GENİŞLETEN GEZEGEN JÜPİTER BALIK BURCUNDA!

GENİŞLETEN GEZEGEN JÜPİTER BALIK BURCUNDA!

Jüpiter yöneticisi olduğu Balık burcuna geçiş yapacak. Büyüten ve genişleten gezegenin bu hareketi hem ülkemizde hem de Dünya’da denizleri gündeme taşıyacak. 16 Mayıs - 29 Temmuz arasında 3 tarafı denizlerle çevrili olan ülkemizin her damlasını konuşacağız. 

Bireysel Kararların Etkisini Görmek Zor Olmayacak

İlk olarak Jüpiter’in sudaki hareketi ile bireysel etkileri konuşmadan olmaz. Bu öyle bir etkidir ki daha önce söylenmeyenler söylenir, gizli tutulması gereken konular bir şekilde gerçeğin çizgisinden geçer. Her zamankinden daha hızlı yaşadığımız günlere yürürken birçok konunun gölgelerden sıyrılıp hayatlarımıza sirayet edişini izleyeceğiz. Bireysel hırsları yüzünden kendi davranışlarını gösteremeyenler bir yana sosyal yönden kuvvetli olmayan kişilerin çoğalması da Jüpiter’in Balık etkisinde ortaya çıkabilecek bir diğer etmen.

Sezgiler Uyanıyor

Genişleten gezegen Jüpiter tarihler 14 Mayıs’ı gösterdiğinde Balık burcuna geçerken bu geçiş öyle sıradan etkiler bırakmayacak. İnsanlık olarak bilinçlerimizin uyanacağı bir süreçteyiz. Derin okuma yapabilenler yeni dünyanın siyaset arenasında oynanan oyunları ön görebilirler.

“Dünya’nın tükenen suları, ortak kullanılan akarsu yatakları, deniz yetki alanları, deniz korsanları, ticari ve askeri limanlar hepimizin gündemi olacak. Jüpiter’in Balık seyri, devletlerin su üzerinden yaptığı hukuksuzlukları aydınlığa çıkarmak isteyen Türkiye’nin diploması trafiğinin hayli artacağına işaret ediyor.”

Mavi Vatan Dünyanın Gündeminde!

Burcu su olan Türkiye çıkarlarını korumaya çalışırken, astroloji haritasında hiç su elementi olmayan Kuzey Atlantik Konseyi’nin Yunanistan yanlısı konuşmaları tekrar gündeme gelecek.  Malumunuz gündemin suya akışını Jüpiter’in Balık seyri belirliyor. Bu da kısaca;

Ülkemizde; NATO’nun Rusya ile olan ilişkilerimizi kesmek istemesi, S-400’ler ile F-35’ler ve Ukrayna- Rusya sorunu arasında sıkışan bir siyaset olacak. Ege ve Akdeniz bu kadar gündemdeyken Karadeniz’in geride kalmayacağına şahitlik edeceğiz. Rus filoları ABD gemileri ile karşı karşıya gelebilir. Türkiye’nin Akdeniz’de ve Ege Denizi’nde gerçekleştirdiği tatbikatların ve ilan ettiği Navtex’lerin bir nedeni olduğunu göreceğiz. 18 Şubat’ta Ege’de ilan edilen son Navtex ile açıklamalar; Türkiye’nin uzlaşma sürecine olumsuz etkisi olduğu yönünde olsa da haritasında Balık dizilimi olan Yunanistan’ın yaptıkları yine kendi ayaklarına dolanacak. Nasıl mı?

 • Silahsız statüde olan adaları silahlandırması uluslararası hukukta veto yiyecek.
 • Yunanistan’ın Güney Kıbrıs ile ortak çalışmaları Türkiye’yi çok fazla rahatsız edecek. Yunanistan ile aramızda gerçekleştirdiğimiz görüşmelerin sonuçsuz kalacağı fikri politikada hâkim olacak.
 • 25 Aralık 1995 - 30 Ocak 1996  (Satürn – Balık Döngüsü) tarihleri arasında Kardak Krizini yad ettirecek Jüpiter Balık Döngüsü…
 • Ülkemizin öne çıkacak limanlarından birisi olan Mersin Limanı ve hepimizin yakından bildiği tatil bölgeleri olan Bodrum’da ve Antalya’da askeri faaliyetler artabilir. Kaldı ki Karadeniz Bölgesi’ndeki askeri kışlalarımızda da genişletme ve inşaat çalışmaları bu sene artacak.
 • Haritalarında su ağırlıklı ülkeler olan ABD ve Yunanistan’ın yakınlaşması yine bu süreçte devam edecek. ABD’nin bize aldığı tavır her geçen gün keskinleşebilir. Her ne kadar yönümüz Ege Denizi’ne ve Akdeniz’e dönük gibi olsa da Karadeniz’de Ukrayna ile yaptığımız antlaşmalar ile gündemden düşmeyecek. 2022’nin Nisan ayına kadar çok büyük diplomatik gelişmeler yaşanacak.  
 • Şubat 2016 yılında Jüpiter, Balık burcunun tam karşıt burcunda hareket ederken Ukrayna ve Türkiye ortak askeri araç üretme konusunda anlaşmıştı ve karşılıklı ithalat ve ihracat arttı. Bu sebeple Rusya ile olan ilişkilerimizde soğuma ve kısmen uzaklaşma meydana gelebilir. Türkiye İlk defa 14 Haziran 2006 yılında Jüpiter Akrep burcundayken ortaya atılan Mavi Vatan’ın gerekleri konusunda ciddiyetini koruyacak.
 • Ülkemiz; Akdeniz’de, Karadeniz’de ve Ege Deniz’inde sahip olduklarını ve müttefiklerini iyi seçecek.  
 • Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyet’inde askeri varlığını artırmak isteyecek.
 • Milli savunma ve saldırı sanayiimiz deniz alanında yeni atılımlar gerçekleştirerek donanmasını güçlendirecek. İnsansız denizaltıları kızaklardan denizlere indiğini görebiliriz. Yeni muhripler yeni uçak gemileri denizlerimizde konuşlandırılabilir.
 • Türkiye’nin Somali’de gerçekleştireceği ilk temas kapsamında bölgede önemli askeri hareketlilikler olabilir. Bölgede bulunan korsanlara karşı yürütülen mücadele şiddetini artırabilir.
 • NATO ve AB Türkiye’nin; Almanya, İspanya, Ukrayna gibi ülkeler ile ilişkilerini değerlendirmeye alabilir. Hatta NATO’dan “ayrıldık ayrılıyoruz” söylemleri 2022’nin Haziran ayına kadar sırlı bir günde ortaya çıkabilir.

Denizlerde Ekonomi

Türkiye'nin ilk milli sondaj gemisi olan Fatih, 2017'de Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) envanterine katılırken Chiron Balık burcundaydı. Şimdi gökyüzü ise Jüpiter – Balık Döngüsünde ardı ardına enerji filosuna yeni sondaj gemileri kazandırılabilir. Etrafımızda çevrili olan tüm denizlerimizde araştırma ağını genişletebilir. 16 Ocak 2019'da Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Kesimi, İsrail, Mısır, İtalya ve Ürdün ülkelerinin katılımı ile Oğlak Diziliminde kurulan "Doğu Akdeniz Gaz Forumu" Türkiye’yi yakından ilgilendiren görüşmelere ve antlaşmalara imza atabilir. Ancak yolda fikir ayrılıkları ve farklı sesler de çıkacağını işaret ediyor 28 Ekim 2022 tarihine kadar devam edecek Jüpiter – Balık Döngüsü… Formda İsrail’in Türkiye yanlısı tutumu dünya kamuoyunun dikkatini çekecek. İç politikada Türkiye – İsrail ilişkilerine; “Ey Jüpiter – Balık Döngüsü sen nelere kadirsin.” Dedirtecek. Önemli liman kentlerimizi ilgilendiren ihalelerin ve yüksek tonajlı yük taşıma gemilerinin yayınlanan bazı belgeleri bizleri şaşırtabilir. Ayrıca liman işletmelerindeki isimler bu tarihlerde değişebilir.

Denizin Karaya Taşıdıkları

Suriye’nin 15 Mart 2011 Güneş - Balık, Uranüs- Koç döngüsünde girdiği iç savaşın tarafları artarken; bu topraklarda İsrail ve İran’ın daha fazla aktif olduğunu fark edeceğiz. Karşılıklı restleşmeler ve yaptırımlar eşliğinde Türkiye’yi Suriye hükümetine karşı duvar olurken göreceğiz. Ortadoğu’da Yeni müttefikler yeni oluşumlar baş gösterecek. ABD’nin Ortadoğu politikasında yaptığı değişimler dengeleri değiştirecek. İsrail ile ABD’nin arasında yaşanan değişimlerin yorumu Türkiye açısından önemli olacak. Tüm bu dengeyi etrafımızı çevreleyen sularımızın öneminden kaynaklanacak. 2022’nin Ekim ayına kadar ne su ne de düşman uyuyacak!

Deniz Hukuku Gündemde

Denizlerimizi yakından ilgilendiren uluslararası antlaşmalar deniz hukukuna taşınabilir.
24 Temmuz 1923 yılında imzalanan ve Uranüs’ü Balık olan Lozan Barış Antlaşması’nı mercek altına alıp dersimizi iyi çalışacağız. Paris Antlaşması 10 Şubat 1947 yılında imzalanırken Merkür’ü Balık burcundaydı. Bu da bu anlaşmayla ilgili çok şey öğrenip kafa yoracağımızı işaret ediyor. Malum, Merkür demek akıl demektir. Jüpiter girdiği her yapıyı genişletirken Paris Antlaşması’nın haritasının da nasıl işlediğini ve hakkımızda neleri kapsadığını da öğreneceğiz. Boğazlarımızın ‘’tapusu’’ olarak nitelendirilen 20 Temmuz 1936 Satürn Balık döngüsünde imzalan Montrö Boğazlar Sözleşmesi adından sıkça söz ettirecek.

Jüpiter’in Balık Burcunda Son 5 Geçişinde Neler Olmuştu?

 • 8 Mart 1974 tarihinde Jüpiter’in Balık burcuna girmesi ise küresel anlamda yankı uyandıran olaylar meydana gelmişti. Gerek uçak kazaları gerekse doğal afetler gibi görünen bu olayların etkisi ise bireyselden küresele yayıldı.  
 • Yine olabilir ama bu safer teknoloji dahil olduğu için siber saldırılar ile gündeme gelebilir.  Yani Haarp sistemi gündeme gelebilir. Özelikle yanardağları aktif olması için yapılan birtakım çalışmalar açıklanabilir.
 • 20 Şubat 1986’dan başlayan olaylar dizinine baktığımızda; Çernobil faciası gerçekleşti, radyasyon ithalat ve ihracatta zararlar meydana getirdi. 
 • Bu yıl Jüpiter döngüsünde ise birçok nükleer başlık uranyum gündeme gelirken, sızıntı söylemleri bu sefer denizlerde gündeme gelebilir.
 • 4 Şubat 1998’den başlayan olaylar dizinine baktığınızda;

- NATO Kosova bildirisini yayımladı.

- Rusya - Türkiye ‘’Mavi Akım’’ projesi için anlaşmalar yaptı. 2021 mayıs sonunda ise Rusya - Türkiyemavi akım projesini yad etmek için yeni görüşmelerde bulunabilir.

- Avrupa Merkez Bankası kuruldu. Avrupa Merkez Bankası 2021 Haziran ayından sonra baş döndürücü günler yaşarken yaşatabilir de.

- Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kuruldu. 2022’nin Ekim ayına kadar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin adı bir skandala karışabilir.

 • 17 Ocak 2010 ve 9 Eylül 2010 tarihlerini Türkiye siyasetinin Ana muhalefet partisinde büyük değişimler meydana geldi. 2021 Jüpiter - Balık döngüsü 2022’nin Nisan ayında özelikle bu sefer o günlerin üzerine çıkacak. Çok farklı değişimlere gebe olduğunu da işaret ediyor.
 • 12 Eylül 2010 Jüpiter - Balık döngüsünde ülkemizde bir referandum gerçekleşti. 11 yıl sonra yine Jüpiter Balık döngüsünden geçerken ülkemizi de büyük günler bekliyor.  Jüpiter -  Balık, yine bir referandumun gündeme gelebileceğini işaret ediyor. 2022’nin Ekim ayına kadar Türkiye bir dönüşümün eşiğinde oturduğunu bizzat liderlerin ağızından duyacağız.

Jüpiter - Balık seyri kısa süreli olmayacak. İki aşamalı yaşanacak.  Önce 14 Mayıs 2021 -  29 Temmuz 2021 tarihleri arasında, ikincisi ise 2021 Aralık - 2022 Ekim arasında olacak. Jüpiter bu sefer klasik bir seyirde olmayacak. Ona, Neptün de ikinci tarihinden itibaren eşlik edecek. Bu da yılar önce size yazdığım ve “soyut ile somutun savaşı” diye adlandırdığım Neptün’ü sahneye çıkaracak.

NOT: Bu yazımı hem okuyun hem de paylaşmayı ihmal etmeyin. Çünkü birimizi değil, hepimizi ilgilendiriyor.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz   

12.04.2021

Sayfa görüntülenme : 37430
83%
7%
4%
2%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Merkür Gerilemesinin Burçlara Etkileri
Merkür Gerilemesinin Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA