ERKEKLER NEDEN KORKUYOR?

ERKEKLER NEDEN KORKUYOR?

  • Evlilik / Çocuk Sahibi Olma Korkusu

Erkeklerin çoğu evlenince özgürlüklerinin kısıtlanacağından korkarlar. Evlilik kurumunun sorumlulukları altında kalmak istemiyor olabilirler. Hatta çoğu zaman bu düşüncelerini “Aşkım biz zaten evli gibiyiz.” (oradaki gibi kelimesine dikkat) cümlesinin arkasına saklanabiliyorlar. Maddi, manevi sorumluluklarını yerine getiremeyeceğine inanan erkek, süslü cümlelerle konuyu geçiştirmeyi tercih eder. Siz, ısrarcı olunca da evlenme meraklısı gibi görünebilirsiniz. Hatta söylemleriniz ayrılık sebebi bile olabilir. İşin aslı bu noktada düşünmeniz gereken iki durum var: Birlikte olduğunuz kişi, evlilikten mi yoksa sizinle evlenmekten mi korkuyor? Bu durumu çözmeniz de düşündüğünüz kadar zor değil. Birlikte olduğunuz kişi, sizin hayatınızın her bölümünde rahatlıkla hareket ediyor ve aranızda bir ilişkinin temelinin oluştuğunu düşünüyorsanız siz zaten iyi bir çift olmuşsunuz demektir. Öyle ki sosyal hayatınızda ortak bir çevre geliştirmiş, birbirinizin arkadaşları ile yakın ilişkiler kurmuş olabilirsiniz. Bu şartlar altında dahi iyi giden bir ilişkide erkek evlilik kurumundan korkabilir. Sizin düşündüğünüz gibi evlenmemesi için hiçbir neden yok diye kestirip atacağınız bir bakış açısına da sahip değildir. Genel olan bu bakış açısı toplum tarafından dayatılmış bir düşünce tarzıdır. Onunla bir ilişkinin tüm gerekliliklerini yaşamasaydınız zaten ondan bu kadar emin olmayacaktınız. Düşünsenize, erkek arkadaşınız sizinle kısıtlı görüşseydi huzursuz olmayacak mıydınız? Bu duruma farklı bir gözle bakmanızı tavsiye ederim.

Erkekler, evlilik kelimesini eşittir özgürlüğünü kaybetmenin yanı sıra sorumluluk alma olarak görüyorlar. Değişen dünyada sorumluluk almak ve aldırmak her geçen gün zorlaşırken, ilişkileri kendi içinde de aslında büyük revizyondan geçiriyor. Fakat konumuz, sevdiğiniz erkek nasıl olur da sizinle bir gelecek hayali kurmaz? Konuya dair bir ön yargıya kapılır sonrasında da kendimize şu soruyu sorarız. Yoksa benimle evlenecek kadar sevmiyor mu? Sevgi birçok kararı aldırtma gücüne sahiptir, fakat sorumlulukları alana kadar. Erkeklerin odaklandıkları konular; kendilerine özgü bireysel kararlarına müdahale göreceği sosyal, ekonomik birçok kısıtlamaya gireceği gerçeğidir. İşin açıkçası sizi ne kadar severse sevsin evliliği ertelemek için elinden geleni yapacaktır. Bunu bir sevgi ölçümlemesi haline getirmek yerine, karşınızdaki insanın geleceğe dair kaygılarını dinleyin.  Sözünü kesmeden, açıklamalar yapmaya çalışmadan kafasında evlilik deyince neyin oluştuğu hakkında ona baskı yapmadan gerekirse sessizce dinleyin. Eğer sevgilinizi doğru gözlemleyemez ve anlayamazsanız çözümden uzaklaşacak ve birbirinizi anlamakta güçlük çekeceksiniz. Bu konuda eleştiri, basitçe yapılamayacak kadar karmaşık bir süreçtir. İlişkinizin bu süreçte olduğunu düşünüyorsanız, erkek arkadaşınızı asla eleştirmeyin. Örneğin; arkadaşlarından vazgeçemiyorsun ya da saatlerce bilgisayar başında oyun oynamak benden daha önemli gibi onu kısıtlayacak yaklaşımlarda bulunmaktan kaçının. Benzer ikazlarınız, aslında sizin onda istemediğiniz ve evlilikte ilk bu alışkanlıklarına müdahale edeceğinizin mesajını verir.

Hayat arkadaşlığı kavramını anlayamamış olduğu için onu yargılamaktan vazgeçin. Evlilik yolunda ilerleyecek bir ilişkiye en büyük zararı acele etmek ve devamlı eşlerin birbirlerini şekillendirmeye çalışmaları oluyor.

  • Beni gerçekten seviyor mu?

Bu soru benim için ne kadar değişirsin sorusu! Ya da son zamanlarda kendinle çok ilgileniyorsun beni ihmal ettin mesajı.

Sevgisinden şüphe ettiğiniz birisine bu soruyu sorabilir misiniz?  Bu noktaya geldiyseniz kendinize samimi olun. Baskın bir karakter olabileceğiniz gibi yaşadığınız ilişkinin rotasını da kendiniz çizmek istiyor olabilirsiniz. Daha mutlu olacağımıza inanıyorum gibi bir savuma, sevgilinizin kararsızlığına ya da yön belirlemesine sabrınız olmadığını gösterir. Siz zaten ilişkiyi toplayan tarafsınız öyle değil mi? Eğer bu soruya evet cevabını veriyorsanız, ilişkiniz evliliğe dönüşmeden sorumlulukları sırf acele ettiğiniz için hepsini yüklenmişsiniz demektir. Öncelikle sakin olun, sevgilinizin iradesine biraz güvenin. Kendinizi, sevginize teslim edin, yönlendirmelerin eşit miktarlarda olmasına özen gösterin, hep siz yönlendirirseniz bu soruyu ileride daha çok sorarsınız.

Erkeklere sormayacağınız sorular. Aşağıdaki soruları sevgilinize sorduğunuzda doğru yanıtı alamayabilirsiniz. Aynı zamanda bu sorular birer “soruna” dönüşebilir.

  • Eski sevgilini unuttun mu? Aklına geliyor mu? Özlüyor musun? Arıyor mu seni… (Kurcalamanın anlamı yok, bir şey olursa fark edersiniz.)
  • Ne düşünüyorsun? (Sormayın, sessiz kalarak, anlatmasını sağlayın.)
  • Beni aldatmayı düşündün mü? (Emin olun, gerçeği söylemeyecektir ve hiç yoktan bu konuyu aklına düşürmüş bile olabilirsiniz.)
  • Beni seviyor musun? (Bırakın kendi söylesin.)
  • Ne zaman evleneceğiz? (Demek yerine, evliliğe hazır olduğunuzu gösterin.)

Astrolog Zeynep Turan

Sayfa görüntülenme : 9104
72%
17%
6%
3%
0%
0%

Anket

YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

evlilik, cocuk, erkek, kadın, ilişki, sevgi,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA