2019 YILINDA DOĞACAK BEBEKLER

2019 yılı kaderi yeniden yazan bebeklerin doğduğu yıl olacak.

2019 yılı her şeyi baştan aşağı değiştirirken yaşadığımız gezegenin de aurası yükselecek. Bu durum da 2019 yılını anlatılmaz yaşanır tadında kılacak. Tabi bizler için her şey yeniden dönüşür ve değişirken toprak döngüsünden geçecek yılın kalitesi daha çok somuta açılacak. Gezegenler toprak burcunda toplanırken Güneş ve Ay, yıl içinde toprak seyrinde tutulacak. Her şey daha da netleşirken kişisel hayatlarımızda daha yalın, daha düz bir bakış açısına sahip olacağız.  2019 yılı ülkemiz için efsunlu bir yıl olacak. Çocuk sahibi olmayan kalmazken, yılın ana fikri de çocuk sahibi olmak üzerine kurulu olacak. 2019 yılı kaderi yeniden yazarken, bu yıl doğacak bebekler nasıl bir frekansa sahip olacaklar derseniz; geleceğe yön verecek, yaşadığımız gezegene büyük bir sinerji yayacak, merhamet ve liderlik vasıflarını üstünde taşıyan bebekler olacaklar. Eğer 2019 yılında bebeği olacak birini tanıyorsanız bu yazıyı ona okutun. Neden bebek haritası yorumlanmaz fikrine gelince günümüzde birçok astroloji kaynağına ulaşabiliyorsunuz. Doğum yapacağınız gün, Ay’ın hangi burçta olduğunu bilirseniz zaten bebeğinizin iç dünyasını da çözmüş olursunuz. Çünkü insanlığın ilk gününden son güne kadar Ay gökyüzünde her 2,5 günde bir burç değiştirmeye devam edecek ve aslında ruhlarımızın kalitesini ve potansiyelini de etkisi altına alacak. Astroloji gibi kavim bir bilgiyi bebeğinizde yorumlamak istiyorsanız doğum yaptığınız yıl, öncelikle hangi burçlarda tutulma gerçekleşeceğini öğrenmelisiniz. Bir de tabi Ay burcu için yılın astroloji kitaplarından faydalanabilirsiniz. Size tavsiyem sevgili anneler, bebeğinizin yükselenini belirleyemeye çalışarak sadece olayları karıştırmış olursunuz. Kısacası bebeğiniz bırakın istediği saatte gelsin.

Gelelim 2019 yılında dünyaya gözlerini açacak bebeklerin renklerine, her bebeğin rengi melek rengidir. Ancak doğduğu yıl, gelecekte hayata nasıl renk katacağını, azmini anlatır. Buradan yola çıkarsak 2019 yılının başında dünyaya bebek getirecek bir hamile adayıysanız telaş yok geri gidecek ne Mars ne de Venüs var. Ancak retroları az yılın ilk dört ayında tutulmaları can alıcı olacak. Bu da demektir ki bebeğinizin 2019 yılının ilk 4 ayında doğmuş olması ile Oğlak tutulmasının gölgesinden faydalanacak. Toprak tutulmasında doğan bebeklerin yetenekleri çok fazladır. Eğer 2019 yılının ilk 4 ayında bebek sahibi olacaksanız bu notumu ilerde hatırlayacaksınız. Onlar lider olacaklar. 14 yaşından itibaren onlar, sizi yönlendirecek.   Tabi 2019 yılı kitaplara sığmıyorken 2019 yılında doğacak bebekleri bir iki sayfa da anlatmak mümkün değil. 2019 yılının mayıs ve ağustos ayları arasında doğacak bebeklerin ise sahne ve sanatla ilgisi oldukça fazla olacak. Ve tabi ki efsunlu yılın efsunlu bebekleri de bu aylar arasında doğanlar olacak. 2019 yılının belki de en hararetli, yüksek aylarının rüzgârı dünyayı kasıp kavururken doğacak bebekler de ilk 20 yıl içinde kendi hayatlarının dinamiklerini yaratacaklar. Bu yıl doğan bebekleri ne kadar yönlendirirseniz yönlendirin o kendi rengini 14 yaşından itibaren bulacak. 2019 yılının eylül ve aralık aylarında doğum yapacak bir anneyseniz elinizde bir mücevher olduğunu bilin. Belki de geleceğinizi inşa edecek bir bebek doğurduğunuzun farkında bile olmayabilirsiniz. Ama şunu bilin ki yılın son tutulmalarının gölgesinde doğacak bu ayların bebekleri ebeveynlerinin kaderini yeniden yazacak. 2019 yılında her şey bambaşka bir suretle yeniden başlarken siz sizi olun bir şeylerin olmasını beklemeyin. Ne olursa olsun hayatın içinde kendi renginizi ortaya koymaya çalışın. Çünkü bu yıl seyredilecek yıl değil. Yaşanacak, hepimize değer katacak bir yıl olarak hayatlarımızdan geçip gitmek istiyor.

2019 yılında ebeveyn olmak kolay mı yoksa zor mu olacak?

Koşulsuz şartsız en güzel geleceğe sahip olmasını temenni ettiğimiz yegâne varlıklarımızın, yavrularımızın 0-6 yaş arasında olması, 2019 yılının enerjisinden öte ön görülemeyen hızı ile en çok onlar etkilenecek. Hâl böyle olunca çocuklar duygusal boşluklarını çok çabuk hissettirecekler. Öğrenmelerinden tutun da gelişimlerine kadar birçok alanda farklı olduklarını ortaya koyacaklar. Tabi onları anlamakta bizleri biraz daha yoracak.  2019 yılında doğan bebeklerinizi büyütürken aslında bir bakıma farklılık gözeteceksiniz. Nasıl mı, onlar bizi yönlendirecekler.  Fiziksel, sosyal ve algısal gelişimlerini gözlemlemek daha kolay olacak.   Eğer bağımlı bir anne baba iseniz kendinizi şimdiden hazırlayın çünkü bebeğiniz kaç yaşında olursa olsun yeni yılda kendi gelişiminin en hızlı yılından geçecek. 2019 yılında size tavsiyem arkanıza yaslanın ve evladınızın, zamanın evrim geçireceği yeni yılda kavramasını ve gelişimini izleyin. Size tavsiyem eğer çocuğunuz erken ergenlik gibi küçük çaplı aksiyonlu döngülere girerse bu sözümü hatırlayın, 2019 yılında dünyadaki tüm çocuklar hızla büyüyecek, kaçırmayın derim.

Koç Burcu: ‘Kendinize iyi bakın, yeni başlangıçlardan korkmayın’ diyen bir gökyüzü var. Yeni yılı küçük ümitler besleyerek karşıladınız ama şaşırtıcı gelişmeler hızla yaşamınıza teneffüs edebilir. Ne de olsa 1 Ocak’ta burcunuza geçen mücadele gezegeni Mars, sizi gerçekten seven kollayan insan sayısının az olduğunu fark etmenizi sağlayacak. 2019 yılında dünyaya bebek getirecek bir Koç burcuysanız, bu yılın çok farklı olduğunu henüz yılın başında yaşanan tutulma ile de fark edeceksiniz. 1970-1984 yılları arasında doğan, Neptün’ü Yay burcu olan bir Koç burcuysanız; hayatınızı yeniden şekillendirmek için farklı yollar seçebilirsiniz. Son 3 yıldır yaşadığınız zorlukların üstesinden gelebilmek için kendinizden ödün vermeyi bırakıyorsunuz. Artık kimin ne düşündüğüne önem vermeden yaşamınızı şekillendireceksiniz. Yalnızca ailenize özen göstereceğiniz bu yıl sizi üzen, yoran herkesle yollarınızı ayırmak hiç zor olmayacak. Özellikle bebeğinizin gelişimini yakından takip ederken ne kadar hızlı öğrendiğine siz bile şaşırıp kalabilirsiniz. Yaşamınızın ilk sırasını alan bebeğiniz için her şeyin en iyisini planlarken, bebeğinizin size olan düşkünlüğü de eşiniz tarafından kıskanılmanıza neden olabilir. ?

Boğa Burcu: Yılın en çok konuşulan burcu siz olurken, bebeğiniz de sizinle beraber yılın EN sakin bebeği olarak kendinden sıkça söz ettirecek. Çok iddialı ve güzel günler sizi bekliyor. 2018 yılının bahar aylarından beri başlayan değişimin ara yüzü, bu aydan itibaren reel yaşamınıza dâhil oluyor. Eğer ikinci kez anne olacak bir Boğa burcuysanız çocuklarınız arasındaki uyum herkesin dikkatini çekecek ve ne kadar şanslı olduğunuzdan söz edilecek. Uranüs tam 7 yıl hiçbir yere gitmeden burcunuzda seyir etmeye sistemli bir şekilde devam edecek. Gökyüzü, Uranüs ile bu yıl tam anlamıyla sizi yolculuğa çıkartıyor. Hayatınızda hiç ummadığınız şeyler oldu, olmaya da devam ediyor. Evinizi taşımış olabilir, planlamadığınız bir hamilelik yaşamış olabilirsiniz. Şimdi sıkı durun 2019 sizi bu yıl başka bir şehre taşıyabilir. Bebeğiniz için en iyisini isteyen siz, şartlarınızı da bu yıl ona göre dizayn edeceksiniz. Bebeğiniz ise yılın en sakin bebeği olarak, size oldukça yardımcı olacak. İçinizden bir ses bazen her şey çok güzel olacak diyor. O sese inanın. Şimdi geleceğe asılma zamanı.

İkizler Burcu: Kendinize özgü tarzınızı hem bebeğiniz hem de siz 2019 yılında ortaya koyacaksınız. Gökyüzü, 2019 yılına girerken yeni kararlar aldığınızı ve bunları uygulamaya geçireceğinizi vurgulayacak. Kavramların değiştiği, bakış açınızın güncellendiği, sevme şeklinizin bile farklılaştığı bir yıla girdiğinizi kalbinizdeki ses size söyleyecek. Hayattan alacağınız olduğunu siz de biliyorsunuz. Son 7 yıldır yarım kalan konulara ilişkin cevap alabilirsiniz. Sizin için kocaman bir yıl başlıyor. Yoğun, uzun soluklu ve tamamen sonuç odaklı olacaksınız. Bu aydan itibaren 2019 yılı, için rengârenk bir döneme başladığınızı, hiçbir şeyin havada kalmadığını, tamamen sonuç odaklı davranacağınızı ifade ediyor. Bu yıl anne olmayı planlayan ya da 2018 yılında hamile kalıp 2019 yılında dünyaya bebek getirecek bir İkizler burcuysanız yılın enerjisini barındıracak bir bebeğiniz olacağını bilmelisiniz. Enerjisi ile sizi dahi etkileyecek olan bebeğinizin aurasına siz de dahil olacaksınız. Hatta yönlendirmeleri ile ne istediğini ya da ne istemediğini anlamanız çok daha kolay olacak. Bu yıl hem bebeğiniz için hem de sizin için harika olacak.

Yengeç Burcu: 2019 yılı hayatınızda çok etkili olacak. 2019 yılında burcunuzda aktif olacak gökyüzü olayları sizi ve hayatınızı yeniden tasarlarken, nazlı bebeğiniz ile keyifli aylar yaşayacaksınız. Bebeğiniz sizi dönüştürecek, farklı duyguları tatmanızı sağlayacak, entelektüel yapınızı destekleyecek, başkalarına yardım etme isteğinizi artıracak, kendinizi iyi hissetmeniz için adeta tüm enerjisini size hissettirecek. Eğer 2019 yılında dünyaya bebek getirmeyi planlayan bir Yengeç burcuysanız, bu yıl doğacak bebeğiniz adeta sizin kopyanız olacak. Neşesini, duygularını yansıtma şeklini dahi sizden alacak. Hatta bazen sizi taklit ettiğini dahi düşünebilirsiniz. Geçtiğimiz yıl evliliğinizde yaşadığınız hayal kırıklıklarının aslında sizin bazı davranışlarınızdan kaynaklanmadığını da bu yıl fark edeceksiniz ve hayatınıza dahil olmak isteyen kişiler dur diyeceksiniz. Sizin için her açıdan çok farklı ve ilginç bir yıl olurken şikayetçi olduğunu tüm sorunlar artık çok geride kalacak. Kalbinizdeki, zihninizdeki içsel yolculuğa sebep olacak olan bebeğiniz, en büyük destekçiniz olurken, hayata karşı farklı bakış açısı da kazanacaksınız.

Aslan Burcu: Yeni bir döneme girmeye hazır mısınız? Son 2,5 yıldır burcunuzda gerçekleşen tutulma akslarının sonuna geldiniz. Yaz aylarında sonuncusu gerçekleşirken 19 yıllık döngüyü tamamlamış ve hayatınızda geriye dönük kapanmamış hiçbir hesabı kalmayacak, karmaları artık bitirmiş olacaksınız. 1999 yılında yaşanan tutulma tam da sizin Güneş’inizin üzerinden geçiyordu. Aynı bu yılda olacağı gibi... Hayatınızın en önemli yıllarını bitirmeye hazırlanıyorsunuz. Sizi üzen, yoran konuları yaşamınızdan uzaklaştırırken duygusal olarak ne kadar güçlü olduğunuzu fark edeceksiniz. Eğer 2019 yılında bebek sahibi olmayı düşünen bir Aslan burcuysanız, bebeğinizin de bu yıl dünyaya gelecek olması hem sizin için hem de bebeğinizin için büyük şans olacak. Duygusal açıdan kendinizi çok daha iyi hissedeceğiniz bir yıl yaşarken, bebeğiniz ile aranızdaki iletişime siz dahi şaşırabilirsiniz. Özellikle uzun süredir bebek sahibi olmak isteyen bir Aslan burcuysanız, bu yıl tedavinizden cevap alabilirsiniz. 19 yıllık tutulma döngüsünü azat eden gökyüzü son 2,5 senedir hayatın sizi ne kadar değiştirdiğini ve esnettiğini, yaşayan biri olarak en iyi siz biliyorsunuz. 2019 yılı sizin ödülünüz olacak.

Başak Burcu: Hayatınızı değiştireceğiniz yıla hazır mısınız? 2019 yılını diğer yıllardan farklı kılan tesadüflerin bir sebebi olduğunu, zamanı gelince olgunlaştığınızı, mantık olarak da kendinizi ikna edeceğinizi fark ediyorsunuz. Bu yıl nereden nereye geldiğinizi işaret eden bir gökyüzü var. Gök kubbenin bolca toprak burcunda hareket etmesi sizi yakından ilgilendirecek. Sizi besleyecek, geliştirecek ve hedeflerinize yakınlaştıracak. Bu yıl tüm kaygılarınızı yıkabileceğiniz bir dönemi vurguluyor. Eğer ikinci kez anne olmayı düşünen bir Başak burcuysanız kaygılarınızın önüne geçmeyi başarabileceksiniz. Bebeğinizle beraber sizde olgunlaşacak deyim yerindeyse artık hayata karşı yenilmez bir güç göstereceksiniz. ‘019 yılının altı ayında bebeği olacak bir Başak burcuysanız, bebeğinizi kucağınıza aldığınız andan itibaren çok farklı bir enerjisi olduğunu hissedeceksiniz. Tüm planlarınızı bebeğinize göre organize ederken, eşinizden göreceğiniz destek ailenizin çok daha mutlu olmasına sebep olacak. Her şeyi ben bilirim tavrınızı biraz daha esnetecek ve adeta birbirinize kenetleneceksiniz.

Terazi Burcu: İç dengenizi bulmak için çok yorulduğunuzu biliyorsunuz. 2019 yılının denge ve adaleti arayan havasından fazlasıyla yararlanabilirsiniz. Kararlarınız ile herkesi şaşırtarak, 2019 yılının ilk ayı itibariyle yeni bir yılın temposuna hazır olacaksınız. Kanatlanan fikirleriniz, dinamik yapınız toplumda yerinizi sabitlemeye çalışacağınızı işaret ediyor. İtirazlar da yükselebilir, yaşamınız da… Geçici ve anlık heves olsun diye kendinizi riske attığınız dönemler geride kalıyor. Tutulma dönemi ile 2019 yılına başlarken aile ve yuvanız konusunda sabırlı olmanızı işaret ediyor gökyüzü. Eğer 2019 yılı içinde bebek sahibi olmayı düşünen bir Terazi burcuysanız her şeyin gönlünüze göre olacağını bilmelisiniz. Bu yıl dünyaya gelecek olan bebeğinizin algıları son derece açık olmakla beraber, ilk 6 ayı içinde farklı bir yapısı olduğunu fark edecek, sizi yönlendirmesine izin vereceksiniz. Sizden gözlerini bir dakika olsun ayırmayan bebeğinizi evde bırakıp yeniden iş hayatına dönmeniz ise oldukça zor olacak.

Akrep Burcu: Bu yıl kendinize doğru adımlarla yolculuğa çıkmaya hazır mısınız? Üstelik bu serüvende yalnız da olmayacaksınız. Dönüm noktası bir yıla giriş yapıyorsunuz. Geçen yılın donanımı size her halükârda iyi gelecek. Yeni yılı arkanızda bırakırken geride bırakırken kapanışlarla birlikte eski defterler de açılmıştı. Kafanızdaki soruları bu yıl bulmanız daha kolay olacak. Atak, gösterişli, cazibeli havasıyla sabit bir burçsunuz. Eğer 2019 yılının ilk aylarında doğum yapacak bir Akrep burcuysanız, bebeğinizin etkilere çok hızlı tepki verdiğini fark edeceksiniz. Özellikle göz göze geldiğiniz an sizi hissettiğini anlayacak, aranızdaki bağı daha da güçlendireceksiniz. Aynı zamanda bu yıl yaşam kalitenize daha da dikkat ederken dikkat ederken, organik besinlere karşı ilginiz artacak. Bebeğinize ve kendinize odaklı geçireceğiniz bu yıl sürpriz bir şekilde ikinci kez hamile kalabilirsiniz. Sizin için güzel bir yıl olacak.

Yay Burcu: 2019 yılında aşkı tanımlayacaksınız. Evet, doğru okudunuz. Bu yıl ilişkileri, sevgi alışverişini, aşkı çözeceksiniz. Bu konulardan kaynaklı memnuniyetsizliklerini toparlayacaksınız. 2019 yılına bir anda giriş yapıyorsunuz. Bu yılı en çok içselleştiren burçlardan birisi olabilirsiniz. Bilincinizi yönlendirmeye çalışırken gündelik konulara diğer değişken burçlara göre çabuk adapte olacaksınız. Komplike düşüncelerden tamamen kurtulacaksınız. Duygularınızın derinliklerinde kaybolmayacaksınız. Emin olamadığınız konularda kararlı olacaksınız. Eğer bu yıl bebek sahibi olmayı düşünen bir Yay burcuysanız şansın sizden yana olduğunu bilmelisiniz. 2019 yılının neredeyse son ayına kadar Yay burcunda hareket edecek olan Jüpiter hem sizi hem de bebeğinizi dokunulmaz kılacak. Yılın ilk ayından itibaren mutluluğunuzu daha da artıracağınızı işaret ediyor gökyüzü. Huzurlu anlarınızı bebeğinizin de hissettiğini fark etmeniz zor olmayacak. Uyumlu bir aile olmanın keyfini süreceksiniz.

Oğlak Burcu: Hayatın neresinde olursanız olun; bu yıl sizin için her şey bambaşka bir renge bürünecek. Kendinizi tanımlayacak, ne kadar esnek olsanız da sizi siz yapan kurallarınızın olduğunu göreceksiniz. Çünkü 2019 yılı, gökyüzünde ender rastlanan toprak döngüsüne şahitlik ederken tüm tutulmalar burcunuzda etkili olacak. Bu anlamda ne istediğinize, kiminle ne yöne gitmek istediğinizi, kendinize olan saygınlığınızı, bugüne kadar varsayımlarla geldiğiniz konuları kökünden halledeceksiniz. Eğer 2019 yılında bebek sahibi olmayı düşünen bir Oğlak burcuysanız, bebeğinizin natal haritasında toprak burçlarının ağırlık olacağını bilmelisiniz. Bu durum sizi bir adım daha ön plana çıkaracak. Bebeğinizle empati yoluyla dahi anlaşabileceğinizi göreceksiniz. Özellikle dokumayı çok seven bir bebeğiniz olurken, sizi de sürekli yanında isteyecek ve duygularını size dokunarak ifade edecek. Abartılı ve coşkulu duyguları bir arada yaşamak hem size hem de bebeğinize çok iyi gelecek.

Kova Burcu: 2019 yılına en hızlı giren burçlar arasında yer alıyorsunuz. İç dünyanız yükselirken, aile yaşamınızdan kariyerinize varana dek birçok konuda somut adımlar atacağınız 2019 yılı size merhaba derken, sizin için güzel planları olduğunu da hatırlatmak isterim. 2019 yılının özü sizi abartıdan uzaklaştıracak ve hayatınızdaki belirsizliklere netlik kazandıracak. Yeni yılda bebek sahibi olmak isteyen Kova burçlarının bebekleri de Kova çağında doğmuş olacak ve teknoloji ile arası oldukça iyi olacak. Gelişimlerinden meslek seçimlerine kadar olan süreçte bu farkı siz de çok kolay fark edebileceksiniz. Her şeyi öğrenmek istemeleri, meraklı bakışları kendilerini belli etmelerine neden olacak. Eğer taşınmayı ya da şehir değiştirmeyi düşünen bir Kova burcuysanız mutlaka ama mutlaka bebeğinizin eğitimi için gerekli imkanların olduğu bir yere taşınmalısınız. Her şeyin bir anda değişebileceği bir yıl yaşayacaksınız.

Balık Burcu: Hayat işte şimdi yeniden başlıyor diyeceksiniz. Kendinizi ifade etmekten asla geri kalmayacaksınız. Sizin için çok farklı hikâyeleri barındıran, asla inanamayacağınız büyük döngülerden geçeceksiniz. Bu döngüleri olumsuz olarak algılamayın. Hayat size artık değiş diyor ve siz bu değişim mesajını hızlı bir şekilde alan burçlar arasında yer alacaksınız.  2019 yılının ilk günlerinde gökyüzünde, toprak burcunda gerçekleşecek tutulma 2019 yılının nasıl geçeceğine dair sana mesajlar verecek. Eğer uzun zamandır bebek sahibi olmak isteyen bir Balık burcuysan, bu yıl hayaline kavuşacaksın. Sezgileri ile Zodyak takım yıldızının en hisli burcu olan sen, gözlerinle dahi anlaşabileceğin, sezgilerinizin bir olacağı bir bebeğe sahip olabilirsin. Özellikle yeni evli bir Balık burcuysan sürpriz hamileliğin hem eşini hem de seni şaşkınlığa uğratacak. Bu yıl kaygılarını yönetme konusunda çok daha iyi olmalısın, bebeğinin senin enerjinden beslendiğini unutmamalısın.

2019 Yılının Enleri

 • Koç Burcu Bebeği Algısı En Yüksek Olanı
 • Boğa Burcu Bebeği En Hızlısı
 • İkizler Burcu Bebeği En Algısı Yüksek Olanı
 • Yengeç Burcu Bebeği En Hassası
 • Aslan Burcu Bebeği En Meraklısı
 • Başak Burcu Bebeği En Sessizi
 • Terazi Burcu Bebeği En Kararlısı
 • Akrep Burcu Bebeği En Sakini
 • Yay Burcu Bebeği Enerjisi En Yüksek Olanı
 • Oğlak Burcu Bebeği En Nazlısı
 • Kova Burcu Bebeği En Bilinçlisi
 • Balık Burcu Bebeği En Duygusalı

 

Sayfa görüntülenme : 45113
78%
14%
3%
1%
1%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA