Yükleniyor . . .

KOÇ BURCU, KENDİNİ DİNLEMEYE HAZIR MISIN?

Makale 09/12/2021

KOÇ BURCU, KENDİNİ DİNLEMEYE HAZIR MISIN?

 

Ateş grubunun haylaz çocuğu… (21 Mart-20 Nisan)

 

Yıldızın: Mars
Gurubun: Ateş, Pozitif
Niteliği: Öncü 
Burcunun cinsiyeti: Eril
Yeteneğin: Canlılık ve hareket
Seni sen yapan: Yeni girişimler, cesaret, atılganlık
Hedeflerin: Öncülük, liderlik, yol göstericilik, yenilikçilik
Sonuç: Başarı ve zafer
Bastırman gereken huyun: Kesinlikle sabırsızlık, çabuk sinirlenmek 
Şanslı günün: Salı
Şanslı sayıların: 7, 47, 87
Şans getiren taşın: Pırlanta
Şans getiren rengin: Narçiçeği, Ateş kırmızısı ve kırmızının her tonu 
Sevdiğin Çiçekler: Sardunya, limon  çiçeği, manolya, lavanta çiçeği
Bitkilerin: Lale, Gelincik, Nar çiçeği, papatya 
Müzik tarzın: Hızlı tempolu parçalar ve marşlar
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Baş bölgesi ve yüzü temsil eder.
Mevsimin: İlkbahar 
Olası Hastalıkların: Migren, yüze alınan darbeler, baş ağrısı, diş ağrısı, yüksek ateş, adele rahatsızlıkları, yüksek tansiyon, beyin iltihabı…
Salığına yararlı besinler: Pancar, marul, salatalık, ceviz, elma, limon, balık süt ve süt ürünleri
Uzak durulması gereken besinler: Mayonez, soslar, makarna, kızartma ve yağlı yiyecekler
Uyumlu Burç: Aslan ve Yay
Karşıt Burcun: Terazi
Başarılı olacağın meslekler: Politika, organizatörlük, yöneticilik, endüstri, mühendislik, işletmecilik, komutanlık, kimyacı, operatör, demir ve çelik işleri, makine, mizah ve fıkra yazarlığı, eleştirmenlik, ressamlık, müzik, konfeksiyonculuk.
Olumlu özelliklerin: Pratik, lider ruhlu, bulunduğu ortamlarda rahatça sosyalleşen, cazibeli
Olumsuz özelliklerin: Öfkeli, patavatsız, kıskanç, sabırsız
Burcunun Yönettiği Ülkeler:  İngiltere, Filistin, Danimarka, Almanya, Japonya, İsveç, Suriye
Burcunun Yönettiği Şehirler: Berlin, Birmingham, Saragossa, Nepal 

 

Bizden kendini dinle…

Son derece hareketli ve dinamiktir. İstekleri de fevkalade güçlüdür. Hatta yaşamını istekleri yönlendirir denilebilir. Ön planda olmayı severler. Her zaman dikkat çekmek ve beğenilmek isterler. Bu insanda, güçlü bir "ben" duygusu vardır. Bilimi ve bilimle uğraşanları sever, hatta pozitif bilim onun da ilgisini çeker. Çünkü kesin ve açık şeylerden hoşlanır. Davranışları ani, tepkileri ise serttir. O ayrıca bağımsızlığına çok düşkündür. Sık sık hiç düşünmeden eyleme geçer. Düşündüğü zaman susar, ama eğer konuşmamasını gerektiren bir durum varsa, işkenceye bile karşı koyabilir. Her şeyin açık olmasından hoşlanır. İçtenlik ve dürüstlük, özelliklerindendir. Eğer bir konuda değişik düşünüyorsa, bunu saklamanın sahtekârlık olduğuna inanır. Koç dünyaya savaşçılık, canlılık ve hayatta kalma güdüsü ile silahlanmış olarak gelir. Her türlü yıldırmaya, pürüze ve kuşkuya rağmen, istek ve iradenin üstün gelebilme yeteneğini temsil eder. Dürüstlük, didişmecilik, heveslilik, bağımsızlık ve cesaret, Koç'un kaynaklarıdır. Boş teorilere kafa yormayan, gereksiz duygusal inceliklerle vakit harcamayan, dışa dönük bir idealisttir. Pozitif ve dışa dönük yapısı ile eğlencelidir. Hayal gücü geniş olduğu için kimsenin düşünmediklerini düşünebilir. 

 

Koç burcunun erkeği nasıldır?

Koç burcunda doğan erkeklerle kadınların müşterek tarafları bulunmakla beraber, hiç benzemeyen yönleri de çoktur. Yıldızı Mars, Koç burcunda olan erkeğe cesaret, atılganlık, sevimlilik, etkileme gücü, hiddet, şiddet, enerji verir. Bu tip erkekle geçinmek, pek kolay değildir. Zira Koç burcunun erkeği, her şeyden önce kendi düşüncelerinin, fikir ve özelliklerinin doğru olduğuna inanır. Koç burcu erkeği kendini çok üstün gördüğü için kadının da öyle olmasını ister. Onun için zor olan değerlidir. Mücadele ederek ve emek sarf ederek, hoşlandığı kadına ulaşmalıdır. Koç erkeği de kadını gibi fazla baskıya gelemez. Onu sınırlandırmaya kalkarsan, onun için itici olacaktır.

 

Koç burcunun kadını nasıldır?

Koç burcunda doğan kadınlar da tıpkı erkekler gibi kendilerini üstün gören, enerjik, cesur, kıskanç, cana yakın ve cazibeli tiplerdir. Ayrıca çekicilikleri de dillere destandır. Beğenilmek ona oldukça zevk verir. Çevresinde onu ne kadar çok beğenen varsa, o kadar iyidir. Çevresindeki insanlara yardım etmekten hoşlanır. İyi bir arkadaş ve iyi bir eş olur. Maceracı Koç kadınına, baskı kurmaya çalışmamalısın. Baskı görmek, onu uzaklaştırır. Koç burcu kadını hırslıdır ve yükselmeyi kafasına koyduğu için de çalışmayı kabul eder. Koç burcu kadınları için çalışma hayatı, biraz para getirecek ve kendilerini oyalayacak bir vasıta sayılmaz. Çalışmak, onların hayatta yükselmelerini, bol paraya kavuşmalarını ve isimlerini duyurmalarını sağlamalıdır. Bu tipler, cazibelerinden de yaralanarak eninde sonunda istedikleri mevkiiye erişirler.  

 

Yükselen Koç

“Lider ben olmalıyım” düşüncesiyle hareket etmeye meyilli bir kişiliğe sahiptirler. En büyük amacı itibar kazanmak olan yükselen Koçlar, çok yönlü kişilikleriyle bulundukları ortamda zaten öne çıkan ve fikirleriyle toplulukları peşinden sürükleyen güçlü insanlardır. Cesur, girişken, dinamik, enerjik yükselen Koçlar, eğer hareketsiz kalırlarsa sıkıntılı, sabırsız ve kavgacı bir yapıya bürünebilirler. Onların en olumsuz özelliği de budur. Bir anda parlayıp, bir anda sönseler de, arkalarında koca bir yıkım bırakırlar. Sabırsız ve çocuksu tavırları, düzenli ve uzun ömürlü ilişkiler kuramamasına neden olsa da, gerçekten âşık olduklarında gözleri başka kimseyi görmez. 

 

Ay Koç’ta 

Kişinin gerçek isteklerini, duygusal eğilimlerini, alışkanlıklarını gösteren Ay, Koç burcunda kendini gösterdiğinde kişiye biraz huzursuzluk verebilir. Bunun da nedeni, soğuk bir gezegen olan Ay’ın, ateşi temsil eden Mars’la çatışmasıdır. Ay'ları Koç'ta bulunan insanlar yaşamda karşı karşıya kaldıkları çoğu durumda saldırgan tepkiler verebilirler. Aslında kendi iç dünyalarıyla rekabet halindedirler.  Başkalarının tavsiyelerini söz ona dinler ama dinlediği hep kendidir. Aceleci, inatçı ve değişken ruh halini kontrol altına almak için fiziksel aktivitelere yönelebilir. 

Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…