2019 MERKÜR BALIK BURCUNDA

2019 MERKÜR BALIK BURCUNDA

Merkür hepimizi geçmişe götürüyor.

İletişim gezegeni Merkür’ü sanırım artık bilmeyeniniz yoktur. Zekayı ve kişiler arasındaki iletişimi etkileyen Merkür, 10 Şubat itibari ile Balık burcunda hareket etmeye başlayacak ta ki 17 Nisan’a kadar. Etkisi azımsanmayacak bu anlı şanlı gezegen su grubunun değişkeninde salınırken hepimize somut adımlar attıracak. Su misali şekillenirken, uyum sağlamak, ılımlı davranmak çok daha kolay olacak.

Merkür, gücünü göstermekten çekinmezken bizler de ona ayak uyduracağız. Hayatımızda engel olarak ele aldığımız konuların üzerine gidecek, çözüm yolu arayacak ve çoğu zaman da aradığımız çözüm yolunu bulacağız.

Her şey bu kadar kolay mı olacak?

Gezegenlerin seyri şubat ayı için umut vaat edici gelişmeleri işaret ederken bizlere de toparlanma şansı verecek. Ocak ayının 21’inde yaşadığımız Ay Tutulmasının etkilerini mart ayına kadar devam ederken Merkür’ün gücünü hissedeceğiz. Balık burcunun hayalperest ve nostaljik yapısına bürünürken rasyonel davranmakta zorlanacağımız konular da olacak. Nedir bu konular derseniz; eğer ticaretle uğraşıyorsanız ya da kendi işiniz varsa alacağınız kararları iki değil dört kere düşünmenizi tavsiye ederim.

Hayatımızın sorumluluğunu alacağız.

Herkes kendi hikayesinin kahramanıdır ancak zaman zaman hikayemize farklı kahramanlar alır ve sorumluluğumuzu teslim ederiz. Merkür’ün Balık burcundaki seyrinde hikayemizi kendimiz yazmalıyız. Hayatta bir başkasının insafına bırakılmayacak konular da vardır. Örneğin; doğruluğundan emin olmadığımız hatta dedikodu olarak nitelendireceğimiz söylemlere hemen inanmamalıyız. Özellikle hayatımızın genelini etkileyecek bir durum var ise sağduyumuzdan uzaklaşmamalıyız. Daha da kişiselleştirmek gerekirse; eğer yeni bir ilişkiye başlamayı düşünüyorsanız ve çevrenizdeki kişilerden bu anlamda yorum alıyorsanız, yargısız infaz yapmadığınızdan emin olun. Belki de karşınızdaki kişi tam da sizin tanıdığınız gibi biridir ve yakın çevreniz yanılıyordur.

İyi niyet her zaman kazanır diyor Merkür.

Merkür yalnızca iletişimi değil birliktelikleri, evlilikleri, arada kalan konuları, olmaz denilen konuları da etkisi altına alacak ve adeta düşüncelerimizi sil baştan yazacak. Bu süreçte geçmişe atıfta bulunacak olaylar yaşayabilirsiniz. Bu durum aslında geçmiş pişmanlıklarınızı da düzeltme şansı verecek. Keşke kelimesinden uzaklaşırken iyi ki kelimesine yaklaşacağız. Çünkü hatalarımızı fark edecek ve toparlamaya çalışacağız. Şubat ayının geneline ılımlı bir hava hâkim olurken bizleri zorlayacak tek alan sürekli savunma halinde olmamız olacak. Olur olmaz durumlara karşı gardımızı alabilir, akıl süzgecinden geçirmeden fevri davranabiliriz. Bu sebepledir ki iç sesimize kulak vermeli, niyetimizden sapmamalıyız.

Farklı olmak tezat olmak demek değildir.

Farklı bakış açımızı ortaya koyaktan çekinmeyeceğimiz bu süreçte yenilikçi yapımız da ön plana çıkacak. Yaratıcı fikirleri ile nam salan Balık burcu bu anlamda bizi destekleyecek. E bir de Merkür ile hareket edince her şey daha da netleşecek. Zihinsel gücümüzü göstermekten çekinmeyecek, hayatımız adına yeni adımlar atacağız.

Merkür, Balık burcunda kendisini iyi hissetmez ancak…

İletişim ile ilgili zorlanacağımız konular da olacak elbet. Sonuçta Balık burcu savunmacı ve nostalji bir burç ancak Merkür çok daha gerçekçi. Bu anlamda çatışmalar yaşanabilir.  İletişim konusunda biraz zayıf olsak da şartlarımızı zorlayacak ve kendimizi ifade etmekten yılmayacağız. Özellikle ikili ilişkilerde birbirini anlama çabası daha da kendini gösterirken, keskin konuşmalardan kaçınacağız. Duygu ve düşüncelerimizin kontrolü ise bizde olacak. Karar vermekte zorlansak dahi doğru olanı mutlaka bulacağız. İkili ilişkilerimizde sorunlarımızı halletmek için uğraşmaktan vazgeçmeyeceğiz. Bu döngüde olmuyorsa, olmuyor demek o kadar da kolay olmayacak.

Astrolog Zeynep Turan

29.01.2019

Yazının her türlü hakkı saklıdır.

 

Sayfa görüntülenme : 41922
74%
10%
7%
2%
2%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

merkür, balık, şubat, nisan, ileitşim, zeka, huzur, insan,

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA