BALIK BURCUNDA NEPTÜN RETROSU

16 HAZİRAN BALIK BURCUNDA NEPTÜN RETROSU

Ah nasıl anlatsam size Neptün’ün derinlik kazandıran duygusunu, yüreğimizi sarsan hallerini? Sanmayın bu benim serzenişlerim sadece. 2012 yılından bu yana kıyamet iddiasının ortaya atıldığı o günden bugüne de toplumların kaderine ve bir türlü gün yüzü görmeyen hallerine dertleniyorum. Üzülmeyecek gibi değil çünkü neresinden tutsam zor. Yüreği sarsan, kendimizle savaşa sokan, yaptığımız işe her ne kadar inansak da diğer gözümüzle kimlerin neler çevirdiğine takılan, o üstten bakışlarımızın sorumlusu olacak.  

Yok mu derdimizin çaresi?

Hayal gücü, bilinçaltı, rüya ve doğayı hareketlendiren NEPTÜN’ den bahsederken sıradan duygular taşımak hiç olmazdı. Kendi ruhuna yakışır gibi şiirsel bir şekilde derdimi anlatmaya çalıştım. Gelelim, gerçeklerle yüzleşmeye.

Neptün neyi temsil eder?

“Hayaller Gezegeni” Neptün; esrarlı, sisli, soyut anlamda güzellikleri bilinçli ve bilinçsiz olarak temsil eder. Bu gezegen etkisi renkli, hayal dünyası geniş, yaratıcı, edebiyatta ve güzel sanatta yetenekli kişileri öne çıkarır. Neptün döngüsü insanların ve toplumun sezgilerinin güçlenmesini sağlar. Önceden yaşanabilecekleri öngörme ve rüyaların gerçeğe yakın olduğuna da tanıklık ettirir. Kaygılarımızı ve korkularımızı ortaya çıkarır, onlarla yüzleşmek için de mükemmel bir fırsat sunar. Olayları olumlu algılama taraftarı olanlar için melankolik dahil sıradan insanları bile besleyecektir. Çünkü Neptün’ün özelliğinde neşe ve yaşam sevinci de vardır. Potansiyelimizi yeniden keşfetmemize yardımcı olur.  Alışkanlıklarımızı da Neptün Retro’su sırasında düzene sokmak elimizde. Gerçekleri görmezden gelmenin aslında kayıpların büyüğü olduğunu da gösterir.

Bu süreçte;

-Alışkanlıklara,

-Evham ve endişeye, karamsarlığa,

-İnancımıza, inandıklarımıza,

-Sevgi ihtiyacımıza, tutkularımıza,

-Sağlığımıza,

-Bağımlılıklara odaklanabiliriz. 

Temsil ettiği şeyler: Hayal gücü, şaşkınlıklar, sezgiler, uyuşturucu maddeler, bağımlılıklar, intihar, mistik konular, görsel çalışmalar, fotoğrafçılık, okyanuslar, su ile ilgili her şey… 

Ne zaman gerçekleşiyor?

Neptün, 16 Haziran 2017’de 16 derecede Balık burcunda Retro’ya başlayacak ve 22 Kasım’da 11 derecede Balık burcunda düz seyrine girecek.

Bu dönem neyi ifade ediyor?

Nisan ayından beri Retro cenneti olmaya devam eden Gökyüzü, Neptün’ün geri hareketi ile taçlanıyor. Şenlik başlasın demek için çok nedenimiz olacak. Yazın ilk yarısında başlayan bu etki suyu temsil eden tüm olayları da hareketlendirecektir. Mevsim her ne kadar yaz da olsa bol bol yağış, su yoluyla oluşan afetler, su kazalarını da peşi sıra oluşturabilir. 

Sürece eşlik eden Retro hareketlerine baktığımızda şaşırmamak elimizde olmayacak; Yay burcunda Retro hareketine devam eden Satürn, ders almayı, Oğlak burcunda devam eden Plüton Retro’su kötüye kullanılan hikayeleri, Neptün Retro’su ise tüm bunları yüzeye çıkaracak etkileri oluşturmaya hazırlanabilir. Duygu yüklü, hassas, sağlık problemleri olan, suiistimal edilen konuları da beraberinde ortaya çıkartacak, bizleri yüzleştirecektir. Sorumlu olan ya da olmayan fark etmez bu tarz konularda herkes kendi adına hesap vermek zorunda kalabilir.

Nasıl tedbirler alınabilir?

Ruhunuzun dayanmadığı hikayelere kapalı olun.

Yetenekler ve potansiyeller için ideal zamanlar, unutmayın.

Sevginizi abartmayın, paylaşmayı bilin.

Eğer yüzme konusunda emin değilseniz, yaz başlamadan önce ders alın, korkunuzu yenin.

Hava koşulu ne olursa olsun, çantanızda, bavulunuzda şemsiye bulundurun.

Her duyduğunuza kapılmayın, kendi doğrularınızın üstüne gidin.

Sağlığınızı ihmal etmeyin, özellikle iltihap ya da ödem gibi reaksiyonların takibini yapın.

Kaliteli uyumak, ruhumuza da bedenimize de hitap edecektir.

Farkındalığımızı attıracak kitaplar, dergiler okuyabilir ya da sosyal medya araştırmaları yapabiliriz.

Bu dünyadaki görevlerimize odaklanıyoruz.

Birçok şeyi hızlı tecrübe edeceğimiz bir süreç, aynı anda farklı konularda bilgi akımı olabilir. Yanılsamalar, gerçekler, doğru bildiğimiz yanlışlıklar, ortaklıklarda, ilişkilerde yanılmalar, ihtişamlı yaşamların arasında kalmış sırların birer habercisi olmaya çalışan bir döngüyü işaret ediyor. İlaç sektöründen, deniz yolları, liman, tersane yönetimine kadar birçok sistemin değişmek zorunda kalacağının da haberini veriyor olabilir. 2025 yılına kadar Balık burcunda kalacak olan Neptün, geri hareketi sırasında hem duygularımızı hem de gündelik hayatımızı çalkalamaya hazırlanıyor. Gerçekle illüzyon arasında bazı yaşadıklarımızın rüya mı yoksa gerçek mi olduğuna inanamayabiliriz. Rüya demişken çevremizde insanların ilginç haberci rüyalarını da sık sık duyabiliriz.

İhtişamlı, göz kamaştırıcı etkiyi tetikleyen Neptün, gerileme sırasında bazı şeyleri gözden kaçırmamıza neden olabilir. Uyanık olmak bu dönem için en büyük kazanç olacaktır. Bu Neptün Retro’su sırasında Ay, Neptün ile kavuşum yaparken duygu seli gibi yaşanan gönül aldatmaları başkalarıyla fazlasıyla empati kurabilmemize neden olacaktır; şüphe, paranoya, güven eksikliği kendimizi kötü hissetmemize neden olabilir. Aynı zamanda merhamet ile sınavımızın bireysel olacağını da vurguluyor gökyüzü.  Neptün, Jüpiter ile 150’lık yaparken inandığımız değerleri test etmeye kalkışabiliriz. Bu açı aynı zamanda büyümek, sınırları aşmak ve kendi potansiyelimizi yakalamak içinde bizlere yol gösterecektir.

Beş ay boyunca Neptün gerilemesi bu konulara dikkat çekiyor!

Olumsuz yönleri: Aldatma, aldatılma, kanma, kandırılma, inanma, inandırılma, kendi düşündüklerine inanma, olmayanı olmuş gibi değerlendirme, insanların kendine zarar vermeye daha meyilli olması, uyuşturucu-ilaç bağımlılığının artması, depresyon, hayal kırıklığı!

Olumlu yönleri: Bireyin kendiyle ilgili bilmediklerini öğrendiği bir dönem başlıyor. Eğer hayalperest biriyseniz bol bol hayal kurun, sayfalar dolusu tasarımlar yapabilir, yazı yazabilirsiniz. Hedef koymak, gerçekleri anlamak, ilişkilerde doğru olanı yakalamak içinde önemli bir döngüdür. Doğayı, kendimizi ve sağlığımızın kıymetini bilmek için arınma da başlatacaktır.

Peki bu uzun yolculuğun sonunda bizi neler bekliyor diyorsanız;

Dizlerine kapansam bu yüzyıla zarar verme desem, bizi kendi egomuzla savaşa tutuşturma desem, parayı hayatlarımızın Allah’ı yapmasak desem ne desem de alıp gitmese gittiğin yılar ortada Neptün!  Bana ben iyiyim desen de nafile biz yaşadıklarımızı bilir onlarla bakarız geleceğe çünkü biz insanız, sense bizim bildiklerimizi reddetme, bilmediklerimizi öğrenme olarak var olan somutluğu bilimde ispat etmiş soyut olarak Balık burcundaki seyrin bitince ancak anlayabileceğimiz bir gezegensin. 

Gönülden gönüle giden yolda 21. Yüzyılın en ergen çağlarına sen pusula oluyorsun. Bu da 70’li yılarda doğanların sınırlarını, 80’lerde doğanların korkularını, 90’larda doğanların ise doğrularını değiştirmeye çalıştığın anlamına geliyor ta ki 2025 kadar!

Aynadaki yüzlerimizin ne kadar biz olduğumuzu anlatmaya çalıştın, ruhlarımızı dipsiz uçurumlara 2015-2016 yıllarında sen attın. Çünkü buralarda Tutulma’lar adeta kalbinden geçerken bizim de kalbimizi dağladın hem de dünyanın dört köşesinde! Yakmadın yaraladın adeta Neptün!

Durun korkmayın Neptünyen Tutulma’lar kadar yaralı yıllarımız bir süreliğine bitiyor.  Benim serzenişlerim onu size tam olarak anlatamadığım yılarda kalan ukdelerimdir. Tabii temelli hayatımızdan çıkmıyor sadece bir süreliğine bu jenerasyon gezegeni köşesine çekiliyor.

2020’de Tutulma’lar Yay aksına taşındığında bize hızlandırılmış korkular yaşatmaya çalışırken, adeta bir elektrik şoku gibi algılayıp ne oldu nasıl oldu diyeceğiz. Tabii jenerasyon gezegenini tetikleyecek her Tutulma dünyanın sesinin kısılıp, cellatların eş zamanlı sokağa dökülmesini seyredeceğiz anlamına da gelir.  Bu yıllarda dinlerin büyük sınavlardan geçeceğini, tarihin bilinmezliklerini bu yılarda kapılarını insanoğluna daha farklı alanlardan açacağını vurgularken, birçok gelişmiş toplumu büyük sınavlara tabii tutacağını, teknolojinin faydalarından çok zararlarını konuşmaya başlayacağımızı hatta insan hayatının ne kadar kıymetsiz olduğunu, dünyada farklı bir akım çıkararak dikkat çekileceğine işaret ediyor. Büyüklerimizin dediği gibi ne günlere kaldık lafı 2020 için bile geçerli olmayabilir, bitmedi mi demeyin bizim hayatlarımız bitse gezegenlerin kâinattaki seyri ancak yaradanın bitti dediği gün yani kıyamet koparsa biter diye de son sözü söyleyeyim.

Neler yaşatır?

1970-84 kuşağı doğumlu olanlar dert edecekleri konuların arasında sadece para ve maddiyat olmayacak. Aynı zamanda duygusal konular ve travmalar da öne çıkıyor. 2017 ‘nin son iki ayında Güneş ile iletişimde olan Neptün değişken burçta duyguları harmanlarken Satürn ( Yay) son hamlelerini yapmaya hazırlanıyor olacak. 2017 yılının son Yeniay’ı ile temas kuran Satürn, Neptün ve Chiron kişisel hayatlarda beklenmeyen olayların habercisi olacak. Neptün-Chrion Balık burcunda Neptünyen etkileri tetiklerken, derinden üzen, sarsan haberleri de gündeme taşıyabilir.

Peki ne zaman geçiyor bu süreç? 2018 Haziran ayında Güneş ve diğer gezegenler değişken etkide toplanırken Neptün, jübile yapmadan bitirmeyecek döngüsünü.  

İnsanlık ne zaman uyanır derseniz;

2023’de uyanırsa uyanır uyanmazsa uzay çağı işte oradan 2025’e kadar iyice kendini ortaya koyar. Dünyanın süper gücü değişir, ABD’nin kendi popüler ismi tarihin tozlu sayfalarına karışırken,  Çin’in ve Hindistan’ın dünyaya hükmetmek için sessizce yaptığı rekabetleri açık rekabete dönüşebilir. Biliyorum anlattıklarım size çok uç gelebilir ama bu günler de sadece 10 yıl önce uçtu unutmayın. Sınırlar bizim yetiştirilme tarzımızda, doğrularımızda. Sistemlerin sınırlarının olmadığını ise tam olarak Neptün Balık burcunu terk etmeye hazırlanırken, 2024-2025 yılarındaki Neptünyen Tutulma’larıyla adeta sallanırken, bu sefer Satürn’ün de eşlik edeceğini unutmayın.

O günlerde sistemle insanlık ve insani ihtiyaçların sınavını dünyanın dört bir yanında verebiliriz.  Birimizin değil dünyanın her yerini ilgilendiren Neptünyen Tutulma’ları adeta çocukken ele geçirdiği 21. yüzyılı en delikanlı yıllarda sınayıp sonra azad edecek. İçimizin dışımızın bir olması ve hepimizin birbirimize gebe olduğunu düşünürsek ancak,  Neptün’ün yüreklerimizi buzlara çevirecek olaylarının üstesinden gelebiliriz.  Şimdi diyeceksiniz ki bize ne olacak sadece 8 sene sonra dünyanın diğer tarafının orta doğudan farklı kalmayacak. Bunu düşünerek bugünkü korkularınızla yola çıkarak karar almayın derim. Çünkü 2023’de bugünlerde uykuya dalan cellat yine uyanacak. Çünkü gökyüzünün kötücül gezegeni Satürn bize bir şeyler öğretmek için semada seyrine devam ederken uyuyan cellatı uyandıracak. Bununla da yetinmeyecek;

Burçlara Etkisi

Koç: Size verdiği cesaretle hayalleriniz gerçeğe dönüşebilir. Ben bu kadar yaratıcı mıydım diyerek, ilham perilerine “merhaba” dediğiniz dönemdesiniz.

Boğa: Birlikte olduğunuz, çalıştığınız ya da yeni tanıştığınız insanların gerçek yüzlerini görebilirsiniz. Çevreniz geliştiği gibi, topluma dair tecrübeleriniz de oldukça gelişecek.

İkizler: Hedefleriniz, işle ilgili fikirleriniz, geleceğe dair düşünceleriniz değişecektir. Kariyer yaşamınızdaki güncellemeler, sizi daha önce düşünmediğiniz yönlere sevk edebilir.

Yengeç: Sizden, sizin kültürünüzden çok farklı insanlarla tanışabilirsiniz. İnancınızı, değerlerinizi tekrardan sorgulayabilirsiniz. Bu konularda derinlemesine araştırmalar yapacağınız kesin…

Aslan: Paylaşım, sadakat, güven, cinsel arzular, ortak kazançlar, eşle birlikte yapılan işler ön planda olacaktır. Bu dönemde paradan daha önemli şeyler olduğunu tecrübe edeceksiniz.

Başak: Evlilik, eş, sevgili, ortaklıklar, ikili ilişkiler, paylaşımlar ön planda olacaktır. Balık burcundaki bu transit, sürpriz bir aşka (özellikle de yakın bir arkadaşınıza) davetiye çıkarabilir. Romantizm, aşk ve tutku bu dönemde oldukça ağır basacaktır.

Terazi: Yaşadığınız tecrübeler, sağlıkla ilgili konular, hizmetler, çalışma hayatı ve rutin işler ön planda olacaktır. Yaptığınız atılımlarda bazı aldatmacalara ve içten pazarlıklı insanların gerçek yüzleri ile tanışmanız mümkün.

Akrep: Aşk, çocuklar, eğlence, kişisel zevkler ön planda olacak fakat bunları daha içsel bir şekilde yaşayacaksınız. Manevi yönden tatmin olmak sizi maddiyattan daha fazla mutlu edecek.

Yay: Aile, ev hayatı, kişisel bağlantılar, gayrimenkul ile ilgili durumlar ve yakın akrabalar ön planda olacak konular arasında. Sahip olma ve birine bağlı olma duygusunun ağır bastığı bir dönem…

Oğlak: İletişim, kısa süreli yolculuklar, ticaret, eğitim, komşular, yakın çevre ile ilgili konular ön planda olacaktır. Yukarıda saydığım konularla ilgili belirsizlikler yaşayabilir, önünüzü görmek isteyebilirsiniz.

Kova: Maddi konularda şanslı gibi gözükseniz de, önünüzü görmekte zorlanabilir; elinize geçen paranın devamlılığından şüphe edebilirsiniz. Bütçenizde belirsizlik istemiyorsunuz.

Balık: Kişiliğinizi en iyi şekilde ifade edebileceğiniz gibi, başkalarının da karakterini önemseyecek ve onların değerini daha iyi bileceksiniz. Sezgileriniz bu dönemde daha da artacak, insanlara karşı daha anlayışlı olacaksınız. 

Zeynep Turan

08-05-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 27871
62%
18%
6%
4%
4%
3%


YORUM YAP

Yorumlar

ada seyhan - 10-05-2017 13:55:36
cok ürkütücü şeyler bunlar cidden içimi bir korku sardı

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA