Yükleniyor . . .

İKİZLER, HAVA GRUBUNUN EN DEĞİŞKENİ...

Makale 10/01/2022

İKİZLER, HAVA GRUBUNUN EN DEĞİŞKENİ...

En hızlı fikir değiştirensin, ne de olsa Merkür çocuğusun! (21 Mayıs-20 Haziran)

Yıldızın:Merkür ( Zekâ ve canlılık temsilcisi )
Grubun: Hava, pozitif
Niteliği: Değişken 
Burcunun cinsiyeti: Erkek
Yeteneğin: Üstün zekâ
Özelliğin: Yardımcı olmak, neşe yaratmak
Hedefin: Gazetecilik, yazarlık
Amacın: Büyük isim yapmak, ünlü olmak
Bastırman gereken huyun: Çok konuşmak
Şanslı günün: Çarşamba
Şanslı Sayıların:3, 13, 33
Şanslı taşın: Akik ve İnci
Şans getiren renklerin: Sarı, gri, mavi, açık mavi
Sevdiğin çiçekler: Yasemin, Sümbül, Gardenya
Bitkilerin: Mimoza, Nane, Sarı karanfil, Zerren
Uğurlu kokuların: Gardenya, yasemin, sümbül
Müzik tarzın: Modern Batı Müziği, hareketli ve canlı şarkılar
Vücutta temsil ettiğin bölgeler: Kollar, omuzlar, eller 
Mevsimin: İlkbahar 
Olası Hastalıkların: Omuz ve kol ağrıları, parmaklarla ilgili sorunlar, sinirsel rahatsızlıklar, köprücük kemiği kırıkları…
Salığına yararlı besinler: Baklagiller, soya, yağlı tohumlar, zeytinyağı, yumurta, balık, tavuk ve hindi
Uzak durulması gereken besinler: Alkollü içecekler veya alkolsüz şekerli meyve kokteylleri
Uyumlu Burç: Koç, Aslan, Terazi ve Kova
Karşıt Burcun: Yay
Başarılı olacağın meslekler: Komisyoncu, bankacı, yargıç, avukat, diplomat, edebiyatçı, yazar, kuyumcu, müfettiş.
Olumlu özelliklerin: Kaygısız ve şen, son derece akıllı, değişken ve uyumlu… Başkalarına karşı duyarlı... Düşünceleri berrak ve yansız, dakik…
Olumsuz özelliklerin: Birleştirici kişi fakat sinirli ve tahrik edilmesi kolay tip... Soğuk, mesafeli, kararsız, meraklı ve odaklanmada zorluk çeker.
Yönettiği Ülkeler: ABD, Belçika, Kanada, K Afrika, Galler, Sardunya
Yönettiği Şehirler: Londra, Nürnberg, San Francisco, Metz

Bizden kendini dinle…
İkizler, algılamak ve kendisini gözlemle tıka basa doldurmak için doğmuştur. Hareketli ve değişkendirler. Tutkuyla bağlandıkları konularda bile, uzun bir süre odaklanmakta zorlanabilirler. Uyanık bir akıl, İkizler'in temelidir. Merak ve öğrenme istekleri vardır. Sabırsızlıktan, yerlerinde durmakta zorlanabilirler. Fiziksel canlılığı akılda da sürer, bu da ona bir başka kaynak sağlar; öğrenme, anlama yeteneği… Bu hızlı zihinsel faaliyetler, yargı ve mantık gücüne sahip olmaya yönelik değildir. Ham algılamaya yöneliktir. Düşünmek değil, görmek önemlidir. Dikkat çekici konuşma yetenekleri ile çevresindekileri kolayca etkileyebilirler. Karşısındaki insanın özelliklerini ve zayıf yanlarını, rahatlıkla tespit edebilirler. Çevresindeki insanları eğlendirmekten keyif alırlar. Sadece dünyaya şahit olmak isterler. İkizler'in ana stratejisi deneyimdir. Aynı anda birden fazla hayat yaşamak, onu tembellikten uzak tutar. Diğer insanların deneyimlerini, öğrenmek için dinler. Açık fikirli olmaları sebebiyle, şaşırmaya gönüllüdür. Bilgiyi toplar, bağlantılar kurar ve dağıtır. İkizler'in sürecinin aşırı hızlanması, onun gölgesidir. Bu süreç, yüzeysellikle sonuçlanabilir. Tatsız gerçeklerle yüz yüze gelmeye zorlanırsa, bilgiyi yeniden yapılandırabilir. Ayrıca fazla yayılma, dağılma, sinirlilik ve her şeyin sürekli krize dönüştüğü, anlamsız, heyecanlı ve kararsız yaşam tarzı da söz konusudur. İkizler burcunu sinirlendirmemekte fayda var. Sinirlendiklerinde söyledikleriyle, karşısındaki insanı bir kaç kelimeyle kırabilir. Aşırı yorgunluk, derinlikten yoksunluk ve nihayet duygusal tükenme yaşayabilir.
 
İkizler burcunun erkeği nasıldır?
İkizler burcu erkeği, çok yönlü düşünebilme yeteneğine sahiptir. Aynı anda birden fazla şey düşünebilirler. Fikirleri her gün değişebilir.  İlk başta güvenilmez bir etki bıraksa da çekimleri ile karşı koymakta zorlanırsınız. İlgi görmekten ve beğenilmekten hoşlanırlar. Sürekli yeni bir şey öğrenme istekleri vardır. Kolay bağlanan bir yapıda değillerdir. Ani bir kararla evlense bile sonrasında pişman olabilir. Sorumluluk almak istemezler. Uzun vadeli planlar yapmaktansa anı yaşamayı tercih edebilirler. İkizler burcu erkeği neşeli, konuşkan, nazik, cana yakın bir insan olduğu için çok beğenilir. O tam anlamıyla aranılan bir tiptir.
 
İkizler burcunun kadını nasıldır?
İkizler burcu kadını çok yönlü, son derece ilgi çeken, cazip tiplerdir. Her konuda fikir yürütebilecek bilgi birikimine sahiptirler. Tıpkı bu burcun erkeği gibi onları da anlamak ve etkilemek kolay değildir. Böyle bir kadını seviyorsanız, mutlaka önce onu iyice tanımalısınız. Zekâ ve hareket yıldızının idare ettiği bu kadının kafası fevkalade çalışır. Kıvrak zekâları sayesinde, karşılarına çıkan fırsatları en iyi şekilde değerlendirmekte ustadırlar. Hem o burcun erkeğine nazaran daha dirençli, daha hırslıdır. Bağımsızlığına düşkün olduğu için de kendisine bir iş veya meslek mutlaka seçer. İkizler burcu kadını, çok genç yaşta aşık olur. Daha doğrusu olduğuna inanır. Eğer genç yaşta bir evlilik yaparsa, bu evlilik kısa bir süre sonra onun hayal kırıklığına uğramasına neden olur. Tatlı sözleri, zarif tavırları ve yaşam sevinçleriyle nasıl davranacaklarını iyi bilirler. Sert tavırlardan hoşlanmayan İkizler kadını, hesap sorar gibi azarlanmaktan hiç hoşlanmaz. Onlara karşı yumuşak ve nazik olunmalıdır. 
 
Yükselen İkizler
Bulunduğu ortama enerji veren, yerinde duramayan Yükselen İkizler insanı, hareketsizliğe tahammül edemez. Muzip tavırları, şakalaşmayı sevmeleri onları sempatik kılsa da, bir anda fikir ve saf değiştirmeleri ona karşı güvensizlik yaratabilir. Sürekli hareket halinde, kıpır kıpır olmaları ilişkilerini yüzeysel yaşamasına neden olur. Her an çıkıp gidecekmiş gibi… Onlar için maymun iştahlı desek, pek de yanlış söylemiş olmayız. Ama eğlenceli bir arkadaş oldukları kesin.
 
Ay İkizler’de
Ay’ın huzurlu yapısını sarsan huzursuz, hareketli, muzip, değişken İkizler, bu konumda kendini iyi hissetmeyebilir. Ay burcu İkizler olan kişiler; araştırmacı, çevresindeki her şeyi merak eden, çok konuşan, çok okuyan, çabuk kavrayıp çabuk sıkılan yapıdadırlar. Mantığıyla hareket eden bu kişiler, çevresindekilere yardım etmekten ve onların sorunlarına çözüm bulmaktan hoşlanırlar. Dinlemek yerine, konuşmayı tercih etmeleri ise her konuda bilgi sahibi olmalarından ileri gelir. Her söze verilecek bir cevapları olduğu gibi, entelektüel yapıları hiç durmaz, hep yeni bir bilginin peşindedir.
 
Zeynep Turan
Hakkında
Astroloji bir yol haritasıdır. Hayatınızla ilgili keskin bir viraj aldığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Peki, o zaman size bir soru; İçinde bulunduğunuz dönemin hayatınızdaki en zor dönem olduğuna nasıl karar veriyorsunuz? Astroloji bunları yıl yıl cevaplıyor! Zeynep Turan; doğum haritanızda yani horoscope haritanızda, size özel olayları anlatırken, olayları nasıl yöneteceğinize dair danışmanlık da veriyor…Siz doğum bilgilerinizi veriyorsunuz, Zeynep Turan doğum anınızdaki gezegen konumlarından hayatınızda neyin öne çıktığını anlatıyor.
2021 Var Olmak
Hiç kimse için alelade bir yıl olmayacak. Keskin ve kararlı bir yıl bizleri bekliyor…