BAŞAK, ADETA ÇALIŞMAK VE ÜRETMEK İÇİN DOĞMUŞSUN!

BAŞAK, ADETA ÇALIŞMAK VE ÜRETMEK İÇİN DOĞMUŞSUN!

 

Toprak grubunun en çalışkanı! (24 Ağustos-23 Eylül)
 
Yıldızın: Merkür
Grubun: Toprak, negatif
Niteliği:  Değişken
Burcunun cinsiyeti: Dişi
Üstün yeteneğin: Disiplinli ve metotlu bir hayat
Özelliğin: Dikkatli ve her şey ile ilgili olmak
Hedefin: Toplum içinde beğenilmek
Amacın: Başarı yolunda daima yükselmek
Bastırman gereken huyun: Çekingenlik ve cesaretsizlik
Şanslı günün: Çarşamba
Şanslı Sayıların:3, 23, 33
Şanslı taşın: Koyu mavi, safir ve zebercet
Uğurlu madenin: Cıva
Şans getiren renklerin: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi
Sevdiğin çiçekler: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği
Sevdiğin bitkiler: Mazı, Keten Keneviri
Sevdiğin kokular: Leylak, limon ve sardunya
Müzik tarzın: Eski, romantik şarkılar
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: ince ve kalın bağırsak, diyafram, karın.
Mevsimin: Sonbahar
Olası Hastalıkların: Kurtlar, gaz çıkarma, sindirim ve sinir sistemleri hastalıkları, mide yanması, hazımsızlık, bağırsak sorunları...
Salığına yararlı besinler:  Elma, taze meyve suları, yağlı tohumlar, kuru meyve, patates
Uzak durulması gereken besinler:  Kahveden uzak durulmalı
Uyumlu Burç: Boğa ve Oğlak
Karşıt Burcun: Balık
Başarılı olacağın meslekler: Çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, muhasebeci.
Olumlu özelliklerin: Titiz, inceleyen, dikkatli, tertipli ve alçak gönüllü...
Olumsuz özelliklerin: Telaşlı, endişeli, aşırı detaycı, mükemmeliyetçi,  kuşkucu, takıntılı…
Burcunun yönettiği Ülkeler: İsviçre, Türkiye, Yunanistan, Batı Hindistan adaları, Brezilya, Mısır
Burcunun yönettiği şehirler: Paris, Strasburg, Heidelberg, Los Angeles, Lyon 
 
 
Bizden kendini dinle…
Başaklar çok eleştirici ve titizdirler. Kendi potansiyellerinin en üst, en arıtılmış düzeyine çıkarlar. Hangi doruğa ulaşırsa ulaşsın, hedefi daha yukarısıdır. Saflık, doyum, anlam içerme, zor işler ve ulaşılması zor hedefler; Başak'ın konularıdır. Başak'ın ana kaynağı, kişisel olarak duyduğu açlık ve mükemmellik duygusudur. Doğruyu bulmak için kılı kırk yararlar. Başaklar durduk yere sinirlenmezler. Eğer sinirleniyorlarsa, haklı bir nokta mutlaka vardır. Mükemmel ile gerçek arasındaki gerilim, Başak'ın büyümesini hızlandırır, yönlendirir ve onu değişime zorlar. Asla halinden memnun, kayıtsız değildir. Repertuarında tembellik yer almaz. Daima uzun vadeli planlar yapar, hedefine ulaşmak için büyük bir sabır gösterir. Becerikli ve planlı yapıları ile öne çıkarlar. Çalışmaktan yılmazlar, bir emek sarf ederek karşılığını alacaklarını düşünürler.  Kişisel önemini abartmaya karşı kendini sigortalamış olması, onu mütevazı yapar. Öğrenmesi gereken, kendisini affetmektir. Kendisini yargılama kapasitesini, kendisini olduğu gibi kabullenerek törpülemelidir. Aksi takdirde sıkıcı bir şüphe ve kendini kısıtlama çizgisine gider. Başak burcu aşk konusunda çekimser bir tavır sergiler. Özgürlüğünün kısıtlanacağını düşünerek, bir insana bağlanmaktan korkar. Sevdiği zaman ise sunabileceği bütün imkânlarıyla oldukça cömerttir. İşine gösterdiği bağlılığı, ilişkisine fazlasıyla gösterir.
 
Başak burcu erkeği nasıldır?
Başak burcu erkeği, çalışkan ve dürüsttür. Ayrıntılar onun için önemlidir. Kendilerine güvenleri az olsa da çalışmaktan yılmazlar. Sabırsızlığı, ona başarıyı getirir. Başak burcunda doğan erkek, varlıklı da olsa, daima çalışsa da yine para ister. Onun servete saygısı büyüktür. Dolayısıyla zengin veya varlıklı kadınlar, onun ilgisini çeker. Bu erkek, aşktan korkar. Bu konuda yenemediği bir çekingenliği vardır. Onunla evlenmek istiyorsanız, önce dost olmalısınız. Güvendiği kadına âşık olur. Konuşmalarında süslü lafları tercih etmez ama ağzından çıkan her söz gerçektir. İlişkisinde maceradan uzak kalıp, huzurlu olmayı tercih ettiğini görürsünüz. 
 
Başak burcu kadını nasıldır?
Başak kadını için düzen önemlidir. Her şeyin planlı olmasını isterler. Hayatında, güzelliğin ve hislerin yeri büyüktür. İyi yürekli ve yardımseverlerdir. Başak kadını her şeyden önce evine çok düşkündür. Evi çekip çevirmekten zevk duyar. Zeki ve mantıklı olduğu için de bunu yapmakta hiç zorlanmaz. Evi her zaman derli toplu ve zevklidir. Dostluğa ve arkadaşlığa çok önem verir. Çevresi daima kalabalıktır. Duygularını kolay kolay dışa vurmazlar. Ona karşı sabırlı olmak gerekir. Konuşması ve zekice sözleri sayesinde, insanları kendisine bağlamayı bilir. Zaman zaman tenkitçi olmasına karşın, herkesi olduğu gibi kabul eder. Zekâsı ve mizacıyla eğlencelidir de. Fikirlerini paylaşmaktan hoşlandıklarını görebilirsiniz. Yaratıcı ve pratiklerdir. Çevresine de yardımcı olmaktan çok mutlu olur. 
 
Yükselen Başak
Yükseleni Başak olan insanlar tek kelimeyle “mükemmeli” ararlar. Buna ulaşmak için de pratik zekalarıyla hareket edip, olaylara mantık çerçevesinden bakarlar. Duygular askıya alınmıştır. Can alıcı noktaları hemen kavrar, başkalarına yardım etmekten hoşlanır. Odaklanma sorunu olmayan, detaycı yükselen Başaklar, tam bir işkoliktir. Sınırsız bilgi birikimleri ve detaylar içinde bilgiyi cımbızla çekip almaları onları çok istedikleri kusursuzluğa ulaştırır. İlişkilerinde oldukça tedbirli davranır, hemen herkese inanmaz. Her konuda olduğu gibi, özel hayatında da mükemmeli arar.
 
Ay Başak’ta
Ay burcu Başak olanlar mantıklı, prensip sahibi, her detayın üzerine giden kişiler olarak bilinirler. Fakat fazla eleştirici ve seçici olmaları onları “zor bir insan” haline getirir. Her işi planlamak, o plana uygun davranmak, organize bir şekilde hareket etmek gibi eğilimleri vardır. Kendi işini kendi yapmaktan hoşlanan Ay burcu Başaklar, kendilerine verilen görevi de eksiksiz tamamlarlar. Titizlik, sadelik, pratiklik ve sonucunda başarı bu insanların ortak özelliğidir. Eleştirel yapıları ve kolay kolay beğenmeyen tavırları ise insanlarla arasına mesafe koymasına neden olur.

 

Sayfa görüntülenme : 185203
65%
21%
4%
2%
2%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Nihal ucar - 14-06-2016 10:43:39
Her gün sitenize girip, o gün ne yaşayacağımi az çok bilerek güne başlamak kendimi bana daha iyi hissettiriyor. Çok teşekkür ediyorum.
Şerife Şahin - 15-08-2016 06:15:59
Zeynep hanım yorumlarınızı beğeniyorum burcum boğa, yükselenim başak her gün okuyorum sizi
Ayse nur özturk - 25-08-2016 15:12:40
25.08.1986 saat 12 .00 13.00 sularında doğmuşum bugün benim doğum günüm ama çok mutsuzum :(((
Büşra - 07-10-2016 11:11:57
Zeynep hanım ben yanlış zamandami doğmuşum acaba. Bütün olumsuzluklar üzerimde, kendimi şanssız bedevi olarak görüyorum:((
Ceylan özbilge - 14-01-2017 12:47:28
21 eylul 1996 da 17.00 ve 19.00 sularında dogmusum bana eğitim aşk ve genel olarak yorum yapar misiniz
müge sülükçü - 01-08-2018 10:45:24
merhaba zeynep hn sizi kitaplarınızdan ve yorumlarınızdan yakınen takip ediyorum. ağustos ayında ay burcum başak nelere dikkat etmeliyim ?YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM. DOĞUM TARİ:04.02.1980 AYDIN 12:30
Handan Halefoglu - 24-09-2018 12:59:23
23.08.1976 saat:23:30 doğumluyum. Ve burcum bazi sayfalarda Aslan bazi sayfalarda ise Basak burcunda görünüyor. Bu konuda net bir bilgi verebilir misiniz bana lütfen

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA