HANGİ ELEMENTİN BURCUSUN?

             HANGİ ELEMENTİN BURCUSUN?

 Elementinin senin ruhundaki derinliğin niteliği temsil etiğini biliyor muydun?

Burçlar; ateş, toprak, hava ve su olmak üzere dört gruba ayrılır. Ve her element grubunda üç burç yer alır.  Elementlerin karakteristik özelliklerini bilmen hem kendini ve karşındakini daha kolay anlamanı sağlayacak, hem de onun asla ne yapamayacağını öğreneceksin.  Peki, birinin elinden gelmeyeni öğrenmek ne işimize mi yarar? Elinde olmadan söz verse de ya da o anki duyguları ile yapamayacağı kararları alsa da günün sonunda fikri muhakkak değişecektir.  Hadi, şimdi teker teker elementlerin özelliklerine burçlarına göre bakalım. Eğer kendi haritanda neyin olmadığını biliyorsan, örneğin ateş yok ise o elementin yokluğu ile hep sınanabilir ya da hayatın o konulara gelip takılabilir unutma.

Örneğin toprak burcuysan veya toprak burcu bir haritaya sahipsen bu; her girdiğin ortamda kök salmak istemez, kolay kolay bir şeyi bozamaz ve mutlaka birilerinin hayatına yaslanmasına izin verirsin demektir. 

ATEŞ GRUBU

Bu gurubun burçları: Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş grubu burçları; güçlü, yaratıcı, enerjik ve hevesli bir yapıya sahiplerdir. Özgün fikirler ve ürünler ortaya koyma konusunda oldukça ustalardır. Dostluklara, vefaya çok önem verirler. Yardıma ihtiyacı olanlara sırt çevirmez ve arkadaşlarını kolay kolay yarı yolda bırakmazlar. Liderliklerine bir de karizmaları ve içtenlikleri eklenince, onlarla tanışmak istememek neredeyse imkânsızdır. Tabiri caizse onlar dünyada farklılıkların hâkim olduğunu bilirler. Ve bu yüzden dünyaya daha geniş bir pencereden, her şeyi başaracaklarına içten içe inandıkları bir güvenle bakarlar. Bireysel hareket etmeyi severler ve nerede olurlarsa olsunlar özgürlüklerini korumak isterler.  Tüm bunların yanında; yüksek egoları hep daha fazlasını istemelerine neden olabilir. Kolay öfkelenebilirler ama öfkeleri saman alevi gibidir; çabucak sakinleşirler. Birçok şeye karşı heves duyarlar. Öyle ki neyi tam olarak istediklerine de karar veremeyebilirler. Hareketli bir yapıya sahip olmalarından dolayı, seyahat etmek çoğunlukla onlar için tutku haline gelebilir. Üstelik bu seyahatler, dünyayı ve dünyadaki insanları keşfetmelerini sağlıyorsa değmeyin keyiflerine.  Unutma ki bir ateş burcu birçok konuyu anında çözmek isteyen gözü kara cesur bir yapıya sahiptir.

TOPRAK GRUBU

Bu grubun burçları: Boğa, Başak ve Oğlak’tır. Toprak grubu burçları; ‘güven’ kelimesini, prensip haline getirecek kadar önceliğe alırlar.  Kendilerini oldukça önemserler. Fakat sevdiklerini de ihmal etmezler. Sevdiklerinin hayatlarına küçük dokunuşlar yaparak, kolaylaştırmaya çalışırlar. İyi bir gözlemci olmalarının yanında, olaylara farklı bakış açılarıyla ve sağlam bir analiz yeteneğiyle yaklaşmaları, onları, akıl almak için aranılan kişiler haline getirir. Manevi değerlere oldukça bağlıdırlar. Hayata karşı, ne olur ne olmaz duygusuyla bir B planı yapmaları onlar için gayet doğal ve garantilidir. Mücadelenin hayatın bir parçası olduğunu bilirler. Bu yüzden çalışmaktan şikâyet etmezler. Çıkara dayalı olmayan dostlukları ve ilişkileri olsun istemeleri, daha seçici olmalarına neden olabilir. Kendi küçük dünyalarında, kendi alışkanlıklarıyla baş başa yaşamak ister ve düzenlerinin bozulmamasına gayret ederler. Fakat bu yüzden kendilerinin dışında gerçekleşen ve engel olamayacakları şeyler; psikolojilerini çok çabuk etkileyebilir. Sağlıklı olmak onlar için daha bir önemlidir. Kimi zaman ‘Hastalık hastası’ olan toprak burçlarıyla bile karşılaşabilirsin. Başkalarının düşüncelerini fazlasıyla önemseyebilirler. Kolay kolay öfkelenmezler fakat öfkelendiklerinde de gözleri bir şey görmez. Tıpkı toprağın gazabı gibi yok ederler. Verimli olamadıkları alanda kalamazlar.  Verdiklerini almayan kişileri de kolay kolay hayatlarından çıkarmazlar. 

 

HAVA GRUBU

Hava burçları: İkizler, Terazi ve Kova’dır. Hava grubu burçlarında; akıl ve sanatsal duruş iç içe geçmiş haldedir. Çoğunlukla güler yüzlü olmaları, ilgi çekici ve hareketli konuşmalarıyla dikkatleri üzerine çekerler. Üstüne bir de sosyalleşerek kendilerine geniş bir çevre yaratmaları epey popüler olmalarını sağlayabilir. Bazen öyle ters köşe fikir ve sözlerle karşına gelirler ki; şaşkınlık içinde kalakalırsın. Bazıları, yalanlarla yaşamaktansa zor da olsa gerçeklerle yüzleşmeyi tercih eder. Birçok alanda başarı sağlayabilecek kadar geniş bir yetenek, akıl ve bilgi yelpazesine sahiplerdir. Fakat hemen soğuyup, vazgeçmeye de bir o kadar meyillilerdir. Olaylara ellerinden geldiğince tarafsız bir şekilde yaklaşmaya çalışmaları, onları fikirlerine önem verilen kişiler haline getirir. Sürekli aynı işleri yapmaktan bir süre sonra sıkılabilirler. Emir verici cümleler yerine nezaketli yaklaşımlar, aranıza koydukları sınırların kalkmasını sağlayacaktır. En ufak bir haksızlık karşısında, dayanamayıp bir anda devleşebilirler. İnce ufak espriler, göndermeler yapmayı severler ve insanların açıklarını kolayca yakalayabilirler. Aynı zamanda, gerekli gördükleri durumlarda politik olmayı da başarabilirler.

 

SU GRUBU

Bu grubun burçları ise: Yengeç, Akrep ve Balık’tır. Su grubu burçlarını, derinlerine indikçe tanıyabilir ve anlayabilirsin. Duygularını, düşüncelerini, hislerini bir anda açmazlar. Zamanla tanırsın onları. Çabuk tanınmadıkları için de çoğu kez yanlış anlaşılabilirler. Başkalarına karşı fazlasıyla sorumluluk beslemeleri ve sürekli fedakâr davranmaları; ruhsal olarak yorulmalarına neden olabilir. Mükemmeliyetçilikleri ön plana çıktığında eleştirileri küçük düşürücü hale gelebilir. Duygularının samimiyetine ve gücüne inanarak severler. Bu yüzden de değer verdikleri kişilere kalpten bağlanabilirler. Akıllarının ve ruhlarının sınırlarını kaldırır, hayal güçlerini alabildiğine serbest bırakırlarsa;  orijinal, yaratıcılık isteyen birçok işte başarılı da olurlar. Sorunları önce kendi içlerinde çözmeye çalışmaları, zorluklar karşısında güçlenmelerini de sağlar. Bu aynı zaman da sezgilerini ve öngörülerini de geliştirmiştir

 

2018, 2019 ve 2020’ye kadar gökyüzü, toprak elementlerinde akacak. Bu da Satürn önderliğinde gidecek gökyüzünün herkesin haritasında toprakları ön plana çıkaracağı anlamına geliyor. Eğer haritanızda toprak yok ise çok şanslısınız. Gökyüzü son yıllarda toprak elementinin eksikliğinden doğan blokajlarınızı bu yıllarda açacak. Bu da kök salacağınızı, engelleri de toprak burcunda ki gezegenlerin seyrinin çözeceğine işaret ediyor. Gökyüzünün öncülüğünü yapan Satürn, Oğlak yazısını aşağıdaki linkten okuyarak daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

http://twitburc.com.tr/yazi/saturn-oglak-burcunda.html

 

Zeynep Turan

01-03-2018

Yazının her hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 43515
73%
16%
3%
2%
1%
1%

Anket

YORUM YAP

Yorumlar

Sevim mujevic - 08-03-2018 06:55:12
Siz de benim her sabah okuma alışkanlıgim oldunuz 11.11.1961 cok zor dönemler yaşiyorum sizi okuyunca ferahliyorum
Mutlu ayaç - 08-03-2018 06:55:02
2018 2019 2020 madem gokyuzu toprak grubunda akacak neden haritasında toprak olmayanlar şanslı anlayamadım zeynep hanım başak burcuyum 83 doğumlu

Popüler kelimeler

hava, toprak, su, ateş, burç, element, gökyüzü,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA