2020 YILINDA İLİŞKİNİZDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

2020 YILINDA İLİŞKİNİZDE DİKKAT ETMENİZ GEREKENLER

Madem gezegenler hızlı dönüyor madem aşklar tatlı duygulardan coşkulu kıskançlıklara yöneliyor madem hepimiz bu gezegende enerjiyiz, öyleyse enerjilerimizi değiştiren gezegenlerin kalbimizi ağrıtmaması için ne yapmalıyız? Bu yazıyı yazdıran aslında toprak burcundaki dizilim. Öyle ki benden geçti diyeni daha çok etkisi altına alacağı için yazılmıştır. Eminim siz de bu yüzyılda sevmenin ağır bir mesai istediğini bilenlerdensinizdir. Gök kubbe, herkesin birtakım arayışlar içinde olduğu bu döngüde ilişkinizi içerden koruyun mesajı veriyor. Oğlak burcunun inci tanesi gibi dizildiği gökyüzünün desteğini görmeniz için size bildiğiniz ancak yaşarken unuttuğunuz konuyu hatırlatacağım.

Sürekli Eleştirmek

Eleştirmenin besleyici ve yapıcı tarafları elbette vardır. Ancak bitmek bilmeyen eleştiriler, zamanla suçlayıcı bir dile dönüşebilir. Haliyle bu durum ilişkinizde içinden çıkılmaz sorunları da beraberinde getirebilir. Bu anlamda eleştirinizi dengede tutmanızda fayda var.

Dinlememek

Dinlememek aslında çağımızın, ikili ilişkilerimizin en büyük açmazlarından biri. Anlaşamadığınız noktalarda orta paydada buluşmak adına iyi bir dinleyici olmalısınız. Güçlü, yapıcı bir diyalogun temel taşı buradan geçmektedir.

Yapılan fedakârlıkları sürekli dile getirmek

Özellikle ilişkinizde yaşadığınız tartışmalarda yaptığınız fedakârlıkları, verdiğiniz emekleri öfkeyle dile getirmeniz, kırılmaları da beraberinde getirebilir. ‘Ben senin için bunları yaptım, şunlardan vazgeçtim’ gibi söylemler çatışmalara zemin hazırlayabilir. İşin özünde haklıyken haksız duruma bile düşebilirsiniz.

Fikir ayrılıkları

Hayattan beklentilerimiz, fikirlerimiz, duygularımız, hislerimiz birbirinden farklıdır. Hatta tepkilerimizin çoğu anlık olarak gelişir. Aslında yaşamın bütünü içerisinde tüm bunlar bizi biz yapan özelliklerin bütününü oluştur. Ancak ilişki içerisindeki keskin fikir ayrılıkları yıpratıcı bir hal alabilir. Farklı düşünceler, doğrular ilişkileri besleyebilir. Gelin görün ki ‘benim doğrularım, şaşmaz fikirlerim’ diyerek inatlaşmak aranıza aşılmaz yollar koyabilir. Bu anlamda farklı düşündüğünüzde ortak paydada buluşmaya çalışmalısınız.

Rutinler-Alışkanlıklar

Yıllar geçtikçe ilişkilere belirli bir düzen hâkim olmaya başlar. Düzen ilişkinin dengeye oturması anlamında avantaj sağlar. Ancak bu noktada düzen ile ilişkinin canlılığını kaybeden rutinleri doğru ayırmakta fayda var. İlişkinizi sıradanlıktan uzaklaştırmak için zaman zaman rutinlerinizi bozmalısınız. Örneğin dışarda akşam yemeği organize edebilir, sinemaya, konsere gidebilirsiniz. Hatta evde birlikte yemek yapabilir, günlük sohbetlerinizin dışında, daha derin konulardan konuşarak daha renkli hale getirebilirsiniz. Birbirinize yapacağınız jestlerin, alacağınız hediyelerin de etkisi büyük olacaktır.

Empatiden Uzaklaşmak

Bazen çok derin duygularla baş başa kalmak, sevdiğimiz kişinin duygularını görmemizi engelleyebilir. Karşı taraf kendisini yeterince anlaşılmadığını hissettiğinde, suskunluğa bürünebilir. Değer verdiğiniz kişinin duygularını anlamanız, aranızdaki bağların güçlenmesini sağlayacaktır.

Kısıtlamak

Bireyselliğin ön planda olduğu günümüzde, kişisel alanlarımız hepimiz için bir hayli önemli. Kendimiz için bir şeyler yaptığımızda, sevdiğimiz, mutlu olduğumuz yeteneklerimize yöneldiğimizde ikili ilişkilerimize de mutluluğumuzu yansıtabiliriz. İlişkide kısıtlayıcı davranmak olumsuz duyguları da beraberinde getirir. 

Küçük detayları dert etmek

Gereksiz sorunları ve durumları sürekli olarak ilişkinize taşımamaya özen göstermelisiniz. İncir çekirdeğini doldurmayacak konular, her iki taraf için de yıpratıcı bir hal alabilir. Bu doğrultuda sorunları biriktirmeden, çözümleyici adımlar atmalısınız. Sorunları biriktirmek, çözüm yerine yeni sorunları ortaya çıkarır. O yüzden gereksiz küçük detaylardan arınmalı, sorunları biriktirmeden çözümlemelisiniz.

Devran bu kadar çetrefilli dönerken; gelin sevdiğim niye böyle yapıyor derdine düşmeyin, Kelimelerde kendinizi bulmaya çalışmayın. Unutmayın, konuşmaktan daha ötesi vardır o da hissetmek ve hissettirmektir.

Astrolog Zeynep Turan

30.12.2019

Yazının her hakkı saklıdır.

 

 

Sayfa görüntülenme : 62874
43%
26%
22%
3%
1%
1%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA