2019 MERKÜR BALIK BURCUNDA GERİ GİDİYOR!

2019 MERKÜR BALIK BURCUNDA GERİ GİDİYOR!

Merkür nasıl bir gezegen?

Atarlı, tutarlı, havada karada fikir yakalayan, teknik her konuyu yöneten, meraklı, sosyal, cıvıl cıvıl, iletişimin şahı ve mantığıdır. Bu yüzden hangi burçta konumlandığı, nasıl hareket ettiği, natal haritada hangi evde nasıl etkiler bırakacağı ve elbette Retro dönemleri özeldir.  Bu yüzden gezegenler ailesinde yeri bir başkadır.

Nasıl iletişim kurduğumuz, teknoloji ile sınavımız, yakın ilişkilerimiz, kardeşler, iş yaşamı hatta okul yaşamı, gündelik uğraşlarımız, sağlığımız ve devlet daireleri, sorumluluklarımız Merkür’ün durumuna ve duruşuna göre şekil değiştirir. Bazı durumlarda yukarıda bahsettiğim konular arasında birkaçı daha ağırlıklı öne çıkar. Hangi burçta olduğu ve nasıl hareket ettiği bu yüzden son derece önemlidir. 

Merkür, şubat ayının 10’unda döndü dolaştı Zodyak’ın su burcuna yerleşti. Şimdi Retro hazırlığında. Üstelik bu yılın gezegenler arasındaki ilk geri hareketi olacak. İletişimin şahı su burcunun hafızasında türlü türlü konuları gündemine çekecek. Naif, yaratıcı, savunmacı, planlı yanını bakalım ne kadar koruyabilecek.

Anahtar kelimeler

İletişim, teknoloji, teknoloji aletleri, aşk, ilişkiler, medya, spor, spor camiası, dedikodu, kardeşler, komşular, arkadaşlar, e-ticaret, internet ve basılı yayın.

Ne zaman gerçekleşiyor? Ne kadar sürecek?

Zihni yöneten Merkür, Balık burcunda 5 Mart'ta başlıyor. 28 Mart’ta düz seyrine geçerken durağan haline alacak. 18 Nisan’da Merkür Balık burcunun ambiyansından ayrılıp, Koç burcuna geçerken Retro’dan geri kalan tüm etkisini de bitirmiş olacak.

Neler olacak?

Merkür’ün teknoloji ile direkt bağlantısı var. Özellikle iletişim ile kemik bağı yüksek. Ancak Merkür Retro’su alışılmışın dışında sadece telefonunuzu bozacak sanmayın, bilgisayarınızda problem çıkaracak. Evdeki elektronik eşyalarda oyunbozanlık yapacak. Su burcu Balık’ın ruhuna bürünen Merkür, aslında biz fanilere birer duygusal canlılar olduğumuzu gösterecek. Yapılanı ise hiç unutturmayacağını vurgulayacak.  Gelin anlaşalım: “Ben kinci değilim, çabuk unuturum” iddialı yaklaşımları bir süreliğine unutun. Çünkü kendinizi bu tarz eylemler ya da düşünceler içinde bulabilirsiniz.  

Merkür, Balık burcunda düşüşte olur. Bunun üzerine bir de geri gittiğini hesaba alırsak işin içinden çıkılması zor bir hâl alabilir. Kariyer, ego, ruhsal iniş çıkışları ile bizleri sınamaya çalışacak, hazır olun. Şaşırmayın, şaşırtmayın.

Bavulu dolu gelen Merkür Retro’su yalnız değil!

Mart ayının şenlikli geçeceğinden her yazımda bahsediyorum. Merkür’ün geri hareketine Yeniay, Dolunay ve Uranüs’ün burç geçişi eşlik edecek. Bu sefer yaratacağı etkinin kat ve kat yüksek olacağını işaret edecek. ‘40 gün 40 gece’ derler ya hani işte gökyüzünden yeryüzüne eşlik edecek böyle bir coşku var.

Nelere dikkat etmeli?

  • Yakın arkadaşlarınızla iletişime
  • Arkadaş ilişkilerindeki yanlış yorumlanan flörtüz yaklaşımlara
  • Şüpheci yaklaşımlara
  • Abartılı ihtiras rüzgârına

Her ayrıntı bize doğru koşuyor, unutmayın. Bu detaycılık, titizlik, iletişimde bodoslama tavırlara önemle dikkat etmeniz gerektiğine vurgu yapacak.

Biraz püsküllü bela, biraz da art niyetli olacak.

Lafını esirgemeyen, öfkeyi çoğaltan, coşkuyu abartan Merkür Retro’su sadece telefonlarınızın ayarlarını bozmuyor, bizim de ayarımızla oynuyor. Bir de üstüne huysuz, dedikoducu biri gibi ortama fesat ve fitne karıştırabilir. Aklımızda kırk tilki hepsinin kuyruğu birbirine dolanabilir.

Önce bir şeyi düzeltelim!

Balık burcu herkesin bildiği gibi duygusallık anlamına gelmez. Aslında duyarlı demek daha doğru olur. Burçlar kuşağının son zinciri olması onu aslında mesafeli, soğukkanlı yapıyor. İçe kapanık olması da alıngan değil kırılgan olduğunu gösteriyor. Yönetici burçları ile takılmayı seven Balık burçları olabildiğince konforuna düşkün olur.  Bu yüzden sözünü, tutumunu yerinde kullanan ama yapılanları da unutmayan, sözünü sakınmayan bir yanı olduğunu gösterir.  Ancak Merkür Retro’su bu akışı bozacak ve suya sabuna bulaşmayı sevmeyenler için de ayrı bir gerilim yaratacak.

Peki, neler olur?

  • Köşeye çekilip, sessizce olanları izletecek,
  • Koşulları değerlendirtecek,
  • Arkamızdan iş çevirenlere karşı dedektiflik yaptırtacak.

Merkür dile gelse aynen şunları derdi: “Su burcunda geri giderken kendimi çok rahat hissetmiyorum. Kolay iletişim kuramadığım gibi size de rahat nefes aldırmayı, sağlıklı düşünmeyi nasip ettirmeyeceğim.  Aklınıza güveniyor, kalbinizin sesini dinliyor, kendinize güveniyorsanız bu Retro sürecinde sağlıklı ilerlerseniz, yetenekleriniz, yaratıcılığınız size fırsat getirir.  Tam aksine; akılları bulandıran, fesat, fitne fücur, kıskanç, sezgileri yanlış kullanan, dedikoducu olmaktan kendini alamayanların başına çorap örerim, benden çekeceğiniz var. “

Merkür Retro’suyla nasıl baş edebilirsiniz?

Telefonunuzdaki önemli bilgileri, kayıtları yedekleyin,

Bilgisayarınızdaki önemli çalışmaları yedekleyin,

Problem yaratan elektronik eşyalarınızı yaptırın,

Faturalarınızı takip edin,

Özel eşyalarınızı saklamayı unutmayın,

Spor yaparken dikkatli olun,

Seyahat biletlerini, rezervasyonları, yolculuk hazırlıklarını son dakikaya bırakmayın.

Sevgili Twitburc okurları Merkür’e mikrofon uzatınca, okuduğunuz gibi demediğini bırakmadı. Siz siz olun gaza gelmeyin.  2019 Mart ayını kazasız belasız atlatın, Merkür Retro’sunun gazabına uğramayın. Alınganlıklara kapılmayın, soğukkanlı olmaktan yana olun, etliye sütlüye karışmayın, dramdan beslenmeyin. Merkür yazının başında bahsettiğim gibi sıradan bir Retro oluşturmuyor. Birçok bileşimle bir arada hareket ediyor.  Yaşamınıza kök söktürmesini istemiyorsanız, Merkür Retro’sunun dilini ve tarzını yazdıklarımdan feyz alarak takip etmenizi öneririm.  6 Mart’tan 18 Nisan’a kadar Astrodefter’inize gün gün not almayı da unutmayın.

Merkür Retro'sunun burçlara etkilerini linke tıklayarak izleyebilirsiniz; https://www.youtube.com/watch?v=Zn1fRRO4Kw4

Zeynep Turan

13-02-2019

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 101205
65%
12%
8%
6%
3%
2%


YORUM YAP

Yorumlar

Asuman Usta - 26-02-2019 10:00:54
Bu yazdıklarınız Merkür gerilerken doğanlar için de geçerli mi? Bilgilendirirseniz sevinirim. Teşekkürler
Elif K - 05-03-2019 06:32:07
Merhabalar, oğlak burcuyum bugün 27.02.2019 çarşamba, çeyizim için beyaz eşya alacağım, uygun bir gün ve süreç mi ? Teşekkürler şimdiden :)

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA