ASTRODEFTER (2020-2021)

ASTRODEFTER (2020-2021)

Kağıda Kaleme Sarılma Zamanı!

Yaşamın karmaşık yapısından sıyrılabilmek için kendimizi yeniliğe adarız. Bizi oyalayabilecek fikirlere, farklı hobilere, içimizi hafifletecek uğraşlara yöneliriz. Bazen sıkışmış hissederiz kendimizi, kimseyle konuşacak gücümüz de yoktur. Öylece kafamızın içinde yaşar, çoğaltır, daha da çekiliriz girdabın içine. Verdiğimiz savaşın enkazını hafifletebilmenin en kısa yolu, kendimizle baş başa kalmak değil midir? Evet, kendimizle yalnız kalmalı, kendimizi dinlemeli ve tanımalıyız. İşte bu anlarda imdadımıza kağıt kalem yetişir.

Duyguların Tercümanıdır Yazmak…

Ruhu rahatlatmanın, iç dünyanın kapılarını aralamanın, kendinle tanışmanın en sade yoludur yazmak. Duygularınızla karşılaşmak, düşüncelerinizi anlamak, kendinizi yeniden tanımak için birebirdir. Her daim güzel şeyler yazacaksınız diye yormayın kendinizi, baskılamayın. Ayrıca günlük tutmayı da alışkanlık haline getirin. Bir rutininiz olsun yazmak, özel bir alanınız ve kendinize ayırdığınız bir zaman diliminiz olsun. Bunu bir ritüele çevirdiğinizde sürekliliği garanti haline gelecektir.

Unutmayın! Yazmak sizin için çok özeldir.

Hislerinizi kelimeler aracılığıyla tanımlayın, sizi mutlu edecek şeylere dönüştürün. Kitap okumak yeni diyarlara açılan bir kapıysa, içinizi kağıda akıtmak da yeni bakış açıları katacaktır. Bu sayede geri döndükçe olayları yorumlama biçimleriniz değişir.

Kendinizi Daha İyi Tanırsanız, İçinizi Daha Doğru Okursunuz.

Dertleriniz, sıkıntılarınız, çözemedikleriniz su gibi akar giderken deftere, bir de bakmışsınız yüreğiniz hafiflemiş. Şunu da bilmek gerekiyor ki ağızdan çıkan her şey niyettir, kalemden dökülenler de öyle. Kaleminizi kendinizle ilgili güzel dileklerle süsleyin. Ne dersiniz?

İstek ve arzularınızla doldurun satır boşluklarını, dönüp dönüp okuyun sonra onları. Çizdiğiniz yolu takip etmenizde güç verecektir. Program yapın. Karmaşık hayattan çıkmanın, ne yazık ki başka yolu yok. Hedefler belirleyin kendinize, bunları not alın. Çünkü düzen ve plan olduğunda başarı oranınız da artacaktır.

Önemli Anılar Yitip Gitmesin

Kendinizi daha iyi anlayabilmek için yazın. Neye nasıl tepki verdiğinizi daha iyi görebilmek için. Kafanızda biriken soru işaretlerini, neden çıkmaza girdiğinizi bir kere daha görebilmek için yazın. Anılarınızı yazın. Hatırlamak, bir ömür unutmak istemediğiniz anıları. Aklınıza ne geliyorsa, içinizden nasıl geçiyorsa öylece yazın… Sınırlarınız olmadan, yüreğinizden aktığı gibi yazın tabi ki. Büyük laflar etmek yerine, büyük laflar yazın.

Pandeminin neye doğru evirildiğini kestiremiyoruz. Ne yazık ki belirsizliğin içinde tıkandık kaldık. 

Astrodefter 8 ay daha devam edecek. Bu süreçte sadece yaşadıklarınızı değil planladıklarınızı da yazın. Dünya ne kadar karmaşık olursa olsun, kafanızı toplayıp idealist davranmayı unutmayın! İdealleri olanlar bir şekilde yolun sonuna ulaşır.

Not: AstroDefter’i buradan satın alabilirsiniz.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır.

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz.

11.07.2020

Sayfa görüntülenme : 15054
88%
11%
0%
0%
0%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA