12 BURCUN OLAYLARA KARŞI TEPKİLERİ

12 BURCUN OLAYLARA KARŞI TEPKİLERİ

Kimi çiçekli yollardan başarıya ulaşırken kimi ise dikenli yollardan yürür. Her yolu ise bizim seçimlerimiz, tavrımız, karakterimiz belirler. 12 burç var diye 12 karakter insan yoktur. Ancak burçların bazı özellikleri vardır ki neredeyse o burca mensup herkes o özellikleri taşır. Hadi gelin beraber bakalım neymiş o özellikler.

KOÇ: Esprilerinizle hayatı eğlenceli hale getirmekten keyif alırsınız. Monotonluktan asla hoşlanmaz, her anınızı değerlendirmek için elinizden geleni yaparsınız.  İşler sarpa sardığında ise bambaşka tarafınız ortaya çıkar. Sinirlendiğinizde vay karşınızdakinin haline dense yeridir.  Bir anda aklınızdan geçenleri olduğu gibi söyleyebilirsiniz. Sözleriniz o kadar sert ve açıktır ki, karşınızdaki kişiyi en zayıf noktasından yakalayıp, sözlerinizle kırıp dökebilirsiniz. Geriye dönüp baktığınızda ise bu kadar öfkelenecek ne olduğunu anlamakta güçlük çekebilirsiniz. Öfkeniz adeta aklınızın önüne geçer.

BOĞA: Yaşam içerisinde kurduğunuz düzen sizin için çok önemlidir. Verdiğiniz mücadelelerle, hayatınızı bir dengeye oturttuktan sonra kendinizi daha da güvende hissedersiniz. İnatçı yapınızla ise düşüncelerinizi, duygularınızı ve size ait olan her şeyi adeta koruma altına alırsınız. Kendinizi istemediğiniz olayların içinde bulduğunuzda, inatçılığınız hemen devreye girer. Dengenizin bozulduğunu hissettiğiniz an soğukkanlılığınızı korumakta zorlanırsınız. Prensiplerinizden asla ödün vermek istemezsiniz.  Bu benim sınırım demekten çekinmezsiniz.

İKİZLER: Konuşkan, arkadaş canlısı ve oldukça hareketli bir yapıya sahipsiniz. Merak ettiğiniz her alanla içli dışlı olmaktan hoşlanırsınız. Sizin hayat içindeki ritminiz aslında hayata, insanlara dâhil olmaktan ve öğrenmekten geçiyor. Bunlarla birlikte hızlı düşünme ve pratik bir şekilde sonuca ulaşma yeteneğine de sahipsiniz. Basit durumlar karşısında sakinliğinizi korur ve sorunların üstesinden kolayca gelirsiniz. Ancak daha ciddi durumlar karşısında kendinize hâkim olmakta zorlanırsınız. Hayata bağlılığınızı bozacak durumlarla karşılaştığınızda duygularınızı uç noktada yaşarsınız. Eski defterleri tek tek açar, tüm hataları, yanlışları karşınızdaki kişinin önüne koyarsınız.  Karşınızdaki kişi tepkisiz kalırsa, işte o zaman kontrolü tümden kaybedebilirsiniz. Sözlerinizin boşa gittiğini hissederek, oldukça ağır söylemlerde bulunabilirsiniz.

YENGEÇ: Samimiyete, nezakete ve güvenmeye aşırı derecede bağlısınızdır. Kolay kolay kimseyle aranızı bozmazsınız. Siz aslında kalıcı dostlukların insanısınız. Her zaman uyumlu olmaya, gündelik hayatın akışını kolaylaştırmak istersiniz. Ancak bazen herkesi kendiniz gibi sanarak yanılabiliyorsunuz. Bu durum duygularınızı derinden sarsıyor. Ani çıkışlar yapmak yerine içinize atıp önce olayları sorguluyorsunuz. Eğer durum çözülemeyecek boyutta olursa, gözlerinizdeki perde adeta aralanıyor. Öyle ki bazı anlarda, sinirinizi, kırgınlığınızı ağlayarak ifade etmekten kendinizi alıkoyamıyorsunuz. Aşırı hassas yapınız adeta duygularınızı ele geçiriyor.

ASLAN: Yaşamın hemen her alanında gösterişin, cesaretin ve gururlu halin ön plandadır. Aklına koyduğunu yapmaktan asla geri kalmazsın. Elini attığın, yüreğini ortaya koyduğun her şeyi hakkıyla, en güzel şekilde yapmaya çalışırsın. Özellikle sosyal çevrenize çok önem verirsiniz. Sevilmek, ön planda olmak ve konuşulmak hoşunuza gider. Eğer ilgisizliğe maruz kalırsanız ya da emek verdiğiniz, samimiyetinizi ortaya koyduğunuz insanlar size karşı gardını alırsa işte bu noktada keskin davranmaktan çekinmezsiniz. Ağzınızdan çıkan her söz, yaptığınız her davranış herkes için ders niteliğinde olur. En baştan herkes yerini şimdiden bilsin diyecek kadar ileri gidebilirsiniz.

BAŞAK: Hayata karşı farklı bir pencereden bakıyorsunuz. Sıradan olayların altında yatan gerçeklere takılıp kalıyorsunuz bazen. Her detayın sizi beslediğini düşünmeniz, daha da titiz davranmanızı sağlıyor. Bu durum sizi biraz hırslı bir havaya sokabiliyor. Hiçbir şey sizi yolunuzdan alıkoymasın istiyorsunuz. Kontrol edemediğiniz olaylarla karşılaştığınızda sakin görünmeye çalışarak rahatsızlığınızı ortaya kayabiliyorsunuz. Ancak bu sakinliğin altında derin bir kızgınlık yatabiliyor. Hiç olmadık yerde bu kızgınlığınız açığa çıkar ve sizin için işler karmaşık hale gelebilir. Aslında tek derdiniz başınıza gelen durumların nedenini öğrenmek. Gelin görün ki üzerinden zaman geçen konuları yeniden masaya yatırmanız,  sizi haklıyken haksız duruma düşürebiliyor.

TERAZİ: Zarif, ince düşünceli ve uyumlu bir yapıya sahipsiniz. Etrafınızdaki herkese derin bir saygınlık ve titizlikle yaklaşırsınız. İkili ilişkiler ne kadar sağlıklı ve iyi olursa, yaşamın da o kadar kolay olacağını düşünürsünüz. Sizi en çok yaralayan olaylar genellikle sosyal hayatınızdaki aksaklıklardan kaynaklanır. İnsanların hoyrat ve kırıcı davranışları karşısında, duygularınıza hâkim olmakta zorlanırsınız. Bu kadar özveriliyken neden hep başıma bunlar geliyor, neden insanlar böyle davranıyor sorularıyla adeta içiniz içinizi yer. Haliyle sonraki ilişkilerinize karşı savunmaya geçmek zorunda kalırsınız. İnsanlar asla değişmez, aynıdır düşüncesine kapılıp güven problemi yaşayabilirsiniz.   

AKREP: Sizin kolay kolay değiştiremeyeceğiniz kurallarınız ve prensipleriniz var. Ne istediğinizi bilerek hareket etmeniz güçlü adımlarla ilerlemenizi sağlar. Ancak kurallarınıza ve sınırlarınıza ters düşen durumlarla karşılaştığınızda tepkileriniz çok sert olabilir. En önemlisi ise yalana asla tahammül edememeniz. Hisleriniz sizi bu konuda kolay kolay yanıltmıyor. Karşınızdaki kişinin yalan söylediğini fark ettiğiniz anda agresif ve savaşçı tarafınızı ortaya koymaktan çekinmezsiniz. Fakat bazen duygularınızda uç noktalara da gidebilirsiniz. İntikam alma isteğiniz açığa çıkabilir. Bu durumu kontrol etmekte zorlanabilirsiniz.

YAY: Bağımsızlığınıza oldukça düşkün olmanızdan dolayı kısıtlanmaya gelemezsiniz. İçsel enerjinizi korumak adına, hayata hep iyimser bakmaya çalışırsınız. Sizin için bardağın dolu tarafı önemlidir. Kendinizi geliştirmek ve öğrenmek için güçlü hedefler belirlersiniz. Tahammül edemediğiniz en kritik durum ise; haksızlığa gelememeniz. Haksızlığa uğradığınızı fark eder etmez yerinizde dahi duramazsınız. Hemen duruma müdahale etmek için harekete geçersiniz. Yapılan haksızlıkların karşısında dimdik bir duruş sergilersiniz. Her şeyi alttan alabilirim ama haksızlığa asla, diyerek herkesin çizgisini bilmesi gerektiğini açıkça ortaya koyarsınız.

OĞLAK: İçinizde derin bir başarı azmi yatar. Disiplinli ve güçlü davranarak, hep daha iyisini yapmaya odaklanırsınız. Sorumluluk duygunuz öylesine gelişmiştir ki; birçok alanı kontrol altında tutma isteğiniz baskın gelebilir. Tüm bunların altında mükemmeliyetçi tarafınız bulunmaktadır. En iyisini yapamadığınızda, başarısız olduğunuzda hemen gergin bir havaya bürünebilirsiniz. İncir çekirdeğini doldurmayacak basit olaylarla bu siniriniz açığa çıkar. Aslında içten içe kendinize kızgınlık duyarsınız. Siniriniz uzun sürmez, kin tutmazsınız. Aniden öfkelenip bir anda sakinleşebilirsiniz.

KOVA: Dostluklar, arkadaşlıklar sizin için çok önemlidir. Yalnızlıktan hoşlanmadığınız için kolayca yeni insanlarla tanışabilirsiniz. Değişime ve farklı fikirlere açık oluşunuz sayesinde, ikili ilişkilerde zorlanmazsınız. Yanlış anlaşılmaları bile düzeltebilir, yeri geldiğinde özür dilemekten asla çekinmezsiniz. Toplumsal olaylara karşı ise fazlasıyla hassassınız. Örneğin insanların basit kurallara uymamaları bile sinirinizi bozabilir. Aklınızın sınırlarını zorlayarak çözüm üretmek istersiniz. Keskin çıkışlar ya da hemen kavgaya tutuşmak, tartışmak size göre değildir. Daha köklü sonuçlar almak için ders niteliğinde konuşmalar yapar, örnekler verirsiniz.

BALIK: Siz en merhametli, en yardımsever en dost canlısı burçlardan birisiniz. Hayatınıza dâhil olan her insana karşı titizlikle yaklaşırsınız. Sizin için manevi duygular hayatın olmazsa olmazıdır çünkü. Hem duygularınızı hem de düşüncelerinizi aynı çizgide götürmeye çalışırsınız. İnandığınız kişilere karşı aşırı fedakâr davranırsınız. Ancak aynı karşılığı ve özveriyi görememek sizi duygusal açıdan sarsabilir. Hemen içe kapanabilir, kendinizi uzaklaştırabilirsiniz. Zaman zaman ise olaylar karşısında duygularınızı gizleyemezsiniz. Hissettikleriniz yüzünüze, davranışlarınıza, ses tonunuza bile yansır.

Astrolog Zeynep Turan

16.01.2019

 

 

 

 

 

 

Sayfa görüntülenme : 82982
78%
14%
2%
2%
2%
0%


YORUM YAP

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış ilk yorumu sen yap!

Tüm Sayılar


Zeynep Turan

Hakkında
Zeynep Turan

Astroloji bir yol haritasıdır.
Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz?
Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor...
Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor. 

Zeynep Turan'a Sor

Ayrıntılı Yorum

Videolar
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri
Terazi Burcunda Yeniay ve Burçlara Etkileri

Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri
Burçlara Göre Sevgililer Günü Hediyeleri

En Çok Okunanlar
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU
20 MART 2021 İLKBAHAR EKİNOKSU

2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA
2021 MERKÜR BALIK BURCUNDA