Akıp Giden Zamandan Artakalanlar…

Bu Yazıyı Okuyup da Söylediklerimizi İnkar Edecek Yoktur...

Hayat uzun değil, akıp gidiyor bir anda elden avuçtan…

Hafızanızda ölümsüzleşen anlarınızı bir düşünün, her yeni bir günde kayıp giden zamanı bilir gibi; bizi şaşırtan gelişmeleriyle karşımıza çıkan bir süreçten bahsediyoruz. Bir kelebeğin tıpkı ömrü ve güzelliği arasındaki o adaletsiz çelişkisi gibi hayat; ağzımıza bir parmak bal çalıp gidiyor…

Bu kısacık zamana birçok şeyi sığdırmak isterken arada çuvallamayanımız var mıdır? Sarf ettiğimiz sözler, yaptıklarımız kendi içinde haklı sebepler içerse de, işler bazen beklediğimiz gibi gitmiyor. Hal böyleyken hangimiz pişmanlıkları, “keşke” leri olmadığını söyleyebilir? Hepimiz zaman zaman kendimizle kalıp vicdan sorgulaması yapmışızdır.

Peki, biz ne yaptık? Karşımıza çıkan bin bir türlü insana körkütük, en saf duygularımızla yaklaşmamayı öğreten hayat değil miydi bize? Yeri geldi politik davranmayı, en sert bir şekilde öğrendik; acımasız bir sahteliğin içine büründük. Ama yine de dostluklarımızı, hakkettiğinden fazlasını vermeyi bildik. Hayatın gerçeklerine karşı sevgimizi dibine kadar yaşadığımız oldu. Demiştik ya işte kırıla döküle, durmayı da öğrendik hayatla birlikte.

Sadece hayat mı kırdı döktü bizi? İnsanlar, olaylar… Affedemedik, yediremedik. Çok kırıldık, gözümüzü kırpmadan bir kalemde sildik. Soğukkanlılıkla herkesi gözden çıkarabilmeyi benimsedik; içimiz hiç istemese de... Belki kanaya kanaya yaptık ama aldanmayı yedirememek bize fena şeyler yaptırdı. Canımız bu kadar acımışken gene yüreğimizle hareket etmeyi hiç yediremedik haklı olarak. Zamanı geldiğinde vazgeçmeyi… “Hep tek hep yek başına” derler ya işte, ondan!

Sayfa görüntülenme : 79722
74%
13%
4%
3%
2%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Gülçin Yalçın - 18-06-2016 10:42:00
O kadar güzel ve doğru yazmışsınız ki icimden geçen sozlerin aynısı...
Suna Çetinkaya - 18-06-2016 10:39:52
Kaleminize sağlık
ZeynepArslan - 20-06-2016 06:09:32
Gitmek istemek ama bir andada biseylerin kalmasi .. dogru zamanin olmamasi ama dogru insanin olmasi . Beklemek ...
hiçkimse - 30-10-2017 07:04:55
arkadaş zannetiklerin tam tersi azılı düşmanın çıktığında ölürsün. Allah'tan başka dost olmadığını kavrayınca da yeniden doğarsın.
Serpil Yıldız - 28-11-2019 13:17:19
Resmen benim bu yıl yaşadıklarımı anlatmışsınız çok teşekkür ederim
Fatma - 14-01-2020 15:50:42
Hayat bize" Değer gördüğün kadar değer vermeyi "öğretti.
Nilgün Baştürk - 15-04-2020 13:10:21
Yüreğine Sağlık ...

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA