2018 GELİYOR

Çarpıcı bir değişim sürecinde olduğumuz kesin. 2018’de hangi gezegenin damga vuracağını, ateşin fitilini hangi gezegenlerin tetikleyeceğini ve hangi yılların benzerinden geçtiğimizi anlatacağım. Yeter ki bu döngüde sabırlı olun. Kaderin içinde kaderi tekrar ettiren bu yıl; Jüpiter -Akrep, Mars -Kova, Venüs-Akrep, Merkür-Akrep burcundaki seyrinde Retro ve tutulmaların sabit burçlara sirayet etmesi, hikâyeyi tam burada başlatıyor.

Jenerasyonları temsil eden gezegenler aslında dünyaya akın akın bir gerçeklik sunmaya çoktan başladı. Bundan yaklaşık 25 yıl önce toplum algısını yöneten Plüton gezegeni, Akrep burcunu misafir etti. Algıda büyük değişimin habercisi olan bu ikili yeni bir kuşağın habercisiydi. 1983-1995 yıllarında Plüton, Akrep burcunda yer alıyordu.  Bakıldığında dünya yine sancılı bir dönem yaşıyordu. Kültürel ve sosyal koşullar alışılmışın dışında yerinden sarsıldı. Kolay şeyler yaşanmadığı gibi o yıllar kolay da geçmedi.

Toplumsal travma ve korkular hem kişisel yaşamları hem de dünya gündemini hareketlendirdi: Savaş, ölümler, intihar, kayıplar, doğal afetler, kadına ve çocuklara yönelik şiddette artış, cinsel deneyimler ve eğilimler, nükleer savaşlar, yeraltı kaynakları ve tarihi dokular gündemde yerini aldı.

Tüm bu süreçte kardinal gezegenler oldukça etkin rol alacaklardı. Her şeyi değiştiren olayların fitilini Plüton, Akrep döngüsü tek başına çekmedi.

Şöyle ki;

  • 1983'te Plüton Akrep burcunda.
  • 1988'den 1995'e kadar Neptün, Oğlak burcunda.
  • 1988'den 1995'e kadar Uranüs, Oğlak burcunda.
  • 1989 ve 1990'da Satürn, Oğlak burcunda yer aldı.

Bu bir dönem kuşağını temsil ediyor. Dünya düşünün tahrip edici bir güce sahip olurken, zamanın çocuklarını gelecek adına çok konu bekliyordu. Sabırlı, dönüşen, bilge, tutkulu, yenilik için hazır komut bekleyen bir nesli gökyüzü şimdi sıra sizde mesajını veriyor.

2018’inden itibaren devran dönüyor!

Jüpiter, Akrep burcunda (Ekim 2018)

Satürn, Oğlak burcunda (Kasım 2020)

Plüton, Oğlak burcunda (2024)

Uranüs, Boğa burcunda (2025)

Biraz Jüpiter’den bahsetmek gerekirse; genişletir, büyütür, bilgi yoluyla fikir verir. Şans ve bolluğu sunarken son dakika golleri de atmayı unutmaz. Kör iyimserlik, aşırılık, inançlar ile de iletişim kurar.  Plüton, Akrep döngüsü bu günlerde Jüpiter’in burcunda Akrep’i misafir etmesiyle bir bütünlük oluşturur. Çünkü bir nesli 2018’in Ekim ayına kadar nasıl etkisi altına alacağının mesajını verecek:

Başarma dürtüsü artacak.

Hedefler için fazlaca efor sarf etmek gerekecek.

Yol arkadaşımızı belirlemekte usta olacağız.

İrade ile çelişmek akıllıca olmayacak.

Saygınlık ve tanınma, bilinirlik artacak.

Enerjimizi boşa harcamamak gerektiğini vurgulayacak.

Paranın gücü, emek ile eşlenecek.

Saplantılı ya da fanatik olmak göze çarpacak.

Kadınlar, çocuklar ve hakları ön planda olacak.

Plüton-Akrep çöküşün, kurumsal alanlarda yolsuzluğun, dejenerasyonu, toplumsal normların değişimini başlattı. Tüm bu alanlar aslında mücadele dolu bir dünyanın içinde kayıplar ve insan ırkının düştüğü zayıflıkları da işaret ediyor. Kişisel boşluk hissi ve hiçlik duygusu neredeyse savaştan ölen insan sayısına denk gelecek kadar intihar vakalarının yükselişini işaret etti.  

Pizzagate olayının bir benzeri!

Bununla da bitmiyor tabi; Akrep burcunun yöneticisi Mars, aynı zamanda Haziran ayında Kova burcunda geri gitmeye hazırlanacak. Bahanesi olmayan konuları gündeme taşıyacaktır. 2018’de Ekim ayında Venüs’ün geri hareketinin Akrep burcunda olması, yılın en etkili aylarında efektif hareket edeceğini gösteriyor. Merkür Retro’sunun en minimal katkılarıyla birlikte Akrep burcunda bir kordon oluşacağını vurguluyor.  Peki, ne oluyor, ya da neler olabilir? birlikte bakalım:

Yürekleri burkan olaylar, beklenmedik bir anda gelişebilir.  Diğer yanda ise sistemin ne kadar insanlıktan uzaklaştığını göreceğiz.  Yıllardır bir muamma olan Pizzagate gibi olayların tüm çıplaklığı ile ortaya çıkacağını vurguluyor! Neler olmuştu, hatırlayalım:  1995 yılında Belçika'nın bir kasabasında kaybolan kız çocuklarıyla ilgili olarak başlayan olaylar zincirinde Amerika'nın önemli sermaye sahiplerinin adı geçiyordu. Bu skandalın ve söz konusu iddialar çocuk pornosunun da ötesinde akıl almaz ahlaksızlıkları içerdiği iddia edildi. Diğer yandan mülteci çocukların başlarına gelenlerden bir haberdar olan dünya kamuoyu büyük yüzleşmelerin bu yıl başlayacağını işaret ediyor.

Sanat ve mistisizm!

Mistizm en popüler yıllara doğru evrilirken cinsel tabuların bu yıldan itibaren iyiden iyiye kırıldığını göreceğiz. Jüpiter Akrep-Uranüs Boğa düellosu esnasında gezegenlerin ışık uzaklığında olduğunu bile keşfedebiliriz. Dünyada rekor kıran ve ilkleri oluşturan filmleri hatırlayın! Star Wars, Harrp Potter, Yüzüklerin Efendisi ile büyüyen bir nesille suptiminal mesajlar vermeye başlayan gökyüzü; sanat, bilim, gizem, mistisizm, psişik konuları yenidünya gençliğine ve çocuklarına hitap edebileceğini belki de çoktan tasarlamıştı.

Dikkat edilmesi gereken konular neler?

Jüpiter, Akrep burcunda genişletip, büyütmeye ve abartmaya meyilli olurken, 1983-1995 yılları arasında doğanları yakından ilgilendiren bir süreci tetikliyor. Korkulardan arınmak, öğrenmek, deneyimlemek adına önemli bir döngüden geçeceklerdir. Başa çıkacakları konular var, bir yandan başarıları ile konuşturacakları gelişmelerin de bayrağını taşıyacaklar. Sorumlulukları ağır olabilir ama bir o kadar iyileştirmek için önemli süreçlere dâhil olacaklar.

Bilim insanları

Finansçılar

Tıp doktorları ve genetik uzmanları

Hukukçular

Akademisyenler bu meslek grubundan dikkati çeken gündemleri topluma yansıtacaklardır. Meydan okuyan, büyüten, çoğaltan, üreten neslin yeni liderleri, sözcülerini ağır görevler ve sorumluluklar bekliyor olacak. Reform ve dönüşüm için gelecek 7 yıl süreçte manevi değerler yükselirken, geçmişin açılarını tarihten silmek için yeni bir dönemin vurgusunu yapıyor gökyüzü.

Plüton, Akrep Döngüsünde Neler Olmuştu!

Önemli Arkeoloji buluşları (Titanik batığının keşfi 1985)

Televizyon kanalı ile eğitim başlaması (15 Ocak 1983 TRT)

Türkiye ve Dünyada önemli uçak kazaları (Türkiye, Japonya, Iran, İskoçya )

Türkiye ve Dünyada Büyükelçiliğe yapılan terör saldırıları ( Türkiye, ABD, Fransa, Beyrut)

Rekor kıran albüm çalışmaları ( Ajda Pekkan, Kurt Kabin, Michael Jackson, Queen)

Depremler ( Türkiye, Japonya, Çin)

Bağımsızlığını ilan eden ülkeler ( Ermenistan, Estonya, Kırgızistan, Kuveyt, Gürcistan, Azerbeycan )

İç Savaş ( Yugoslavya Haziran 1991, Nisan 1992 fiilen dağıldı.)

TÜPRAŞ kuruluşu (1983)

AIDS hastalığının HIV olduğunun açıklanması

Körfez savaşı ( 1990-1991)

Kimyasal silahların kullanımı (Irak-Iran Savaşı 1990)         

Heavy Metal grupların popüler olması (1983)

Para değerinin değişimi (Türkiye, 1983)

Sporda başarılar (Tanju Çolak, Avrupa Altın Ayakkabı Ödülü 1985, Nasuh Mahruki 1994, Halil Mutlu ve Naim Süleymanoğlu 1995)

Toplumsal gösteriler ( Senegal seçimleri, Çin öğrenci hareketi, SSCB karşı özgürlük için 650 km’lik insan zinciri, Doğu Almanya hükümet karşıtı gösteriler.)

Devlet liderlerinin göre değişimi (Tuğrul Özal, Mesut Yılmaz- Türkiye, George Bush-ABD)

Türkiye’de ilk tüp bebek dünyaya geldi ( 1986)

Resmi dil dışındaki diller hakkında yasak kaldırıldı (1991)

 Schengen Antlaşması yürürlüğe girdi (1 Ocak 1992)

Uğur Mumcu Ankara’da evinin önünde öldürüldü ( 24 Ocak 1993)

TYT Bank, Marmarabank ve İmpexbank  tasfiye edildi.(1993)

Yolsuzluk davaları (İSKİ, Şekerbank)

DEP Anayasa Mahkemesi tarafından kapatıldı (1994)

Kurt Cobain intihar etti (1994)

Deklarasyon Yayınlandı ( Ürdün Kralı ve İsrail Başbakanı)

Dünya Ticaret Örgütü Kuruldu (1995)

Ünlü Çiftlerin boşanma haberleri (Prenses Diana, 1995)

 

Zeynep Turan

18-12-2017

Yazının Tüm Hakkı Saklıdır.

Sayfa görüntülenme : 47329
41%
31%
9%
8%
5%
3%


YORUM YAP

Yorumlar

selime kurucu - 30-01-2018 07:27:00
doğum haritası yorumlama ücret ne kdr? detay alabilir miyim?

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA