2015 Burç Yorumları

Koç Burcu 2015 Yorumu

2015’ de değişime hazırlanın!

2015 yılına adeta sıfırlanarak giriyorsunuz. Bu yılın ilk yarısında atacağınız adımlar, geçmişin izlerini taşıyor. 2014’ ün ilk dönemi sizi çok zorladı. Mars gerilemesi, aşkta size rahat vermedi. Fırtınalı aşk kavramını hayatınıza tekrar soktu. Satürn gerilemesi ise maddi sınavlar vermenize sebep oldu. Miras, nafaka, vergi, ortaklı finansal kaynaklar, kredi kartı ya da kredi borçları konusunda Temmuz ayına kadar sizde adeta soğuk duş etkisi bıraktı. Geçen yıl Temmuz ayında Uranüs’ ün de dahil olmasıyla, hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Uranüs sizin burcunuzda bir dizi değişiklik ve hayata farklı bir pencereden bakma yeteneği kattı. Yeni yılda, 2014’ ün ikinci yarısında aldığınız kararların, ne kadar doğru olduğunu göreceksiniz. 

Ocak ayında dikkat etmeniz gereken gün 21 Ocak. Bu tarihlerdeki Merkür gerilemesi ile adımınızı attığınız her yoldan şüphe duyabilirsiniz. 11 Şubat tarihine kadar yaşadığınız iletişim problemlerini büyütmemenizi ve elektronik alet satın almamanızı tavsiye ederim. Yılın ilk aylarında kendinizden çok arkadaşlarınıza ve çevrenizdeki insanlara vakit ayıracaksınız.

Mayıs ayının ortasında yaşanacak Merkür gerilemesi, sizi sevdiklerinize daha sıkı bağlayacak. Yılın ikinci yarısından sonra her konuda değişim kaçınılmaz! Temmuz ayın itibariyle belli kalıplardan çıkıyor, yapacağınız stil değişiklikleri ile kendinizden söz ettiriyorsunuz.
Genel anlamda yaşamdan zevk almadığınız noktalarda yapacağınız değişiklikler; ailenizdeki karışık durumlar, varsa erkek kardeşinizin aldığı kararlar, yeni adresler, yeni insanlar, eski dostluklara mesafe koyma gibi değişimler, Eylül ve Ekim aylarına damgasını vuracak! 

İŞ

Genel olarak güçlü ve hırslı bir yapıya sahipsiniz. Adımlarınızı iki kere düşünerek atıyorsunuz ve üstlendiğiniz işleri başarıyla tamamlamaktan keyif alıyorsunuz.

3 Mart tarihini şimdiden ajandanıza not alın. 3 Mart tarihinden itibaren sizin için yılın en şanslı günleri başlıyor. Bu tarihlerde yapmayı düşündüğünüz bir anlaşma, ortaklık ya da yeni bir girişim varsa hiç beklemeden yapın derim. 20 Mart tarihinde gerçekleşen yılın ilk Güneş tutulması, Mart ayını rahat geçirmenizi sağlayacak. 
Mayıs ayı ise, hedeflerinizi ve olasılıklarınızı arttırdığınız bir ay olacak. Hiç ummadığınız konularda önemli gelişmeler yaşarken, yeni iş ortaklıklarına bile girebilirsiniz.
Kasım ayına geldiğimizde duygu yoğunlukları ile doluyken; iş hayatında sorumluluk alan Koç burçları, uzun soluklu projelere imza atabilirler. 2015’in son aylarında ödül alma, ön plana çıkma, isminizin bir yerlerde geçmesi söz konusu! Güç gösterilerine, küçük kıskançlıklara hazırlıklı olmanızı öneririm.

AŞK

İçtenlik ve dürüstlük sizin en önemli özelliklerinizden… Siz boş teorilere kafa yormayan, dışa dönük bir idealistsiniz. Gereksiz duygusallık size göre değil. Fakat Ocak ayının ilk haftası (5 Ocak), yılın ilk Dolunay’ı gerçekleşirken, hiç olmadığınız kadar duygusal olmaya hazır olun. Hatta bekâr Koç burçları, sevgililerini “ya evlenelim, ya ayrılalım” diyerek bir seçime zorlayabilir. Evli olan Koç burçları ise, ev değişikliğine ya da dekorasyon değişikliğine ihtiyaç duyabilirler. Bu dönemde hayatınızdaki kişiden biraz daha ilgi bekleyeceksiniz. Duygusal olarak tatmin olmanız gereken bir hafta…

4 Nisan tarihinde gerçekleşecek Ay tutulması, ilişkilerinizde büyük bir değişimin adeta ayak sesleri olacak. Evli Koç burçları, bu tarihlerde eşinin işlerinde, büyük değişimler yaşayacak.  Geçen Ekim ayından bu yana birçok değişim geçirdiğinizi düşünseniz de sorumluluklarınızın ve gelirinizin artması sizi farklı yatırımlara yönlendirecek. Eğer bekar bir Koç burcu iseniz, bu tarihlerde ki tutulma sizin güven kazanacağınız biri ile tanışmanıza sebep olacak. Tutulmanın etkisi size evlilik kararı aldırabilir. Sizi evliliğe ikna edebilecek biriyle tanışabilirsiniz. Dolayısı ile 4 Nisan da yoğunluğunuzdan ve kaygılarınızdan arınmanızı tavsiye ederim.
25 Temmuz tarihinde gerçekleşecek Venüs gerilemesiyle, aşka daha gerçekçi ve eleştirel bakıyorsunuz. Karşınızdaki kişinin olumlu yanlarından ziyade, eksik taraflarına bakmak, eleştirmek, içinden geldiği gibi aşkı yaşayamamak bu gerilemeden payınıza düşenler. Hayatınızdaki insanın bu dönemde çok sabırlı olması gerekebilir. 6 Eylül’ e kadar…  Ayrıca bu dönemde yapılan evliliklere de çok dikkat etmek gerek! 26 Ağustos’ta burcunuzda başlayacak Uranüs gerilemesi ise bekâr Koç burçları için yeni bir aşkı getirebilir. Sizden tarz, kişilik, kültür olarak çok farklı birinden hoşlanabilir; ani başlayan bir ilişkiyle, kendini dolu dolu bir aşka bırakabilirsin. Bu halinize, 28 Eylül’ de burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması bir dur diyebilir, bu döneme dikkat.

Çocuk yapmak isteyen Koç burçları; 2014 Aralık ayında başlayan Jüpiter gerilemesinin 8 Nisan tarihinde sona ermesi sizin için fırsat niteliğinde. Çocuk sahibi olmak için şansınızın daha fazla arttığı gibi, sosyal hayatınız canlanıyor ve eğlenmeye daha fazla vakit ayırıyorsunuz! 4 Nisan tarihinde, Ay Tutulması gerçekleştiği için ilişkiler, evlilik ve ortaklık gibi konular önem kazanacak!

SAĞLIK

Yılın ilk günlerinde aile bireylerinin sağlık sorunları Dolunayın da etkisi ile sizi biraz telaşlandırabilir. 13 Eylül de ki güneş tutulması 5. evinizde etkin olacak. Mide ve bağırsak hassasiyetiniz aratabilir. Bu tarihlerde iş ile ilgili yoğunluğu biraz daha azaltmanızı tavsiye ederim. İş için yaptığınız stres sağlınıza zarar verebilir.  Kilo ile ilgili iniş çıkışlarınız olabilir. Yılın ilk yarısında gerçekleşecek Ay tutulmasıyla beraber,  istediğiniz diyeti düzenli ve disiplinli yapabileceksiniz.
13 Eylül’de gerçekleşecek Güneş tutulması, stilinizde büyük bir değişiklik yapmanızda etkili olacak. Bu tarihlerde estetik yaptırma gibi girişimleriniz baskınlaşacak.

Koçlar için önemli tarihler;

18 Nisan, 13 Eylül ve 13 Ekim 

İyi Seneler...

Boğa Burcu 2015 Yorumu

2015 yılında huzur sizinle olacak!

Geçtiğimiz yılda birçok anı biriktirdiniz, ama bu seneki koleksiyonunuzun en önemli parçaları hayal kırıklıklarıydı belki de. Sürekli çoğalan sorularınız, umutsuz hissetmenize neden oldu. Fakat zoru başarmayı öğreten Satürn size hayatı tekrar öğretti. Ders çıkardığınız olaylarla yaşamınıza yön verdiniz. En önemlisi de koleksiyonundaki parçaları birleştirip, yolunuza yeni hedefler ve hayallerle gitmeniz için cesaretlendiniz.

Ağır hareket eden Satürn; insana bir amaç, irade ve sabır verir. Bazen sert davransa da, hepimizin en önemli öğretmenidir… Mars, ise gücü ve atılganlığı temsil ettiği için,  kişiyi hızlı hareket ettirip, risklere sürükleyecekken Satürn hayatınızda yanlış giden ne varsa görmenizi sağladı. Satürn ve Mars’ın birleştirici etkisi, gücü, kontrollü kullanmak olarak düşünülebilir. Aniden verdiğiniz kararları düşünmeye, daha sakin olmaya başladınız. Yaşadığınız hayal kırıklıkları; “tecrübe” ve “sabır” kelimelerinin önemini tekrardan hatırlattı. Yaşamda umut eksikse, alınacak kararların pek bir önemi yoktur. Bu yüzden öncelikle, planlarınız fikir halindeyken bile, ümit etmekten vazgeçmeyin. 

2015 yılının ilk yarısını iyi değerlendirmelisiniz! Yeni yılı aslında kendiniz için şu şekilde ayırabilirsiniz; ilk yarısı şanslı, eğlenceli, aktif, ikinci yarısı zor, mücadeleci! Bunun sebebi ise; 2015 yılının ilk yarısı, düşünmeden yapacağınız harcamalar ve vereceğiniz kararlar olabilir. Yılın ikinci yarısında ise, daha önce tutunduğunuz tavır sizi rahatsız etmeye başlayacağı için, biraz kaygılı olabilirsiniz. Temmuz ayına kadar yatırımınızı yapabilir, iş kurabilir, seyahate çıkabilir hatta evlenebilirsiniz. Güneş tutulması, yaşamınıza belirleyici bir özellik katar. Bu durumda olmasını istediğiniz kalabalık çevre ve yoğun iletişim bu dönemde gerçekleşebilir. 

İŞ

2015’in ilk altı ayında sosyal ilişkileriniz nefes alırken; istediğiniz ortaklıkları kurabilir, ikili ilişkilerinizde uyumu yakalayabilirsiniz. 2015 yılının ortalarına doğru, çalışma alanındaki değişimler sizi biraz şaşırtabilir. 21 Ocak’taki iletişim gezegeni Merkür’de başlayacak gerileme, kariyerinizi yakından ilgilendirebilir. Bunun sebebi, Merkür’ün bir iletişim gezegeni olmasıdır. Gerileme sırasında bir takım aksaklıklar, yanlış anlaşılmalar yaşayabilirsiniz. Bu durum da, işlerinizin hep aynı döngüde kalmasına sebep olabilir. 11 Şubat tarihine kadar hiçbir şeye imza atmamanızı öneririm. Evlilik, ortaklık kurma, işten ayrılma, yeni bir işe başlama, seyahat programı yapmak için tekrardan düşünebilirsiniz. 20 Mart tarihindeki Güneş tutulmasının etkisiyle, sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar ve organizasyonlarla ilgili konularda oldukça şanslısınız. Daha önce gitmediğiniz mekânlar keşfederek, yeniliğin, rahatlatıcı etkisine kendinizi bırakabilirsiniz. Estetik ve sanatsal konularda, sizi büyük oranda etkileyecek. Daha önce görmediğinizi düşündüğünüz birtakım detaylara takılabilirsiniz. Bu durumda sezgileriniz artacak,  bilinçaltınızı harekete geçecektir. 4 Nisan tarihindeki ay tutulması sanata yönelebilir, daha önce keşfetmediğiniz bir yeteneğinizi fark edebilirsiniz.  

AŞK

Aşk hayatınız için tehlike çanları çalabilir! Güzellik ve aşkı temsil eden Venüs, 25 Temmuz itibari ile gerilemeye başlayacak, ta ki Eylül ayına kadar... İlişkilerinize yeteri kadar özen göstermediğinizi düşünebilir, kendinizi boş yere sıkabilirsiniz.  Bu süreçte eski aşklar da aklınıza gelebilir. Şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’in etkisi özel hayatınızda detaylara önem vermenize, ilişkilerinizde istikrar ve ciddiyet sağlamanıza neden olacak. Fiziksel ve maddi olarak, güven arayışınız sürdüğü için, ilişkinizde anlaşmazlıklar yaşayabilirsiniz. Sadece aşk değil, maddi konularda da size katkı sağlayacak. Eğer evliyseniz, planladığınız çocuk sahibi olma düşüncenizi masaya yatırabilirsiniz. Bu kararı vermek için oldukça ideal bir zaman. 

28 Eylül’de dönüştürücü tam Ay tutulması gerçekleşecek. Bu tutulma, iç dünyanızı kontrol etmenizde sizi zorlayabilir. Adeta olumsuz enerjilerden arındığınız, etrafı daha berrak görebileceğiniz bir dönemin başlangıcını işaret ediyor. 17 Eylül’den 9 Ekim’e kadar Terazi burcunda gerileyecek Merkür, sevdiğiniz kişilerle ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalara sebep olabilir. Ekim ayı ilişkilerle ilgili adeta sınav niteliğinde olacak. İlişkiniz güven testinden geçerken, sınav sonucunu aşkınızın büyüklüğü belirleyecektir. Eğer bu dönemi de, doğru kararlarla atlatabilirseniz, sizin için çok güzel olacak.  

12 Haziran’da gizemi temsil eden Neptün ile dönüştürücü Uranüs gerilemesi, Kasım ve Aralık’taki değişimlerin bir bütününü oluşturuyor. Eğer gerçekten yenilemeyi düşündüğünüz konular var ise, üzerine düşünmenizde fayda var. 

SAĞLIK

Her şeyin başlangıcının sağlık olduğunu hatırlatarak geçmekte fayda var. Hem en önemli kavram hem de en az önem verilen maalesef. Yaşamın hızlı akması, işlerin yoğunluğu, aile ve aşk yaşamındaki git-geller sebebiyle bedeninize çok yükleniyorsunuz. Yoğun iş temposunda özellikle boyun ve sırt bölgenize fazla yüklenmemelisiniz. Eğer masa başı bir iş yapıyorsanız 30 dakikada bir yerinizden kalkıp yürümenizde fayda var. Bunu size hatırlatması için bilgisayarınıza hatırlatma koyabilirsiniz. İş sonrası vaktiniz olmaması çok normal fakat gün içinde küçük egzersizler bedeninizin de daha sağlıklı olmasını sağlayabilir. Yanlış bilinen bir başka bilgi ise, ‘’eğer ihtiyacımız olsaydı zaten susardık’’ anlayışı. İç organlarımızın verdiği mesajı her zaman algılayabilecek olmamız her zaman mümkün değil. Bu yüzden de su tüketimine daha fazla önem vermelisiniz. Bunun için litrelik cam şişeleri yanınızda bulundurmanız. Size su ihtiyacınızı hatırlatacaktır. 

Boğalar için önemli tarihler;

20 Nisan – 21 Mayıs 11 Kasım 

İyi seneler 


İkizler Burcu 2015 Yorumu

2015’ de disiplininizle adınızdan söz ettireceksiniz!

Paranın geldiği gibi gittiği bir seneyi geride bıraktınız. Büyük harcamalar yapmadığınızı düşünüyorsunuz ama tasarruf yapmaya da pek imkânınız olmadı. 2014’ün Mart’ında düzenleyici Satürn gezegeninin gerilemesi, gündelik hayat, rutin işler, çalışma hayatı ve sağlığınızla ilgili konularda “Neler oluyor?” dedirtti size. Satürn size iş hayatınızda cesur kararlar almayı öğreterek, yılın ikinci yarısından sonra, sahneyi bolluk bereket gezegeni olan Jüpiter’e bıraktı.

Yaz aylarında canlı, enerjik, daha çok eğlenen, yoğunluğun içinde bile mutlu olan bir İkizler vardı karşımızda.  Bu hareketle, yeni dostluklar ve yeni bir çevre isteğiyle karşılaşabilirsiniz. Kısa seyahatler, iletişim ağının güçlenmesi, telefon trafiğinin artması, kendinizi geliştirmek için attığınız adımlar ve aşklar 2014’ü size sevdirmeye başladı. Yani 2014’ü öyle ya da böyle kazançlı kapattığınızı söyleyebilirim. 

2015’e gelecek olursak, 21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında kesin kararlar alacaksınız.   Burcunuzu yöneten Merkür, durum değerlendirmesi yapmanız için elinden geleni yapacak. Bu dönemde sağlıklı kararlar alamadığınızı düşünüyorsanız, Şubat sonuna bırakın!  Olaylara gerçekçi bir gözle bakarak, hayata dair daha cesur kararlar alacaksınız. 

8 Aralık 2014’te başlayan, bolluğu temsil eden Jüpiter gerilemesi, uzun yıllardır devam eden dostluklarınızı sınavlara tabii tutuyor.   8 Nisan 2015’e kadar sürecek olan gerileme,  ayrıca size yeni dostlar da kazandıracak.   11 Ağustos’ta Jüpiter Başak burcuna geçerken, aile ve uzak akrabalarınızı temsil eden 4.evinizde etkin olacak. Aile bireylerinizle ilgili daha önce yaşadığınız problemleri aklınızdan ve hayatınızdan çıkarmaya yardımcı olacak. 

13 Eylül’de yenileyici Güneş tutulması gerçekleşirken, Ağustos ayında aldığınız kararlara ya da planladığınız konulara, bir şekilde başlayacaksınız.  Güneş tutulması döngüsünde gerçekleşen Yeniay, enerjinizi konuşkanlığınızı pratik zekânızı en üst seviyeye taşıyor.  Eğer ailesiyle sorunlar yaşayan bir İkizler burcuysanız,  kırgınlıklara son vereceğiniz bir dönemi işaret ediyor. Barışçıl kişiliğiniz ön planda…  

İŞ

Yükselirken yatırımlar yapacaksınız...

Geçen yıl gerçekleştirmek istediğiniz bazı projeleri ertelemiş olabilirsiniz. Bu yıl kariyerinizde ilerlemek için, hiç sarf etmediğiniz kadar çaba sarf edeceksiniz.
2015’in ilk ayında gerçekleşen, iletişimi temsil eden Merkür’deki gerileme, çalışma alanınızdaki sorunları kafaya takmanıza sebep olabilir. Sabırlı ama gözlemci davranırsanız, kazançlı olan siz olursunuz.  Atacağınız adımları önceden hesaplamalı, her ayrıntısını düşündükten sonra harekete geçmelisiniz. 

Yılın 2. Merkür gerilemesi 19 Mayıs’tan 12 Haziran’a kadar sizin burcunuzda gerçekleşecek. Düzeni temsil eden Satürn ve iletişimi temsil eden Merkür’ün gerilediği süreçte mümkünse hiçbir yazılı-sözlü anlaşma yapmayın. Bu dönemin size en büyük yararı, ne istediğinizi her zamankinden daha iyi biliyor olacağınız. 11 Ağustos’ ta bolluk gezegeni Jüpiter’ in etkisiyle, maddi kaynaklarınız genişlediği gibi; ev, arsa, gayrimenkul gibi yatırımlarınız da hız kazanıyor. Ayrıca şans gezegeni olan Jüpiter; aile, anne-baba, yaşadığınız yer, mallar, yatırımlar, miras gibi konuları kapsadığı için şansınız bu alanlarda artacaktır.

Kasım ayında sınırları zorlayıcı Neptün gerilemesinin kariyeriniz üzerindeki etkisinin bitmesiyle, iş hayatınızda önünüzü görmeniz daha da kolay olacak. Geleceğe dair düşüncelerinizin ve hedeflerinizin şekillendiği gibi; terfi etmeniz ya da sektör değiştirmeniz de mümkün. Yine bu günlerde arabanızı değiştirmek isteyebilirsiniz. Hatta bu imkanı size iş yeriniz de sağlayabilir. Özellikle ayın son günlerinde hayat standartlarınızın artacağını vurguluyor. 

AŞK

Aşkta kazanan siz olacaksınız...

Karşınızdaki kişiyi konuşarak etkilemeniz çok kolay. Bu sizin doğal yeteneğiniz. İnsanların zayıf yanlarını ve özelliklerini kolayca tespit edebiliyorsunuz. Bu özelliklerinizin yanında, 2015’te ikili ilişkilerde büyük tecrübeler elde edeceksiniz. Eğer bir ilişkiniz varsa, özellikle düzenleyici gezegen Satürn’ün gerilediği 14 Mart – 2 Ağustos arasında, ilişkiniz bazı testlerden geçecektir. Bu deneme sürecini 20 Mart’taki yenileyici Güneş tutulması, daha hareketli bir hale getirebilir. Aslında ilişkiye ‘’kim hakim, kim üstüne düşeni yapıyor’’,  ortaya çıkacak. Eğer yalnız bir İkizlerseniz 11 Ağustos’ta Jüpiter’in Başak burcuna geçişiyle, hayatınızın en uzun süreli ilişkisine adım atacaksınız. 

Yılın 3. ve son Merkür gerilemesi; 17 Eylül - 9 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek. Sizi şaşırtan bir düzine olayı da beraberinde getirecek. Gereksiz şeyleri boşuna dert ettiğiniz kanısına varmanızı sağlayacak. 

28 Eylül’de gerçekleşecek dönüştürücü Ay tutulması, hareketli ve değişken yapınızı ön plana çıkarıyor. Kimseye hesap vermek istemediğiniz gibi size karşı yapılan kıskançlıklara da kendinizce açıklamalarınız olacak. Eğer Ay tutulması etkisindeyken bir ilişkiye başlarsanız, sevgilinize karşı umursamaz ve rahat bir tavır takınabilirsiniz. Tabi bunun altında yatan olası sebep, tekrar bir hayal kırıklığına uğramamak olabilir.

Aşka kendinizi kolayca bıraktığınız Kasım ayında, gizemi temsil eden Neptün gerilemesinin sona ermesi büyük ölçüde etkili olacak.  Kolay savunma yapan bir yapıya bürüneceksiniz. Düşündürücü olaylarla karşı karşıya kalabilir, yakın arkadaşlarınızın özel hayatları ile ilgili sırları öğrenebilirsiniz. Öğrendikleriniz, insanlara farklı bir gözle bakmanıza neden olacak. Evli bir İkizler burcuysanız, eşinizin iş arkadaşlarını kıskanabilir ve sırf onları daha yakından tanımak için küçük programlar yapabilirsiniz.

Yılın son ayı sevdiklerinizle güçlü bağlar kurduğunuz ve paylaşımcı olduğunuz bir ay. Sosyalleşmekten oldukça keyif alacağınız bir dönemi işaret ediyor. 

SAĞLIK

Sıralamayı karıştırmazsanız sağlığınızda problem çıkmaz!

İç dünyanıza fazlasıyla yöneldiğiniz bir yıldan geçiyorsunuz. Duygusal iniş çıkışlarınızın yoğun olacağı bir yıl olduğunu düşünerek, sağlığınıza her zamankinden daha çok özen göstermenizi tavsiye ederim. Genelde kendinize iyi bakan bir burçsunuz. 19 Mayıs- 12 Haziran arasında burcunuzda gerileyecek Merkür, bel bacak bölgeniz ve eklemlerle ilgili problemler yaşayabileceğinize işaret ediyor. Bu tarihlerde kendinizi zorlamamanız gerekiyor. Bu yıl kiloyla ilgili iniş çıkışları düşündüğünüzden fazla yaşayabilirsiniz. Merkür gerilemelerinde diyete başlamayın.  

İkizler için önemli tarihler;

16 Haziran ve 11 Aralık 

İyi seneler...

Yengeç Burcu 2015 Yorumu

2015’ de radikal kararlar almaya hazırlanın!

Hayatınızda büyük değişimler yaptığınız, hızlı bir yılı geride bırakıyorsunuz. Bu değişim sizi olumlu yönde etkilediği kadar, düşünce şeklinizi de değiştirmenize olanak sağladı. Hayatınız; etrafınızdaki kişiler tarafından, mercek altına alınmış olsa da, siz bu durumdan oldukça memnunsunuz. Öncü bir burçsunuz bu yüzden, her konuda söz sahibi olmak istiyorsunuz. İnsanlara şefkatli yaklaşmaktan vazgeçemiyorsunuz. Başkalarının problemlerini çok fazla içselleştirdiğiniz için yaşadığınız kaygılar, sizi yoruyor. Biraz daha kendinize dönmenizde, yaşamı oluruna bırakmanızda fayda var. 

2014’te ne olduysa Mart ile Temmuz ayları arasında oldu. Yaşanan bu zorlu süreç, yeni yıla farklı bir bakış açısı ile girmenize büyük bir etken olacak. Özellikle öncü burçlarda gerçekleşen gezegen dizilimleri ve tutulmaları size hayatınızın kararlarını aldırdı. Uzun süreli ilişkisini bitirip, yeni ilişkiye başlayanlar da oldu, uzun süredir çalıştığı işi bırakıp sektör değiştirenler de… 2015 yılının ilk yarısında bereket ve bolluğu yöneten Jüpiter’in etkisi ile finansal konulardaki korkularınızdan arınacak ve hatta sizden beklenmeyecek tarzda cesur atılımlar yapacaksınız. Bu tam da olmasını istediğiniz şey; özgüven tazeleyeceğiniz bir yıl sizi bekliyor. 

Herkese liderlik yapacağınız bir yıl!

4 Nisan’da Terazi burcunda gerçekleşecek, duruşunuzu ve imajınızı etkileyen Ay tutulmasının etkisiyle, ailenizle ilgili konulara yoğunlaşacaksınız. Onların sorunlarıyla daha yakından ilgileneceksiniz. Bir türlü fırsat bulamadığınız uzak akrabalarınızla daha sık görüşeceksiniz. 25 Temmuz-6 Eylül arasında gerçekleşecek olan, duyguları ve enerjiyi temsil eden Venüs gerilemesi ise, ailenizle ortak kararlar almanıza yardımcı olacak. Sadece onların hayatı ile ilgili konuları değil, kendinizle ilgili konuları da masaya yatırıyorsunuz. Evlilikler, ortaklıklar ile ilgili sağduyulu çözümler üreteceksiniz. 

İŞ 

2015 yılına yaklaşırken, sizin düşüncelerinizin net, çevrenizdekilerin kararsız halleri, olaylara bilinmezlik katabilir. Belirsizlikten hoşlanmayan Yengeç burçları 21 Ocak’ta iletişimi yöneten Merkür gerilemesi döngüsünde, verdiği bazı sözleri unutulabilir. Aksayan ödemeler, zamanında konuşulmayan önemli konular gibi iş yaşamını karıştıracak pürüzler çıkabilir. Bu durum aklınıza takılıyor olsa da, iş hayatınızdaki yoğunluk sayesinde hızlı hareket edeceksiniz.

Gökyüzünün, Mart ayında size vereceği mesaj ise; ‘geçmişten gelen işlerini hallet ve yoluna öyle devam et!’ 14 Mart’ta, disiplini temsil eden Satürn’ün gerilemesi ile iş hayatınızda sorumluluklar alacaksınız.  Yılın ilk yönlendirici Güneş tutulması 20 Mart’ta gerçekleşirken, kendinizi daha güçlü, her bilgiye açık ve iyimser hissedebilirsiniz. Bu dönemde hislerinize güvenmekten çekinmeyin. İş arkadaşlarınızla samimiyetinizin artacağı gibi olumsuz gördüğünüz kişilere de mesafenizi koyacaksınız. Sezgileriniz sizi yanıltmayacaktır.

13 Eylül’de yönlendirici Güneş tutulması ve 25 Eylül’de biten, dönüştürücü Plüton gerilemesi, iş hayatınızda öne çıkmanızı sağlayacak. Bu çıkışla birlikte olaylara çok daha farklı bakabileceksiniz. Fakat insanların söylediklerine çok takılmamanız gerekiyor. Eylül, aynı zamanda dedikoduların yoğun olduğu bir dönem olacak. İnsanları idare edeyim derken, pembe yalanlar söylemek zorunda kalabilir; küçük tartışmalara dahil olabilirsiniz. Çalıştığınız pozisyonda değişiklikler olabileceği gibi kariyerinize katkı sağlayabileceğini düşündüğünüz projelerde de yer almak isteyeceksiniz. Hayalini kurduğunuz yaşama yaklaşabilirsiniz. 

AŞK 

17 Nisan’da gerçekleşecek dönüştürücü Plüton gerilemesi, eski koşulları ortadan kaldırarak yeni şartlar oluşturacak. Gerilemenin etki sizi korkutmasın, bir bahar temizliği gibi düşünebilirsiniz. Ruhunuza iyi gelen şeyleri bir kenara koyup, sizin enerjinizi çeken her şeyden uzaklaşacaksınız. 19 Mayıs’ta gerilemeye başlayacak, zekâyı temsil eden Merkür, sizi geçmişle yüz yüze getirebilir. Aşk yaşamınızdaki günlük rutinlerinizi gözden geçirebilir, eski günlerinizi konuşabilirsiniz. Melankolik ruh halinizi, alacağınız kararlar sayesinde, ayakları yere basan ilişkilere yönlendireceksiniz. Eski ilişkiler, havada bırakılan konular gündeminizde tekrar yer alabilir.

Kendinize yaptığınız haksızlıkları düşünerek, geçmişinizi yargılayacaksınız. 

11 Ağustos’ta Jüpiter, Başak burcuna geçiş yapıyor.  Bu da yılın en hareketli ve moralinizin en yüksek olacağı ayı işaret ediyor. Kendinizi şımartacağınız ve stil değişikliği yapacağınız bir dönem. Tatile çıkıp, kendinizi ödüllendirmeyi unutmayın. Yeni yerler keşfetmeyi isteyebilir, daha önce gitmediğiniz yerler için çeşitli araştırmalar yapabilirsiniz.  26 Aralık’ta normal seyrine geçen Uranüs sayesinde, insanları yönetmek için farklı yollar deneyeceksiniz. Sevgilinizle ara bulucu kimliğinizden uzaklaşıp, sorunları tartışabileceğiniz bir dönem olacak. Ayrıca yaşam haritanızda belirlediğiniz yeni yöntemler, stratejiler sizi daha iyi bir konuma taşıyacaktır. 

SAĞLIK  

Önemlerinizi alın, sağlık ihmale gelmez...

2015, Yengeç burçları için, kendilerini daha rahat ifade edebilecekleri ve yoğun geçirebilecekleri bir dönem. Bu durumda kış aylarına dikkat etmenizde yarar var. Normalde soğuktan kolay kolay etkilenmeyen bir burca sahip olsanız da, size tavsiyem, yılın ilk aylarında, bedeninize daha fazla özen göstermeniz. Özellikle bademciklerinizde iltihap oluşma ihtimali fazla olabilir. Boğazınızı koruyan, kalın giysiler tercih etmek sizin için iyi olabilir. Aktifleşecek olan iş ve sosyal yaşamınızı kısıtlamamak için grip olmamaya özen gösterirseniz, duygusal açıdan da daha keyifli biri olabilirsiniz. 

Yengeçler için önemli tarihler;

16 Temmuz, 13 Eylül 

İyi seneler...

Aslan Burcu 2015 Yorumu

2014’ ün son aylarında çevrenize yabancılık çekip, biraz uzaklaşmak istediniz. Özellikle Ekim ayında türlü sıkıntılarla mücadele etmek zorunda kaldınız. Aslan burçları 2014 yılında, 12 yılda bir gelen şansa sahipti. Kazandıklarınızla övündüğünüz bir yılı arkanızda bırakırken, 2015 yılından beklentileriniz daha fazla olacak. 
Hayatta bazı önemli yıllar vardır siz de onlardan geçiyorsunuz.

Yeni yıla girerken, insanların içyüzünü görmeniz kolaylaşıyor. Ocak ve Şubatı, hayatınızdaki insanlara verdiğiniz değerin yerinde olup olmadığını düşünerek geçireceksiniz. 14 Mart’ta gerilemeye başlayacak, olgunlaştıran Satürn ise, ailenizle yaşadığınız fikir çatışmalarını ön plana çıkarabilir. Bu zor geçişte, kendinize karşı dürüst olmayı seçerseniz, hayatınızla ilgili önemli adımlar atabilirsiniz. 

Tutulmalar hayatınıza hız katmayı hedefliyor. 

2015’in en stratejik ayı Nisan… Eğitici Ay tutulmasının etkisini hissetmemek mümkün değil! Önemli kararlar alırken çevrenizden destek bekleyebilirsiniz. Yaşadığınız içsel çatışmalar, düşüncelerinize büyük uyanışlar getirecek. Önceden yapmak isteyip, adım atmadığınız şeyler varsa, hiç durmadan harekete geçin! Örneğin: spora gitmek, kilo vermek, bir kursa gitmek gibi… 

Kasım, dönüştürücü gezegen Uranüs’ün asi yanıyla tanıştığınız bir ay olacak. Mesela ani bir kararla taşınabilirsiniz. Yılın son ayında huzursuzluklarınızı geride bırakırken, ne kadar hızlı bir süreçten geçtiğinize siz bile şaşıracaksınız.

 İŞ

Yeni yılın baş döndürücü olacağını Ocak ayından hissedeceksiniz. 

2015 yılının ilk ayı size enerji veriyor. İş arkadaşlarınızla iletişiminizde eski dengeleri yakalayabilir; lüzumsuz gördüğünüz insanları hayatınızdan çıkarabilirsiniz. 
Şubat’ın ortalarına doğru hedeflerinizi gözden geçireceksiniz. Girişimci ruhu yüksek olan bir Aslan burcuysanız, istediğiniz ofisi kurmak için atak yapabilirsiniz! Ama ailenizle fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Onlar bu atılımı desteklemezken, siz de ailenizin fikirlerini benimsemeyip, sizi anlamadıklarını düşünebilirsiniz. Finansal krizler yaşayan, hukuksal problemleri olan Aslanlar, Mart’taki Güneş tutulmasının, olumlu etkilerini görecekler. Yani bir iyileştirme sürecine gireceksiniz. Tutulmanın etkilerinin 6 ay etkin olabileceğini unutmayın, hemen o gün içerisinde bir sonuç beklemek yanlış olur.

11 Ağustos itibari ile önüne kattığı her şeyi güzelleştiren Jüpiter’in burcunuzdaki misafirliği bitiyor. Ama hemen paniğe kapılmayın.  2015’in ilk altı ayı düşündüğünüzden kazançlı geçeceği için problem yok. Yine de, tatil planınızı ikinci sıraya alarak, kişisel yatırımlarınıza ve ödemelerinize öncelik verebilirsiniz. Şans ve zenginliği temsil eden Jüpiter, Başak burcuna geçiyor ama oradan da desteğini sürdürüyor. Yetenekleriniz ve iş yerindeki itibarınız olumlu etkilenmeye devam edecek. İnanılmaz projelere imza atabilirsiniz. Nisan ayından sonra en fazla zorluk yaşayacağınız ay Eylül. Eylül’deki şaşırtıcı Güneş tutulması, size odaklanma sorunu yaşatabilir. Planlı olmanızda yarar var.

AŞK

Sizin sevme şekliniz diğerlerine benzemiyor. Hissettiklerinizi iliklerinize kadar yaşıyorsunuz! 

Aslan erkeğinin ve Aslan kadınının aşktan ve beğenilmekten beslenen bir yapısı var. Sevgilinizin çevresindekilere tahammülünüz, 21 Ocak- 11 Şubat arasında gerçekleşen Merkür gerilemesiyle azalıyor. Mart’ta yaşanacak, aydınlanmayı temsil eden Güneş tutulması, miras, hukuksal problemler gibi maddi konularda etkin olacak. Tutulmanın gerçekleştiği tarihlerde, hayatın birçok başlangıç ve sürprizle dolu olduğunu hissedeceksiniz. Gidenlere üzülmek yerine, gelenlerin faydalarını göreceksiniz. Eğer bekâr bir Aslan burcuysanız, aşkın nereden geleceğini ilk defa kestiremeyebilirsiniz! Aşk kapınızı her an çalabilir.  

Yılın ikinci Merkür gerilemesi birçok konuya açıklık getiriyor.  Her şey daha net! 

Mayıs’ta ise daha sakin bir dönem geçireceksiniz. Düşünceleriniz netleşecek ve kendinizden emin adımlar atacaksınız. Tutulmalardan aydınlanmış ruhunuzu şımartmak isteyeceksiniz. Alternatif tatil planlarıyla ilgilenebilirsiniz.

Temmuz’da güzelliği ve aşkı temsil eden Venüs gerilemesi, ilişkileriniz açısından biraz düşündürücü olabilir. Sevdiğiniz kişiyle karşılıklı olarak eleştirinin dozunu kaçırabilirsiniz. Olayları büyütmemelisiniz. Karşınızdaki kişiyi dikkatli dinlemenizde fayda var. Bu kez haklılık payı olabilir. Egonuza yenik düşüp umursamaz davranırsanız, Eylül’de bunun can sıkıcı sonuçlarını görebilirsiniz. Bu süreçte yapacağınız en büyük hata; eski sevgilinize geri dönmek ya da onunla şimdiki ilişkinizi kıyaslamak olur.

Duygularınız kanatlanıyor

Yaz aylarının en hızlı ve en renkli ayı Ağustos’ta ise yeni stiliniz ile insanların dikkatini çekeceğiniz kesin! Bu ay limitlerinizi sonuna kadar zorlayıp sil baştan değişeceksiniz. Hakkınızda söylenen sözlere pek fazla kulak asmayacaksınız.28 Eylül’de, dönüştürücü ve cesur Ay tutulmasıyla, özgürleşme isteğiniz en üst noktaya gelebilir. Eylül size radikal kararlar aldırmayı hedefliyor. Bu karışıklığı atlatmak için, planlı olmaktan vazgeçmeyin, fazla cesur hareketlerde bulunmayın ve mantığınızı ön planda tutun.  Hisler bu ay yanıltıcı olabilir. 

SAĞLIK

Başkalarını düşünürken kendinizi de ihmal etmeyin.

Yılın ilk yarısına kadar, bolluk gezegeni Jüpiter sayesinde, birçok konuda ön plandasınız. En önemlisi de uzun süredir inişli çıkışlı olan kilonuz. Yılın ikinci yarısında Jüpiter burcunuza veda ederken, daha rahat diyet yapabileceksiniz. Kısa sürede de sonuçlar da alacaksınız.  Eylül’de gerçekleşecek Güneş tutulması 2. Evinizde etkin olacak. Sevdiğiniz insanların sağlığı ile alakalı sorunlarla mücadele etmek zorunda kalabilirsiniz. Sevdikleriniz için kendinizi fazla yıpratan bir kişiliğe sahipsiniz. Bu özveriniz sizin sağlınızı etkileyebilir, kendinizi de düşünmeyi ihmal etmeyin.

Aslanlar için önemli tarihler;

14 Ağustos ve 23 Temmuz- 22 Ağustos tarihleri arası…

İyi seneler...

Başak Burcu 2015 Yorumu

Yılın en öne çıkan burcu olmaya hazır mısınız?

Yeni yıla hızlı ve ne istediğinizi bilen bir giriş yapıyorsunuz. Geride bıraktığımız yıl sizin için dengelerin sarsıldığı bir yıldı.  Ama siz karşılaştığınız zorlukların, koca bir yılı heba etmesine izin vermediniz.  Zararları kara dönüştürdünüz. 2014’te çabalarınızın karşılığını almak için elinize birçok fırsat geçti. Yılın başlangıcında bulunduğunuz çevrede, isminizden çok söz edilecek. Çünkü Mart ayında gerçekleşecek, şaşırtıcı Güneş tutulması ile kendinizi daha iyi ifade edeceksiniz. Gözünüzde büyüttüğünüz her şeyin üstesinden geleceksiniz. 

Eylül ayı, size yeniliği getiriyor. 

Değişime açık olan Başak burçları için, yepyeni bir sayfa açılıyor. 2015 sizin için şansın ve huzurun bol olduğu bir yıl olacak. 13 Eylül’de gerçekleşecek, yenileyici Güneş tutulmasıyla, burcunuzun özelliklerini daha fazla hissedeceksiniz. Tutulmanın etkisiyle imaj tazeleyebilirsiniz. Ayrıca kendinizde ve yaşam alanınızda değişiklikler yapacaksınız. 2015’in Kasım ve Aralık ayında ise her anlamda toparlandığınızı fark edeceksiniz. Özellikle Jüpiter size, farklılığınızı ortaya koyabileceğiniz bir ortam sağlayacak. Kendinize koyduğunuz kurallardan da yavaş yavaş sıyrılmaya başlayacaksınız.  

İŞ

Başak kadını ve erkeği başarıya âşıktır.  Yeni yıla, çalışma kapasitenizi iki katına çıkararak başlıyorsunuz.  21 Ocak’ta yönetici gezegeniniz Merkür’ün gerilemesi, size hız katacak. Hiçbir şeyin tesadüf olmadığına inancınız artacak. Ayrıldığınız iş yerinizle veya bitirdiğiniz ortaklıkla ilgili bilgiler kulağınıza gelebilir. Geçmişi geçmişte bıraktığınız sürece her şey daha kolay olacak. Parasal korkularınızdan kurtulmak sizin için önemli. Maddiyatla ilgili kaygılarınızın yersiz olduğunu göreceksiniz. Çünkü tutumlu yapınız, size destek olacak. 

12 Haziran- 18 Kasım tarihleri arasında, hayal gücünün yıldızı Neptün’ün etkisiyle, olaylara bakış açınızda yanılma payınız artabilir. Büyük sorumluluklar ve önemli toplantıların karar aşamasında bunu da göz önünde bulundurun. Ağustos ayında Jüpiter’in burcunuza geçişiyle, hayatın tadını çıkarırken, kariyerinizde de yükseliş yaşayacaksınız. Maddi olarak tatmin olacağınız bir dönem sizi bekliyor.

Eylül’deki olumlu Güneş tutulması ile yeni anlaşmalara imza atabilirsiniz. Farklı işlere başlamak için hiç düşünmeyin. Ekim’de iş hayatınızda yaşadığınız yorgunlukları özel hayatınıza yansıtmamalısınız. Size verilen sözlerin tutulmaması biraz canınızı sıkabilir. Ama başka şeylere yönelerek, enerjinizi yükseltebilirsiniz.

AŞK  

Başak burcu kadını ve erkeği, aşk konusunda çekimser bir tavır sergiler. Özgürlüğünün kısıtlanacağını düşünerek, bir insana bağlanmaktan korkar. 2015’te ilişkinizdeki cömert davranışlarınızın, olumlu geri dönüşlerini alacaksınız. İşinize gösterdiğiniz özeni, ilişkilerinize de yansıtmaya başlıyorsunuz. 20 Mart’ ta gerçekleşecek Güneş tutulması, gözünüzde büyüttüğünüz her şeyin üstesinden geleceğinizin sinyallerini veriyor. Bu tarihi şimdiden aklınızın bir köşesinde tutmanızda fayda var. 

Evli bir Başak burcuysanız eşinizle kalabalık ortamlara girerek sosyalleşebilirsiniz. Ayrıca bu dönemde, eşinizin terfi haberini alabilirsiniz. Evlilik, ortaklık, eş, ikili ilişkiler gibi konuları yöneten 7.evinizde, etkili olacak bu tutulmayla hayatınıza bir denge geldiğini göreceksiniz. Hala aşkı bulamadım diyen bir Başak burcuysanız, ruh ikizinizi girdiğiniz arkadaş ortamında bulabilirsiniz. Sizi etkili sözleriyle kendine bağlayacak, gizemli duruşuyla merak etmenizi sağlayacaktır.  

17 Nisan’da, hayat döngüsünü değiştiren Plüton’un gerilemesi, size kısıtlanmışlık hissi verebilir. Yakın arkadaşlarınıza zaman ayıramamaktan şikayet edebilirsiniz. Gerileme 25 Eylül’e kadar sürecek… 

2015’ in ikinci yarısında talih yüzünüze gülüyor!

Neşeyi ve bolluğu temsil eden Jüpiter gezegeni, 2015 yılının ikinci yarısında burcunuza geliyor. Bu durum, 11 Ağustos’ ta size ektiklerinizi biçme fırsatı verecek. Şanslı dönem 2016 Ağustos ayına kadar sürecek. Ama Ağustos’ta devam eden, (23 Temmuz-6 Eylül) Venüs gerilemesinin etkisiyle, ilişkilere biraz daha sahiplenici yaklaşabilirsiniz. Aklınızla kalbiniz bir mücadeleye giriyor. Size gerçekten değer veren insanı kaybetmemeye dikkat edin. Hazır şans gezegeni Jüpiter’de etkisini sürdürürken, aşka bir şans daha verebilirsiniz.  

Eylül sizin için, gücünüzü hissettiğiniz bir ay olacak. Sadece kariyerinizde değil, aşk hayatınız açısından da en verimli ay. Hazır burcunuzdaki, Venüs gerilemesi de sona ermişken, evlilik kararı almayı düşünebilirsiniz. Eğer evli bir Başak burcuysanız,  çocuk sahibi olmak için Eylül ayını değerlendirebilirsiniz. 

SAĞLIK

Hem kendinize hem çevrenizdekilere örnek olacak birçok hobiyle ilgilenmeye başlayacaksınız. Kolay kolay spor yapamayan Başak burçları, 2015’te kendilerine bu imkanı yaratabilecek.  Yılın ikinci yarısı burcunuzda gerçekleşecek Güneş tutulması, bağırsak hassasiyetinizi arttırabilir. Sinir sisteminize daha fazla önem göstermenizde yarar var.  Üzüldüğünüz şeylerin gerçekten değip değmeyeceğini sağduyu ile değerlendirmelisiniz.  Yılın son aylarında ise vücudunuzla ve enerjinizle dikkatleri üzerinize çekeceksiniz.

Başaklar için önemli tarihler;

20 Mart, 13 Eylül

İyi seneler...

Terazi Burcu 2015 Yorumu

2014 yılında, öncü burç olmanın yararlarını gördüğünüz kadar, zorluklarını da yaşadınız. 2015 yılında size yine biraz iş düşecek ama yılın ikinci yarısında şans sizden yana.

2015’in sana hazırladığı yeniliklere hazır olun!

Yılın ilk ayında biraz düşüncelisiniz. Ocak ayında, zekâ yıldızı Merkür ve güzellik yıldızı Venüs, riskli işlere hemen atılacağınızı ve çevrenizdekilerin sözlerini çok fazla dikkate almayacağınızı söylüyor. Sizi uyarmak isteyen dostlarınıza da biraz tepkili davranabilirsiniz. Ocak ayının sonundan, Şubat’ın ikinci haftasına kadar, geçmişte bıraktığınızı düşündüğünüz insanlardan özür telefonları alabilirsiniz. Mart ayı genel itibariyle, gürültülü ve kararsız bir ay olacak sizin için. 4 Nisan’da burcunuzda gerçekleşecek Ay tutulması kabuğunuza çekilip, kendinize özel bir alan yaratma isteğinizi arttıracak. Kolay küsebilen ve kin tutabilen biri değilsiniz. Birine gerçekten kırıldığınızda ise onu affetmeniz zor oluyor. Ama bu sefer barışmak için karşı tarafı zorlamayacak ve bir şans daha vereceksiniz.

Mart ayı gümbür gümbür geliyor. Şubat ayı biterken, size zarar veren insanları hayatınızdan çıkarmalısınız. Mart ayındaki Satürn gerilemesi süresince sevdiklerinizi sahiplenici bir tavır takınabilirsiniz. Hatta yakın çevrenizdeki bazı kişilerin sorumluluğunu üstlenebilirsiniz. Örneğin bu günlerde apartman yöneticiliğine adaylığınızı koyabilir ya da yakın çevrenizde yaşanılan en ufak olayda bile yer alabilirsiniz.

Nisan ayında kaderi tekrar gözden geçiriyorsunuz! Paranın kıymetini bilerek hareket edebilir, ara ara küçük şeylere inanılmaz tepkiler gösterebilirsiniz. Nisan ayında duygularınız adeta tavan yapıyor. Buna rağmen ailenize karşı anlayışlı olmaktan asla vazgeçmiyorsunuz.

İŞ

Geçen sene maddi konularda zorluk çekmiştiniz. İşle ilgili bağlantıların istediğiniz yönde gitmemişti. Ticaretle uğraşan bir Terazi burcuysanız zorlanabileceğiniz nokta; sizden yaşça büyük insanların egosuyla savaşmak olacaktır. Onlarla rekabet etmeye çalışırken, bazı riskleri gözünüzden kaçırabilirsiniz. Kara geçeyim derken zararla karşılaşabilirsiniz. 

2015’in Mart ayına baktığımızda, disiplin gezegeni Satürn gerilemeye başlıyor. 14 Mart’ta başlayacak bu gerileme 2 Ağustos’a kadar ticari faaliyetler, iletişim, yazılı ve sözlü anlaşmaları düzene sokacak. İnsanları kendiniz gibi görüp güvenerek yaptığınız sözlü anlaşmalar biraz sorun çıkarabilir. Ama endişelenmeyin, 20 Mart tarihinde gerçekleşecek yapıcı Güneş tutulması, size bu konularla ilgili çözüm yolları sunacak. Çalışma hayatınızı ve gündelik işlerinizi etkileyecek bu tutulma ile çalışma koşullarınızı değiştirmek için büyük bir istek duyabilirsiniz. Hatta sektör değiştirmek, çalıştığınız şirkette farklı bir bölüme geçmek gibi değişimler yaşanabilir.

AŞK

Terazi burcu kadını ve erkeği ilişkide, karşısındaki insanın ihtiyaçlarını benimsek için kendisini bile unutabilir. Çok gelişmiş bir adalet duygusu vardır. Sosyal hayatları çok renklidir.

Mayıs ayı, sizin için 2015’ in en güzel aylarından biri! 

Mayıs ayının ilk haftası ilişkisi olan Terazi burçları için, evlilik gündeme gelebilir. Evli olan Terazi burçları ise, ilişkilerinde bir uyum yakalayacak. Bu ay önemli insanlarla tanışacağınız, farklı bir çevreye gireceğiniz bir ay olacak. Pasif insanları yaşamınızdan çıkarmak da kolaylaşacak. İçinizde biriken olumlu enerjiyi hayatınıza yeni bir şeyler katmak için harcayacaksınız. Evli Terazi burçları, yeni bir iş kurmak için kolları sıvayabilir. Ayın 19’una kadar gerekli düzenlemeleri yapıp bekleyin. İmzaları 19’undan sonra atın.

Mayıs’ da ilişkisini ciddi boyuta taşıyamamış Terazilerin, Haziran başında bir şansları daha var. Uzun süreli ilişkisi olan Teraziler, aileleri bir araya getirip, ilişkinin adını koymak isteyebilir. Bu tarz girişimleri Mayıs ayında gökyüzü destekliyor. Haziran’da cesur olmanın tüm halini yaşarken aslında aklınızdaki tek düşünce “seçici oldum da ne oldu!” olacak. Hayatınızı kuracağınız insanı çok fazla tanımadan, sadece aşkın size yeterli olacağını düşünerek imzayı atabilirsiniz. Sevgi yıldızı Venüs’ ün 25 Temmuz’da gerilemeye başlaması, size ilişkilerinizle ilgili aldığınız kararları sorgulatabilir. Fakat Eylül ayında her şey mükemmele yakın olacak, merak etmeyin!    

2015’in son aylarında yaşanacak eğitici Ay tutulmasının etkisiyle, inanmadığınız bir ilişki yürütüyorsanız, ipleri koparmak zor olmayacak. Ya da sevgilinize karar aşamasına gelebilirsiniz. Sizin için bu dönemde sürüncemede kalmak yok, kesin ve net çözümler var!

SAĞLIK

Beslenmenize dikkat ederseniz her şey yolunda…

Kendinize her zamankinden daha çok özen göstermeniz gereken bir yıldasınız. Özelikle sinirlerinize daha fazla yatırım yapmalısınız. Yeni yılda gerçekleşecek iki tutulma da sizi yakından ilgilendiriyor. Çevrenizdeki insanların sizden beklentisi artabilir. Rahatlamak için sevdiğiniz şeylere yönelmelisiniz. Stres cildinize yansıyabilir. Gözlerle ilgili hassasiyetiniz artabilir.  Bağışıklık sisteminizi güçlendirecek bir beslenme düzeni oturtmalısınız. Boyun ve bel bölgeniz ile ilgili kronik sorunlarınız ise kendiliğinde çözülecek.

Teraziler Önemli Tarih;

18 Nisan  

İyi Seneler...                                                   

Akrep Burcu 2015 Yorumu

Son iki yıldır hayattaki duruşunuzu korumak için gerçekten çok çaba sarf ettiniz. 2014’ün Nisan ve Ekim’inde burcunuzda büyük çıkışlar yapma cesareti buldunuz. Önünüze çıkan şansları değerlendirip, büyük emeklerle başarıyı yakaladınız. Zorlandınız hiç beklemediğiniz olaylarla karşılaştınız. 2015’te bu zorluklara değdiğini görecek,   çabalarınızın meyvelerini bir bir toparlama fırsatı bulacaksınız. 

Yeni yılda emeklerinizin karşılığını alıyorsunuz

2015’in ilk aylarında sorumluluklar ön planda diyebilirim. Bu kadar sorumluluktan biraz kendinizi sıyırmak isteyebilirsiniz.  Arınmak ve dinginleşmek size iyi gelecek olsa da, çok fazla kendinizi dinlememelisiniz. Çocuğunuz varsa, onun eğitimi veya kariyeri ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. 

21 Ocak -11 Şubat arasındaki zekâyı yöneten Merkür gerilemesi sebebiyle, etrafınızdakilere zorlayıcı ve sabırsız bir tavır takınabilirsiniz. Fikirlerinizin değişmiyor oluşu birtakım sıkıntılar yaratabilir. Ama bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. Kendi hayatınıza yoğunlaştığınızda, birçok ayrıntıyı sorgulamaya vaktiniz olacak. Şubat’ta ise inatlaşmalardan yorgun düşüp, yardım almak isteyeceksiniz. Gerilemenin sona ermesiyle rahat bir nefes alıp, huzur buluyorsunuz. Yılın en zorlayıcı zamanlarını da böylelikle geride bırakabileceksiniz. 11 Ağustos’ ta ise şans ve bolluk gezegeni Jüpiter’ in etkisiyle, dostlarınızın sayısı artarken, maddi kaygılarınızın çoğu çözülecek.
Mayıs ayının ilk günlerinde, yolculuğa çıkmak, yeni yerler keşfetmek isteyebilirsiniz.

2015 yılının ilk 6 ayını adeta sükûnet ve barış ortamında geçirirken, Haziran’dan itibaren düzenleyici Satürn, Akrep’e geçiyor. Aynı zamanda hayalleri yöneten Neptün ise gerilemeye başlayacak. Bu durum, düşüncelerinizi tartmanıza ve tarzınızla ilgili değişimiler yapmanıza sebep olacak. Temmuz’da,  endişeleriniz dağılırken, iş yerindeki yükselişiniz farklı yatırımların da habercisi olabilir. Baharın ilk günlerinde ise aile ilişkileriniz kuvvetlenecek. Uzun süredir devam eden, kardeşler veya yakın akrabaların sorunları köklü çözümlere ulaşabilir.

İŞ

Artık sınırlarınızı kendiniz belirliyorsunuz!

Mart ayında başlayacak öğretici gezegen Satürn’ün gerilemesiyle, maddi güce kavuşmanın yolunu, önünüze çıkan engelleri aşarak öğreneceksiniz. Bu engeller kendinize yeni bir yol haritası çizmenizde yardımcı olacak. Önemli olan mesajı alabiliyor olmanız. Değişmesi gereken konuları daha iyi analiz etmeniz gerekebilir. Yaşamınızı sabit duygular eşliğinde ilerletmek istiyor olabilirsiniz ama değişime de açıksınız. Kendinizi iyi ifade ettiğiniz bu yılda, geliriniz iki katına çıkabilir. Özgüven ve başarı katlanarak yaşamınıza giriyor.

Mart- Nisan aylarında kafanız genel olarak biraz dağınık. Bu durumla birlikte, birçok alanda kendinizi gösterebileceğiniz bir dönem başlayabilir. Yaratıcı yönünüzü de yine bu tarihlerde keşfedeceksiniz. Hayallerle gerçekleri ayırt etmekte zorlanabilirsiniz. 17 Eylül ve 9 Ekim arasında iletişimi yöneten Merkür, Terazi’de geriliyor. Bu etki aileniz ve çalışma hayatınızla ilgili problemleri daha hızlı çözmenizi sağlayacak. 

Özellikle Ekim ayı, çevrenizden ilgi beklediğiniz bir ay. Yılın son ayında ise, adeta yeniden doğmuş gibi hissedeceksiniz. Hayatınıza dair daha sakin, naif ve kendinizi düşünen kararlar alabilirsiniz. İnsanlarla net ve ne istediğinizi bilen konuşmalar yapabilirsiniz. 2015’ i istikrarlı bir şekilde bitiyorsunuz!   

AŞK 

Daha hayatınızın aşkını bulamamış bir Akrep burcuysanız, hazır öğretmen gezegen Satürn hayatınızdan çekilmişken bu fırsatı değerlendirebilirsiniz. Geride bıraktığınız süreçte, özel hayatınızdaki gel-gitler peşinizi bırakmadı. Evet, geçtiğimiz 2,5 sene, kısıtlayan Satürn sizi bayağı zorladı fakat neler yaşadığınız değil, nasıl atlattığınız önemli. Sizde ayakta kalmayı gayet iyi başardınız. 

20 Mart’ta gerçekleşecek duygusal alt yapılı Güneş tutulmasının etkisiyle, aşk hayatınızda sürprizlerle karşılaşacaksınız. Bu gelişmeler başta sizi çok düşündürecek olsa da, sağlıklı kararlar verebileceğiniz yapıcı bir dönemi işaret ediyor. Yine tutulmanın etkisiyle, yalnız Akrepler âşkı bulup, uzun soluklu bir aşka merhaba diyebilirler. Mantığınız yerine, kalbinizi dinlemenin size yararı olacak. Eğer evliyseniz, ilişkinize daha çok inandığınız,  temelinin çok sağlam olduğunu gözlemleyeceğiniz bir dönem olacak.

Eğer çocuk sahibi olma planınız varsa, Mart ayını değerlendirebilirsiniz. 19 Mayıs’ta başlayan ikinci teknolojik Merkür gerilemesi ise evinizde düzenlemeler yapmak zorunda bırakabilir. Bu gerilemenin etkisiyle, geri çekilip hayatınıza 3.şahıs gibi bakma fırsatı tanıyacak. İlişkilerinizi, çevreyle olan bağlantılarınızı düşüneceksiniz. Mayıs, huzurlu ve şefkatli olduğunuz bir ay olacak.

Rüzgâr sizden yana esiyor

Ele aldığı her konuyu güzelleştiren Jüpiter, 12 Ağustos’ta mesleğinizi ve başarılarınızı da temsil eden 10. Evinizde büyük yenilikler yapacak. Son 2 yıldır yaşadığınız tüm problemlerin bir anda çözüme ulaşmasına yardımcı olacak.  Hayal edipte bir türlü alamadığınız arabanızı alırken, sevdiklerinizle uzun yolculuklar yapabilirsiniz. Aile bireylerinizde şehir veya ülke dışında yaşayanlar var ise, size çok yakın bir mesafeye taşınabilirler. 

SAĞLIK 

Verdiğiniz kararların olumlu havası sağlığınızda yansıyacak

2015 yılının ilk günlerindeki Dolunay’ın etkisiyle, üst solunum yollarınızı zorlayabilirsiniz. Satürn, 2 Ağustos tarihinde, kısa süreliğine burcunuzda misafir olurken salgı bezleriniz ile ilgili testler yaptırmanız sizin için faydalı olabilir. 2015 yılının ikinci yarısında düzenli olarak gittiğiniz kişisel bakımınızla ilgili adresleri değiştirmeniz iyi olmayabilir.  El ve tırnak hassaslığınız olduğunu unutmayın.  Böbrek bezleri ile ilgili sorunlarınız yılın ikinci yarısı, düzenli ilaç kullanmaya mecbur bıraksa da geçici bir süreç olacağından hiç şüpheniz olmasın.

Akrepler için önemli tarihler;

18 Mayıs 13 Eylül, 23 Ekim, 22 Kasım, 11 Kasım  

İyi seneler... 

Yay Burcu 2015 Yorumu

2015’te de kontrolü elden bırakmıyorsunuz!

Yönetici gezegeniniz Jüpiter olduğu için, şans sizden yana. 2014 yılında gökyüzündeki sert açılar ortalığı yakıp kavururken, siz şanslı sayılacağınız bir yıl geçirdiniz. Başardıklarınızı göremeyip, kaygılandığınız ve kendinize yüklendiğiniz zamanlar da oldu. Eğer geçtiğimiz yıl kendinizi şanssız gördüyseniz, yaşamınızdaki değişimlerin değerini yeni yılda fark edeceksiniz.  Özgüveninizin artışıyla birlikte, daha önce uygulayamadığınız planlarınızı tekrardan düşünmeye başlayabilirsiniz. 

2015 özgüveninizin tavan yaptığı bir yıl olacak! 

2014’ ün Aralık ayında Satürn, sizi çeşitli sınavlardan geçirecek. Bu sınavdan öyle kolay geçeceksiniz ki, var olan borçlarınızın üstesinden gelmenize yardım edecek. Planlı bir şekilde tüm ödemelerinizi yapabileceksiniz. Maddi anlamda rahatladığınız bu dönemi keyifli geçireceksiniz. Yaşam alanınızda önemli değişimler yapacaksınız. Ev dekorasyonuyla ilgilenebilir, kendinizi baştan aşağı değiştirme kararı alabilirsiniz. Yapacağınız harcamalar sırasında kontrollü oluşunuz, maddi anlamda kaygılanmanızı engelleyecek. Bu tutumunuz 2015 yılı boyunca sürecek. 

2015’ e derin bir nefes alarak başlıyorsunuz! Ocak ayı hedefleriniz konusunda istikrarlı olacağınız bir ay. Ani duygusal patlamalara izin vermeden, yavaş ve emin adımlarla ilerleyeceksiniz. 

İŞ 

21 Ocak-11 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek Merkür gerilemesi, duygusal konularda alıngan davranabileceğinize ve yaşayabileceğiniz iletişim problemlerinize dikkat çekiyor. İş arkadaşlarınızla fikir ayrılığına düşebilirsiniz. Ama kendinizi telkin etmeyi öğrendiğiniz için, problemleri hemen çözeceksiniz. Bu davranışınız, çevrenizdeki kişiler tarafından övgüler almanıza sebep olacak. Merkür, Mart ayında 1. evinizde gerilemeye başlayacak. Durup yaşadıklarınızı, çıkardığınız dersleri düşünme fırsatı bulabileceksiniz. Mart’ın 20’sinde gerçekleşecek yenileyici Güneş tutulması da size yardım edecek. Hayatınız değişirken, çevrenizdekilerin hatalarına karşı anlayışlı olmayı öğreneceksiniz. 

Nisan ayı ise size, yeni kazançlar, sorumluluklar ve yatırımlar getiriyor. 17 Nisan’ da gerileyecek Plüton, dominant bir yönetici olduğu için, sizin hayatınızda bir şeyleri değiştirdiğinizi gördüğünde, üzerinizdeki baskıyı azaltacaktır. 

19 Mayıs – 12 Haziran arası Merkür gerileyecek. İlişkileri olan ve ortaklı iş yapan Yay burçları, aynı anda birkaç işle uğraşacak. Zaman zaman yanlış anlaşılmaların olabileceği bu dönemde, sakin kalarak olayların büyümesini önleyebilirsiniz. 13 Eylül’de tutulacak Güneş, kariyerinizde bir dönüm noktası olabilecek etkiye sahip. Çalışma saatleriniz artabilir, veriminiz buna bağlı olarak yükselecektir. Yeni öğreneceğiniz programlar, farklı bakış açıları getireceğinden, kendinizi daha iyi hissettiğiniz bir dönem olacak. Yaptığınız işten memnun değilseniz, iş değiştirme fırsatlarıyla karşılaşabilirsiniz. Eğer bulunduğunuz alanda yükselmek istiyorsanız, terfiinizi almanız an meselesi. 

AŞK 

Temmuz ayında başlayacak Venüs gerilemesi, aşk hayatınızı geri plana atabilir. İş yaşamınıza ağırlık verdiğiniz için 11 Ağustos’ta yönetici Jüpiter’ in etkisi, size ün ve başarı getirebilir. Eylül ayı ise, farklı duyguları bir arada yaşayacağınız bir ay. Çevrenizdekilere yardım edeyim derken, işlerinize odaklanmakta zorluk çekebilirsiniz. Duygusal ruh haliniz, kendinizi dinlemenize ve olaylara daha hassas bakmanıza sebep olacak. 

2015’in ortalarına doğru, eğer bir ilişki içindeyseniz, problemleri konuşmak yerine oluruna bırakan bir tavır sergileyeceksiniz. Küçük şeylerin üzerine gidip onları büyütmektense, üzerine düşünmemeyi tercih edeceksiniz. 

28 Eylül’de tam Ay tutulması gerçekleşecek. Aşkın en yakıcı halini yaşayacaksınız. Eğer bebek ya da hamilelik düşünen bir Yay burcuysanız bu tarihlerde bir sürpriz olabilir. Ekim ve Kasım aylarında, arkadaş çevrenize yeni insanlar katabilir; farklı bir gruba dâhil olabilirsiniz. 26 Ağustos- 26 Aralık tarihleri arasında devam eden Uranüs gerilemesi, cesur adımlar atmanızı sağlayacak.  Eğer yalnız bir Yay burcuysanız 2015’in son aylarını, büyük bir adım atarak, temeli sağlam bir ilişkiye geçişle taçlandırabilirsiniz. 

SAĞLIK

Yoğun ve disiplinli bir yıla girerken sağlığınıza daha fazla yatırım yapabilirsiniz. Yılın başındaki Dolunay ve Satürn’ ün burcunuzdaki seyri,  bacak ve bacak kaslarınızla ilgili zorlanmalar yaşamanıza neden olabilir.Yılın ilk yarısında, düzenli spor yapan bir yay burcuysanız, performans gerektiren yoğunluğa girmemelisiniz. Satürn 14 Mart 2 ağustos tarihleri arasında burcunuzda geriliyor olacak, bu dönemlerde uyku düzeninizi bozmamaya çalışın. Sosyal hayatınızı yaşayarak zihninizi boşaltayım derken bedeninizden feragat etmeyin.

Yaylar için önemli tarihler;

16 Haziran, 13 Eylül, 22 Kasım, 11 Aralık 

İyi seneler...

Oğlak Burcu 2015 Yorumu

Sabretmek sizin yapınızda var. 2008 yılından beri, dönüştürücü Plüton’ un gerileme dönemlerinde yaşadığınız değişimlere uyum sağlamanız biraz zor oldu. Şimdi geçmişi düşünmeyi bırakıp geleceğinizle ilgilenmelisiniz. Kabul etmek istemeseniz de bu değişimi yaşadınız. Örneğin; nasıl bir işte çalışacağınızı ya da tanıştığınız insana biraz zaman tanımanız gerektiğini artık çok iyi biliyorsunuz.

2015 azminizden ve hırsınızdan hiçbir şey götüremiyor!

Yeni yılın ilk ayında biraz hareketli günler geçirebilirsiniz. Bu karmaşada hareket yıldızı Merkür’ün gerilemesinin de etkisi var. Sizin bile farkında olmadığınız ve sakladığınız bazı sırlar ortaya dökebilir. Kimle neyi konuştuğunuza dikkat etmelisiniz. 20 Mart’ta yaşanacak yenileyici Güneş tutulması, hayatınızla ilgili önemli kararlar almanızı kolaylaştırırken, ailenin önemini bir kez daha kavrayacaksınız. Bu dönemde öğreticilik huyunuzu biraz abartabilirsiniz.

Oğlak burçları için 2015’in en önemli ayı Nisan! Dönüşüm gezegeni Plüton, 17 Nisan-25 Eylül arasında geriliyor. Plüton, 2008 yılından bu yana üstünde durduğunuz, belki de zorlandığınız konuları tekrar ortaya çıkaracak. Yani Eylül sonuna kadar gerileyecek olan Plüton’un mesajı; hiçbir şeyi aynı bırakmayın, yıkın ve yeniden inşa edin! 

Mayıs ayı ise, hayal kırıklıklarına aldırış etmeyip, ileriye baktığınız bir ay.  Temmuz’da sevgi gezegeni Venüs’ün gerilemesi, 9. Evinizi etkileyen konularda; ruhsal gelişiminizi, yaşama dair fikirlerinizi ve seyahat gibi aktivitelerinizi etkileyecek. Ağustos ayında ise Jüpiter’in Başak burcuna geçişiyle 9. Evinizi etkileyen tüm konular etkilenecek. Seyahatleriniz artabileceği gibi, yaşamın sırlarına dönük arayışlarınız hız kazanacak. 

İŞ

Sabır ve zekâ sizin başarı anahtarınız

21 Ocak- 11 Şubat tarihleri arasındaki Merkür gerilemesinin etkisiyle, devam eden işlerinizde bazı aksilikler oluşabileceği gibi; alacaklarınızı almakta gecikmeler yaşayabilirsiniz. Duygusal iniş çıkışlarınızı iş hayatınıza yansıtmamalısınız. Her ne kadar bu iki alanı birbirine karıştırmamakla takdir görseniz de, arada küçük istisnalar olabiliyor.  Eğer kurumsal bir yerde çalışıyorsanız, kendinize ufak tefek uğraşlar bulabilirsiniz. İlgi alanınızın genişlediğini hissetmek iyi gelse de, çok fazla dağılmamalısınız. Yani her konuya el atarsanız, belli bir konuda uzmanlaşmanız zorlaşır.  2015 yılının en hırslı burcu olarak, kendinizi geliştirebildiğiniz kadar geliştirin ama hedeflerinizden de şaşmayın. Bu sırada eski işinizden tekrar teklif alabilirsiniz.

Mayıs ayının ortasında bir Merkür gerilemesi yaşanacak. İş yerindeki karışıklık ve yaşadığınız duygusal baskının üstesinden yine sabrınızla geleceksiniz. Kıvrak zekânızla ortaya koyduğunuz fikirler takdir kazanacak. Bu durum da; motivasyonunuzu arttıracak.Eylül ortasında başlayıp Ekim ayının başında bitecek Merkür gerilemesi, kariyerinizle ilgili konuları biraz karıştırabilir. Başarınız ve hedeflerinizle ilgili konularda yara almak istemiyorsanız biraz sabırlı olmalısınız.

AŞK

Oğlak burcu kadını ve erkeğinin hayallerinin hayatlarındaki yeri o hayallerin gerçekleşme ihtimaline bağlıdır. Duygusal hayat sizin için önemli ama sevdiğiniz insana zaman ayırmakta biraz zorlanıyorsunuz. İş söz konusu olduğunda kimseyi gözünüzün görmediği gibi kendinizi de kısıtlayabiliyorsunuz. Şubat ayının ortasından itibaren hayat biraz daha hızlı ve keyifli akacak. Uzun süre sonra kendinize zaman ayırabileceksiniz.

Haziran, hayallerinize yoğunlaştığınız bir ay olacak. Bu ay kızgınlıklarınız ve duygusal iniş çıkışlarınız dengeleniyor. Yaşanacak Neptün gerilemesinin de etkisiyle, insanlarla olan iletişiminizde daha kibar ve nazik olacaksınız.

Aşkta hataya tahammülünüz yok

Temmuz ayından 6 Eylül’e kadar, ilişkilerde daha tutkulu ve ne istediğini bilen, ihtiraslı biri haline dönüşeceksiniz. Bu değişimi siz de fark edeceksiniz. Sevgi yıldızı Venüs’ün gerilemesi süresince, duygularınızdaki abartı, sevgilinizin de hoşuna gidecek. Özellikle uzun süreli bir ilişki yaşıyorsanız, sevgilinizi şımartmanın sınırlarını zorlayacaksınız.

Ekim ayında, sil baştan başlamak isteyebilir, ilişkilerinizi belli kalıplara sokmak niyetinde olabilirsiniz. Eğer sevgiliniz veya eşiniz bu dönemde iş değiştirdiyse size zaman ayırmakta zorlanabilir. Kıskanmakla bir yere varamayacağınızı çok iyi biliyorsunuz. Anlam veremediğiniz duygular içine girdiğinizden, biraz yalnız kalmak isteyebilirsiniz. Kasım ayı ise, eski şen kahkahalarınızı yerine getiriyor. Uzun süreli bir ilişkiniz varsa ya da evliyseniz, karşınızdaki insanı belli kalıplara sokmaya çalışmayarak, güzel anların tadını çıkarmalısınız. Geçtiğimiz 5 Ay boyunca çözemediğiniz her şeyin zamanın şimdi geldiğini söyleyebilirim. İstediğiniz hayatı kurmak için önemli adımlar atıyorsunuz. Aralık ayında enerji patlaması yaşayacak ve rahatlayacaksınız. Güzel günler sizinle olacak.

SAĞLIK

2014 yılından daha yoğun bir yıla hazır mısınız? 

Sevdiklerinizin beklentileri,  fazla yorulmanıza neden olabilir. Herkesi mutlu etmenin ne kadar zor olduğunu biliyorsunuz. Bunun için kendinizi yıpratmamalısınız. Çünkü siz iyi hissetmezseniz sevdiklerinize de yararınız dokunamaz.  Kendinizle yarışacağınız bir yıla doğru giderken,  17 Nisan’ da burcunuzda başlayacak Plüton gerilemesi, tansiyon ve dizleriniz ile ilgili hassas bir dönemden geçeceğinizi vurguluyor. Bu döngüde tuz tüketimine de dikkat edebilirsiniz.

Oğlaklar için önemli tarihler;

16 Temmuz ve 13 Eylül

İyi Seneler...

Kova Burcu 2015 Yorumu

Yılın ilk altı ayı herkes şansınızı kıskanacak!

21 Ocak’ta burcunuzda geri hareketine başlayacak, iletişim gezegeni Merkür, sevgi gezegeni Venüs’ün şekerli havasına biraz tuz katmaya geliyor. 11 Şubat’a kadar olan bu dönemde her şeyin bir sebebi olduğunu düşüneceksiniz.Mart ayı ise savaşçı ruhunuzu ön plana çıkarıyor! Satürn 14 Mart’ta Yay burcunda gerilemeye başladığında, gereksiz yere sizi kimsenin endişelendiremeyeceğini, çevrenize bir kez daha ispatlıyorsunuz. Olumsuz düşünceler içinde kaybolmak size göre değil! 2 Ağustos’a kadar devam edecek olan Satürn gerilemesi döneminde, karşınızdaki insanlar sizin sabrınızı sınarken, siz de tam aksine onlara kucak açacaksınız.

17 Nisan’da başlayacak, dönüştürücü Plüton gerilemesi, Eylül ayına kadar size hayatın kontrolünün elinizde olduğunu anlatacak. Merkür gerilemesi ise, 19 Mayıs’ta başlayıp 12 Haziran’da son bulacak. Bu gerilemenin etkisiyle de, yalnızca beklediğiniz ve olacağını düşündüğünüz aksilikler hız kazanacak, hepsi bu. Büyük bir sürprizle karşılaşmayacaksınız. 

Yönetici gezegenin Uranüs’ün, Ağustos sonundan başlayan gerilemesi Aralık ayında son buluyor. 5 ay boyunca ticaret, kısa süreli seyahatler, kardeşler arasında ve yakın çevreyle ilgili ilişkilerde,  sorunlar yaşadıysanız işte arınma ve ilişkileri düzeltme vakti!

İŞ

20 Martta Balık burcunda bir yenileyici Güneş tutulması gerçekleşecek.  İleriye dönük tohumlar attığınız ve zamanla büyütmeyi düşündüğünüz maddi kararlar almanız için size fikir verecek. Güneş tutulmasının hayatınızı etkileyecek kararlar almanıza neden olacak etkileri olduğunu unutmamalısınız.Haziran ayında Balık burcunda gerileyecek Neptün ise, 2. Evinizde etkin olacak. Yaklaşık 5 ay boyunca parayla, maddi konularla ilgili tüm konularda dönüşümler yaşayacaksınız.  Neptün size her yıl aynı tarihlerde aynı şeyleri yaşıyorum algısı yaratırken, kendiniz için en doğrusunu da seçmenize yardımcı olacak. Fakat bu süreçte kendinizi zaman zaman yorgun hissedebilirsiniz.

Ağustos ayında ayrıca şansı temsil eden Jüpiter de Başak burcuna geçiş yapacak. 2016’nın Ağustos ayına kadar başkalarının kaynaklarından yararlanma, miras ya da toplu paralarla ilgili şans sizden yana!28 Eylül’de Koç burcunda tutulan Ay ise aklınızı karıştıran iş arkadaşlarınızın gerçek niyetlerini ortaya çıkaracak. Kasım ayında hedeflerinizin, gelecek planlarınızın ve hırsınızın etkisini göreceksiniz. İnatçılığınız bu sefer size güç veriyor.

AŞK

Yeni yıla girer girmez aşkla tanışmaya ne dersiniz?

2015’in ilk iki ayında ilişkinizde göz göze, diz dize günlerin sizi beklediğini söyleyebilirim. Mevcut bir ilişkiniz varsa, 3 Ocak’ ta Venüs’ ün burcunuza geçişiyle, herkesin kıskandığı romantik ve dengeli bir ilişki sizinle. Hayatınıza aşk dâhil olduğunda bazen ne yapacağınızı bilemiyorsunuz. Ama bu sefer, kendinizi şartsız, koşulsuz sevgiye teslim etmeye seve seve gönüllüsünüz. 

Ocak sonundaki, Merkür gerilemesiyle, doludizgin giden ilişkiniz bir sekteye uğrayabilir. Bunun sebebi; beklentilerinizi yükselterek, üst üste yaptığınız planlarla sevgilinizi bunaltmanız olabilir. Ama merak etmeyin, bu geçici süreçte siz kendinizi içten içe tedavi ediyor ve önceliklerinizi tekrardan ele alıyor olacaksınız. Eğer evli bir Kova burcuysanız, Merkür gerilemesi ev içindeki aksaklıkları iyice göz önüne getirecektir. Ama bu sorunlar atlatılmayacak ya da üstünden gelinmeyecek sorunlar değil. Sonunda aşk kazanacak! 

4 Nisan’ da ki olumlu ay tutulması, size kendiniz için en iyi kararları aldırırken, özgürleştiğinizi ve size ayak bağı olan her şeyden uzaklaştığınızı fark edeceksiniz. Mayıs ayında ise yoğun duygular içinde olabilirsiniz. Hatta duygularınız; hayat rotanızı belirlemenizde yardımcı olacak.
Eylül 2015’ in en etkili aylarından biri… 13 Eylül’de yenileyici Güneş tutulması gerçekleştiğinde, hayatınızda sizin için nelerin önemli olduğunu düşüneceksiniz.

SAĞLIK

Yeni yılda alerji ile tanışabilir,  yaşam biçiminiz de değişiklikler yapabilirsiniz.  Özelikle eviniz de farklı düzenlemeler yapmanıza sebep olabilir. El ve ayaklarınız da ki kemik yapıları ile ilgili beli kontrollere gidebilirsiniz.  Duygu durumunuza göre kilo alış verişiniz hızlı bu konuda daha önceki tecrübeleriniz unutmayın. Düzenlediğiniz arkadaş toplantılarındaki keyifli toplantılar esnasında, yemeğin ve tatlının dozunu biraz kaçırabilirsiniz.

Kova için önemli tarihler;

8 Nisan-11 Ağustos tarihleri arası, 20 Mart 

İyi seneler...

Balık Burcu 2015 Yorumu

Yılın ikinci yarısında şans sizin yanınızda!

2014 yılında sizi zorlayan transiti Neptün gerilemesiydi! Yönetici gezegeniniz, burcunuzdayken, her şey yolundaydı ama gerileme döneminde (Haziran – Kasım), bazı atılımlarınızın sonucunu alamadınız. Geri plana attığınız birtakım işlerinizi, yeniden düşünmeye başlayacaksınız. 2014’ü şanslı bitiren Balık burcu, 2015’in ilk günlerinde umutlu bakış açınızı korumayı başaracak. 2015 huzurlu ve mutlu olacağınız bir yıl olacak.  Aile büyüklerine biraz daha ilgi göstermek isteyebilirsiniz. Bu sebeple çeşitli organizasyonlar planlayabilirsiniz. 

Ocak ayına girdiğimiz ilk günlerde çevrenizle ilişkileriniz gelişecek. Yeni çevrelere girebilirsiniz. Yılın bütününde daha sosyal olacaksınız. Yeni insanlarla tanışmak kendinizi iyi hissettirecek. 17 Nisan’da gerileyecek olan Plüton, eski konuları hayatınıza tekrar dâhil edebilir. Duygusal düşüncelerinizi bir kenara bırakıp, daha gerçekçi bakabileceğiniz bir dönem. Zoru başarmanızı isteyen Satürn ile zor şartların gezegeni Plüton, 2015’in ilk altı ayına damgasını vuracak.

Çözülmesini imkânsız gördüğünüz konuları bile hızlıca yoluna koyabileceksiniz. Karar verirken daha düşünceli olacağınız bir dönem olacak. Üzerinde düşündüğünüz konular hakkında, hayatınızdan bazı elemeler yapabilirsiniz.   

İŞ

2014’ün yarım kalan işlerini tamamlama zamanı.

21 Ocak’ta gerileyecek iletişimi temsil eden Merkür, “hayat kısa, sadece yaşa” mantığını devreye sokacak. Kendinize hiç vakit ayırmadığınızdan yakınabilirsiniz. Bu dönemde, başlayıp ta bitiremediğiniz işleri ele almalısınız. Radikal kararlar almamaya özen gösterin. Aklınız karışık olabilir. Bu durumda yakın çevrenizden fikirler almaktan da çekinmeyin. Vereceğiniz kararları iki kez düşünmenizde fayda var. 

2015’in ilk yarısının hareketli ve yoğun geçeceğini bilmelisiniz. İş arkadaşlarınızla organizasyonlar yapıp, ilişkilerinizi bir adım daha ileri götürebilirsiniz. Değiştireceğiniz çalışma stiliniz ile ilgili, yeni aldığınız kararlar sizi mutlu edecek. Yılın İkinci yarısında ise hızınıza hız katacaksınız. Sosyalleştiğiniz kadar, yeni fikirleriniz hakkında da atılımcısınız.  

Kariyerinizde ilerlemek istiyorsanız, 13 Mart’taki Satürn gerilemesinin verdiği dersleri iyi öğrenmelisiniz. Temkinli ve her şeyin bir zamanı olduğunu bilerek davranmalısınız.Biraz çabuk sıkılan Balık burçları, işindeki istikrarına kendi de şaşıracak. Yılın 2.yarısından sonra büyük atılımlar gerçekleştirecek olan Balık burçları için başarı çok yakın.     

AŞK 

Yılın en şanslısı Balık 

Mart ayında burcunuzda gerçekleşecek Güneş tutulması size ayrı bir hava katarken, cazibenizin de arttığını hissedeceksiniz. Eğer bekâr bir Balık burcuysanız, sizinle ilgilenen insanların sayısının arttığını göreceksiniz. Hiç aklında olmayan kişilerden gelen mesajlar ve davetlere cevap verip vermeme konusunda kararsız kaldığında kalbini dinlemen en iyisi olacaktır.

Temmuz ayının ilk haftaları oldukça keyifli ve romantik geçecek. Sevgilinize hediye almak ya da baş başa bir akşam geçirmek isteyebilirsiniz. Ay ortasında gerçekleşecek Yeniay ile birlikte, özel hayatınızdaki denge, iş yaşamınıza da olumlu yönde yansıyacaktır. İkili ilişkileriniz her zamankinden daha sağlam olmaya başlayacak. Yeter ki aceleci olmayın. Yalnız başınıza kaldığınızda, zamanınızı geçmişi düşünerek geçirmemenizde fayda var.  Aşkı bulamamış bir Balık burcuysanız, sonunda beklediğiniz kişi geliyor. Arkadaş ortamınızda hiç farkında olmadan biriyle tanışabilir, arkadaşlık kurabilirsiniz. Bu arkadaşlık sizi duygusal bir ilişkiye götürebilir. 

Evli bir Balık burcuysanız, ailenizle daha çok vakit geçirmek isteyeceksiniz. Eşinizle birlikte farklı aktivitelere katılabilir, yeni hobiler keşfedebilirsiniz. Eğer bir bebeğiniz olsun istiyorsanız, Temmuz’da ailenize yeni bir üyenin katılacağını duyabilirsiniz. Bu güzel haberi, dostlarınızla paylaşabilirsiniz.

11 Ağustos’taki Jüpiter’in etkisi sizi yılın en şanslılarından ilan ediyor. Hem de 2016’nın yaz aylarına kadar. Ağustos başında Satürn, Eylül sonunda ise Plüton gerilemesi biterken, sonbaharı adeta ilkbahar gibi yaşadığınızı fark edeceksiniz. Tüm bulanık düşüncelerinizden arınacağınız, rahatladığınız bir dönem olacak.   
Bonus gün olarak ise, 13 Eylül’de ki olumlu Güneş tutulmasını yaşayacaksınız. Tutulmanın etkisiyle, huzurlu ve pozitif günler sizi bekliyor olacak. 

SAĞLIK 

Sağlıklı yaşam düzenine devam…

Yılın en hedeflerine odaklanan burcu olarak,  sağlığınız için elinizden gelini yapacaksınız. Kendinizi şımartacağınız gibi 2014 sonunda, yaşadığınız sağlık sorunlarını göz ardı etmeyeceksiniz. Kontrollerinize devam ediyorsunuz. Bir daha bitkin hissetmemek için daha sağlıklı besleniyorsunuz. Geçtiğimiz sene sık sık grip olan Balık burçları, 2015’e adeta sıfırlanarak başlıyor. Bağışıklık sisteminizi yılın ikinci yarısında geri kazanıyorsunuz. Bu yıl sağlıklı ve zinde geçecek.  

Balıklar için önemli tarihler;

16 Temmuz, 13 Eylül 

İyi seneler...

Sayfa görüntülenme : 105814
0%
0%
0%
0%
0%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA