2019 YILINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

2019 YILINDA BURCUNUZU NELER BEKLİYOR?

KOÇ

Zorlu bir 2018 yılını geride bırakırken,  yeni bir yılda kendinize yepyeni bir sayfa açmak isteyeceksiniz.  2018 yılı sizin için ne ifade etti? Geriye dönüp baktığınızda yaşadıklarınızın sizin için ne büyük tecrübe olduğunu anlayacaksınız. İçinizde ukde kalmış ya da hedeflerinize varamamış olabilirsiniz. Bu duygu sizi yılgınlığa düşürmesin. Çünkü sizi bambaşka bir yeni yıl bekliyor olacak.  Aceleyle alınmış tüm kararlarınızı yeniden gözden geçirip revize edeceksiniz. Ayakları yere sağlam basan adımlar atacaksınız. İkili ilişkilerdeki tavırlarınız da değişime uğrayacak. Fedakârlıklarınızın, özverilerinizin kıymetini bilmeyenlerden usulca uzaklaşabilirsiniz. Kalıcı, samimi, dürüst dostluklar edinmek isteyeceksiniz. Bu anlamda değişim içinizden dışınıza doğru uzanacak. Aldığınız her karar, çevrenizin de büyük oranda değişmesini sağlayacak. İçsel gücünüzü ve kararlılığınızı korur ve gereksiz kaygılardan ve inatlaşmalardan uzak durursanız, 2019 yılının size büyük getirileri olacağından şüpheniz olmasın.

Aşk

2019 yılında aşk hayatınız yeniden şekil alacak. Çünkü bakış açınız tamamen değişiyor. İlişkisi olmayan bir Koç burcuysanız, gününüzü gün edeceğiniz aşklar yaşayacaksınız. Sakın aşk beni bulmaz demeyin. 1970-1984 yılları arasında doğmuş ve ikinci baharını yaşamak isteyen bir Koç burcuysanız; 2019 yılının yaz aylarında aradığınız aşkı bulacak hatta bu yılı evli olarak bitireceksiniz. Evli bir Koç burcuysanız ve bir süredir bebek sahibi olmak istiyorsanız, bu yıl ebeveyn olmaya hazır olun derim. Tüm kalbiyle bağlı olduğu ilişkisini yeni bitirmiş bir Koç burcuysanız ve 1984-1998 yılları arasında doğduysanız, eski sevgilinizle tekrar bir araya gelebilir, hatta evlilik kararı dahi alabilirsiniz.

Kariyer ve Para

Bu yılın gökyüzü gündemi sizi harekete geçirirken eğer 19 yıldır aynı sektörde çalışıyorsanız ayrılmak konusunda tereddüt dahi yaşamayacaksınız. Sosyal hayatınızın gündemi de değişirken, farklı insanlar tanışmak bir araya gelmek size yeni iş kapıları da açacak. Güzel bir hayat yaşamak için sevdiğin işte çalışmak şart prensibine sahip Koç burçları için yeni yılda değişim çanları çalıyor. Çalışmayı seviyorum ancak sevdiğim işte çalışmıyorum söylemlerini bir kenara bırakacaksınız. Kendi işini kurmak isteyen bir Koç burcuysanız 2019 yılında hiç zaman kaybetmeyin derim. Hızlı ve kararlı adımlar sizi kolayca başarıya götürecek, kendinize güvenin.

Aşk ayı: Nisan- Ekim

Para ayı: Mayıs- Eylül

Hırs ayın: Şubat-Mart

Tutku ayı: Mart- Kasım

 

BOĞA

2018 yılının olumsuzluklarını üzerinizden atmaya hazır olun. Çünkü sizin için artık bambaşka bir döngü başlıyor. Kalbinizi yoran, zihninizi bulanıklaştıran, ruhunuzu karmaşaya sokan duyguların kaynağına ineceksiniz. Bir nevi, hayatınızı iyileştirmek adına hem kendinizle hem de dış etkenlerle yüzleşeceksiniz. Bu sizi korkutmasın çünkü yüzleşmek sizin için bir kurtuluş olacak. Gerek aile gerek iş gerekse aşk hayatınıza farklı bir pencereden bakacaksınız. Gündelik hayatınızdaki rutinlerinizden uzaklaşacaksınız. 2019 yılında daha hareketli, daha donanımlı, daha güçlü günler sizi bekliyor olacak. Öyle ki yeni yılın ilk aylarında bunu hissetmeye başlayacaksınız. Elbette ki inişli çıkışlı günler de yaşayacaksınız. Ancak genel anlamda kaderin sizin için yeniden yazıldığını belirtmek isterim. Maddi tarafınızı güçlendirirken, manevi duygularınızdan vazgeçmeyeceksiniz. Sevdiğiniz insanlarla olan bağlarınızı daha da güçlendirecek, zorda kalanlarla önemli desteklerde bulunacaksınız. Kendinizi ihmal etmeyeceğiniz 2019 yılında, farklı alanlara yönelebilirsiniz. Spor yapmak, sanatın ilginizi çeken alanlarına dahil olmak ruhunuzu besleyecek. Anlayacağınız 2019 yılı tek taraflı işlemeyecek. Hem kendinize hem çevrenize odaklanırken; hayatın aslında sizi sevdiğini anlayacaksınız.

Aşk

Aşk hayatınızda inişli geçecek günlere hazırlıklı olmanızı en baştan söylemek isterim. Uzun süreli ilişkisi olan bir Boğa burcuysanız ve içinizde bazı şüpheler varsa, tüm güveninizle gerçeklerle yüzleşeceksiniz. 1970-1984 yılları arasında doğan evli bir Boğa burcuysanız 2019 yılının ikinci yarısı sizi bebek sahibi yapacak. 2018 yılının son aylarında yeni bir aşka yelken açan bir Boğa burcuysanız 2019 yılının ilk altı ayı içinde birtakım sorunlar yaşayabilirsiniz. 1984-1989 yılları arasında doğan evli bir Boğa burcuysanız, hayatınıza müdahale eden üçüncü kişiler bir bir ortaya çıkacak.

Kariyer ve Para

2018 yılının son altı ayı itibariyle iş yerinizde belli başlı sorunlar yaşamış olabilirsiniz. Bu sorunlar 2019 yılının ilk iki ayında da devam edeceğini bilmelisiniz. Ancak tarih 6 Mart’ı gösterdiği an sizin için büyük bir dönüşüm süreci başlayacak. Bu tarihi bir kenara not almanızı tavsiye ederim. Özellikle kurumsal bir firmada çalışan Boğa burcuysanız; terfi ya da maaş zammı söz konusu olabilir. Kendi işini yapan Boğa burçları ise bu tarihten sonra iş yerlerini büyütmek isteyebilirler. Eğer işinden ayrılmış ve iş arayışında olan bir Boğa burcuysanız hiç merak etmeyin. İnce eleyip sık dokuduğunuz iş tekliflerinden biri tam gönlünüze göre olacak.

Aşk ayın: Mayıs-Kasım

Para ayın: Ocak-Kasım

Hırs ayın: Nisan-Mayıs

Tutku ayın: Nisan-Ekim

 

İKİZLER

2018 yılının sizin için kolay geçtiğini kim söyleyebilir? Hiç kimse! Çünkü gündelik hayatınızdaki en basit konularda bile çok uğraştınız. Rutinlerinizi bozan, sizi zorlayan engellerle savaşmak için elinizden geleni yaptınız. 2019 yılının size sürprizleri olduğunu şimdiden söylemek isterim. İsteklerinizi, hayallerinizi yeniden belirleyeceksiniz. Vazgeçtiklerinizi, yarım bıraktıklarınızı 2019 yılına yeniden taşıyacaksınız. Çünkü artık vazgeçmek istemeyeceksiniz. Geriye baktığınızda hayatınızda keşkeler değil iyikiler olsun isteyeceksiniz.  Tüm hatalarına göz yumduğunuz, sürekli şans verdiğiniz kişilerle yollarınızı ayırabilirsiniz. İyi niyetinizin suiistimal edilmesine izin vermeyeceksiniz. Maddi konulardan, aşk hayatınıza varana dek hareketli bir süreç sizi bekliyor. Sonraki yıllarınızı garanti altına almak, koşullarınızı daha iyi hale getirmek için önemli fırsatlar yakalayacaksınız. Bunlarla birlikte 2019 yılında sorumluklarınız artabilir. Gereksiz sorumlulukları yük haline getirmezseniz, kaygılarınızın da önüne geçmiş olursunuz. Hobilerinize, ilgi alanlarınıza, yaşamın başka taraflarına yönelmenizi tavsiye ederim.

Aşk

Aşk hayatınız değişime uğruyor. Yaklaşık 3 yıldır inişli çıkışlı ilişkisi olan bir İkizler burcuysanız, 2019 yılının son aylarında ilişkinizi resmiyete dökebilirsiniz. Evli bir İkizler burcuysanız, eşinizin kurallarının baskın olduğu evliliğinizde değişimler yaşayacaksınız. 1984-1998 yılları arasında doğmuş ve ilişkisi olmayan bir İkizler burcuysanız, 2019 yılının ilk üç ayı size yeni bir aşk getirecek. 1970-184 yılları arasında doğmuş ve evliliğini bitirmek üzere olan bir İkizler burcuysanız eşinizin sizden son şans istemesine kayıt kalmayacaksınız.

Kariyer ve Para

Maddi kaygılarınıza son vereceğiniz 2019 yılı, size istediğiniz kariyeri getirecek. Sizin adınıza oldukça iddialı olan gökyüzü özellikle hizmet sektöründe çalışıyorsan maddi kazançları işaret ediyor. Oraklı bir iş yerine sahipseniz ya da bir işe ortak olmak istiyorsanız 2019 yılında hiç zaman kaybetmeyin derim. Şans gezegeninin etkisi ile başarıdan başarıya koşarken eğer iş değiştirmek, sektör değiştirmek isteyen bir İkizler burcuysanız yeteneklerinize, yaratıcılığınıza uygun bir işe başlayabilirsiniz. Geçmişten gelen ödemeleri düzenlerken, yatırım amaçlı ev ya da araba almak isteyebilirsiniz. Size kazandırmayı hedefleyen 2019 yılının gezegen hareketleri sizin de kendinize güvenmenizi istiyor.

Aşk ayın: Haziran-Aralık

Para ayın: Mart-Eylül

Hırs ayın: Mart-Kasım

Tutku ayın: Şubat-Ekim

 

YENGEÇ

Sizi hemen her alanda zorlayan 2018 yılının üzerinizde bıraktığı korkulardan arının. Çünkü korkularınız, 2019 yılının sizin için hazırladığı güzel anları fark edememenize neden olabilir. Biliyorum, söylemek kolay, gelin bir de bana sorun, diyecek olabilirsiniz. İçinizde yanıp tutuşan o gücü, kendinize olan inancınızı hissetmeye çalışın derim. Nitekim aslında hayat sizi köşeye sıkıştırırken başarısız olmadınız. 2019 yılında inanmakta zorlanacağınız konularla karşılaşacaksınız. Asla olmaz dediğiniz güzelliklere artık daha yakınsınız, rahat olun. Değişime, alışkanlıklarınızı bozmakla başlayacaksınız. Yeni bir düzen kurmak, yeni insanlarla tanışmak, yeni alanlara dâhil olmak bakış açınızı değiştirecek. Eğer, çocukluğunuza dayanan ve içinizde ukde kalan bir hayaliniz varsa, 2019 yılında bu hayalinizi destekleyecek fırsatlar yakalayabilirsiniz. İç sesinize güvenmenizi ve bu fırsatları iyi değerlendirmenizi öneririm. Yaşam sizin için çok daha farklı akarken bu yıl burcunuzda yaşanacak Güneş Tutulması ile gökyüzünün desteğini arkanıza alarak ilerlemek çok kolay olacak. Tüm bunlarla birlikte birikimlerinizi ya da kazanacağınız ek gelirleri güzelliğiniz için harcamaktan kaçınmayacaksınız. Uzun zamandır estetik yaptırmayı düşünüyorsanız, ufak dokunuşlar yaptırmaktan kaçınmayacaksınız. Aniden tarzınızda yapacağınız değişiklikle tüm dikkatleri üzerinizde toplayacaksınız.

Aşk

Kaygılarınızı bir kenara bırakırken, kendinize duyduğunuz güven de artacak. Mükemmel aşkı bulacaksınız sevgili Yengeç burçları, hiç merak etmeyin. Evli bir Yengeç burcuysanız 2019 yılı hem size hem de evliliğinize çok iyi gelecek. Eğer son 5 aydır eşinizin sizi anlamadığını düşünüyorsanız, kalbini size açmasıyla aranızdaki buzları eriteceksiniz. İlişkisi olmayan bir Yengeç burcuysanız ve önceliğiniz aşk değil ise, bu yıl sizin için gündem değişiyor. İş hayatınızda olmaz dediğiniz birisi ile ilişkiye başlayacaksınız. İlişkisi olan bir Yengeç burcuysanız ve toprak burcu bir sevgiliniz varsa bu yıl sık sık karşı karşıya kalabilirsiniz. Gökyüzü, aşkınızı çevreliyor. Son 3 aydır ilişkisinde sorunları olan bir Yengeç burcuysanız 2019 yılı size çok iyi gelecek. Hatta ailelerinizi dahi bu yıl tanıştırmak isteyeceksiniz.

Kariyer ve Para

2018 yılında gezegenlerin karşıt burcunuzda hareket etmesi sizi de epey yordu. Olacak dediğiniz işlerin son anda iptal olması, yaptığınız işlerin maddi karşılığını alamamış olmanız bir de üstüne çıkan ekstra ödemeler maddi anlamda zor günler yaşamanıza sebep oldu. 2019 yılının maddi anlamda sizin için aurasının çok daha farklı olduğunu bilmelisiniz. Özellikle kariyerinizi destekleyen gezegenler yaratıcılık gerektiren işler de en büyük yardımcınız olacak. Eğer uzun süredir satımını gerçekleştiremediğiniz bir mülkünüz var ise 2019 yılının ilk 3 ayı içinde kolaylıkla alım satım gerçekleştirebilirsiniz.

Aşk ayın: Ocak- Temmuz

Para ayın: Ocak- Temmuz

Hırs ayın: Nisan- Aralık

Tutku ayın: Nisan- Ağustos

 

ASLAN

Sıkı durun, hayat sizin için yeniden başlıyor. Yaşadığınız onca şeye rağmen kalbinizde nedensiz bir dinginlik hissediyor musunuz?  İçinizden bir ses, her şey çok güzel olacak diyor mu? O sessiz ancak bir o kadar da güçlü sese kulak verin. Şimdiye kadar yaptığınız hiçbir şeyi öylesine yapmadınız. Her ana, yaptığınız her işe gönlünüzü ve aklınızı koydunuz. Ancak 2018 yılında yaptıklarınızın karşılığını maddi ya da manevi olarak alabildiğiniz söylenemez. Bu yüzden kırıldığınız, gönül koyduğunuz insanlar da olmadı değil. Öyle ki sadece bir teşekkür etseler yeterdi bile dediniz. Merak etmeyin, taşlar yerine oturmaya başlıyor. 2019 yılında tüm bunların karşılığını almaya başlayacaksınız. Yeteneklerinizle, bilginizle, duruşunuzla ön planda olmayı seven biri olarak, bu yıl çok konuşulacağınızı belirtmek isterim. Özellikle sanatın herhangi bir dalıyla ilgileniyorsanız, yıldızın parlayacağı günler kapınızda. Yeter ki doğru zamanda doğru kararlar verin. Gerisi kendiliğinden gelecektir. Eğer uzun zamandır küs olduğunuz, görüşmek istemediğiniz birileri varsa, bu yıl merhametiniz bağışlamanızı kolaylaştıracak. Yaşadıkları sağlık ya da maddi sorunlar sizi epey etkileyecek. Planlarınızı daha fazla ertelemek istemeyeceksiniz. Özellikle yurtdışı hayaliniz varsa, eğitim ya da başka kanallarla önemli girişimlerde bulunabilirsiniz. Son 2,5 yıldır burcunuzda gerçekleşen tutulma akslarının sonuna geldiniz. Yaz aylarında sonuncusu gerçekleşirken 19 yıllık döngüyü tamamlamış ve hayatınızda geriye dönük kapanmamış hiçbir hesabı kalmayacak, karmaları da bu yıl bitireceksiniz. 2019 yılı için size tavsiyem; eleştirileri pas geçmemeniz ve motivasyonunuzu düşüren konuşmalardan ve kişilerden uzak durmanız. Gücünüzü kırmak isteyenler çıkabilir karşınıza!

Aşk

Gönlünüzün yorgunluğunu hissetmeyeceğiniz 2019 yılı size oldukça iyi gelecek. 7 yıldır evli ve evliliğinde sorunları olan bir Aslan burcuysanız sizin için artık çok daha farklı bir süreç başlıyor. Keyifli günler yaşarken, ebeveyn olmak hayatınıza bakış açınızı değiştirecek. Uzun süredir ilişkisi olmayan, gönlünü nadasa bırakmış bir Aslan burcuysanız sosyal hayatın getirileri size bu yıl çok farklı olacak.  1970-1984 yılları arasında doğmuş ve uzun süreli ilişkisi yeni bitmiş bir Aslan burcuysanız, eski sevgiliniz bu yıl size ulaşmak için bin bir türlü yol deneyebilir. Alacağınız kararlardan emin olmalısınız. 2018 yılında evliliğini sonlandırmış bir Aslan burcuysanız ve artık aşka tövbe dediyseniz, büyük konuşmamanızı tavsiye ederim. Gökyüzü sizin gibi düşünmüyor, emin olun.

Kariyer ve Para

Girişken ve cömert olmaktan hiç vazgeçmediniz. Çünkü siz burçlar kuşağının Güneş’ini temsil eden gücüsünüz. Heybetli, istikrarlı ve ısrarcı olmanızın dışında onaylanmaktan hep hoşlandınız. Tutulma döngüsü ile başladığınız yeni yıla doğru bildiğiniz yoldan şaşmayacağınız gibi ilerleyeceksiniz. Uzun süredir aynı iş yerinde çalışan ancak şartları bir türlü istediğiniz duruma gelmeyen işinizden bu yıl ayrılacaksınız. Bu durum etrafınızdaki kişiler tarafından büyük bir cesaret örneği olarak yorumlanırken, kendi işinizi kurma fikri size oldukça cazip gelecek.

Aşk ayın: Şubat-Ağustos

Para ayın: Ocak-Nisan

Hırs ayın: Eylül-Aralık

Tutku ayın: Mart-Haziran

 

BAŞAK

2018 yılı sizin için koşturmacayla geçti. Oradan oraya yetişmeye çalışmaktan adeta bin parçaya bölündünüz. Yeri geldi etrafınızdaki insanların derdini dert edindiniz. Yeri geldi kendi isteklerinizi bir kenara bırakmak zorunda kaldınız. Yorucu fakat bir o kadar da üretken ve verimli bir yıl geçirdiniz. 2019 yılında ise olanaklarınızı genişleteceğiniz, kendinize daha çok zaman ayıracağınız bir yıl olacak. Öğretici günler, manevi duygulara yönelmenizi sağlayacak. Ailenizin, sevdiklerinizin kıymetini daha çok anlayacaksınız. İstemeden ihmal ettiğiniz yakınlarınızla daha çok vakit geçirerek aranızdaki bağı güçlendireceksiniz. Gök kubbenin bolca toprak burcunda hareket etmesi sizi yakından ilgilendiriyor. Tahmin ettiğiniz olayların üstünde gelişmeler yaşarken, bir taraftan da hem kendinizi hem de çevrenizdeki kişileri sorgulayacaksınız. Kendi açınızdan çalışma disiplininizi, yaşam alanınızı, iletişim biçiminizi, ilgi alanlarınızı tamamıyla değiştireceksiniz. Gizliliklerin, sırların açığa çıkacağı 2019 yılında, en yakın arkadaşınız ya da yakınınızla hesaplaşmanız da bir o kadar büyük olacak. Evet, kin tutan biri değilsiniz. Fakat adaletsizliğe ya da haksızlığa boyun eğecek biri de değilsiniz. Bu yıl aynı zamanda kişisel ve mesleki eğitimlere ayrı bir önem vereceksiniz. Bilgi birikiminizi artırırken, yaşam standartlarınızı artıracağınız teklifler alabilirsiniz. Size tavsiyem, gelecek bazı teklifleri küçümsememeniz yönünde. Bazı kapılar, çok büyük kapıları taşır ardında, unutmayın. Tüm bunlarla birlikte, toplumsal konulara fazlasıyla yöneleceksiniz. Çeşitli gönüllülük ve toplumsal projelere katılarak, önemli desteklerde bulunabilirsiniz.

Aşk

Bu yıl kendi renginizi ortaya koymaktan çekinmeyeceksiniz. İlişkilerde kaybedilen sadakati bu yıl dağıtmaya başlıyorsunuz.  2018 yılının son üç ayında biten bir ilişkiniz varsa 2019 yılının ilk beş ayında yeniden bir araya gelebilirsiniz. Evliliği üçüncü kişiler sebebi ile zora girmiş bir Başak burcuysanız, 2019 yılının mart ayına kadar tüm gerçeklerle yüzleşebilir, kazanan taraf siz olabilirsiniz. İlişkisi olmayan bir Başak burcuysanız, ‘bu kişi ile olmaz’ dediğiniz hassas mevzular yeniden gündeminize gelirken kalbinizin sesini dinlemek yerine mantığınızı aracı yapacaksınız. İlişkisi olan bir Başak burcuysanız ve sevgiliniz 1984-1989 yılları arasında doğduysa, 2019 yılı içinde kısa bir ayrılık yaşayabilirsiniz.

Kariyer ve Para

Kendinizi sağlama alacağınız bir yıl yaşarken, çıkan ufak tefek aksilikler sizi yolunuzdan çevirmeyecek. İş hayatınıza oldukça motive olurken hedefiniz yalnızca kazanmak olacak. Eğer kendi işini yapan bir Başak burcuysanız, yeni bir sektöre giriş yapmak ya da bir arkadaşınıza ortak olmak isteyebilirsiniz. İş arayışında olan Başak burçları için ise gökyüzü güzel mesajlar veriyor. 2018 yılının son ayında görüştüğünüz iş için bu yıl içinde sürpriz bir dönüş olabilir. Hukuki bir süreci takip eden, miras davası olan başak burçları ise 2019 yılının ilk altı ayında kazançlarını artıracak haberler alabilirler.

Aşk ayın: Mart-Eylül

Para ayın: Şubat-Mart

Hırs ayın: Temmuz-Aralık

Tutku ayın: Mart-Nisan

 

TERAZİ

Yaşadığınız onca sıkıntının içerisinde artık sil baştan başlamak istiyorsunuz. 2018 yılında denge kelimesi sizin için çok önemli oldu. Yaşam alanınızı ne az ne çok ilkesiyle belli bir düzene oturtmaya çalıştınız. Gelin görün ki müdahale edemediğiniz durumlarla mücadele etmek ve yüzleşmek zorunda kaldınız. 2019 yılı üzerinizdeki kara bulutları dağıtmaya hazırlanıyor. Standartlarınızı arttıracağınız, kendinize daha çok zaman ayıracağınız adımlar atacaksınız. Cesur davranmanız gereken teklifler alabilirsiniz. Yine de siz siz olun ayrıntıları değerlendirmeden hızlı kararlar almayın. Yılın daha en başından ipler sizin elinizde olsun isteyeceksiniz. Nasıl başlarsam öyle gider modunuzu koruyacaksınız. Bu yüzden sizi sürekli geçmişe sürükleyen konularla yüzleşmek akıllıca olacak. Geçmişi geçmişte bırakacak, bugünlerinize ve geleceğinize odaklanacaksınız. Sizi her seferinde zor durumda bırakan duygularınızdan arınmanız için harika etkiler olacak. Örneğin, inatçılık, alınganlık gibi baskın duygularınıza elveda diyeceksiniz. Sizi büyütecek, olgunlaştıracak, bakış açınızı başkalaştıracak, içinizdeki gücü açığa çıkaracak bir 2019 yılıyla karşı karşıyasınız. Bir anlamda bu yılın sizin için birikim yılı olduğunu da belirtmek gerek.  Gerek maddi gerekse manevi konularda temeli sağlam kazanımlar elde edeceksiniz. Ailenizle yıllardır iletişim problemi ve fikir çatışmaları yaşıyorsanız, 2019 yılında ailenizle olan ilişkinizi yeniden düzenleyeceksiniz. Gökyüzünün iyileştirici etkilerini en çok aile ilişkinizde göreceksiniz. Sağlık problemi olan sevdiklerinize destek olacaksınız. Tüm bunlarla birlikte 2019 yılında kaçırdığınız fırsatların yeniden karşınıza çıkmasına çok şaşıracaksınız. Size tavsiyem; 2019 yılında birlikte hareket edeceğiniz kişilere dikkat etmeniz. Özellikle yeni tanışacağınız kişilerin kötü niyetini görmekte zorlanabilirsiniz.

Aşk

Aşk konusunda karşılığını bulamadığınız duygularınız netleşirken, sınırlarınızı genişletecek, gönlünüze göre yaşayacaksınız. Birlikte olduğun kişinin bencilliğinden şikâyetçi olan bir Terazi burcuysanız artık bu duruma tahammül etmeyecek ve yollarınızı ayıracaksınız. Evli bir Terazi burcuysanız, eşinizle aranızda olan sorunlar konusunda uzman yardımı almak isteyebilirsiniz. Çocuk sahibi olmak isteyen bir Terazi burcuysanız ve evliliğinizin 7. Yılını bitirdiyseniz 2019 yılı size istediğinizi verecek. İlişkisi olmayan Terazi burçları ise arkadaş çevresinden biri ile beklenmedik bir gönül ilişkisine başlayabilir. Bu durum ilk başta herkeste şaşkınlık yaratsa da aslında ne kadar da uyumu oldukları dikkatli gözlerden kaçmayacak.

Kariyer ve Para

2019 yılının sizin için ayrı bir anlamı var. 7 yıldır yaşadığınız belirsizlikleri çözmenize yardımcı olacak bir döngüden geçiyorsunuz. Eğer ailenizden yana maddi sorunlar yaşıyorsanız, 2019 yılı size kendinizi toparlamanız için şans tanıyacak. Geçmişte karşınıza çıkan ancak değerlendiremediğiniz fırsatları tekrar yakalayacaksınız. Çalışma hayatınızla ilgili dertleriniz varsa üzerinizde baskı kurmaktan vazgeçeceksiniz. Geçmişinle başa çıkarken aynı hataları yapmamak adına kendinize söz verebilirsiniz. Gökyüzü kendinizi eleştirirken aynı zamanda geliştirebileceğinizi de işaret ediyor. Taşınma, başka bir şehre yerleşme, bir türlü bitmeyen yüksek lisans, iş konusunda geri planda kalan erkek kardeşiniz için özellikle akıl hocalığı yapabilirsiniz.

Aşk ayın: Nisan-Ekim

Para ayın: Nisan-Kasım

Hırs ayın: Ekim-Aralık

Tutku ayın: Mart-Nisan

 

AKREP

2018 yılın güçlü bir elveda de. Artık geriye bakmak istemeyeceğiniz, başınıza gelenleri düşünüp önünüze engel koymayacağınız bir 2019 yılı sizi bekliyor. Zaten şu zamana kadar en çokta içinden çıkamadığınız duygularınızdan çektiniz. Her ne kadar güçlü adımlar atsanız da düşündükçe, sorguladıkça aklınızı bulandırdınız. Şimdi bu duyguları bir tarafa bırakma zamanı. Yeni 7 yıllık bir yolculuk sizi bekliyor, hazır mısınız? Uranüs’ün 2019 yılının çoğunluğunda karşıt burcunuzda hareket etmesi size de devrim niteliğinde kararlar aldıracak. Hayatınızı zorlaştıran her etkiyi alt edeceksiniz. Siz adım attıkça, yaşamın güzelliklerle geldiğini göreceksiniz. Bu döngüde sevdiğiniz halde bir anda soğuyup bıraktığınız yeteneklerinize yeniden yönelebilirsiniz. 2019 yılında sosyal çevreniz de bir hayli genişleyecek. Tarzlarıyla, duruşlarıyla, konumlarıyla çok farklı insanlarla arkadaşlıklar kuracaksınız. Fikirlerinizin daha da genişlediğini, ön yargılarınızdan sıyrıldığınızı göreceksiniz. 2019 yılının sıkıntı veren yanları da olacak. Özellikle dost bildiğiniz kişinin arkanızdan büyük işler çevirdiğine tanıklık edebilirsiniz. 2019 yılı çevrenizdeki bazı kişilere ise iyi gelmeyebilir. Zamanında aldıkları yanlış kararların bedelini ödemek zorunda kalanlara seyirci kalmak istemeyeceksiniz. Ancak size tavsiyem konulara müdahil olurken seçici davranmanız. Örneğin evliliğinde sorunları olan arkadaşınıza destek olmaya çalışırken, bir anda tüm oklar size çevrilebilir, suçlu pozisyonuna düşebilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte geçmişte ufak tefek birikimler ya da yatırımlar yaptıysanız, 2019 yılında birikimlerinizi değerlendirebilir, ciddi alım-satımlar yapabilirsiniz.

Aşk

İkili ilişkilerde kendi içinizde yaşadığınız değişim, artık sizi bambaşka biri yapacak. Hayatınızda büyük dokunuşlara neden olan tutulma aksları bir yandan farklı ülkeler ve kültürlere karşı da gelişmeleri beraberinde getiriyor. İlişkisi olmayan Akrep burçları bu seyahatleri esnasında hayatların aşkı ile tanışabilirler. Kıskançlık konusunda kendisini dizginleyemeyen bir Akrep burcuysanız, bu yıl işin ucunu daha da kaçırabilirsiniz. Eşinizi annesinden dahi kıskanmaya varacak duygular yaşayabilirsiniz. Yalnız bir Akrep burcuysanız, bir arkadaşınızın tavsiyesi ile katıldığınız organizasyonda ya da davette statüsü isinle aynı olan biri ile tanışabilirsiniz. Eğer 7 yıl önce eşinden boşanmış ya da o yıllardan beri hayatınıza kimseyi sokamamış bir Akrep burcuysanız, aşk kapınızı hızlıca çalarak gönlünüzü fethetmeye çalışabilir.

Kariyer ve Para

2019 yılında maddi anlamda verimli günler yaşayacaksınız. Bu süreçte oluşabilecek ufak tefek aksaklıkları da göz ardı etmelisiniz. Talih kuşunun yakınlardan uçtuğu bir döneme giriyorsunuz aslında. Hiç beklemediğiniz yerlerden azımsanmayacak paralar elde etmeniz, kendinize duyduğunuz güvenin de artmasına neden olacak. Göz önünde olduğunuz bir iş yapıyorsanız, rakiplerinizi sollamaya hazır olun! Çalışma alanında olan bir Akrep burcuysanız, yaratıcılığınız ile ön planda olacaksınız. İş yerinizde belli başlı değişimler yaşanırken, kariyeriniz adına terfi alabilirsiniz.

Aşk ayın: Mayıs-Kasım

Para ayın: Ocak-Mayıs

Hırs ayın: Kasım-Aralık

Tutku ayın: Nisan-Mayıs

 

YAY

2019 yılına güçlü duygularla gireceksiniz. Sezgilerinizin sizi yanıltmadığını, hiçbir şeyin tesadüf olmadığını anlayacaksınız. Yaşamınızı daha iyi hale getirmek için, geçmişte kırdığınız insanlarla yeniden bir araya gelerek, tüm kırgınlıklara son vermek isteyeceksiniz. Çünkü 2019 yılının size en büyük öğretisi, geride pişman olacağınız hiçbir konu bırakmamak olacak. Yaşama bakış açınız, pusulanız olacak. Doğru yönde ilerlemek için canla başla çalışacaksınız. Uğradığınız haksızlıkların üzerine gitmekten korkmayacaksınız. Kendini geliştirmenin en önemli unsurlardan biri olduğunu bilmenize rağmen geçtiğimiz yıllarda kendinize istediğiniz zamanı yaratamamış olabilirsiniz. Bu yüzden bu yıl daha düzenli hareket etmeye çalışacaksınız. Hedeflerinizi belli bir plan program çerçevesinde yapmanız, işlerinizi kolaylaştırabilir. Yurtdışı bağlantılarınız varsa, 2019 yılının sizin için tam bir seyahat yılı olacağını vurguluyor gökyüzü. Şans gezegeni ve aynı zamanda yönetici gezegeniniz olan Jüpiter 2018 yılının son aylarından itibaren burcunuzda hareket etmeye başladı. Bu durum sizi 2019 yılının en şanslı burcu ilan ederken, farklı bir enerji içine girmenize de neden olacak. Bilincinizi yönlendirmeye çalışırken gündelik konulara diğer değişken burçlara göre çabuk adapte olacaksınız. 2019 yılında ani değişimlere de hazırlıklı olun! Bulunduğunuz semtten, şehirden taşınabilirsiniz.

Aşk

2019 yılında aşkı tanımlayacaksınız. 1984-1998 yılları arasında doğmuş bir Yay burcuysanız, ilişkinizle ilgili son yıllarda planlar yapıyor ve evlilik gibi bir neticeye henüz ulaşmadıysa, bu birlikteliği masaya yatırabilirsiniz. Eğer ilişkilerle ilgili sorunlar yaşamış ve yeni ayrılmış bir Yay burcuysanız, aşka tövbe edeceğiniz günler yaşayabilirsiniz. Ancak yılın başında ilişkiniz koptuysa bu dönem ettiğiniz yeminlerin şimdi hükmü kalmadığını göreceksiniz. Venüs’ü, 2019 yılında burcunuzda ikinci defa misafir edeceksiniz. Bu durum ilişkiler adına size yeni bir süreci işaret edecek. 2019 yılında evlenmeyi düşünen bir Yay burcuysanız, düğün günü için çok detaylı bir araştırma yapmalısınız. 2019 yılında her gezegenin seyri farklı bir kapıyı aralamayı düşünüyor.

Kariyer ve Para

Belki de hayattaki en büyük korkunuz birilerine mecbur olmaktır. 2018 yılında kendiniz için çok aşamalar kat ettiniz. Bazı kararlarınızda ne kadar haklı olduğunuzu bu yıl tecrübe edeceksiniz. İç huzurunuzu yakalayamadığınız bir yılı geride bırakırken iş hayatınızda istediğiniz gibi gitmedi. Şimdi tüm bu sorunları çözme zamanı diyor gökyüzü. 2019 yılı size yol gösteren insanları tanıma fırsatı sunacak. Uzun süredir içinizi daraltan olumsuzluklardan uzaklaşıp, beraber yol alacağınız kişilerle tanışacaksınız. İş hayatınızda cesur kararlar almayı öğreten gökyüzü adeta sahneyi size bırakacak.

Aşk ayın: Haziran-Aralık

Para ayın: Mayıs-Aralık

Hırs ayın: Ocak-Şubat

Tutku ayın: Mart-Temmuz

 

OĞLAK

Kendinize ve çevrenize yenilik katacağınız 2019 yılına hoş geldiniz. Yeni yılın ilk aylarında geçen yılın yoğunluğu devam edebilir. Hareketli geçen günler, sizi biraz yoracak. Ancak kendinize fırsatlar yaratmaktan da geri kalmayacaksınız. Hobilerinize, yeteneklerinize zaman ayırdıkça motivasyonunuz artacak. 2018 yılında sizi köşeye sıkıştıran etkenleri bu yıla taşımak istemeyeceksiniz. Başıma ne geldiyse açık sözlülüğümden geldi diyen bir Oğlak burcuysanız, ifade biçiminizin ve tavrınızın değişeceğini de belirtmeliyim. Bu yıl, biraz daha kendi içinize çekilecek, yorum yapacağınız konuları özenle seçeceksiniz. 2019 yılı, gökyüzünde ender rastlanan toprak döngüsüne şahitlik ederken tüm tutulmalar burcunuzda etkili olacak. Bu anlamda ne istediğinize, kiminle ne yöne gitmek istediğinizi, kendinize olan saygınlığınızı, bugüne kadar varsayımlarla geldiğiniz konuları kökünden halledeceksiniz. Geçen yıl sineye çektiğiniz, görmezden geldiğiniz, alttan aldığınız her ne varsa bu yıl, tüm bunların üzerine kalın bir çizgi çekeceksiniz. 2019 yılının belli dönemlerinde kendinizi de sorgulamadan geçmeyeceksiniz. Kendinizi ve koşullarınızı daha iyi hale getirebilmek için yapabileceklerinize odaklanacaksınız. Yaşam enerjinizi artıracak alanlara yönelebilirsiniz. Dağcılık, yüzme, kamp gibi etkinlikler hayatınıza ayrı bir macera katacak. Tüm bunlarla birlikte sıradan olduğunu düşündüğünüz her konunun üzerine korkusuzca gitme cesareti göstereceksiniz. Size tavsiyem, cesaret isteyen konularda hızlı kararlar almamanız yönünde. Akli selim olduğuna inandığınız kişilerden destek alabilirsiniz.

Aşk

29 yıl aradan sonra burcunuza misafir olan yönetici gezegeninizin, 2019 yılının eylül ayına kadar geri gidecek olması size aşk konusunda çok şey öğretecek. 1984-1998 yılları arasında doğmuş yalnız bir Oğlak burcuysanız, iş yerinizde tatlı tartışmaların aslında bir sebebe hizmet ettiğini fark edeceksiniz. Evli bir Oğlak burcuysanız, evliliğinize yenilik katmak isteyecek, zamansız da olsa kısa seyahat ve organizasyonlar planlayacaksınız. 1989-1991 yılları arasında doğmuş bir Oğlak burcuysanız ve ilişkinizle ilgili bazı konularda kafanız karışıksa, bu yıl şüphelendiğiniz konularla ilgili çok önemli bilgiler önünüze gelebilir. 2 Aralık 2019’da burcunuza taşınacak olan şans gezegeni Jüpiter, ikili ilişkinizi evliliğe taşıyabileceğinizi işaret ediyor.

Kariyer ve Para

Yaşınız kaç olursa olsun, 2019 yılı size kendinizi sorgulatacak. Kariyerinizde istediğiniz yerde değilseniz, bu yıl artık somut adımlar atacaksınız.  Çevrenizdeki kişilerin hırslarını ve dağınıklıklarını, aslında konuştukları gibi yaşamadıklarını görmenize sebep olacak olaylar yaşarken, ortaklı bir işiniz varsa yollarınızı ayırmak isteyebilirsiniz. Aynı zamanda bu yıl bir türlü karar veremediğiniz araba satın alımı için harekete geçebilirsiniz. Gücün yanınızda olduğunu hissettiğiniz olaylar yaşarken, bir projenizin onay alması sizi bambaşka noktalara getirecek. Bu yıl size sık sık seyahat var, valizinizi hazır tutun.

Aşk ayın: Ocak-Temmuz

Para ayın: Şubat-Nisan

Hırs ayın: Mart-Temmuz

Tutku ayın: Nisan-Ağustos

 

KOVA

2018 yılı siz tam anlamıyla fark etmeseniz de değişim doluydu. Fark edemediniz çünkü elinizde somut değişiklikler pek yoktu. Haklısınız ancak bu sizin moralinizi bozmamalı. Çünkü siz değişime, gelişime en açık burçlardansınız. 2019 yılı sizi daha farklı bir havaya büründürecek. Sosyalliğinizden ödün vermeyeceksiniz ama tanıştığınız, görüştüğünüz her insana karşı sınırlarınızı da net bir şekilde ortaya koyacaksınız. Özgürlüğünüze düşkün biri olarak, 2019 yılında daha da bireysel hareket etmek isteyeceksiniz. Bazı anlarda bunu yapmanız zor olabilir. Gündelik hayatın akışına ayak uydurmakta zorlanabilirsiniz. Biraz daha sakin, planlı programlı hareket ederseniz, birçok konunun üstesinden rahatlıkla gelebileceğinizden şüpheniz olmasın. Yeni çevrelere, kültürlere dâhil olmaktan çekinmeyeceksiniz. Haliyle deneyimleriniz de bir o kadar artmış olacak. Bu yıl aynı zamanda, hiç ummadığınız kişilerin sırlarının açığa çıktığına şahitlik edebilirsiniz. Sizi taraf olmaya zorlayanlar olabilir. En azından bir süre sessiz kalmanız avantajınıza olacaktır. Hem kalbinizin hem de aklınızın sesiyle adımlar atmanın büyük avantajları olacak. Özellikle şehir ya da yurt dışı gibi değişiklikler yapmak istiyorsanız, reddetmeyeceğiniz, cazip teklifler alabilirsiniz. Tüm bunlarla birlikte yıllar önce yaşadığınız olaylara benzer olaylarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Deneyimlerinizden ve güçlü sezgileriniz yardımcı olacak. Size tavsiyem; bu yıl önemli sırlarınızı güvenmediğiniz kişilerle paylaşmamanız. Aranızda geçecek en küçük anlaşmazlıkta büyük sıkıntılar yaşayabilirsiniz.

Aşk

Bu yıl aşk konusunda kemerlerini takmanız gerekiyor. Son 2,5 yıldır ilişkisi olan ve ilişkinizin tutku üzerine kurulu olduğunu gözlemleyen biriyseniz, isteklerinizi daha net ortaya koyacaksınız. Emin adımlar atacak hatta belki de ilişkinin içine yeni yeni girdiğinizi fark edeceksiniz. 2016 yılının yaz aylarından itibaren evliliğinde sorunları olan bir Kova burcuysanız bu dolunayla birlikte, artık yeni bir dönemin geldiğini anlayacak ve yeni başlangıçlar yapmaya karar vereceksiniz. Sevgilinize dair şüpheleriniz varsa, bu yıl sosyal medyasını göz hapsine alacaksınız. Öyle ki bir dedektif gibi ince ince iz sürmeniz gerektiğini fark edeceksiniz. İlişkisi olan bir Kova burcuysanız ve birlikte olduğunuz kişi 1989-1993 yılları arasında doğduysa kendinizi uzun yıllar sonra değil bu yıl bir anda evlilik kararı almış hatta evlenmiş olarak bile bulabilirsiniz.

Kariyer ve Para

Bu yıl yönetici gezegeninizin hızı sizi uyarıyor. Her zaman bildiğinizi okumaktan yana olan siz söz konusu maddi gelirler ve kariyer olunca bir adım geri atmayı tercih edeceksiniz. Gökyüzü kariyeriniz adına hiçbir şeyi oldubittiye getirmemenizi tavsiye ediyor. Kurumsal bir yerde çalışıyorsanız, bu yıl büyük işleri halledeceğinizden hiç şüpheniz olmasın. Çünkü geçtiğimiz yıl iş ile ilgili bazı konularda zorlanırken büyük sorumluluklar alabileceğinizi öğrenmiştiniz. Eğer geçtiğimiz yıl iş yerinizde bölüm değişikliği, şehir değişikliği, adres değişikliği gibi değişikler yaptıysanız, eski iş yerinizde yükselebileceğinizi vurguluyor gökyüzü.

Aşk ayın: Şubat-Ağustos

Para ayın: Şubat-Nisan

Hırs ayın: Mayıs-Eylül

Tutku ayın: Mart-Kasım

 

BALIK

2018 yılı hem ruhen hem de zihnen sizin için epey sıkıntılı geçti. İster istemez kendinize 2019 yılı da geçen yıldan farklı geçmeyecek diyor olabilirsiniz. Ancak gökyüzü, size yanıldığınızı bir kez daha gösterecek. Böylece kendinize ve hayatınıza karşı önyargılı olmamanız gerektiğini anlayacaksınız. 2019’in ruhunu en derinden hissedeceksiniz. Değişime karşı direnen tarafınızı kıracaksınız. Her ne kadar sakin ilerlemeye çalışsanız da bu kez risk almaktan korkmayacaksınız. Bu duruma en çok yakın çevreniz şaşıracak. Bu yıl gökyüzünde 5 adet tutulma gerçekleşecek ve bu tutulmaların etkisi ile siz de kendinize yeni kapılar aralayacaksınız. Sosyal hayatınız, kariyeriniz ve bilhassa aşk hayatınız hareketlenecek. Sizi hataya, pişmanlığa, kararsızlığa sürükleyen her durumdan ve insandan uzak durmak prensibiniz olacak. Manevi duygularınıza, ailenize daha da çok ilgi göstereceksiniz. Geçen yıl yüzünüze kapanan kapılar yeniden açılacak, önünüzdeki engeller bir bir ortadan kalkacak. Bu satırları okurken; Nasıl olacak, imkansız diyor olabilirsiniz. Ancak hayatın sürprizlerle dolu olduğunu ve her şeyin olması gereken zamanda gerçekleştiğini unutmamalısınız. Tabi, ne olursa olsun dış etkenlere de maruz kalacaksınız. Özellikle toplumsal ve çevresel değişimler sizi de etkileyecek. Zaman zaman geçmişi düşünebilir,  duygusal iniş çıkışlar yaşayabilirsiniz. Yine mi zor günler beni bekliyor, diye telaşa kapılmayın. Dünyadaki hemen herkesin zorlandığı günler olacak nihayetinde. Önemli olan sorunların üstesinden başarıyla gelebilmek. Hayata, kendinize, dünyaya açık olun. İçinizdeki güce inanın. Hayatın size sunacağı güzel günler var, unutmayın.

Aşk

2019 yılında manevi olarak kendini iyi hissetmen, birlikteliklerine de olumlu yansıyacak. Sevgili Balık burcu, gönlün bu yıl aşkı tadacak. Bekâr Balık burçları, Güneş’in burçlarına geçtiği döngüde hayatlarının aşkıyla tanışacaklar. Kaderin cilvesi denilebilecek bir tanışma hikâyesi sizi bekliyor. Geçtiğimiz yıl sevgilisine haksızlık yapan bir Balık burcuysanız ya da sevgiliniz size haksızlık yaptıysa bu yıl her şey ortaya çıkacak. Evlilik arifesinde olan Balık burcuysanız, aileler arasında dengeye dikkat etmelisiniz. Evli bir Balık burcuysanız eşinizin iş yoğunluğu ya da sizin iş yoğunluğunuz birtakım sorunların yaşanmasına neden olabilir. Dikkat!

Kariyer ve Para

Değişimi hayatının her alanında hissederken, geleceğe dair sağlam adımlar atacağın harika bir yıl yaşayacaksın. Geleceğine odaklandığın bir yılı geride bırakırken, 2019 yılında her şeyin çok daha farklı olmasını isteyeceksin. Eğer kendi işini yapan bir Balık burcuysanız ve son 7 yıldır işinizi büyütmek için var gücünüzle uğraşıyorsanız yeni yıl size emeklerinizin karşılığını verecek. Maddi gelirlerinizin artacağı bu yıl iş değişikliği yaşayabilir, hatta bu sebeple şehir dahi değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Değişimden korkmayan size 2019 yılı çok iyi gelecek.

Aşk ayın: Mart- Eylül

Para ayın: Şubat- Temmuz

Hırs ayın: Temmuz- Aralık

Tutku ayın: Mart- Nisan

 

2019 yılını, Astrolojinin burcunuza özel detaylı yönlendirmelerinden ve önerilerinden faydalanarak profesyonel bir şekilde hayatınızı yönetip yeni kararlar almaya ne dersiniz? Size özel Astrokoçluk yaptığım burcunuza özel ayrıntılı yıllık raporunuz Twitburc uygulamasında. Twitburc uygulamasında ayrıntılı yorum bölümünde yıllık yorumu seçerek satın alabilirsiniz.

Astrolog Zeynep TURAN

Yazının her hakkı saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 416025
66%
21%
4%
3%
2%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Nebibe ümamoğlu - 02-01-2019 06:04:34
Bende siz gibi bir Başak burcuyum ve soylediklerinizi dikkatte alıyorum Allah yolunuzu açık etsin
Cansu kibritoğlu - 04-01-2019 11:32:00
Çok güzel

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA