BURÇLARIN DAMAK TADI

BURÇLARIN DAMAK TADI

Yemek konusunda hepimizin tercih ve sınırları vardır. Kimimizin asla yemem diyeceği yiyeceği, kimimiz her gün olsa yerim, diyecek kadar seviyordur. Gerek beslenme gerekse alışkanlık açısından tükettiğimiz gıdalarla iç içe olmak zaten kaçınılmaz. Durum ne olursa olsun, sevdiğimiz besinler en çok tükettiğimiz besinlerdir. Hatta ve hatta sevdiğimiz yiyecekleri daha cazip ve güzel kılmak için çeşitli süslemeler dahi yaparız. Anne eli değmişçesine sunulan geleneksel lezzetlerden tutun da modern dünyanın değişen lezzetleriyle de oldukça haşır neşir oluruz. Her iki durumda da, tercihlerimiz devreye girer. İşte tam da bu noktada bir gurme edasıyla kendimize has damak tatlarımızla hareket ederiz. Burçların damak tatlarını merak ediyor musunuz? Buyurun öyleyse.

KOÇ: Lider olmasının yanında oldukça pratik olan Koç burcu, deniz ürünleri ve kahvaltıya bayılır. Baharatlı yiyecekler de vazgeçilmezidir. İşin içine bir de el becerisi girdimi, mutfakta harikalar yaratması kaçınılmazdır.

BOĞA: Yemeğe düşkünlükleriyle bilinen Boğa burçları, geleneksel, klasik yemeklerden hoşlanırlar. Yemek masalarının olmazsa olması çorba ve et türündeki yiyeceklerdir. Patates, turşu, salatayı da asla pas geçmezler.

İKİZLER: İletişimi ve dolayısıyla ilişkisi oldukça güçlü olan İkizler burcu, keyif alacağı insanlarla yemek yemeyi severler.  Özellikle hamur işleri ve zeytinyağlılara oldukça düşkündürler.

YENGEÇ: Hassas ve narin Yengeç burcu, genellikle hafif yiyeceklerden hoşlanmakla beraber,  yağsız et yemeklerinden hoşlanırlar.

ASLAN: Yemek yemeyi bir yaşam biçimi olarak gören Aslan burcu, hangi yemeğin en iyi nerede yapılacağına kadar bilir. Genellikle baharatlı et yemeklerinden hoşlanan Aslan burcu için döner ve mantı gibi geleneksel yemekler bambaşka yere sahiptir.

BAŞAK: Pratik yapılan yemeklerden hoşlanan Başak burçlarının favorisi; tost ve farklı soslarla yapılmış tavuk yemekleridir.

TERAZİ: Her ne kadar sebze ağırlıklı beslenmeye özen gösterse de, Terazi burcu için et ve deniz mahsulleri de vazgeçilmezidir. Yemek yemeye düşkün olduklarında, seçici oldukları da pek söylenemez.

AKREP: Farklı kültürlerin yemeklerine de oldukça ilgili olan Akrep burcunun en sevdiği yiyecek; makarnadır. Makarna konusunda öylesine ustalaşmıştır ki; onlarca farklı makarna sosu yapmakta üstüne yoktur.

YAY: Dengeli ve sağlıklı beslenmeye bir hayli önem veren Yay burcu, vejetaryen ve değişik soslardan yapılmış yemekleri severler.

OĞLAK: Klasik yemeklerden hoşlanan Oğlak burcu; özellikle kebap, lahmacun, pide türündeki yemeklerden hoşlanırlar.

KOVA: Değişimin ve özgürlüğün burcu Kova, pizza, deniz ürünleri gibi farklı kültürlere ait lezzetlerin peşindedir.

BALIK: Duygularıyla ön planda olan Balık burcunun favorisi; hamur işleri ve pilavdır. Deniz ürünlerinin de onlar için ayrı bir yeri vardır.

Hazır yaz gelmiş, güneşin sıcaklığını yavaştan hisseder olmuşken, yaza fit girmek fena olmaz değil mi? Aşağıdaki linke tıklayarak ‘Fit Olmaya Ne Dersiniz?’ başlıklı yazıyı okuyabilirsiniz.

https://bit.ly/2se3d3f

 

Astrolog Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

25.05.2018

 

Sayfa görüntülenme : 15665
41%
22%
19%
9%
6%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

damaktadı, burçlar, astroloji, lezzet, besin,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA