AY HANGİ ELEMENTTE İSE O RUH HALİ DÜNYA’YA HÂKİMDİR!

AY HANGİ ELEMENTTE İSE O RUH HALİ DÜNYA’YA HÂKİMDİR!

Ay takvimlerinden söz ettiğimizde, elementlerin etkisi ve önemini göz ardı etmememiz gerekli. Sonuçta elementler burçların yapı taşıdır. Açıkça belirtirsek;

Ateş elementi; Koç, Aslan ve Yay burcunun,

Toprak elementi; Boğa, Başak ve Oğlak burcunun,

Hava elementi; İkizler, Terazi ve Kova burcunun,

Su elementi ise; Yengeç, Akrep ve Balık burcunun yapı taşıdır.

Ay, ateş burçlarından geçerken heyecandan yerimizde duramayız, daha sıcakkanlı oluruz. Toprak elementinde olduğu günlerde her zamankinden daha melankolik, mantıklı, akılcı ve maddiyata odaklı oluruz; Hava elementinde ise daha konuşkan, düşünceli, fikirlerini açıkça dile getiren ve değişken ruh hallerinde oluruz; Su elementinden geçtiği günlerde ise yaratıcı, şefkatli, duygusal ve duygularımızda farklı iniş çıkışlar gözlemleriz.

Ay Takvimi ve Konumu

Bunların temeli insanların ilk kullandığı zaman ölçeklerinden olan Ay takvimine kadar gidiyor. Ay takvimi yüzyıllar boyu sosyal hayata ve günlük işlere düzen getirmiş ve insanlara büyük kolaylıklar sağlamıştır. Ay takviminin halen kullanıldığı bilgisini de verelim. Bunların en büyük sebeplerinden birisi birçok insanın hayatlarının belli alanlarında olan işlerini Ay’ın 30 gün içerisindeki konumlarına göre yapması. Bu durumda Ay takviminin ve Ay’ın konumunun etkisi sanıldığından daha büyük.

Sırlı Dolunay Nedir?

Mavi Ay- Süper Dolunay
Mavi Ay, Ay takvimi açısından bakarsak, en özel, en derin, en değerli düşüncelerimizze odaklandığımız bir döngüdür. Yılda bir defa denk gelen bu olay astrolojide “Mavi Ay” ya da Süper Dolunay olarak adlandırılıyor. Antik çağlardan beri önemsenen bu döngüde insanlar beklentilerde ve dileklerde bulunmuşlar. Bu açıdan bakarsak, Mavi Ay’ın içindeki enerjinin çok büyük olduğunu dile getirebiliriz. 

Dilekler ve Beklentiler…

Mavi Ay yani Süper Dolunay döngüsü içerisinde iyi niyete girilmesi, hayallere odaklanılması, beklentilerin netleştirilmesi çok önemlidir. İlk inanışlardan beri bu tarihler uygun görülmüş ve buna göre ilerlenmiştir. Bu tarihlerde yapma planınız var ise olumlu geri dönüş alacağınız durumlar ise;

  • Önemli anlaşmalar ve ortaklık çalışmaları
  • Şirket toplantıları
  • Projeler
  • İş özelinde yükselme ve terfi
  • Duygusal dönemler
  • Aşk
  • Sosyal çevre ve arkadaşlıklar
  • Maddi konular

gibi konularda beklentileriniz gerçekleşebilir. Hayalleriniz doğrultusunda hareket ettiğiniz günlere özellikle dikkat edin! Mavi Ay, Süper Dolunay  sizin için bambaşka sürprizlerle karşınıza çıkabilir.

Ay’ın Etkisi Büyük

Burcunuz ne olursa olsun, Ay o süreçte hangi elementte ise Dünyaya o ruh hali hâkim olur. Bu bağlamda ister Koç ister Yengeç isterse de Kova burcu olun bulunduğunuz günde hangi burçtaysanız Ay’da o burçta konumlanıyor ve ruh haliniz değişim gösteriyor. Dolayısıyla yaşamınızı kolaylaştırmak ve sorunların üstesinden ustaca gelmek için Ay takvimi ve bu süreçlerde gerçekleşen döngülere daha fazla dikkat etmeniz gerekiyor.

Not: Eğer astroloji bilimi ile ilgili, hayatınızın hangi duygu ve renklerle harmanlanacağını merak ediyorsanız. Ay burcunuzu ve Ay fazınızı mutlaka öğrenmelisiniz. Twitburc hesaplarından ve siteden burç yorumlarınızı okurken Ay burcunu okumayı da ihmal etmemelisiniz. Son 5 yılda 5 Astrodefter çıkaran bir astrolog olarak Ay’ın boşlukta olduğu tüm evreleri sizlere belirttim. Bu bilgilere erişmek için Astrodefteri de edinebilir dünyanın hızının kalbinizi perdelemesine izin vermeyebilirsiniz. Astrodefterinizi çok amaçlı bir şekilde kullanırken, her ayın temasını okuma fırsatı bulacak ve Ay’ın 6 saatten fazla boşlukta kalacağı günleri de öğreneceksiniz.

Unutmayın! Tüm emeklerim sizler için ve sizler daima en iyisine layıksınız. Kalbinizdeki Ay ışığı hiç sönmesin.

Zeynep Turan

03.02.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

 

Sayfa görüntülenme : 40336
74%
17%
3%
1%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA