ALÇALAN BURÇ NEDİR

Aşk kazanacak mı?

Hayatımızı ifade eden, hatta ve hatta en önemli dönüm noktası dahi diyebileceğimiz kadar önem veririz birlikteliklere. Bazen uyumlu olmadığımızı bilsek ve fark etsek bile yine de vazgeçmek istemez, bizi bağlayan bir şeyler olduğunu düşünürüz. Peki, sizce nedir bu vazgeçilmezliği sağlayan?

Astrolojide pek çok farklı kavram vardır. Bunlardan biri de alçalan burçtur. Güneş burcunuza, Ay burcunuza, yükselen burcunuza alışkınsınız ama bir de alçalan burç kavramı var ve alçalan burç evlilikleri, ikili ilişkileri, çatışmaları ifade eder. Kendimizde olmayan ya da olmadığını düşündüğümüz ve içimizde gizli olan özellikleri başkalarında aramamızın sebebi de alçalan burçtur. Bu sebeple görünürde hiç uyumunuzun olmadığı ancak içten içe birbirinizi tamamladığınızı düşündüğünüz kişilerle beraber olursunuz. Hayatınızın en önemli noktalarından biri olan aşk hayatınıza da bu şekilde yön verirsiniz.

Alçalan burç, eşinizle ya da sevgilinizle uyumunuzun yanı sıra birlikteliğinizin uyumunu da ortaya koyar. Hatta ve hatta çevrenizdeki kişilerin, ailelerin dahi birlikteliğe bakış açısına etkilidir. Aynı zamanda alçalan burç hayat yolunda ortaklık yapacağınız her konu ile ilgilidir. İş ortaklıkları, sözleşmeler, toplumsal uyum, arkadaşlık ilişkileri gibi hayatı yönlendiren konular alçalan burçtan etkilenir.

Alçalan burç yükselen burcunuzun tam tersidir ve belirlenebilmesi için pek çok farklı parametrenin bilinmesi gereklidir. İki kişinin birbirine uyumu Sinatri ile yani haritalarının karşılaştırılması yoluyla bulunabilir. Bu şekilde yapılan bir çalışma, kişilerin aşk ve ilişki durumunu tüm detayıyla ortaya koyar.

Alçalan Burcunuzu bulmak için aşağıdaki listeden yükselen burcunuzu bulun, yanındaki burç ise alçalan burcunuzu ifade eder;

 

 • Koç-Terazi
 • Boğa-Akrep
 • İkizler-Yay
 • Yengeç-Oğlak
 • Aslan-Kova
 • Başak-Balık
 • Terazi-Koç
 • Akrep-Boğa
 • Yay-İkizler
 • Oğlak-Yengeç
 • Kova-Aslan
 • Balık-Başak

Astrolog Zeynep Turan

08.01.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 66817
56%
18%
6%
6%
6%
5%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
2018 Satürn Retro'sunun Burçlara Etkileri
2018 Satürn Retro'sunun Burçlara Etkileri

2018 URANÜS BOĞA BURCUNDA - BURÇLARA ETKİLERİ
2018 URANÜS BOĞA BURCUNDA - BURÇLARA ETKİLERİ

En Çok Okunanlar
2019 YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI
2019 YENGEÇ BURCUNDA GÜNEŞ TUTULMASI

2019 YILIN İKİNCİ MERKÜR RETRO'SU
2019 YILIN İKİNCİ MERKÜR RETRO'SU

2019 OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI
2019 OĞLAK BURCUNDA AY TUTULMASI