EKİM AYI YERYÜZÜNE NE TAŞIYOR?

Sonbahar’ ın gelmesiyle beraber istemeden de olsa gönüllerde bir hüzün rüzgarı esti mutlaka. Geride bıraktığımız iki tutulmanın ardından bu ay ummadığımız insanların maskelerini düşürür mü dersiniz? Düşürür elbet, düşürecektir de… Ben demiyorum gök kubbe diyor! İnsanlığa dair bakın daha neler diyor neler…

‘’ Ben seni seviyorum diye, sende beni sev istedim. ‘’

Hangimiz son zamanlarda yıllarımızı böyle geçirmediğimizi söyleyebiliriz. Gerçeklikten uzak bakış açısıyla hem hayatlarımızı hem de çevremizdeki insanların hayatlarını yönlendirmeye çalıştık belki de. Peki hayat mı bizim planlarımıza uydu yoksa biz mi hayatın akışına kapıldık? Hepimiz cevabı biliyoruz ama herkesin yanıtı kendinde kalsın. Bazen gerçekleri söylemek yaşananları daha da meşrulaştırır.

İsteklerimizi bir başkasının emrine amade edecek kadar kendimizden geçtiğimiz zamanlar da oldu mutlaka. Laf ebesi insanların maskelerini düşürmek yerine tavizin tavizi doğuracağını bilerek kendimizden ödün verdik. Gerçekçi bakış açımızı rafa kaldırmış yanlışlıkla sevişildiğine dahi inanmıştık belki de.  Şimdi kaybedilen her şeye yeniden sahip çıkma zamanı…

Evet, hayatımızda bazı durumları düzeltmek maalesef mümkün değil. Bu nokta da benim de size vereceğim yegâne tavsiye ileriye bakmanız olacaktır. Kendi gücünüzün farkına varmanız ve ne yaşandıysa yaşandı diyebilmeniz.

Kolay mı bunu demek?

Kolay değil, inanın bana hem de hiç kolay değil ama bir yerden de başlamak gerekmiyor mu sizce de? Hayatın gerçeklerinden bahsetmek gerekirse hiç kimsenin kalbi kimsenin evi olmuyor ve bir gün herkes gidiyor. İsteyerek ya da istemeyerek… Bir ilişki, bir evlilik bitebilir. Bir insanın ömrü dahi bitiyor…

Sizi yoran, üzen, kıran, yıkan, kül eden herkese son çıkışı gösterme zamanı…

Sorumluluk aldınız, düşünceli davrandınız, empati yaptınız, karşınızdaki kişinin sizi anlaması için zaman tanıdınız. Ne mi oldu? ‘ O ‘ seçimini yaptı. Şimdi şükredin ve bu deneyiminizden bir ders çıkarın, kazandıklarınızla yolunuza devam edin.

Mutluluğun yüce bir yanının olmadığını fark edin ve hayatta asıl önemli olanın mutsuz olmamak olduğunu görün.

Size Amerika’ yı yeniden keşfedin demiyorum. Kendinizi tekrar tekrar keşfedin. Bu yazı da aslında cinsiyet gözetmeksizin yazıyorum. Herkes çok yorgun.

Hedefleriniz için bugüne kadar ne yaptınız, bir planınız var mı? Bu planın içinde neleri aksatmadan yapıyorsunuz? Siz kendinize dahi verdiğiniz sözü tutmazken, kimin size verdiği sözleri tutmasını bekliyorsunuz?

Hayatınızı sorgulayın. Hayatı sorgularken beklentilerinizi de güncelleyin. Kendi gücünüzün, ne kadar muhteşem bir insan olduğunuzun farkına varın.

Sandığınız kadar güçsüz olmadığınızı kendinize hatırlatın, sizi yıkmaya kimin gücü yetebilir ki!

Yaşam basit, onu zorlaştıran, zorlaştıracak olan insanları hayatınıza alan sizsiniz. Kendinize bunu yapmayın!

Yalan söyleyen insan, asıl kendini kandıran insandır; bu gerçeği unutmayın. Sizi kimse kandıramaz.

Hayatta bazı şeyleri düzeltmek mümkün değil evet, fakat aynı hatayı tekrar yapmayacağınızı bilmeniz de kendini düzeltmektir, hatırlayın.

İyi niyetin kullanılmayacak kadar değerli olduğunu çevrenizdeki insanlara öğretin.

Kimsenin hayatını çalmayın!

Hayat herkes için çok değerlidir. Ama en çok senin, sizin için değerli, harcatmayın!

Astrolog

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

17.09.2016

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 63609
79%
13%
2%
2%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

aylin - 23-09-2016 10:28:31
Öyle güzel ve anlamlı yazmışsınız ki..Defalarca okumak isteyeceğim son derece faydalı bir yazı olmus.Teşekkürler.
Gülden akyuzuk - 24-09-2016 05:37:57
Elinize yureginize saglik her zamanki gibi
medoş - 26-09-2016 09:21:19
işte duymak istediklerim...teşekkürler :)
gul avsar - 27-09-2016 06:21:55
ne guzel yazmissiniz.
Bet - 27-09-2016 06:21:49
Yorgun bitkin olanlara can suyu. Ellerinize yüreğinize sağlık, kompozisyon bitmesin istedim sona gelmeyeyim dedim. Ama hep yıldığımda okuyacağım bir yazı. Çok şükür
Seda kalyoncu - 13-10-2016 06:07:58
Muhtesem bir yazı bukadar duygulara tercüman olunmaz teşekkürler
Nejla Gubes - 13-10-2016 06:07:27
Yazdiklarinızı okumaya baslarken bile heyecan duydugum yazının sonuna geldigimde Iste budur dedigim mukemmel gorusleriniz icin tesekkurler Bu soylediklerinizi evimin bir kosesinde goz onunde bulundurup yasam felsefem olucak TEsekkurler ZEYNEP TURAN
Mehtap akbulut - 20-10-2016 06:00:16
Gerçekten muhteşem bi yazı olmuş sanki bana yazılmış yüreğinize sağlık Zeynep Hanım
Hafize ceylan - 20-10-2016 06:00:07
O kadar güzel yazmışsınız ki yüreğinize kaleminize sağlık...

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA