BURÇLARIN KORKULARI

  BURÇLARIN KORKULARI

Bazen en beğendiğiniz özelliklerinizin aslında en büyük korkularınızın zırhı olduğu aklınıza gelir miydi? Peki ya günlük hayatınızda gayet doğal bulduğunuz davranışlarınızın altında yatan sebeplerden biri de korkudur, desem? ‘Ne olabilir?’ diye düşünmeye başladınız fakat bulamadınız mı? O zaman teker teker bakalım burçların korkularına. Böylece karşınızdaki kişinin korkularını da daha iyi anlamış olabilirsiniz.

KOÇ: Gözü kara cesareti ve liderliğiyle kendini gösteren bu burcun en büyük korkusu ne olabilir, diye merak ettiniz mi?  Bu kadar güçlü görünmek istemesinin ardında zayıflık korkusunun yattığı gelmiş miydi aklınıza? Evet, şaşırmış olmalısınız. Nasıl oluyor da heybetli güçlülüğünün ardında zayıflık yatıyor olabilir? Çünkü bir Koç burcu ne yaşarsa yaşasın, güçsüz ve zayıf hatırlanmak istemez. Tam da bu yüzden hiç olmadık yerlerde cesareti yükselir. Böylece güçsüz anılma korkusunun da üzerini kapatmış olur.

BOĞA:  Boğa burçları hayatlarını tabiri caizse tam bir ‘denge’ üzerine oturtmaya çalışırlar.  Bu denge büyük oranda alışkanlıkları üzerine kuruludur.  Bu yüzden de bir Boğa burcunun korkusu; alışkanlıklarını bozacak değişimlerdir. Dengesinin sarsılacağını hissettiği hiçbir değişimi kabul etmez hatta kabul etmediği gibi değişime büyük bir direnç gösterir, inadım inat, diye bağırır. Değişim korkusu yüzünden;  cesaretli ve riskli adımlar atamadığı dahi olabilir.

İKİZLER: İletişim ve merak, bir İkizler burcunda bir araya gelmişse; herhalde onun yalnız kalma korkusu olduğuna şaşırmamış olursunuz. İkizler burcu için; sabaha kadar her konuda onunla sohbet edebilecek bir dostun varlığı birçok şeyden önce gelir. Bir iki gün yalnız kalmayagörsün, haftalardır kimseyi görmemişçesine canı sıkılır ve hemen telefona sarılıp bu yalnızlığa son vermek ister.

YENGEÇ:  Bir Yengeç burcunun ‘aile’ kavramına verdiği önemi bilirsiniz. Bu sayede akrabalarıyla ve ailesiyle bağlarını güçlendirir ve kanından canından olanların onu hatırlamasını ister. Böylece Yengeç burcu sadece bir kan bağı oluşturmaz, aynı zamanda bir hafıza ve hatıra bağı da oluşturmuş olur.  İşte onun en büyük korkusu bu amacı gerçekleştirememesinde yatar. Anlayacağınız; unutulmaktır bir Yengeç’in en büyük korkusu.

ASLAN: Kibir, gösteriş ve ego üçgeninde gidip gelir Aslan burcu. Onun için toplumsal takdir ve övgü çok önemlidir.  Bu önem, onun birçok konuda başarılı olmasını sağlar. Yalnız toplumsal saygınlığı kazanmak isterken kibre düştüğü zamanlar da olur. Aslında kibir; onun toplumsal dışlanma ve aşağılanma korkusuna karşı takındığı zırhıdır. Bu da onun daha ılımlı ve politik davranışlarda bulunmasına neden olabilir.

BAŞAK: Fedakârlığı ve sorumluluğu tüm detayı ile omuzlarına yüklemiş bir Başak burcunun bu kadar şeyi sırtlamasının nedeni; dışlanma ve yalnız kalma korkusundan kaynaklanır.  Bu yüzdendir onun her şeye sıkıca sarılması, başkalarının başarısında payının olması.

TERAZİ: Bir Terazi nezaketli bir yaklaşımla her şeyin sütliman olmasından yanadır. Kavga çıkmasın, ses yükselmesin ister özünde. Kavga çıkmasın, sesler yükselmesin diye de zaman zaman herkese sen haklısın yaklaşımında bulunabilir. Bu da onda bir ‘karar verme’ korkusu oluşturur. Karar vereceğim diye bocalarken; ortamı yumuşatır fakat adaletli düşünmeye fırsatı da olmaz.

AKREP: Gizemli bir Akrep’in bilinçaltında neler döner bilinmez. Bilinmez ama içinde meraklı ve kuşkucu bir kurdun yattığı da aşikârdır. ‘Aldatılma’ korkusunu kendine itiraf edemese de; sevdiği kişiye gelen mesajlara göz ucuyla bakmasıyla ve günde en az bir kere acaba? demesiyle kendini belli eder. Herhangi bir kanıt bulamasa da şüpheyi yanında taşımaya devam eder.

YAY: Özgürlüğüne düşkün ve keşfetmeyi seven bir Yay burcu elbette ki ‘Duygusal bağlanma’ korkusu yaşayacaktır. Tek başına dünyayı gezip, insanlığın mirasını tanımak ister. İçten içe başka bir sorumluluk altına girmek istemez. Duygusal bir bağlılığın onu bütün hayallerinden ve maceraperest ruhundan çekip alacağını düşünür. Bir yandan da alacağı yaralar, hayal kırıklıkları korkutur onu.

OĞLAK: Disiplin, yetenek ve başarıyla kendini var eden Oğlak burcunun en büyük korkusu ‘Başarısız Olma’ korkusudur. Oğlak burcu, kendisini başarıya öylesine kanalize etmiştir ki onun için hayat= başarıdır bile denebilir.  Öyle ki şimdi yaşadığı başarı bile onu tatmin etmez. Daha iyisini, daha mükemmelini arzular. Başarısının önündeki engelleri de tek tek kaldırmaya hazırdır. Başarı yolundaki tüm davranışlarının altında ‘Başarısız Olma’ korkusunun yatması onu daha da hırslı hale getirebilir.

KOVA: ‘Bu benim hayatım’ diyen özgürlüğü ve değişime açık olması; onu sıkacak, bastıracak, nefes almasına engel olacak ortamlardan uzak durmasına neden olur. Muhtemelen bir Kova burcuyla ev ziyaretine gittiğinizde yaklaşık bir saat sonra ondan ‘Açın pencereleri. Biraz kenara kay, bunaldım. Uzak mesafeden konuş’ gibi cümleler duyarsınız. İşte tüm bunların sebebi onun ‘Kapalı alan’ korkusundan kaynaklanır. Bu yüzden ferah ve rahatlatıcı ortamlardan hoşlanır.

BALIK: Her ne kadar hayata akılcı bir bakış açısıyla yaklaşmaya çalışarak mücadele etse de; kendisinin dışında gelişen, engel olamayacağı durumların endişesini duyar içinde. Bu duygu da onda ‘kader kurbanı olma’ korkusuna dönüşür. Ya başıma bir şeyler gelir de kimseyi inandıramazsam, engel olup boyun eğmek zorunda kalırsam… düşünceleri kafasında yer eder.

 

Zeynep Turan

03-03-2018

Yazının her hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 45409
76%
7%
5%
5%
3%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

korku, fobi, astroloji, burçlar, endişe,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA