BURÇLAR NASIL İKNA EDİLİR?

BURÇLAR NASIL İKNA EDİLİR?

Birçok kez denemenize rağmen karşınızdaki kişiyi ikna etmekte zorlanıyor musunuz? Peki, bunun kolay yolları var desem? Nasıl mı? İkna etmek istediğiniz kişinin burcunu bilmeniz size büyük bir kolaylık sağlayacaktır. Hadi, hep beraber burç burç nasıl ikna edilir görelim.

KOÇ: İnatçı mı inatçı, en ufak tartışma da bile saman alevi oluveren Koç burcu daima haklı olduğunu düşünür. E, her konuda haklı olduğunu düşünen bir Koç burcunu ikna etmek elbette ki kolay olmayacaktır. Öncelikle ikna edeceğiniz konuyla ilgili inatlaşmamalısınız.  Çünkü aniden öfkelenecek ve inadına karşı gelecektir. Eğer öfkelenirse, sakinleşmesini bekleyin. Gayet sakin ve anlayışlı bir yaklaşımla ‘Sana hak veriyorum ama bir de bunu denesek? Belki de çok mutlu hissedeceksin’ gibi cümleler kullanırsanız başarılı olabilirsiniz. Fakat en önemlisi ikna ederken, haklı olduğunu kabul ettiğinizi sezdirmeniz olacaktır.

BOĞA: İlkin kendi fikirlerinde ısrarcı olup ardından bir anda ikna olabilen Boğa burcunu da ikna etmek oldukça zor.  İşin içine ketum ve kibirli tavrı da girerse, eyvah! dediğinizi duyar gibiyim. Evet, bir Boğa burcunu ikna etmekte zorlanıyorsanız yapmanız gereken durumu kabulleniyormuş gibi yapıp üzgünce kenara çekilmek. ‘Nasılsa böyle düşünüyorsun ve ben ne dersem diyeyim sonuç değişmeyecek. Peki, o zaman deyip, soğuk ve üzgün bir şekilde davranın. Emin olun birkaç saate kadar ikinizi de mutlu edecek, ortak nokta ve farklı fikirlerle yanınıza gelecektir.

İKİZLER: İletişim gezegeni Merkür olan ve susması neredeyse imkânsız olan İkizler! Onunla ağız dalaşına girerseniz vay halinize diyebilirim. Peşi sıra bir sürü şey söylerken tepki vermemeniz de fayda var. Zaten konuşmaya çalışsanız da o kendi sesinden sizi duyamayacaktır. Peki, bu zorlu kişiyi nasıl ikna edebilirim? dediğinizi duyar gibiyim. Onların her şeyi merak ettiğini fark etmişsinizdir herhalde. Telefonunuza öylesine baktığınızda, video izlerken güldüğünüz de; ‘Ne var , niye güldün?’ diye merak eden  bir İkizler burcunu ikna etmek istiyorsanız ‘meraklı’ yapısından hareket edin. ‘Çok ilginç bir şeye benziyor. Neler var neler bir bilsen’ türünden cümlelerle onu ikna edebilirsiniz.

YENGEÇ: Ay tarafından yönetilen Yengeç burcunun en önemli özelliği duygularıdır. Kızgın anlarında bile bir anda merhametli olabilirler. Bu yüzden aslında Yengeç burcunu ikna etmek biraz daha kolaydır diyebilirim. Üzüldüğünüzü belli eder ve sarsılmış gibi davranırsanız, yelkenleri biranda düşecektir. Fakat dikkat etmeniz gereken şey; Yengeç burcunun sıkıntılarını içine atması  ve sonra alakasız bir konuda patlayabilmesi. Onu ikna ederken, içinin yumuşamasını da sağlamalısınız.

ASLAN: Yüksek egolu ve her şeyin en iyisi olsun isteyen bir Aslan burcu ikna edilirken, sizi zorlayacaktır. Çünkü bir Aslan burcuna göre her şeyin en doğrusunu kendi bilir. Eğer sizinle tartışıyorsa; mutlaka haksız olduğunuz bazı şeylerin olduğunu düşünüyordur. O yüzden bir Aslan burcuyla karşı karşıyaysanız öncelikle hatalarınızı kabul edin ve pişman olduğunuzu gösteren cümleler kurun. ’Evet bu konuda hatalıyım. Lütfen bir kerecik hoş gör’ diyebilirsiniz. Eğer olay tartışma boyutuna gelmemişse; fikirlerini dikkate aldığınızı belirtin ve ne kadar saygın, anlayışlı olduğunu belirterek egosunu okşayın.

BAŞAK: Kişiliğine ve karakterine söz söylemediğiniz sürece öfkelenmeyecek, mantığıyla hareket eden Başak burcu nasıl ikna edilir? Evet, onlar için mantık ön plandadır ve ağlayıp sızlanmalara, pes etmelere, aşırı duygusallıklara kapalıdırlar. Onları ikna etmenin yolu ise tamamen akıldan geçiyor. Eğer ikna etmek istediğiniz konuyla ilgili mantıklı açıklamalar yapar, nedenlerini, ayrıntılarını akıllıca anlatırsanız ikna etmemeniz için bir nedeniniz kalmamış demektir.

TERAZİ: Adalet ve uyum sembolü olan Venüs tarafından yönetilen Terazi için denge çok önemlidir. Ona zorla bir şey yaptıramazsınız. Kavgadan ve tartışmadan kaçan tavrıyla olayları öyle bir geçiştirir ki ‘İkna oldu galiba’ dersiniz. Ama sonucunda sizi ters köşe edebilir. Yapmanız gereken konuyu bir şekilde açıp, dinlemesini sağlayın. Bir noktadan sonra pes edip orta yolu bulacaktır.

AKREP: Sahiplenme ve güven duygusu Akrep için oldukça önemlidir. Bu yüzden ikna edeceğiniz konuyu ona, güven vererek anlatmanız gerekecektir. Sizin isteklerinizi de elbette önemseyecektir. Fakat o öncelikle yaşadığı her şeyin kendi içine sinmesini ister. Merak etme her şey yolunda tavrıyla; konuya hâkim olduğunuzu göstermeye çalışmalısınız. Kendisindeki gizemli tavrı karşısındaki kişide görmek istemeyebilir.

YAY: Yay burcunun bilgiç tavrı, hararetle kendini savunup birkaç dakika sonra hiçbir şey olamamış gibi davranmasının karşısında onu nasıl ikna edebileceğinizi mi düşünüyorsunuz? Öncelikle Yay burcunun ‘adaletli’ oluşu önünde sonunda kendini hissettirecektir. Önemsemiyormuş kısa cümleler kurabilirsiniz. Alttan alta, sessizce işleyerek ikna edebilirsiniz.

OĞLAK: Disiplin, düzen, kararlılık ve herkese bir şeyler öğretme çabasındaki Oğlak burcu. Kendine duyduğu güvenle inatçılığı da birleşince; nasıl ikna ederim düşüncesi sarpa sarıyor. Onu ikna etmek istiyorsanız; hatalı yönlerini söyleyebilirsiniz. Fakat kesinlikle hakaret etmeyin. Nazik bir dille ona hak verip, olaylara sizin açısından da bakmasını sağlayabilirsiniz.  Sadece onunla inatlaşmayın ve ufak adımlarla amacınıza ulaşmaya çalışın.

KOVA: Uranüs tarafından yönetilen asi burç Kova’nın bir de sorgulayıcı yanını hesaba katarsak; ikna etmekte biraz zorlanacağınızı söyleyebilirim. Ters bir anında ikna edilmeye kapalı olabilir. Bu yüzden onu ikna edebilmek için keyifli olduğu anı yakalamaya çalışın. İkna etmekte yine de zorlanırsanız vazgeçmiş gibi yapıp biraz üzgün ve umursamaz davranabilirsiniz. Böylece dayanamayıp konunun ne olduğunu sorarak ikna olmaya başlayacaktır.

BALIK: Her an fikir değiştirmeye müsait olan Balık burcu gerçekten ikna oldu mu? Emin olamayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey sevgi sözcükleriyle, sakince isteklerinizi kabul ettirmeye çalışmalısınız. Öfkeyle yaklaşırsanız, onun içindeki inadı uyandırırsınız. Suyuna gidin, yavaş yavaş ikna edin.

 

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

10-03-2018

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 74524
69%
9%
8%
4%
4%
3%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

burç, ikna, çaba, uğraşı, inandırma,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA