ARALIK AYI YERYÜZÜNE NE TAŞIYOR

Aralık Ayı Yeryüzüne Ne Taşıyor

Yeni yıl yeniliklerle gelir mi dersiniz?

Yaşadığımız yılın, her anlamda ne kadar zor bir yıl olduğu konusunda hepimiz hemfikiriz olmalıyız.  Yeni bir yıla yeni umutlarla beklentilerle girmeye hazırlıyoruz kendimizi. Herkesin beklentisi farklı olsa da buluşulacak ortak bir payda vardır her zaman. Yalnız unutmamak gerekir ki aralık ayı henüz yeni başladı ve gök kubbenin bu ay için yoğun bir gündemi var. 2016 yılının son sınavını vermeye hazır olun. Bu sefer kişisel hayatlara dokunacak ve ikili ilişkilerde sınırları fazlasıyla zorlayacak.

Bu ay kalbinizdeki pencerenin perdelerini aralayacak ve kendi hayatınıza dışarıdan bakacaksınız. Evlilikleri, birliktelikleri sınayacak olan gök kubbe herkesi kendi gerçeğiyle yüzleştirecek. Bu durum her ne kadar can sıkacak gibi görünse de yeni bir yıla değişimle başlamanıza da sebep olacak.

Bu ay ‘Ben hayata dolu tarafından bakıyorum.’ cümlesinin arkasını dolduramayacak davranışlara maruz kalabilirsiniz. Çünkü bardağın boş olduğu apaçık ortaya çıkacak ve emek verdiğinizi düşündüğünüz birlikteliğinizin aslında artçı depremlerle temelden yara aldığını fark edeceksiniz. Belki siz de içinizden ‘önce ben’ diyorsunuz ancak birlikte olduğunuz kişinin sizden önce davranması ve ondan bu söylemi duymak hiç hoşunuza gitmeyecek. Bencilliğin ön planda olacağı bu ay herkes kendi kuyusunu kapatmaya çalışacak ve biz olmaktan uzaklaşıp bireyselliğe yönelecek. Bu zamana kadar göz yumduğunuz, olumsuz olarak değerlendirmediğiniz, ‘OLSUN’ deyip hoş gördüğünüz söylemler ve olaylar bir bir karşınıza çıkacak. Yani anlayacağınız sizin özverinizle, iyi niyetinizle görmezden geldiğiniz bencillikler yine sizi vuracak.

Hayatta hiçbir çaba boşa gitmez. Bazen kendinizi kaybetmiş gibi hissedebilirsiniz. Ancak içten içe kazanan yine siz olursunuz ve bunu ancak zamanla anlayabilirsiniz. Beraber ele ele berbat edilen şeylerin bazen yalnız toplanmak zorunda kalınabildiğini aralık ayı çok net bir şekilde gösterecek. Hatta aralık ayı daha da ileri gidecek ve insanın kendi kalbinden dahi kovulabileceğini gösterecek herkese.

Aralık ayı ne kazandıracak derseniz;

  • Hayata neresinden bakacağınızı öğrenecek ya da öğrenmeye başlayacaksınız. Eğer sizi üzen, tek bir sözüyle içinizi yırtılırcasına acıtan biri varsa artık vazgeçme zamanı olduğunu anlayacaksınız.
  • İşin içinde sevgi dahi olsa gerçeğin yalandan çok daha değerli olduğunu göreceksiniz.
  • Yaşadığınız her olumsuz olayda kendinizi suçlamayı bırakacak, size kötüyü yaşatanı sürekli affetmekten vazgeçeceksiniz.
  • Seviyorum deyip sevgisini göstermeyenden, özledim deyip kalkıp gelmeyenden hayır gelmeyeceğini öğreneceksiniz.
  • Size iyi gelmeyecek hiç kimseye ihtiyacınız olmadığını fark edeceksiniz.
  • Kendi yaranızla yaşamayı öğrenirken, başkalarını yaralamamanız gerektiğini göreceksiniz ve bu çok büyük bir kazanım.
  • Yeryüzünde dünyadaki insan sayısı kadar haklılık olduğunu fark edecek ve yalnızca kendi doğrunuza sarılmaktan vazgeçeceksiniz.

Bencil olmak bir huy değil, alışkanlık biçimidir.  Elmayı seviyorsanız elma da sizi sevmek zorunda değil ancak elma sizi sevmiyor diye siz de kendinizi sevmekten vazgeçemezsiniz. Dünyanın bütün acılarına katlanabileceğinizi düşünebilirsiniz ancak ben henüz bencillik karşısında yıkılmayan duvar görmedim.

Sizi üzen, yoran, kendinizi değersiz hissetmenize sebep olan hiç kimseye, hiçbir şeye katlanmak zorunda değilsiniz. Birliktelikler tek benden iki ruhtur. Eğer bu ruhu yakalayamadıysanız ve önemsiz hissettiriliyorsanız o birliktelikte kalmanız için hiçbir sebep yok. Sebeplerim var diyorsanız, sebeplerinizin geçerli olmadığını ben değil aralık ayı gösterecek.

Zeynep Turan

Yazının her hakkı saklıdır.

26.11.2016

 

Sayfa görüntülenme : 71610
76%
10%
5%
4%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Arzuhal - 30-11-2016 08:08:48
10 da 10 yaşadıklarımı yazmışsınız. .yengeç olarak bizzat deneyimliyorum yazılanları birkaç gündür. Tebrik ederim,başarılarınız daim olsun..
Hatice eryılmaz - 01-12-2016 06:16:57
Zeynep hanım sizi feysten,istegram dan takip ediyorum vede sizi çok seviyorum.ben burçlarla çok ilgiliyim.size bir konuda yardimcı olursaniź çok sevinirim.ben boğa burcuyum 18.05.1979 doğumluyum kendimce baktım ay burcum kova,yükselenim.boğa çıkıyor.birde siz söylerseniz.emin olcam doğum saatim 18 mayıs sabaha karşı o4.30,ile 06.00.bilgi verirseniz çok sevinirim
Sevgi k - 01-12-2016 06:16:18
Hayata dokunmussunuz resmen, içten bi yazı olmuş tebrikler
Sevil Seven - 02-12-2016 10:33:17
O kadar güzel yazmış siniz ki eminim okuyan herkes kendi için yazildigi hissine kapiliyor. Benim şahsi fikrim sizde astroloji ile yogurdugunuz bir duru goru var. Zevkle ve sevgiyle takip ediyorum .
Sevda onur - 02-12-2016 06:14:00
İlginç!burada yazılanların tümüne kasım ayının başlarında keskin çizgilerle bir geçişle ulaştım
Sevda onur - 02-12-2016 06:13:54
İlginç!burada yazılanların tümüne kasım ayının başlarında keskin çizgilerle bir geçişle ulaştım
Hanzade - 05-12-2016 06:58:04
Öyle güzel ve dogru yapmışsınız ki sanki size yaşadıklarımı anlatmisim gibi geldi. Tebrikler.
ayse ufuk tüzgen - 05-12-2016 06:57:51
Zeynep hanım bu söyledikleriniz.çok gerçek.sanki yaşam koçu gibisiniz.sağolun bazı yazılarınızı kaçırıyorum.face de veya mail ile ulaşabilirmiyıi sevgiler.iyi çalışmalar. ufuk
Cansu K - 05-12-2016 06:57:24
bugün bir buçuk yıllık ilişkim tek taraflı olarak bitti. üstelik telefonla... ortada çok da önemli bi mesele yokken bitti. Ben çok yoruldum. Yazdıklarınızı yaşıyorum şuan tamamen. Ama evet sebeplerim var. Basit bir sebep değil, seviyorum. Ve eminim ki geri dönecek. Takip edicem yazılarınızı ve bu yazı gibi bir yazıda umarım barışmış oluruz...
Pınar - 06-12-2016 06:12:43
İnsn nasıl bu kadar kalbimden ve beynimden geçeni okuyabilir. Tebrik ediyorum. Aralık ayının ilk başında hissettiğim şey aynen bu yazıdaki teşekkürler demekki doğru yoldayım
tubaaa - 06-12-2016 12:29:00
gerçekten ne yaşıyorsam madde madde açıklamışsınız. okudum ve şok oldum Zeynep Hanım. -Emeğinize sağlık, sevgiler...
kübra k. - 12-12-2016 09:49:53
bir akrep olarak içinde bulunduğum, benim dahi anlamlandıramadığım herşeyi dile getirmişsiniz. umarım bu yaşadıklarımız hem 2016 için hemde gelecek yıllar için son olur. 2017 için yazacaklarınızı merakla bekliyorum.

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA