20 Marttaki Güneş Tutulmasının Burçlar Üzerine Etkileri

2015 yılının ilk Güneş tutulması 20 Martta saat 11:36'da, 29 derecede Balık burcunda gerçekleşirken, Eylül ayındaki tutulmaya atıfta bulunuyor diyebilirim. Bu tutulma değişken burçlarda gerçekleşiyor. Toprak su aksında gerçekleşecek bu tutulma; detaycılığı ön plana taşırken; kaygıyı, sabrı, görevi, eleştirisel tavırları, kuşkuculuğu, tutumluluğu ve farkındalığı ortaya koyduruyor. Satürn Neptün karesi hiç olmadık olayları da temsil edebilir. Hiç beklenmedik insanların ortak uzlaşmaları, eğlence sektöründe farklı kısıtlayıcı kararlar, iletişimde iddialı konuşmalar, felsefe ve din adamlarının fikir ayrılıkları, sadeliğin ön plana çıkışı, abartılı tavırların patavatsızca eleştirilmesi ve bunun gibi bir çok detayı kapsayan konu gündemi doldurabilir.

Melankolik ruh hali olan bir Güneş tutulmasından bahsediyoruz. Aynı zamanda 18 Mart'ta Balık burcunda gerçekleşen Merkür Neptün kavuşumu aba altından sopa gösteriyor. Havayı ve suyu temsil eden her türlü konuyu önümüze sorun olarak getirip koyabilir.

Dönüştürücü gezegenlerin ön planda olması, işlerin hiç olmadık şekilde çözüleceğini işaret ediyor. . Ailevi kavramlar konusunda, özellikle çocuklar ve inançlar konusunda çok hassas bir sürecin başlayacağını söylüyor.

Eminim hepiniz bu tutulmanın sizi nasıl etkileyeceğini merak ediyorsunuz. Buyurun burç burç, tutulma etkileri…

KOÇ: Yılın ilk Güneş tutulması Mart ayının son günlerini şiirsel bir havada geçirmeni sağlayacak. Büyük sürprizler, aniden gerçekleşen olaylar adrenalin seviyeni arttırırken; hayatınla ilgili bir takım düzenlemeler yapabilirsin. Kardeşinle sözleşip birlikte seyahate çıkabilirsiniz. Ya da onunla ilgili güzel bir haber alabilirsin. Rüyalara dikkat! 20 Mart’ta Balık burcunda oluşacak Yeniay ve Güneş tutulması içindeki dünyayı keşfetmeni sağlarken, rüyalarına da anlam katacak. Sezgilerinin seni yanıltmadığı bu günlerde, önemli kararlar alabilirsin. Kalbi boş Koç burçları yeni bir ilişkiye başlamak için içlerinde büyük bir istek duyabilir. Evrene mesajını vermekten çekinme derim… İste ve olsun!

BOĞA: Bir süredir bunalan ve hayatında değişiklik isteyen Boğalar için Yeniay ve Güneş tutulması kafa dağıtacak aktivitelerin önünü açıyor. Bu günlerde kendini geliştirdiğini hissedebilir, yeni bir çevreye girerek rutinini dışına çıkabilirsin. Popüler olmaya hazır ol! Yeniay enerjisinin kat be kat güçlü olduğu bu günden itibaren sosyal ilişkiler, arkadaşlıklar ve organizasyonlarla ilgili konularda oldukça şanslı olacağını söyleyebilirim. “Benim belli bir arkadaş grubum var, onlar bana yeter” mantığından yavaş yavaş sıyrılacak; çevreni genişleteceksin. Yeni bir çevre aslında bir nevi sana yeni bir iş kapısı olarak da dönecektir. Para, mal-mülk gibi isteklerin varsa, bugün kendine totem bile yapabilirsin. Balık burcundaki Yeniay sezgileri arttıracağı gibi, bilinçaltını da harekete geçirecektir. Güzel şeyler düşün, güzel şeyler dile ve kafandaki olumsuzluklardan sıyrıl.

İKİZLER: Kariyerinle ilgili bekleme halindeysen ve zaman kaybettiğini düşünüyorsan, 20 Mart’ta Balık burcundaki Yeniay ve Güneş tutulması seni yüksek mevkiden insanlarla tanıştırabilir. Her zaman yeni fikirlere açık biri olarak, bulunduğun sektörden ayrılma kararı bile alabilirsin. Önüne çıkan fırsatları direkt kabul etmeden önce, derinlemesine araştırmanı tavsiye ederim. Bazen çok fazla dağılabiliyorsun ve detayları es geçiyorsun. Enerjinin yükseldiği bu günlerde, varsa eğer partnerine daha fazla kapris yapabilir, onu daha çok kıskanabilirsin. İlgi delisi olmadığını biliyorum fakat arada bir şımartılmak istemen senin de hakkın… Ama sen yine de bu isteğini trip atarak ya da küçük kaprislerle dikkat çekmeye çalışarak karşı tarafa belirtme derim…

YENGEÇ: Yılın ilk Güneş tutulması 20 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşirken, kendini daha güçlü, her bilgiye açık ve iyimser hissedebilirsin. Daha çok insan tanıma, yeni yerler keşfetme, seyahat etme isteği bir yana; kendini geliştirmek için kurslara yazılmak ve eğitim hayatına geri dönmek için araştırmalara başlamak da tutulmanın sana kattıkları arasında olacaktır. Evli Yengeçleri ise bu günlerde evde bulmak zorlaşacak. Hukuksal problemi olan bir Yengeçsen, davaların olumlu bir sürece girebilir. Meditasyon, dua etme zaman… Olumlu düşüncelere kendini aç… Küçük bir tüyo; bu dönemde hislerin ve maneviyatın oldukça güçlü olacaktır. Bol bol dua etmeni, en çok istediğin şeylere yoğunlaşıp güzel isteklerinde bulunmanı tavsiye ederim.

ASLAN: Üşengeçliğini bir kenara bırakacağın tarih 20 Mart! Balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ve Yeniay, yaşama dair gücünü kaybetmiş gibi hissettiğin günleri karalayıp hayatın birçok başlangıç ve sürprizlerle dolu olduğunu sana hissettirecektir. Gidenlere üzülmek yerine, gelenlerin faydalarını göreceksin. Eğer bekar bir Aslan burcuysan, aşkın nerden geleceğini ilk defa kestiremeyeceksin! Tutulmanın ortaya çıkaracağı büyük enerji aynı zamanda küçük kazaları ve ameliyatları da vurgular. Eğer aklında estetik yaptırma gibi bir fikir varsa, Mart ayı doğru bir tercih olmayacaktır. Finansal krizler yaşayan; miras, vergi, banka borcu, hukuksal problemleri olan bir Aslan burcuysan Güneş tutulmasının yararlarını görebilir ve bu konularda bir iyileştirme sürecine girebilirsin. Tutulmanın etkilerinin hemen o gün gerçekleşeceğini düşünmemek lazım. En azından 6 ayı kapsayan süreçte ortak kazançtan pay alabilirsin ya da hiç beklemediğin bir mirasın üstüne oturabilirsin… Uzun zamandır devam eden davaların senin lehine doğru gittiğini görebilirsin.

BAŞAK: 20 Mart’ta karşıt burcun Balık’ta Güneş tutulması gerçekleşecek. Güneş tutulmalarının, Yeniay etkisiyle başlangıçları temsil ettiğini hesaba katarsak; yaşamında seni olduğun konumdan daha iyi bir noktaya taşıyacak her yeniliğe açık olmanı tavsiye ederim. Güneş tutulmasının etkisi en azında 3 ayı kapsadığı için, evli bir Başak burcuysan önümüzdeki aylarda eşin terfi alabilir ya da kazancını yükseltecek atılımlar yapabilir. Evlilik, ortaklık, eş, ikili ilişkiler gibi konuları yöneten 7.evinde etkili olacak bu tutulma ile hayatına bir denge geldiğini görebilirsin. Hala aşkı bulamadım diyen bir Başak burcuysan, ruh ikizini girdiğin arkadaş ortamlarında ya da çıkacağın seyahatlerde bulman mümkün... Geçmişten birini hayatına almıyorsun, öncelikle bu konuda anlaşalım… Yeni tanışacağın kişi seni önce etkili sözleri ve gizemli duruşuyla kendine bağlayacaktır.

TERAZİ: İş hayatını, gündelik işleri temsil eden 6.evinde etkili olan bu tutulma ile çalışma koşullarını değiştirmek için büyük bir istek duyabilirsin. Hatta sektör değiştirmek, çalıştığın şirkette farklı bir bölüme geçmek gibi durumlar yaşanabilir. Güneş tutulmasının etkilerini hemen o anda göreceğini düşünmemelisin. Ama o gün alacağın kararlar, hayatını etkileyecek ve önündeki 6 ay içinde seni özellikle kariyer yaşamında farklı bir yere getirecektir. Unutma, kimi zaman aydınlatıcı olan yanıt değil, sorunun ta kendisidir… 20 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşecek Yeniay ve Güneş tutulması, düşünmeden üstüne aldığın sorumlulukları hafifletecek gibi duruyor. “Üstümden bir yük kalktı” diyeceğin günler yakında… Eğer kendi işini yapan bir Terazi’ysen bu tarihlerde mutlaka ofis içinde ufak da olsa değişiklikler yap derim. İlkbahar temizliğine önce iş yerinde başlamanda fayda var… 

AKREP: 20 Mart’ta Balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ile aşk hayatınla ilgili sürpriz ve hızlı gelişmeler yaşanabilir. Güneş tutulması kadersel olayların başlangıcını temsil eder. 5.evinde (hobi, çocuklar, aşk, yaratıcılık, sanat, eğlence, şans oyunları vb.) gerçekleşen bu tutulma ile 5.evin temsil ettiği konularla ilgili beklenmedik başlangıç veya bitişler yaşaman olası… Bu tarihlerde tanışacağın kişiler, hayatında önemli bir yere sahip olabilirler. Birlikteliği olan Akrepler ise ilişkilerinde ciddi kararlar almaya ve yeni başlangıçlara adım atmaya çok yakınlar... Yaratıcı ve keşfedici yönünü de yine bu tarihlerde keşfedeceksin. Mart ayı itibariyle kendine yeni uğraşlar bulman ve hatta kurslara gitmen, gruplara katılman da mümkün.  Bebek geliyor! Tavsiyem, eğlenceye ve maceraya atılma hevesini fazla abartmaman. Yalnız bir Akrep burcuysan, ilkbaharda yıldırım aşkına veya hiç ummadığın eski sevgilin tarafından mesaj taarruzuna yakalanman söz konusu olabilir. Evliysen eğer, bu günlerde ailenizi genişletme kararı alabilirsiniz. Bir de bakmışsın, birkaç ay sonra eşinle birlikte ailenize bebek müjdesi veriyorsunuz!

YAY: Ayın 20’sinde Balık burcunda gerçekleşecek Güneş tutulması ve Yeniay, sana hayata karşı direncini yükseltecek büyük bir enerji sunuyor. Tutulma 4.evinde etkili olacağı için ailenle (evliysen anne-baba ailesi) Ocak ayında yaşadığın gereksiz tartışmaları tekrar konuşup, olayları tatlıya bağlayabilirsin. Evine yatırım yapmak istediğin bu süreçte; taşınma, ev alma, iç dekorasyon değişikliği gibi konuları aile içinde daha sık konuşacaksın. Kısacası ilkbaharın ilk ayı, hayatının değişime girdiği bir ay! Hayatın değişime girerken, çevrendekilerin hatalarını tölere etmeyi de öğreniyorsun. Evinden uzak kalanlar ya da ailesiyle yeterince vakit geçiremediğini düşünenler ise 20 Mart’ta Balık burcundaki Yeniay ile aile bireyleriyle, ebeveynleriyle paylaşımlarını arttırabilir. Huzur ve güven isteğinin ağır bastığı bu süreçte, sevdiğin insanlara daha fazla sarılmak isteyeceksin. 

OĞLAK: 20 Mart’ta Balık burcunda tutulacak Güneş, hayatınla ilgili önemli kararlar almanı kolaylaştırırken, ailenin önemini bir kez daha kavrayacaksın. Tutulma, çevrenle olan iletişimi kuvvetlendirecek; kardeşlerinle olan paylaşımını ve kısa seyahatlerini arttıracaktır. Öğrendiklerini başkalarına aktarmaya bayıldığını biliyorum. Hatta arkadaş çevren tarafından çokbilmiş olarak bile tanınıyor olabilirsin. Güneş tutulması, bu huyunu baskın bir şekilde ön plana çıkaracaktır. Her Güneş tutulmasının bir Yeniay olduğunu da unutmayalım. O yüzden bugün adım atacağın ve başlayacağın şeyler kadersel olayla olabilir. Yenilik yapmaktan çekinme, kendini eve kapama, hayatınla ilgili önemli kararlar al. Kendine yol haritası çizmen bu gün daha kolay. Örneğin “uzun zamandır düşünüyordum ama bir türlü vakit bulamadım” dediğin aktivitelere, kurslara yazı. Kim bilir, belki de zaman öldürmek için gideceğin bu kurslar ileride senin işine yarar… 

KOVA: Para evinde etkili olacak Güneş tutulması ile bireysel çalışmalar yapmak isteyebilir; kendine yeni iş imkanları yaratabilirsin. Fakat bunu yaparken, ortaklarınla ya da çalıştığın yerle ilişiğini kesmek gibi bir düşüncen de olmayacak. Kısacası, ileriye dönük tohumlar attığın ve zamanla büyütmeyi düşündüğün maddi kararlar alman için Güneş tutulması sana fikir verecektir.  Kıskanılacak orijinal fikirler ortaya çıkarman mümkün… Belli bir konuya odaklanman zor olsa da, şanslısın! Tutulma aynı zamanda bir öyle bir böyle giden ve bir türlü kopamadığın ilişkinle alakalı kararını vermeni de kolaylaştırabilir. Bu ilişkide artık eskisi kadar tutku ve bağlılık yok diyerek, partnerinle yollarını ayırabilirsin. Güneş tutulmasının hayatını etkileyecek kararlar almana neden olacak etkileri olduğunu unutmamalısın. Ayrılma kararı aldığın insanla, tekrar bir araya gelmeyi ya da ilişkimize ara verelim demeyi bence aklından bile geçirme. Geleceği düşünerek hareket edersen, daha kolay bir ayrılık süreci geçireceğine eminim… 

BALIK: İçindeki kelebekleri özgür bırakmak için oldukça güzel bir süreç… Fakat sonuçta Yeniay ve Güneş tutulması senin burcunda gerçekleşiyor, bohem bir bakış açısıyla aşka yaklaşacağın kesin! Yürekten arzu ettiğin dileklerin gerçekleşeceği, hayallerin somut hale geleceği günler… Tutulmanın etkileri aylar içerisinde ortaya çıkacak olsa da, güçlü bir enerjinin içine balıklama daldığını bu tarihten itibaren anlayacaksın. İlgi odağı olma, rahat iletişim kurma ve sözünü dinletme konusunda zorluk çekeceğini düşünmüyorum. Saçını, stilini ve sahip olduğun maddi varlıkları (araba, ev vb.) değiştirmek isteyecek, para harcarken çok da fazla korkmayacaksın. Birikimlerini, daha kaliteli bir yaşam için seve seve harcarken için oldukça rahat… Yeniay ve Güneş tutulması sana ayrı bir hava katarken, cazibenin de arttığını hissedeceksin. Nasıl mı? Seninle ilgilenen insanların sayısının artmasıyla! Hiç aklında olmayan kişilerden gelen mesajlar ve davetlere cevap verip vermeme konusunda kararsız kaldığında kalbini dinlemen en iyisi olacaktır. Arkadaşlarının fikirleri yanıltıcı olabilir… Aman dikkat! 

Bu tutulmanın genel etkileri hakkındaki yazımızı okumak için tıklayın. 

 

Sayfa görüntülenme : 199295
70%
13%
4%
4%
3%
3%


YORUM YAP

Yorumlar

gozdeboyner - 04-02-2017 06:15:14
selam zeynep hn, yazınız 2015 yılının ilk güneş tutulması şeklinde başlıyor. eski bir yazı mıdır? teşekkürler, gb

Popüler kelimeler

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA