ANİ KARARLAR

ANİ KARARLAR

Dilediğimiz zaman, istediğimiz yerde, aklımızdaki planı uygulayamadığımız anlar yaşayabiliyoruz. Bu durumlarda ise ani kararlardan çok doğru kararların peşinden gitmek istiyoruz. Dolayısıyla doğrunun peşindeyken aceleci kararlar bizi istemediğimiz durumların içerisine sokabiliyor. Peki bu ani kararları neden alıyoruz.

Sağlam Kafa Sağlam Vücut

Düzgün bir beslenme rutini, uyku düzeni ve mental farkındalık ani kararların önüne geçen gündelik etmenlerden. Biz fark etmesek de hayatımızın belli bir düzen içerisinde seyir etmesi kararlarımızı da büyük ölçüde etkiler. Her zaman yorgun olduğunuz zaman önemli kararlar vermeyin derler. Bu sözü de hatırlatmakta fayda var. Çünkü sağlıklı işleyen bir vücudun, mantığını ön plana atmaya odaklanmış biz zihnin aldığı karar emin olalım ki yorgun bir zihinden çok daha öndedir. Öyle ki kararlarımızı almadan önce gündelik yaşantımıza önemli ölçüde dikkat etmek gerekiyor. Şu şeklide sıralayacak olursam;

  • Erken uyuma, erken kalkma
  • Kitap okuma
  • Stresi azaltma
  • Fazla düşünmeme
  • İkili ilişkilerde öfkeye yenik düşmeme
  • En önemlisi de bizi önemli ölçüde etkileyen duygusal ilişkiler.

Yukarıdaki maddelerin birçoğu kararlarımızı etkiler, kararlarımızın etkilenmesi de yaşantımızla doğrudan bağlantılıdır. Unutmayalım ki bizi kararlarımız var eder.

İlişkilerde Ani Kararlar ve Sonuçları

Özellikle de ikili ilişkilerde, evliliklerde ve sevgililik durumlarında ani kararların çokça olumsuz sonuçları ortaya çıkardığını gözlemleriz. Bu bir tesadüf değildir. Bilinmelidir ki özellikle de ilişkilerimizde alacağımız ani kararlar hayatımızın tümünü etkiler. Duygusal zekamızı ortaya koymamız gereken durumlarda bekleneni veremeyiz. Hatta ebeveyn olma yolunda önemli mental eksikliklerle karşılaşabiliriz.

Kararların Doğasında Sonuçlara Katlanmak Var

2020 gibi karanlık bir yılı tam anlamıyla ardımızda bırakamamışken dünyanın hızına yavaş yavaş alışmaya çalışıyoruz. Hayatımıza pandemi kelimesinin girdiği, maskelerin tıpkı kıyafetlerimiz gibi önemli bir parçamız olduğu şu günlerde birde acelece alınan ani kararlar emin olalım ki büyük etkileri olan cinsten sonuçları beraberinde getirir. Polyannacılık oynayan kişiler bile yaşantılarındaki plansızlık, boş vermişlik ve düşünmeden alınan kararlar ile olumsuz etkilenebilirler.

Astrolog Zeynep Turan

Yazının Bütün Hakları Saklıdır

Kaynak Gösterilerek Dahi Kullanılamaz

11.01.2021

Sayfa görüntülenme : 6490
48%
35%
6%
6%
3%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA