanmadığını gördüğünüzde ise karşınızdaki erkeğin vay haline! Hemen ilişkinizde sorun olduğunuzu düşünüp, karşı tarafı suçlamaya başlayacaksınız. Sizin talepleriniz olduğu kadar ilişkide olduğunuz insanın da taleplerini göz ardı etmeyin. Siz ne kadar mükemmelsiniz bunu düşündünüz mü?

 

 

Her şeye bir bahane bulan, şikayetçi özellikleri ağır basan hava grubundan; İkizler, Terazi ve Kova... 

 

Küçük detayları büyütmek, pire için yorgan yakmak gibi algılanabilir. Hava grubundaki burçlar, iletişim yönünden yetenekli oldukları için midir bilinmez ama aynı konu üzerinden, sıkılmadan saatlerce konuşabilirler. En kötüsü de, önemsiz bir şeye kızıp, daha büyük sorunlara yol açtıklarının farkına bile varmazlar.

 

Tavsiye; Aynı sorunları, temcit pilavı gibi ısıtıp ısıtıp masaya koymak ne kadar sağlıklı bir davranış sizce?  Karşınızdakinin üstüne gitmek, anlaması için baskı yapmak olumluya giden havayı bile birden değiştirmeye yetecektir. Hiç kimse, memnum edilmesi zor; sürekli yakınan kadınlardan hoşlandığını söyleyemez. Erkekler için de bu yapıdaki kadınlar, her zaman itici gelmiştir. Bu özelliğinizin baskın olduğunu düşünüyorsanız, acil olarak ilişkiniz için bir şey yapmadan önce kendiniz için bir şey yapın ve sivri yönlerinizi törpüleyin.

 

 

Su grubundan Yengeç, Akrep, Balık burçları, ilişkisinde bağlandığında sınır tanımaz. 

 

İlişkilerde genellikle “bağlanma sorunu” oldukça tartışılan bir mevzudur; fakat “fazla bağlanma” da en az onun kadar ciddi bir sorun olarak görülmelidir. Kişi bazen kendinden ödün verir, kişiliğini karşı tarafın yaşamında eritir; adeta onunla “bir” olur. Evet, birlikte olduğun insanla ayrı gayrı takılmak çok da sağlıklı bir şey değil; ama fazlası da zarar… İşte bu tarz yanlışlara genellikle su grupları tarafından sıklıkla düşülür. 

 

Tavsiye; Siz su gruplarının belki de en büyük yanılgısı budur; karşı tarafa gereğinden fazla değer vermek… Ama sizi ne kadar uyarsalar da, siz bunun farkında olmayacaksınızdır. Karşınızdan size değer verilip verilmediğini sorgulamanız gerektiğini belirtmiyoruz. En azından durup, ilişkiniz nereye gidiyor ona bir bakın. Yaptıklarınızın yanında, karşınızdaki insan sizin için neler yapıyor gözlemlemelisiniz. Bir ilişkide iki tarafında fedakarlık yapması gerekir. Aksi takdir de kendinizden ödün vererek en büyük kötülüğü kendinize yaparsınız.

 

 

Astrolog ZEYNEP TURAN

 

 

Sayfa görüntülenme : 20076
60%
15%
10%
7%
5%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA