2020 BAHAR DETOKSU

2020 BAHAR DETOKSU

Mevsim dönmeye başlıyor, hayat değişimlerle dolu dolu ilerliyor. Her yeni güne bambaşka duygularla, bambaşka beklentilerle uyanıyoruz. Kışın durgunluğunu, üzerinizdeki rehavetini bir kenara bırakmaya ne dersiniz? Her yeni gün yeni başlangıçları barındırırken, gelin hep birlikte bahara uyanan mart ayında yaşamımıza dair detokslar yapalım. Küçük değişimlerle durgunluğu üzerimizden atalım, ertelediğimiz her ne varsa yeniden başlayalım.

2020 yılı zor ve korkuyu pazarlayarak başladı diye pes etmeyin. Dünya belki de öksürüyordur, kendini yenilemek için farklı bir devinime girmiştir. Bu süreçte ne mi yapın?  Kendinize şans tanıyın. Niyet edin, hedef koyun. Tedbiri alırken, takdirin en güzel yanına teslim olun. Çabalamaktan, yüreğinize tohumlar ekmekten korkmayın. Mevsim yüzünü bahara dönmüşken içinde bulunduğunuz durumdan çıkmaya çalışın. İyilik yaparak başlayın mesala. Korkmayın! Keşkelere teslim olmayın. Dünyaya bakın olmazları oldurtuyor. İçinizdeki sesi yükseltin. Aklınızdaki engelleri ve kalbinizdeki vesveseyi kaldırın. Biten her şey başlamaya gebedir hatırlayın. Başka bir şekilde hayatınıza girmeyi bekliyordur kim bilir?  Kendinize başka bir yola girme vakti deme zamanı! O zaman gelsin detaylar. 

Evinizde küçük değişiklikler yapın

Yaşam alanımız bizden büyük izler taşır. En rahat ettiğimiz, kendimiz olabildiğimiz tek yer belki de kendi evimiz. Bahar detoksu için evinizi sadeleştirebilir, eşyaların yerlerini değiştirerek daha farklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Varsa, balkonunuza bir çiçek köşesi yaparak bahar havasını evinize taşıyabilirsiniz.

Kıyafet detoksu

Giymediğiniz kıyafetlerinizi elden çıkararak dolabınız da hafifletebilirsiniz. Diğer yandan kıyafet detoksu yaparak tarzınızda yapmak istediğiniz değişiklikler için alışveriş yapabilirsiniz. Dolabınızı tıkış tıkış olmaktan kurtararak, yenilenmenin ve sadeliğin tadını çıkarabilirsiniz.

Yenileyen, güçlü alışkanlıklar edinin

Gündelik hayatın yorucu rutinlerini bir kenara bırakıp, sizi hareketli kılacak alışkanlıklar edinin. Örneğin işlenmiş, sağlıksız gıdalardan uzak durabilir, spora başlayabilirsiniz. Her gün yürüyüş yapmak, birkaç sayfa kitap okumak, motive edici filmler izlemek bile size çok iyi gelecektir.

Olumsuz insanlardan uzaklaşın

Düşüncelerin duyguları, duyguların da davranışları etkilediğini unutmamak gerekir. Düşüncelerinizi kötü yönde etkileyen duygu durumlarından ve motivasyonunuzu bozan insanlardan uzak durmaya çalışın. Kendi yolunuzda kararlı bir şekilde ilerlemeye devam edin.

Sosyalleşin, yeni yerler keşfedin, yeni insanlarla tanışın

Kışın sizi eve kapatan duygularından uzaklaşın. Merak ettiğiniz yerleri görün, sanatsal kültürel etkinliklere katılarak zihninizi dinç tutun. Yeni insanlarla tanışarak, diyaloglarınızı artırın.

Hayalleriniz için adım atın

Ertelediğiniz, yarım bıraktığınız hedeflerinizi gerçekleştirmek için harekete geçebilirsiniz. Küçük araştırmalar yapmak, hobilerinize zaman ayırmak, uzmanlaşmak istediğiniz konularda eğitim almak daha güçlü hissetmenizi sağlayacaktır.

Arının!

Sizi olumsuz etkileyen kötü bakış açılarından arınmaya çalışın. Dedikodu yapanlardan, kibirli konuşanlardan, empatiden uzak yaşayanlardan mümkün olduğunda uzaklaşmaya çalışın. Güzel düşünün, güzel konuşun, güzel eyleyin.

 

Astrolog Zeynep Turan

20.02.2020

Yazının her hakkı saklıdır.

Kaynak gösterilerek dahi paylaşılamaz.

 

 

 

 

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 18193
45%
39%
15%
0%
0%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

bahar, detoks, mart, yenilik, değişim, 2020,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA