ASTROLOJİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Astroloji ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Astroloji fal değildir.

Yoruma dayalı olmayan, içinde bilimsel öngörüleri barındıran astroloji fal değildir. Gezegenlerin referansından yola çıkılarak yapılan cebirsel hesaplamalar ile öngörülerde bulunulur. Fal ise bireyin yorumlamalarıdır. Astroloji soyuttan değil somut bilgilerden beslenir. İspatı ve kanıtı mümkündür. Neden-sonuç ilişkisi mantıklı gerekçelerle sunulabilir. Astroloji insanların değiştirebilecekleri ara kaderleri üzerinde seçimler yapmasına yardımcı olur.

Güneş geçişlerinde doğanların burçları değişkenlik gösterebilir.

Bir bireyin burcu doğum anında, Güneş’in hangi burçta hareket ettiğine göre belirlenir. Güneş’in burç değiştirdiği gün dönümleri her yıl değişkenlik gösterebilir. Bunun sebebi ise dünyanın her gün aynı hızda dönmemesidir. Bu sebeple doğulan anda Güneş 22 Mayıs’ta İkizler burcuna geçiyorsa o kişinin burcu İkizlerdir, 2018 yılında 21 Mayıs’ta Güneş’in İkizler burcuna geçmesi o kişinin burcunu Yengeç olarak değiştirmez. Ancak natal haritasında hangi burcun baskın olduğunu öğrenmek istiyorsa kesinlikle doğum anındaki haritasını analiz ettirmelidir.

Yükselen burç yerine Ay burcunuzu öğrenip okursanız duygularınızı ve çevrenizdekileri nasıl gördüğünüzü daha iyi yorumlarsınız. Kaldı ki Ay burcunu bildiğiniz bir kişinin içinde kaç tilki döndüğünü öğrenmekle birlikte, boşuna günahını da almayacağınız durumları da kavramış olursunuz.  Tabi Ay burcunuzun fazını öğrenmek de önemli. Düşünsenize Ay hangi burçta olursa olsun, mesela siz Dolunayda dünyaya gelmişseniz sabırsız biri olabilirsiniz.  Ayrıca kişiler 30 yaşından sonra yükselenin etkilerine geçmezler ama 29 – 31 yaşları arasında Satürnyen etkiden geçerler.  O yüzden de siz bu yaştan küçükseniz doğduğunuz yılda akan zaman henüz Satürn konumuna gelmemiştir.

12 tip insan yoktur.

Astroloji ile ilgili bir diğer yanlış ise 12 burca karşılık 12 tip insan olduğuna inanılması. Her doğum haritası parmak izi gibi kişiye özeldir ve hayatına etkileri farklıdır. Bu noktada esas alınması gereken bir diğer nokta ise kişinin doğum yılıdır. 1979 yılında doğan bir Yay burcu ile 1984 yılında doğan bir Yay burcu aynı özellikleri göstermeyecektir. Çünkü içinde gezegenlerin ve ayın konumu bin bir farklılık içerir.

Jenerasyon gezegenleri sık sık burç değiştirmezler.

Kardinal gezegenler olarak da adlandırılan Satürn, Uranüs, Neptün ve Plüton uzun aralıklarla burç değiştirirler ve jenerasyon gezegeni olarak da adlandırılırlar. Bu sebeple etkileri uzun sürer ve kişiselden ziyade toplumsaldır.  Örneğin 1970 – 1984 yılları arası doğumlular 2015 -2017 tarihleri arasından çektiğini başka tarihlerde çekmemişlerdir.  Kısacası astroloji parmak izi gibidir. Bugünlerde astroloji rehberliğinden faydalanıyorsanız bu işi ciddiye alan ve mesai ayıranlardan okuyun.

Astrolog Zeynep Turan

11.10.2018

Sayfa görüntülenme : 36556
80%
13%
2%
1%
1%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Sultan uckun - 05-02-2019 14:06:08
Doğum haritama baktirmak ıstiyorum Adana da yaşiyorum ucret bilgisi rica ediyorum.
Sultan uckun - 05-02-2019 14:06:03
Doğum haritama baktirmak ıstiyorum Adana da yaşiyorum ucret bilgisi rica ediyorum.
Gülşah sancak - 05-02-2019 14:00:30
Astroji bilginize hayranım Zeynep hanım ilk fırsatta sizden öngörü almak isterim kitabınızıda aldım geçen hafta
Sabiha tankut - 13-02-2019 11:32:37
PSikologtan çok size ihtiyacım var aklım başımda nasıl olursunuz bilmiyorum.İçimdeki ses (oda bugüne kadar yanılmadı) sizin yardımcı olacağınızı söylüyor..
Şirin özalp - 13-02-2019 11:32:25
Ay burcumu öğrenmek istiyorum
Dilek ÖZDAĞ BİRCAN - 13-02-2019 11:32:19
Merhaba Zeynep hanım sizi severek takip ediyorum.Dogum haritası analizi yapılırken içinde bulunulan yıl da yorumlanıyor mu?telefonla mi yüz yüze mi anlatıyorsunuz.Bir de ücret bilgisi verirseniz çok mutlu olurum
Meltem kisakol - 13-02-2019 11:31:59
Çocuklarım ve kendim için doğum haritalarımızı ve analizleri edinmek istiyorum ne yapmam gerek?
Gül manavoğlu - 13-02-2019 11:30:59
Danışmanlık ücretinizi öğrenebilir miyim. Birde ben tam olarak doğum saatimi bilmiyorum o zaman nasıl danışmanlık alabilirim teşekkür ederim iyi günler

Popüler kelimeler

,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA